Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pinacolada ja również ostatni mam ochotę na pifffko, które przed ciążą mogło dla mnie nie istnieć, a teraz sama ukradnę łyczka mężowi, uważam, że taki łyczek raz na jakiś czas nie zaszkodzi, pod warunkiem że naprawdę jest to łyczek:laugh: myślę, że wszystkie jesteśmy rozsądne i odpowiedzialne:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No troche mi dziś zeszło bo jeszcze byłam u sąsiadki kilka godzin potem
jakiś obiad noi jestem 😉ale wy 10 wypisyłyście

Co do świnśkiej grypy to my kobiety w ciąży mamy pierwszeństwo , a krem na rozstepy ? Nie
używam , ale używam oliwki Hipp ona ma działanie jak krem 😉 i rozstępików nie mam ;]

Justyna malutka - ja mam takie dziwne uczucie jak by mi sie rozchodził brzuch na półowki ..

Misiamamy - Moja córeczka będzie Zuzanna ;] , hehe uważaj tam na siebie 😉

Syla1205 i misiamamy - nie martwcie sie ja nie mam co robic zawsze w domu wiec sprzatam i
juz nie raz bym sie zabiła ;p Ja poprostu lubie mieć czysto ;p

Ja bym umarłą w tym sweterku ja po domu chodze w bluzie dresowej w lipcu bo ja na ogół lubie
ciepło ;]

Ania23 - no no spory jak mój ;p to juz widze nasze piłki w 9 miesiącu ;D i ciuszki sliczne
i pościele tez ;]

Madziula - nie wiem co bedzie ale musiałąm się skusić było takie sliczne najwyżej dam komuś
albo bedzie chłopak w różowym hehe 😉

Pinacolada - thx za podzial na trymestry 😉

Katpio - o pokarm się pojawił ;] jak u mnie za to ja jak sie budze w nocy to mam plame
wielkości mojej głowy tak mi cieknie , będziesz miała hurtownię mleka jak ja ;]
Hehe ;p lepiej nie przyciskaj ani nie ruszaj piersi bo jeszcze bardziej ci będzie
leciało 😉 jedyne co moge polecić jeżeli będzie ci ciekło w ciągu dnia to wkładki
laktacyjne do staniczka a teraz pozostaje ci albo codziennie prać piżamke - jak ja
to robie lub zakupić bardzo bardzo wygodny stanik i wkładać do niego wkładeczki i
w nim spać 😉Hihi a brzusio super ;* a i tak wogule mi tez mowia ze rosnie mi teraz
brzuch i bedzie tak juz rosł ;p

A co do ubrań ja się nie martwie mam golfy które są rozciągliwe kurtke mam dosyc duza jedna
moze nie piekna ale jest ;p bluzki mam gorzej ze spodniami na zime mam tlyko jedne dresowe
jedne jeansy w które jeszcze wchodze i jedne takie spodnie ciazowe dosyc cieple ale nie
na śnieg , w sumie jest dobrze ;]

Syla1205 - co do ananasa to ja go uwielbiam przedewszystkim surowego mniam!!
ale zpuszki tez zjem ;] i nie odmowie ;D A co do butów miałam problem na
poczatku ciazy wszytskie na spzilkach mialam nie chodizlam na plaskim
ale mam 3 pary koazkow na plaskim 10 na szpilkach ale wystracza mi 3 noi 3 pary
adasiów juz sie obkupilam a polbutki bedzie tam jakies 5 par wiec o to sie nie
martwie ;]A co jedzonka to watrobka zjem czasem a pasztet jak mam smaka..
Ja tez bylam chudzina a teraz czuje sie jak słonica moze nie brzydka albo jakies
kompleksy tylko ten brzuszek przed soba czuje sie jakbym opuchła ;DA co do basenu
to miłej zabawy 😉

Ania23 - wiesz nie ktorzy są "przewrażliwieni" ja tam nawet ser plesniowy 2 razy zjadłam
miałam smaka i tyle ! Ale nie jem tonami oczywiscie ;]A co do zgagi no mleko mleko
mi pomaga narazie , później zaczne brac malox bardzo dobry ! i mozna stosowac w
ciąży . A co do papierosów to była męka nawet nie wiedziałąm że tak się uzależniłam
no ale musiałam rzucić choć dymu unikam jak niewiem bo za papierosa życie czasem
bym oddała a szcególnie kiedy sie denerwowałam albo denerwuje przyznam czasem mały
grzech zapale ale w trudnych chwilach znajduje uspokejnie w tym ! wiem że to zle !
😞 ale czasem naprawde.. wiecie jak jest te ktore paliły..albo palą

Mycloud- myślałam że to fotka z reklamy jakies , mało podobna jesteś na twarzy 😉

Basia81 - ja tez mam jeansy ktore sa niskie i sie jeszcze zapinam wiec jeszcze miesiac
da rade a pozniej gumeczke wsadze i tez bedzie ;] ;p

Pinacolada - ja tam jak mam smaka to piwo bezalkoholowe a jak mam smak to połowe czasem
się napije ale raczej jak mnie najdzie to mała lampeczka czerwonego wina
na lepsze trawienie 😉 wszytsko można ale w małych ilościach ..
no oczywiście wodki unikam.. !Troszeczke mozna sie napic czasem oczywiscie
raz na miesiac ;p

A co do pazurków wczoraj wam napisałam że mam tipsy już miałam taki odrost i mówie zrobie
sobie nowe ale stwierdziłam że pod spodem mam już tak swoje długie paznokcie że może uda
mi sie utzrymać jak je ładnie pomaluje ;] jak mam ładne to szkoda mi obgryzać ale meczyłam
się 2,15 min nad nimi najgorzej prawa ręka .. no ale mam naturalne w końcu
Chyba 6 lat nie miałam już swoich paznokci , zawsze po obgryzane ;/ i nawet innaczej to
wygląda wysyłam focię 😉


No na tym czytaniu i odpisywaniu zeszła mi godzina no no .. [img size=267]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1010170___.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś wyjątkowy pazurki super 😉

Co do alkoholu i innych trunków to jestem strasznym przeciwnikiem jeśli piją kobiety w ciąży. Ale tu też bez przesady można napić się redsika albo karmi jakiegoś małego w końcu nie upijamy się albo zwykłe piwko 0,33 nawet wskazane na nereczki 😉 Kobiety nie upijemy się ani my ani nasze maleństwo chociaż z cięższymi trunkami to nie wiem jak inne mamy ale to jest taki czas że lepiej dać sobie spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ktoś wyjątkowy twoje słowa uznaję za komplement.Włosy kręcone a włosy proste jednak zmieniają twarz no i makijaż także.Na fotce na brzuszku gdzie wyglądam normalnie jak na co dzień i w dresach a co tu porównywać ze ślubną albo profesjonalną sesją 😉pazurki ładne, ja mam kiepskie paznokcie,ale zadbane.

Co do alkoholu tak jak ania jestem wielką przeciwniczką w ciąży jakiejkolwiek ilości.Choćby mnie skręcało nie tknę nawet kropli a bezalkoholowe to takie siuśki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktoś wyjątkowy.... ale się rozpisałaś, a Twoje pazurki nie wyglądają na obgryzane jak piszesz, gratuluje powstrzymywania się... ja osobiście nigdy nie obgryzałam pazurków ale wiem jaki to problem bo moja siostra gdyby nie tipsy nie miałaby jż połowy płytki paznokciowej
dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha a co do szczepionek przeciw grypie AH1N1 to tak jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka ale z tego co wyczytałam na interii to czy kobiety w ciąży będą mogły być szczepione będzie wiadomo w styczniu

http://fakty.interia.pl/polska/news/ah1n1-kto-bedzie-mogl-kupic-szczepionke,1364114,3


Ja myślę żeby bez paniki witaminki,wapno, herbatka z cytrynka i sokiem malinowym i będziemy zdrowiuśkie. Jutro zapytam lekarza o Rutinoscorbin czy można chociaż jak już bierze się witaminy w ciąży to chyba nie trzeba dodatkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hi,hi.... oj Kochane nie bedziemy sie licytowac bo ja w porywach mialam juz 106 kg. na woim koncie a i w skrajnosciach 68kg przy wzroscie 170cm. teraz sie "zaposcilam" okropnie bo jak przeprowadzilam sie ze Szwecji do Danii wazylam 68kg. i czulam sie rewelcyjnie dobrze.
A teraz moj waga startowa w ciazy jest UWAGAAAAA (siedzice wygodnie...) 102.300 ale schudlam 5kg. co prawda teraz widze ze przybralam 60 dkg. jest mi cholernie ciezko!

ktos wyjadkowy - jak masz juz swoje wlasne dlugie to jest duza szansa ze przestaniez "obgryza" (w moim przypadku to zadzalo) wiec POWODZENIA

Mycloud- no taaak ale powiem Ci ze tak czy inaczek wygladalas rewelacyjnie !!!

Co do alkoholu to powiem tak u mnie co dzen do obiadu byla butelka wina (obidowego lekkiego 7%) ubustwiam wina kazdego rodzju a juz nie mowie o wszelakiej roznorodnosci MUSKADA mniam!!! piwa nie lubie ale z podwujnym sokiem 0.33 wypije rzadko bo rzadko ale wypije oczywiscie to wszystko w czasie PRZESZLYM!
odkad wiem ze jestem w ciazy nie wzielam do ust ani grama alkoholu!
Ale jak nie wiedzalam przyznaje sie ze pilam (a akurat bylam w Paryzu i chcialam zasmakowac ich winnic no i pilam do potegi no nie zeby sie urznac albo byc wstawiona bo nie ale probowalam wielu rodzaji win a wlasnie tam zostala nasza kruszynka poczeta a matka chlala no!!! WSTYDZE SIE TERAZ TEGO PRZED WAMI PISZAC O TYM ALE SZCZARA JEzdEM NO
☺️ 🙃
i JA SIE Z WAMI ZEGNAM MOWIAC DO WAS D O B R A N O C KOLOROWYCH SNOW MAMUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud nie ma za co ! 😉

Katpio - co do pokarmu no jak leżysz na boczku
to zgniatasz jedna stronę na której
śpisz i dlatego 😉

Ja lece na film na TVP1 Tajemnica przeszłości ;p


Julia - ja miałam nie raz długie i potem po roku znow zaczełam 😞 ale mam nadzieje ze sie uda , a ktoras mowil z enie wygladaja na obryzane jakbym zmazala lakier to naprawde nie sa zaciekawe szczegolnie po tipsach ! ale od witaminek ktore biore mam i tak twardsze 😉


Dobranoc ;* słodkich snów mamunie ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuff...20 stron 🙂

Czesc Mamusie!!!

to byl dla nas intensywny dzień!
Umowa kredytowa podpisana.
Projekt kuchni i szaf wnekowych zamowiony.
Moja mama chrzesna odwiedzona. Rodzice też i jeszcze zaliczylimy dni otwarte na porodówce 🙂

PINACOLADA - jedyne platne usługi na ujastek - PORÓD DO WODY 500 PLN I DOBA HOTELOWA DLA MĘŻA - 300 PLN/NOC w miare dostepnosci miejsc. Położną też można wynajac dla siebie - cena od 700 - 1000 PLN (cena zalezy od położnej)
I co dziwne...orpowadzala nas pani kierowniczka położniczego i byla..oschła, nieprzyjemna i złosliwa...:/ nie chcialabym na nia trafic. I ona mowila cos zupelnie innego niz dwie inne polozne ktore oprowadzaly mnie i moja przyjaciolke jakies 2 miesiace temu - ona np. twierdzi ze absolutnie nikogo nie odsylają.
Z NOWYCH INFORMACJI (ktore dla mnie sa nowe) - PORÓD DO WODY WYKLUCZA ZNIECZULENIE ZZO, PO PORODZIE NIE MOZNA ZASNAC PRZEZ 2 GODZINY


misiamamy
- strasznie mnie rozbawily Twoje pedantyczne zagania 😉
Co do guzów - ja wczoraj spadłam z łóżka bo mi sie nogi w pizame zaplatały 🙃 i zeby ochronic brzuch walnelam udem o kant stołu - moge zrobic zdj swojego krwiaka!!! masakra! nigdy takiego czegos nie mialam 🤢


Pinacolada - ubawilam sie czytajac o wachaniu wiśniowki :laugh:
:laugh:

A propos jeszcze używek...wiecie co, przed porodówką stały dziś dwie ciężarne, w zaawansowanych ciążach i kopciły papierochy...wstyd, normalnie wstyd!!!!!






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia nie martw się ja nie wiedziałam że jestem w ciąży a miałam takiego doła jak nigdy to był chyba 2 tydzień ciąży ajk się urżnęłam 😜 wstyd ale skąd mogłam wiedzieć że akurat tym razem nam wyszło???Jak próbowaliśmy już 1,5 roku i nic pilnowałam się z miesiąca na miesiąc żeby tego nie tamtego nie i nic a tu teraz proszę 🤪 😲 .Ochlaj ...Wstyd wiem ale prawdziwy 🙃
JAgoda pod szpitalem gdzieś za winklem pewno to jeszcze ale jak widzę że po ulicy idzie kobieta pierwsze widać brzuch potem twarz i PET W PYSKU bo inaczej nie umiem tego określić to nóż w kieszeni mi się otwiera ... 😠

Ok buźkii na dobrą i spokojną noc!!!!!!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczornie!
znów sporo naskrobałyście!
co do świńskiej grypy właśnie dziś w wiadomościach mówili o szczepionkach i tu uwaga w Polsce mają one być dopiero w styczniu!!!!więc zostaje nam zapobieganie!
jeśli chodzi o alkohol to albo się przyzwyczaiłam do stanu bez % albo w tej ciąży po prostu mi się nie chce, w pierwszej ciąży czasami miałam ochotę na piwo z sokiem i wtedy zanurzenie ust pomagało, a jeśli chodzi o wąchanie to ja cole wąchałam 😉 teraz jak mam ochotę to łyka lub dwa. Gazowane pomaga mi jak czuję się napompowana i nie może mi się odbić.
misiamamy ja do pedantów nie należę i chyba dobrze bo przy córci a niebawem przy dwóch to bym nie miała kiedy spać jakby wszystko musiało błyszczeć, po prostu czasami nie ma na to czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktoś wyjątkowy fajne pazurki 🙂
ja przed ciążą obgryzałam wszystkie jak leci miałam ochydne a teraz mi jakoś odżyły prawie w ogóle nie obgryzam ale co robi z człowieka stres itp 🤔

katpio duży brzuszek już masz 🙂

a co do alkoholu to raz na 3 tygodnie malutka szklaneczka piwka ale i tak nie wypije całej 6 łyków i konieć:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM WIECZORNIE 🙂
Dusińko no powiedz to tej mojej mózgownicy że niekiedy trzeba odpościć 🙂może ciąza coś zmieni oby 🙂
tak to was zostawic na poł dnia to człowiek czyta i czyta 🙂 ale sie doczyta brzusie piękne macie ja mam jeszcze nie tak fajny jak wy mój niewielki jest Julia ty myslisz że my takie chude zgrabne a ja jestem taka kobita że hej nigdy nie należałam do szczupłych waże 65 kg i mam 160cm 🙂 i dobrze mi z tym 🙂 a co 🙂 🙂 🙂no a jesli chodzi o alkohol to powiem wam ja zawsze lubiłam takie trunki typu baylis sheridan kremowe poprostu i tak ostatnio siedzielismy z mężem i mówie mu wiesz napiłabym sie kieliszek likieru a on mi na to że jak urodze to on kupi najwiekszego sheridana i wypije z rodziną za nasze zdrowie jak ja jeszze bede z małą w szpitalu 🙂 i tak mnie załatwił 🤪 obeszłam sie smakiem 🙂 🙂 🙂 śpijcie dobrze dziewczyny ja też już znikam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Jej pół dnia mnie nie było a tu 16 stron! Dziewczynki ale się rozpisałyście 🙂
Katpio- śliczny brzuszek
Mycloud- faktycznie wyglądałaś jak nie Ty 🙂 super
A co mamusi z papierosem to mnie skręca. Zwłaszcza tutaj w Irlandii ehhh szkoda słów. Biedne te maleństwa! A alkohol. Hmmm w sumie od momentu jak się dowiedziałam o ciąży to wypiłam troszeczkę winka. Wiem że się nie powinno ale do obiadku... Za piwem nigdy nie przepadałam i nadal jakoś nie mam smaka.
Miałam jeszcze wrzucić zdjęcie mojego brzuszka ale zrobię to jutro. Dziś sie żegnam. Dobranoc mamusie. Pogłaszczcie ode mnie brzuszki!
Syla- napisz jak było u lekarza 🙂 Bo ja mam stresora przed czwartkową wizytą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do alkoholu, nie pije żadnego na początku miałam napady na piwko to sączyłam kilka razy małe 0.33 bezalkoholowe. Przed ciążą, też nie przepadałam za alkoholem. A juz na samym począku odrzucło mnie od alkoholu. Więc na samym początku wypiłam może kilka piwek, bo akurat przyjechaliśmy do Polski to chodzilo się ze znajomymi.

ktos wyjatkowy- Ty to masz z tymi piersiami hehe 🙂 a co do paznokci rok czasu to miazga ja max miesiac jestem w stanie wytrzymac:P:P

Julia- to Ty skaczesz z tą wagą. Może nie odchudzaj się(czas przyszły) tylko zatrzymaj sie w miare na połowie i utrzymuj a nie katuj się bo to najgorsze:P

Dusia P- co do papierochów to mam too samo!:P też pozabierałabym im prawa rodzicielskie.. eh ale nie ma co sie denerwować..

Świnska grypa- zwisa mi i powiewa:P w ogole sie nią nie martwie 🙂 taak jak porodem jakoś w ogole się go nie bojee 😉

Basen- czuje sie rewelacyjnie! relax na maxa! 🙂 jeszcze tylko urodze i znowu na saune zaczne chodzic to juz totalnie odżyjee 🙂

ania23- jaki taam wstyd 😉 co innego jakbys wiedziała. A tak to wiele dziewczyn nie wie na pocz ze jest w ciąży, a martwic sie też nie ma co. Dzidzia jeszcze wtedy nie ma połaczonego krwiobiegu z nami 🙂

Jagoda- tyle biegasz załatwiasz nie zapomnij odpoczywac i jeść:P bo nam jeszcze schudniesz:P hehe

ZAKUPY- kupiłam sobie nowe spodnie ciążowe na allegro 🙂 🙂 i licytuje kilka ciuszków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...