Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

ja mdlosci nigdy w ciazy nie mialam w zasadzie.

Ale za to moge Wam wieczorem zamiast zdj brusia przeslac zdj mojej wielkiej sloniowej stopy 🙃
Chociaz maz mnie "postraszyl" ze moze dzis zdj brusia tez mi w koncu zrobi to bruszek tez Wam pokaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj, mdłości - ja 10 tyg nad kibelkiem wisiałam 😞 W połowie 4 m-ca przeszło i mam nadzieję już nie wróci - wystarczy zgaga 😉

Ja do pępka kupiłam waciki LEKO nasączone 70 % spirytusem i tym zamierzam "przemywać". Jak się nie sprawdzi to będę się martwić potem

Mnie nogi nie puchną aż tak bardzo ale dłonie, szczególnie w nocy - masakra

Ja też mam już wszystkoprzygotowane na przyjście niuni i mi się troszkę nudzi 😉 Brakuje tylko łóżeczka, które jeszcze jest u kuzyna . dziś w nocy mi się śniło, że oddali kompletnie zdemolowane - szczebelki połamane, kólek brak, całe porysowane kolorowymi pisakami....Zrobiłam awanturę i kazałam odkupić nowe! Mam nadzieję ,że śni się zazwyczaj na odwrót i że wszystko będzie ok . W następny weekend mają oddać więc się okaże!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolejne pytanko - czy Wy jak sie mocno schylicie, albo siedzicie dlugo, albo spodnie Was uciskaja - czy tez sie martwicie ze np. dziecku jest niewygodnie i ze je mazdzycie?? bo ja mam takie mysli...:/ nie wiem gdzie ta jego głoweczka jest dokladnie ale jak robili mi USG to jakos tak strasznie nisko i tam wlasnie zazwyczaj koncza sie spodnie ciazowe no i jest jakby na to nie patrzac ucisk... 🤢 i ...czy ja jestem normalna 🙂?


A i jeszcze jedno - w grudniowym numerze M JAK MAMA jest artykul - Twoje BHP w domu - i dowiedzialam sie ze powinnysmy prasowac na siedzaco, prac recznie na stojaco wysoko w umywalce lub jesli w wannie to na kolanach lub tak jak ja w brodziku to w kucki (probowalam i mega niewygodne), myc podlogi - mopem na stojaco itp.
Ja kiedys popralam nasze czapki i szaliki i myslalam ze ducha wyzione...wykrecic juz nie mialam sily...i to pochylenie bylo koszmarne! 🤢

Kurcze zaleglam z laptopem na kolanach, przed tv i nic mi sie nie chce :P
ale trzeba ruszyc 4 litery..ide prasowac.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Ja dziś znowu tak pózno z wyrka wstałam, bardzo bym chciała wcześniej zasypiać, ale ostatnio przed drugą mi się nie udaje 😞 . Jutro idę na badania krwi, także chciał- nie chciał muszę wcześnie wstać,tylko jak ja to zrobię!?
Co do pępuszka - ja będę przemywać gotowymi nasączonymi gazikami, siostra mi poleciła (ma 9-cio mies. dziecko) są podobno super.
Wczoraj zrobiłam pierwsze pranko - pięknie wygląda, jak tak sobie wiszą takie mini gatki!! A zaraz biorę się za prasowanie 🙂 .
O kurde!! Mleczarnia mi się uruchomiła, zalałam się mleczkiem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do mdłości to tak jak pinacolada 🙂 miałam do połowy 4m i przeszło, teraz czasami mam. Ale przeważnie po witaminach,, blee.. ostatnio na przystanku autobusowym mnie tak muliło i mnie naciagało hehe ludzie sie patrzyli na mnie jak na kosmitke! 🙂 ale naszczescie przeszło:P

Co do pępka to słyszałam że te waciki nasączone tez sa dobre. A ja tak naprawde nie mam pojęcia czym będe myc, bo nie wiem czym Oni tu myją. Hmm 🤔 wszystko się okaże.

Jagoda pokaż brzuszek , haha stope też mozesz 😁 hehe

Gunia jak ja bym chciala miec maszyne do szyciaa!!! szyłabym same firanki, uwielbiam takie rzeczy 🙂 🙂

aalicee- jedyny plan jak Ci mdłości wróciły, to zaraz jak się obudzisz, mniej cos do zjedzenia koło łóżka np banana 🙂 i będą od razu milsze poranki 🙂 🙂

pinacolada hehe co do snów to naprawde jest na odwrót:P a Ty za duzo o tym myslisz.. dlatego Ci się śni:P będzie dobrze 🙂 nie martw się. Hehe My czekamy na łóżeczko aż przyjdzie kurierem z Polski. Kupiłam przez allegro 😁 😁 😁 najlepszeeee 🙂 bo tutaj Oni sa bez gustowni. A te drewniane to jak więzienie hehe:P [żart]

Ja 30listopada mam egzamin z prawka a nic nie umiem!! najgorsze jest to że NIE CHCE mi sie uczyć.. ehh 🤔 pojde i na chybił trafił hehe:P mam nadzieje że się udaaA 😁 😁 😁

Teraz lece wziąść kąpieeel 🙂


Aaa Jagoda ja też tak mam że moja niunia bardzo rzadko kopie mnie po żebrach, natomiast bardzo odczuwalne(bolesne) są jej ruchy rozpychania.. I to prawie wszystkie. Naszczescie jest grzeczna, daje spać , nie budzi i juz jest taka KOCHANA!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Syla tutaj myje sie pępuszek tylko wodą, więc duzego wyboru nie masz. Spirytusu też nie kupisz, nawet w aptece! Ja kupiłam sobie te waciki o których mówiła Pinacolada i mam zamiar ich używać. A co będzie jak mi się skończą to nie wiem...
Uciekam do pracki. Miłego dzionka życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab hehe ja mam poprane, teraz tylko musze poprasować 🙂 ale to musze sobie kupic fajne żelazko:P:P

A własnie co do mleczarni To jak to u Was wygląda??? bo ja zaczynam się martwić że nie mam siaryy!!! 😞???

Jagoda hehe myślę ze nie martw sie tymi opietymi gaciami. Hmm bo przecież dziecko ma wody płodowe i ten meszek na ciele. Heh żeby nie odzuwac nic z zewnatrz. Myślę że to nie ma wplywu 🙂 choć nie wiem. Ja jak siedze. To naciągam sobie gadki przy główce:P hehe bo naciskam na macice a to jest odczuwalne ale tylko dla mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Witam mamusie!
Syla tutaj myje sie pępuszek tylko wodą, więc duzego wyboru nie masz. Spirytusu też nie kupisz, nawet w aptece! Ja kupiłam sobie te waciki o których mówiła Pinacolada i mam zamiar ich używać. A co będzie jak mi się skończą to nie wiem...
Uciekam do pracki. Miłego dzionka życzę.



Mówiszwodą o matko! 😲 🤔 🤨 brr.. no to musze sobie nastepną rzecz z Polski sciagnac... dobrze że napisałas. A fajnie że te waciki bo ich poczta nie cofnie. Bo przeciezs buteleczki spirytusy zaden kurier mi nie wezmie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow nie było mnie z godzinke może dwie i jak się rozpisałyście :P
Hm.. byłam w banku popłacić rachunki i się ostałam z pół godziny jak nie lepiej, później w aptece była kolejka i w sklepie buuuu boli mnie wszystko 😞
Co do mleczka to ja się najczęściej budze w nocy z mokrą ręka i prześcieradłem jak śpie na boku, ogólnie mleka to ja chyba mam pod dostatkiem .. ostatnio myślałam żeby się już zaopatrzyć we wkładki albo coś ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 - co do mleczarni, to ja już chba magłabym jakieś dziecko wykarmić:P , nawet ostatnio w żartach zaproponowałam to mojemu synowi - prawie mnie chłopak wzrokiem zabił 😁 😁 , wogóle to mój syn czasami na mnie już dziwnie patrzy, szczególnie jak po raz dwudziesty wyciągam wszystkie ubranka dla niuni i je oglądam, ciągle namawiam moich chłopaków żeby to ze mną robili, ale oni nie są chętni - ciekawe czemu :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: , tylko raz udało mi się ich nakłonić, miałam radochę jak mała dziewczynka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA nie przejmuj sie! JA TEZ NIE MAM ZADNEJ SIARY jeszcze i moja mama mi mowila zebym sie nie przejmowala - ona tez nie miala i jakos nas wykarmila i to nawet dlugo nas karmila bo jakos kolo roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zdrzemnełam sie 1,5 godz......a własciwie odpadłam w łóżku :laugh: sniło mi sie że Jagoda pokazała nam swoje nowe mieszkanie....... tylko nie wiem czemu było w stylu góralskim 🤪 🙃

a w czasie tej drzemki tak sie spociłam że piżama to do prania 🙂 ale z tym poceniem podczas snu to zauważyłam że ostatnio coraz częściej mi sie zdarza 🤨 podobno w połogu też sie sporo pocimy 😠 seksy :P nie dość że jestem gruba, z celulitem i obwisłymi cyckami to jeszcze smierdze 🤪 🙃 zmykam pod prysznic 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤪 🙃 hehehe

ALICE, a to dobre 🙂 nie no, bardzo bym chciala miec kiedys goralska chate z kominkiem w gorach, najchetniej na podhalu...ale poki co 😉
a propos potu to mam kolejne pytanko - czy Wasz pot zmienil zapach? 🤢 bo moj zmienil i tak mnie drażni ze szkoda gadac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam WAS 😘 😘 a szczególnie Jagode 🙃
nareszcie już w domku i będziesz miała dla nas więcej czasu !? :laugh: 😘

co do siary to ja jej nie mam 🙂 ale pewnie będę miała mało pokarmu bo we wcześniejszej ciąży karmiłam tylko
3 miesiące 🤢 więc teraz pewnie nie pociągne za długo 🤨
nie wiem co mam jeść żebym miała troszkę więcej !?
a mleka nie nawidzę ! po serze żółtym zgaga mnie zabija 😠 a i wczoraj się dowiedziałam że nie możemy jeść sera pleśniowego!! ponieważ te sery zawierają jakąś bakterię ,która jest odpowiedzialna za wady płodu !
więc lepiej nie jem już ☺️ a taką miałam ochotę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Madziula :* 😘
ja jem same biale sery i ich przetwory, codziennie pije kawe inke i nie mam siary i mam nadzieje ze pokarmu bede miala duzo (rozmiar piersi na to wskazuje 😉 )

Ja nadal prasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek 🙂

Jagodko witaj Skarbie 🙂

Ja mam spirytus moj bedzie rozcienczal i juz mamy tez "fiolet" wiec bedize pewnie pol na pol uzywany.

Co do schylania sie i "niewygody" dzieciatka... tez mam takie mysli! ale pozniej dostaje gwaltowego kopniaka i wiem ze mu to nie psowalo!! 🤪

A co do paniki Jagodka ja juz jak wiesz/wiecie panikuje od jakiegos czasu.... a z kazdym tygodniem przerazenie wzrasta.... co do CC ja jednak sie nie decyduje dopoki co rodze SN ale strach mnie ogarnia!!!!

Poza tym ja mam strach spac na boku bo mysle ze i w tki sposob moge synkowi sprawiac dyskonfort ale nie da sie spac w innej juz pozycji??!! a w zasadze to prawie wogole nie spie...mam poblemy ze snem. A czy i Wy miewacie problemy ze snem??przesypiacie cale noce??? ja zasypiam nad ranem pare godzin snu i koniec...
A co do mdlosci nie mialam ich zbyd wiele teraz tez ich nie miewam ale zgaga jerst moja nie odlaczna dolegliwoscia. Junior tez jest taki aktywny jak Ksawery czasem mega a dwa dni stagnacja... wiec to chyba normalne!
Jagodko buziaki dla Ciebie poglaszcz brzusio od cioteczki Juleczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...