Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Julka i mąż nalegali na drugie dziecko już dawno ale ja się zapierałam jak mogłam. Mąż po pewnym czasie odpuścił i przestał poruszać ten temat a Julka nie odpuściła. Męczyła, męczyła , pisała listy do Mikołaja, podania do nas 🙂 no i w końcu dopięła swego! Ale była jeszcze jedna rzecz, która mnie do tego skłoniła. Zabraliśmy się za budowę domu, dużego domu (240m2 🤢 ) i tak sobie pomyślałam ,że zanim się do niego przeprowadzimy a minie napewno jeszcze 2-3 lata to Jula już długo z nami nie pomieszka (jakieś 5 lat) i wyjedzie do Krakowa na studia- bedzie przyjeżdżać tylko na weekendy (oby chociaż na weekendy) a my z mężem będziemy się szukać po tym wielkim domu. A wszyscy mówią ,że od takiej sytuacji do kryzysu w małżeństwie to 1 krok więc tak sobie pomyślałam, że sobie przedłużymy młodość 😉 ku uciesze nie tylko Julki i męża ale i większości rodziny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Syla wiesz, że szczepionka zacznie działać dopiero za 6tyg?a w tym czasie wiele może się wydarzyć.
no i masz oklaska za męczenie sutków tylko daj im już spokój 😉
moniss co do ssania chyba nic nie można z apteki mi pomagają cukierki HALLS strong, może wysmaruj się jeszcze Wick Vaporub, rozgrzewa i swoim zapachem udrażnia 🙂
Jagoda to fajnie, że trafili Ci się spokko sąsiedzi my mamy takich sobie, a najgorsi są pod nami mają synka o tydz młodszego od Agaty i mały tak ryczy rano w dzień i wieczorem jakby go ze skóry obdzierali, martwię się czasami o niego ale nie wiem co zrobić??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

złosliwosc rzeczy martwych - myszka mi nie dziala, musze używać tej z laptopa a strasznie jej nie lubię 😠

Byłam dzisaj w mieście na drobnych zakupach poprawiających humor 🙂 Kupiłam dla malej takie drobne rzeczy jak skarpetki, rajstopki (mają boskie wzorki 😉 ), paputki (nie moglam sie zdecydować jakie i wziełam kilka 🙂 ) czapeczki. Słodkie to wszystko, nie mogę się napatrzeć i cały czas przeglądam 🙂

Jagoda ja podobnie jak Ty myśle już o 2 dziecku, chcialabym je urodzić jeszcze przed trzydziestką. Warunki do tego mam, wlasny dom, dobre zarobki, więc jak tylko Bozia da to nie będę się wahać.
O jedynakach nie mam dobrego zdania, takie dzieci są egoistyczne i rozpieszczone, albo ja po prostu trafialam na takie koleżanki i kolegów. I wiekszosc z nich miała żal do rodziców że nie maja rodzeństwa...

Dziewczyny macie kontakt z misiamamy? Długo się nie odzywa, a to do niej nie podobne. Zaczynam się powaznie niepokoić 🤢

Dusia_P podejrzane z tymi Twoimi sąsiadami, weź Ty im się tam dokładnie przyjrzyj, może temu dziecku dzieje się krzywda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

złosliwosc rzeczy martwych - myszka mi nie dziala, musze używać tej z laptopa a strasznie jej nie lubię 😠

Byłam dzisaj w mieście na drobnych zakupach poprawiających humor 🙂 Kupiłam dla malej takie drobne rzeczy jak skarpetki, rajstopki (mają boskie wzorki 😉 ), paputki (nie moglam sie zdecydować jakie i wziełam kilka 🙂 ) czapeczki. Słodkie to wszystko, nie mogę się napatrzeć i cały czas przeglądam 🙂

Jagoda ja podobnie jak Ty myśle już o 2 dziecku, chcialabym je urodzić jeszcze przed trzydziestką. Warunki do tego mam, wlasny dom, dobre zarobki, więc jak tylko Bozia da to nie będę się wahać.
O jedynakach nie mam dobrego zdania, takie dzieci są egoistyczne i rozpieszczone, albo ja po prostu trafialam na takie koleżanki i kolegów. I wiekszosc z nich miała żal do rodziców że nie maja rodzeństwa...

Dziewczyny macie kontakt z misiamamy? Długo się nie odzywa, a to do niej nie podobne. Zaczynam się powaznie niepokoić 🤢

Dusia_P podejrzane z tymi Twoimi sąsiadami, weź Ty im się tam dokładnie przyjrzyj, może temu dziecku dzieje się krzywda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

złosliwosc rzeczy martwych - myszka mi nie dziala, musze używać tej z laptopa a strasznie jej nie lubię 😠

Byłam dzisaj w mieście na drobnych zakupach poprawiających humor 🙂 Kupiłam dla malej takie drobne rzeczy jak skarpetki, rajstopki (mają boskie wzorki 😉 ), paputki (nie moglam sie zdecydować jakie i wziełam kilka 🙂 ) czapeczki. Słodkie to wszystko, nie mogę się napatrzeć i cały czas przeglądam 🙂

Jagoda ja podobnie jak Ty myśle już o 2 dziecku, chcialabym je urodzić jeszcze przed trzydziestką. Warunki do tego mam, wlasny dom, dobre zarobki, więc jak tylko Bozia da to nie będę się wahać.
O jedynakach nie mam dobrego zdania, takie dzieci są egoistyczne i rozpieszczone, albo ja po prostu trafialam na takie koleżanki i kolegów. I wiekszosc z nich miała żal do rodziców że nie maja rodzeństwa...

Dziewczyny macie kontakt z misiamamy? Długo się nie odzywa, a to do niej nie podobne. Zaczynam się powaznie niepokoić 🤢

Dusia_P podejrzane z tymi Twoimi sąsiadami, weź Ty im się tam dokładnie przyjrzyj, może temu dziecku dzieje się krzywda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie dziewczyny , co się dzieje z misiamamy bo to rzeczywiście do niej niepodobne. Ja tez się martwię ,zwłaszcza, że ona ostatnio miała jakieś problemy ze skracającą się szyjką i miała leżeć nawet z tego co pamiętam to z poduchą pod pupą?

Dziewczyny, może trzebaby było wziąć przykład z grudniówek i powymieniać się nr telefonów żeby w razie "W" móc się skontaktować i dać znać co się dzieje? Nie każdy mąż będzie chciał wejść na forum żeby przekazać info a i głowy może nie mieć wtedy do tego?

Podaję jako pierwsza: 603 565 484

Buziaki, lecę po Julkę do szkoły....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
I jeszcze jedno mam dzis do kompletu totalne zaparcia,czy jest na to jakaś rada? jakieś czopki? jeśli wiecie to jakie konkretnie?


mi pomaga jedzenie grilowanych warzyw na obiad, cukinia, papryka , cebyla, groszek, marchewka 🙂wież mi naprawde pomaga zwłaszcza jak sie bierze żelazo 😉 mojemu M tez pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla zaskoczę Cie pytałam się o USG i to dwa razy! Pani mi powiedziała że jest wszystko oki, serduszko bije wporządku, tetno też mam dobre wiec USG nie jest potrzebne!!! To ja nie odpuszczzajac pytam się czy na następnej wizycie będę miała robione USG to mi powiedziała ze prawdopodonie NIE bo jest wszystko dobrze. Pojde chyba prywatnie bo się zamęczę do tego czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny. Naleweczke tez zrobie. Mezowi albo synowi tez profilatycznie zapodam 🙂
Juz mi jakby deczko lepiej, troche pospalam i ten paracetamol rano tez swoje zrobil na pewno, potzrebuje tylko cos wykrztusnego. czy ta nalewka dziala wykrztusnie tez?
pinacolada jaka bedzie roznica wieku miedzy Twoimi pociechami?
Jesli chodzi o jedynakow to powiem Ci ze to roznie bywa,a w wiekszosci zalezy to od rodzicow jak wychowaja dziecko. ja znam mnostwo ludzi ktorzy sa jedynakami i sa b w porzadku a znam takich co maja po dwoje i troje rodzenstwa i sa 'dusigoszami' ale zgadzam sie ze jest tez na odwrot mozna spotkac jedynaka co jest egoista i samolubem. Ale mysle ze to nie jest regula, od Ciebie bedzie zalezalo czy nauczysz Swoje pociechy dzielenia sie i zwracania uwagi na innych 🙂
justyna malutka pisalas 'tutejsza opieka zdrowotna' - nie mieszkasz w wPolsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacoladawieczna młodośc 🙂 a co do tego wielkiego domu to Ty pomyśl o nastepnym dzieciaczkuu 😉:P bo to jedno dziecko to Ci sie zgubi raz dwa w tym wielku housiee 😘 🤪

DusiaP- hehe dobra juz nie mecze tych sutków:P Dzieki za oklaska 🤪 a co do ssania. To są bezpieczne tabletki, mam osobiscie homeopatic(one sa strasznie malutkie:P ) ale jest to lek homeopatyczny, wiec nie jest niebezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia - kuknij na ten Swoj nr tel bo chyba wkradł się jakis bład 🥴

Moniss - to zależy kiedy urodzę - jeśli w styczniu to rocznikowo 11 lat , jesli w grudniu to 10 a tak naprawdę to 10,5!! 🙂
Co do jedynaków to też jestem zdania że to kwestia wychowania. Moja Jula jest bardzo koleżeń 🙂 ską i wrażliwą na drugiego człowieka dziewczynką . Czasami aż za bardzo... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Syla zaskoczę Cie pytałam się o USG i to dwa razy! Pani mi powiedziała że jest wszystko oki, serduszko bije wporządku, tetno też mam dobre wiec USG nie jest potrzebne!!! To ja nie odpuszczzajac pytam się czy na następnej wizycie będę miała robione USG to mi powiedziała ze prawdopodonie NIE bo jest wszystko dobrze. Pojde chyba prywatnie bo się zamęczę do tego czasu...


kurde serwer padł i od nowa musze pisac wrrrr 😠 😠 😠

Wiec tak, dziwne powinni Ci zrobic. Widocznie musisz powiedziec że zyczysz sobie usg bo sie martwisz.. ahh szkoda gadać! 😲 tak jak musisz pilnowac zeby Ci wpisali w karte wszystko.. ja ostatnio zapomnialam.. i nie mam nadal nic wpisane.. ..;/;/;/ no i ponoc mam sie upominac o zmiane nazwiska w ksiązce ciązowej. Tak mi mowila pielegniarka ..
A co do pojscia prywatnie. To ja bym nie szła... szkoda kasy. Tzn wiesz za ta kwote masz łózeczko dla Małego. A razem z wiyta to i całe wyposazenie! wiec lepiej idz do szpitala. I powiedz ze od 3dni nie czujesz dziecka i sie boisz. I musza Cie przyjąć. Wiesz przy ściemniaj:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada u mnie tez taka duza roznica wieku a nawet jeszcze wieksza, moj syn ma 13 lat 🙂 Wiec to tak tak jakbysmy rodzily pierwszy raz, no nie? 🙂 Cora sie cieszy ze bedzie mial rodzenstwo? Moj syn jeszcze kilka lat temu chcial i czesto mowil o tym a teraz to tak roznie, chociaz wiem ze jak sie Malutka urodzi bedzie najlepszym bratem pod sloncem, jest Kochany i opiekunczy 🙂
Zreszta to chlopak, dziewczynki pewnie troszke inaczej w tej dziedzinie, dzidzinie malutkich dzidziusiow i spacerkow 🙂)
Wiem ze jak sie urodzi to na pewno bedzie szczesliwy i bedzie ja kochal starsznie mocno, ale teraz tak roznie, mowi ze np duza roznica. Na pewno bedzie troszke inaczej niz z rodzenstwem miedzy korym jest roznica paru lat. Ale roznie w zyciu bywa, nie w kazdej chwili mozna zdecydowac sie na 2 dziecko, ogolnie na dziecko. Najwazniejsze zeby moc zapewnic wszystko dzieciom jesli sie na nie decyduejmy a nie robic kolejne tylko dlatego zeby roznica wieku byla odpowiednia/ Niestety nie zawsze to jest mozliwe. Jesli jest to super, a jak nie to tez super 🙂 tak i tak jest dobrze, obysmy tylko mogli zapewnic i jednemu i drugiemu i kolejnym jakie moze jeszcze przyjda 🙂) wszytsko co niezbedne 🙂)
W jakim jestes wieku pinacolada? jesli to nie tajemnica 🙂)
ja mam 32 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wam tak powiem moje drogie panie że miałam lat 14 a moja siorka 11 jak moja mama pozwoliła sobie 3 dziecko...urodziła się nam braciszek...nie raz nam mówi że za dużo bab w domu ale on jest takim naszym małym oczkiem w głowie i powiem wam jeszcze jedno że moja mama wcale nie czuje się że ma zostać babcią!!!!!!!, a to mnie wytykali palcami 9 lat temu że gówniara urodziła etc. wiecie jak to jest 😠 ...my się śmiałyśmy z tego ale z drugiej strony to czuje się jakbym miała mieć teraz drugie dziecko po 9 latach 🤪 tylko poród pierwszy 🙃 ...robiłyśmy wszystko koło małego 😉 nas to cieszyło a mamę wyręczałyśmy mogła odpoczywać teraz braciszek się cieszy że będzie miał szwagra jak mi to powiedział kiedyś w końcu jakiś chłop w tej rodzinie się zjawi a nie same baby 🙂))
Także mamusie możecie być dumne 🙂))z siebie 😉)) poza tym fajnie jest mieć małe rodzeństwo i być tyle starszym...chociaż jak pomyślę kiedy on będzie miał 18 lat to ja 32?więc pewnie będę planowała dzieciątko... 🤪 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...