Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No właśnie w tym szpitalu bo pozamykali wsyztskie rozumicie wszytskie w poblizu !! jest tylko dla dzieci szpital i ten ;/
i tylko tam jest porodowka ;/ .. ewentualnie dopiero katowice bo w myslowicach zamkli , ale do katowic zanim dojade to urodze w samochodzie , a zreszta z eby rodzic w katowicach musialabym miec lekarza prowadzacego ktory odbiera porody w katowicach a tacy przyjmuja tylko w katowicach a jak ja mam jezdzic na kazda wizyte autobusem ponad godzine to ja dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyjatkowy to ja Ci bardzo współczuję.Już tłumaczę dlaczego nam nie szkoda takich pieniędzy.W ogóle na początku była opcja i mieliśmy wybrać prywatną klinikę w Warszawie "Centrum Damiana" gdzie koszt porodu to 5000zł ale warunki są cudowne ,można sobie wejść na stronę i poczytać z ciekawości.Jednak okazało się ,że w przypadku komplikacji wiozą i tak Cię do szpitala.Zatem wybraliśmy do tej pory najlepszy szpital Warszawski ,w którym rodzące traktują jak królewny.W momencie kiedy podpisujesz umowę z położną dba o Ciebie od 37tyg.ciąży i w każdej chwili dnia i nocy możesz do niej dzwonić.A jak się zaczynają skurcze dzwonisz do niej a ona już szykuje dla Ciebie miejsce w szpitalu.Szpital jest nowiutki,ściany kolorowe itd.Pełen komfort.Położna jest z Tobą cały czas ,pomaga Ci i nie odchodzi na krok dopóki nie urodzisz.Możesz rodzić w wodzie,na specjalnym krześle w jakiej pozycji chcesz,wyciera Ci pot,przynosi jedzenie picie i do tego jest cudowna do rany przyłóż.w tym szpitalu większość położnych takie są.Po porodzie zajmuję się twoim dzieckiem kilka godzin jeszcze i Tobą.Kiedy widzi ,że już nie możesz z bólu albo są do tego wskazania jest CC.Na życzenie przychodzi anastezjolog i daje ZZO.Jest wspaniała opieka nad dziećmi.Uwierz mi ,że nie żal nam tych pieniędzy bo dziś łatwo mówić ,że się wytrzyma ból ,ale ja chcę mieć miłe wspomnienia z porodu bo chcemy mieć jeszcze jedno dziecko.Taką traumę jaką ty opisujesz ja bym nie przeżyła bo to nie jest ludzkie traktowanie.Aha i jeszcze w tym szpitalu bardzo chronią twoje krocze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chociaż mają otworzyc tylko porodowke w takiej
1 to dobrze by bylo moze sie zalape bo tu szpital jest tak przeciazony że tragedia połowy ludzi nie przyjmuja , pieprzona służba
zdrowia mówie wam masakra , jest jeszcze jeden szpital ale tylko 2 oddzialy otwarte niewiem jakie ale porodowki nie ma zbuntowali sie pracownicy i zamkli .. nfz ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no to rzeczywiscie warunki super , a u nas sa łóżka na sprężynach i jakies stare materace
jest naprawde klapa i wogule nie ma szfów rozpuszczalnych tylko do ściągniecia ;/ jak bym miala pieniadze to bym gdzie indziej rodzila z pewnoscia , nie ma tu basenu ani nic a kible wygladaja jak z wojny ;/ masakra ale sa pilki i duperele jak zaplacisz lekarzowi
jeszcze podowiaduje sie o inny szpital ale wiecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTOS WYJĄTKOWY - hmm...nie sadze zebys urodzila w drodze do Katowic bo masz do Katowic blizej niz ja teraz a jezdzimy do Katowic dosc czesto i zajmuje nam to max 30 min!
Do Krakowa jadę 40 min a potem przez caly Krakow zeby dojechac do szpitala i to bedzie ok 1 godz do 1,5 godz!
NIE URODZISZ W TYM CZASIE!!! to trwa ok 10 godzin od pierwszych skurczow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iskiereczka witaj wśród styczniówek

Jagoda przeczytałam ten artykuł,bulwersuje Mnie takie podejście do rodzących,jak nie masz kasy to wypad na salę wieloosobową i męcz się z bólami a jak masz to Ci w tyłek włażą.Ciekawe kiedy skończy się ten podział?Wkurzam się za każdym razem jak słyszę takie wieści 😠
Nie każdego stać na luksusy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZYNY!!! ja rozumiem ze kazda chcialaby byc traktowana jak Krolewna ale nie dajmy sie zwariowac!!! dawanie w lape kazdemu jest obrzydliwe to jest ich zasrany obowiazek sie opiekowac chorymi! potem strajkują...jezu...co za paranoja.
Wszystkie moje znajome rodzily ostatnio na UJASTEK w KrakOWIE i wiekszosc nie dala ani grosza i przyszly w wiekszosci "z ulicy" i sa bardzo zadowolne!
Moja przyjaciolka oplacila polozna i nie byla zadowolona z opieki po cesarce.

ktos wyjatkowy - zorientuj sie dobrze bo wydaje mi sie ze nie masz racji - mozesz rodzic gdzie chcesz a nie tam gdzie masz lekarza.
Moja kolezanka mieszka w Olkuszu, lekarza miala z jakiegos tam szpitala w krk a rodzila w zupelnie innym.
Malo tego, jak dostala skurcze, zdazyli jeszcze odwiezc starsza corke do babci i dopiero pojechali do Krakowa! z marszu do szpitala w ktorym nigdy wczesniej nie byli i wspomina porod duzo lepiej (Rydygiera) niz swoj pierwszy umowiony w innym szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud jak opisujesz to tylko pozazdrościć 🙂

Szpital,który Ja wybrałam też ma niezłe warunki,w pażdzierniku oddają nową porodówkę,sale wyposażone w łazienkę,wannę także o.k.ale nie wiem czy się tam dopcham,taki baby boom w Poznaniu,że nie ma miejsc w szpitalach(porodówki są w 5)a Oni odsyłają poza Poznań jakieś 40km.Wyobrażacie to Sobie 😲
Martwię się,bo jak tak dalej będzie to kto Mi dziecko odbierze.

p.s.Czy u Was też jest tyle rodzących??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anioł - no niestety, wyż i baby boom 🙂 porodówki pękają w szwach! czasem czeka sie w kolejce na sale porodową! powaznie 🙂
Ponoc najwiecej rodzi w ktorejs tam fazie ksiezyca to polozna nam opowiadala ze w takie noce to najwiecej pań do porodu przyjezdza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mazowieckim największy bum!!! dlatego też,żeby mieć miejsce w najlepszym szpitalu trzeba mieć najlepiej wykupioną położną lub ukończoną szkołę rodzenia w tym szpitalu.Wolę zdecydowanie położną.Nie jestem za tym aby dawać w łapę,płacimy co ms takie składki,że już za to powinni mnie traktować cudownie,ale ten szpital jest już prawie prywatnym szpitalem i są normalnie takie stawki,są też inne szpitale jest ich wiele ,ale większość jest takich jak opisywała ktoś wyjątkowy.Wolę zatem nie mieć przykrych niespodzianek w tym szczególnym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczyny, ja już po. Więc zaczynam swoje relacje.
Zacznę od tych dobrych!!

Poradziłam sobie sama! Pani położna powiedziała że dzidzia z usg jest zdrowe! No i nie będzie kolorku bo mama za dużo się na stresowała i pokazał nam tyłek! 🙂

A teraz złe! (nie dotyczące dziecka) ZGROZA! CO ZA MEDYCYNA! U nas za komuny przypuszczam było lepiej! O tym że mi się w ogóle fartło że sie dostałam do tego miasta już nawet nie wspomne. A więc znalazłam klinike. No to uśmiech pełna gębą wbijam taam i hmm gdzie by tu iść na dole była recepcja (babka zobaczyła że mam karte ciążową) i pokierowała mnie na drugie piętro. No to spoko. Wychodzę z windy a tam cisza pusto.. Patrz a za winklem czekaja dwie Panie z brzusiami na swoja kolej. ja chciałam jakoś recpejce. Było biurko haha i irlandka do mnie że musze sobie wziąść numerek(takie zalaminowane kartki były na tym biurku) i czekać na swoją kolej!! no to ja paanika boooże i co nie będzie translate! bo nawet nie ma komu powiedzieć!! zgroza! tak się stresowałam że myslałam że tam ducha wyzione!! No nic nadeszła moja kolej! wchodze babka na wstepie w miare miłaa.. mówie że gdyby co to moge mieć problem z angielskim. Nie miałam żadnego(tylko nie zrozumiałam jak pytała o kubeczek z moczem) noo ale może bym miała jak by chociaż zadała pytanie czy dobrze się czuję! 🤔 a ona przywitala się cos pokreślała, zmierzyła cisnienie. Pytalam o wyniki badan z cukru co mialam 2m temu, ona nie wie! 🤔 NAWET mnie nie zważyła!! Położyłam się .. obejrzała w pełnym skupieniu dziecko na usg(mi pokazała przez 3sekundy), ale zero mierzenia nic!!! pokazała mi potem tylko głowe i dupe że nie chce pokazac kim jest!!(mam jedno zdjęcie gdzie widac głowe . sucza sie nie postarała) i nie patrzyla na date porodu po wielkosci płodu(chyba go nawet nie mierzyła) tylko wklepala tam 21styczen!!!!!!!! wrrrr nawet nie wiem czy dobrze waży czy dobrze rośnie no nic!! a nic!! teraz tylko brzuch mnie boli z nerwów 😞
Na koniec musiałam się ubiegać o to że jednak pojde do łazienki i oddam jej mocz!;/ i nie wiem w koncu czy zrobila jakies badanie go... :huh; no i jeszcze zapytałam o tą szyjke macicy to powiedziala ze jak bedzie bardzo bolalo mam jechac do szpitala. ! też mi NOWINA! nie zadałam żadnych pytan wiecej bo juz chcialam z tamtąd wyjść jak najdalej! nastepna wizyta tam dopiero za 2m! a w ciągu tego czasu mam jedną u GP(chyba) no ZGROZA!!!! nawet nie macie pojęcia jak się cieszę że jade do POLSKI i zrobie wszystkie badania od A do Z! już bym sie spakowała nawet do tego GP 19wrzesnia nie chce mi sie iść. Mam połowe ciąży za sobą a nawet bicia serca nie słyszałam!!!!!!!! aaaaaaaaaa wrrrr

No jak wyrwałam z tej kliniki to poszłam na autobus i czekałam na przystanku 1.5h na autobus dobrze ze kierowca sie zlitował i pojechał przez moją wieś bo tak to może teraz ślenczałabym w obok mieście i klneła na caały świat! 😞 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze z takich dobrych wieści to moja przyjaciólka Sylwia urodziła wczoraj w nocy synka prawie 4100 🙂 naturlanie piękny szkrab!:P
a ja wam wrzuce zaraz moje baby z usg.

justyna malutka- ja nie jezdze tam do szpitala bo zmienili mi na klinike w mitchelstown, powiem ci że tam się krócej rzeczywiscie czeka bo w szpitalu czekałam kilka godzin. Az mnie przyjmą. Ale zobaczymy co Ty jutro opowiesz czy bede musiala sie znowu przepisac. Ale babka(połozna) była na mojej pierwszej wizycie tez w szpitalu

W ogole to jest chooore nie mam swojej połoznej tylko z akazdym razem na chybił trafił!!!:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Sylwi MSAKRA co za babsztyl no! ale sa takie kutwy sa! jak widzi ze wszystko "ok"to sie nie przejmuje byle odbebnic! Bidulko!
glowa do gory lecisz do Pl. tak jak mowisz zrobisz sobie wszystkie badaniea i lekarz udzeli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania!

wiecie co ale z tymi co niektorymi szpitalami w PL. to jest jakies totalne nie porozumienie takie placowki powinny byc POZAMYKANE! I LAPUWKARSTWO zlikwidowane! ja pamietal lat 15 wstecz tez musialam zaplacis za lozko w szpitalu ONKOLOGICZNYM i za pelna opieke przed i po operacji! wszystko opolacone! ale ja walczymal o kazdy dzien tydzien walczylam o zycie i przyznaje sie ze dawalam w lape!

ktos wyjatkowy - zorientuj sie kazdy zasluguje na GODNE TRAKTOWANIE nie istotne czy sam czy rodzinnie guzio kogo opchodzi czy "panna"rozwodka"wdowa" holera za PRL tak bylo! szlak trafia jak sie czyta o takim ponizaniu! a juz nie mowiac gdzie to haslo przewodnie RODZIC PO LUDZKU!????
Dziewczyny wlasnie przemeblowalam 🙂 padam ide sie polozyc na szarpalam sie z komodami nio! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA - oj, kochana nie zazdroszcze ze tam musisz swoja pierwsza ciaze prowadzic... 🤨 Dobrze ze bedziesz w polsce i zrobisz sobie po ludzku i po polsku 😉 wszystkie badania. Najgorsza jest niepewnosc i bezsilnosc...nie umialabym czekac 2 miesiace na kolejne tak zdawkowe informacje :/

UUUUF, Zjadłam 2 talerze pomidorówki z ryżem i pyzy z mięsem - teściowa gotowała - mniaaan 🙂


A teraz uciekamy do sklepy z AGD i do sklepu z kuchniami papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh Jagoda jedyna moja pociecha a jeszcze czeka na wizyta u mojego glownego lekarza a co On robi na pierwszej wizycie to nie mam pojęcia, dobrze że jest w sumie polakiem to juz tyle stresu nie bedę miała, a jak mi powie że mam zapłacić to się odwróce dupą i wyjde.. huuh jeszcze czego, bo ja mam wizyte za darmo w 24tc a wczesniej moze byc traktowana jako wizyta prywatna tak mi powiedziala babka w recepcji to zostawie sa ta kase to jest 80euro za wizyte to ja za to zrobie wszystkie badania w Polsce odwiedze ginekologa i jeszcze usg 3.4D bede miała.. warjactwoo wiem ejdno że drugiej ciąży w życiu tu nie poprowadze..!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...