Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

Wy niewyspane, a ja dzisiaj miałam wyjątkowo spokojną noc. Obudziłam się dopiero o 6:00. Nawet mąź jadąc do pracy mnie nie ucałował, bo mówi że tak słodko spałam, że nie chciał mnie budzić :P

Brzuszki się wam obniżają? To chyba wczesnie? Mój jest na swoim miejscu i coraz większy, w ciągu ostatniego tygodnia przybyło 2mm w pasie 🙂 🙂

Najgorsze jest to że w płaszczyk przestaję się dopinać, a myślałam że do świąt mi wystarczy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia ja sobie z półtora mc/dwa mc temu kupiłam ciepłą kurteczke i wiesz mi też już jest w niej coraz ciaśniej, jeszcze troszke i się nie zapne.
Zresztą ja mam problemik ze spodniami bo zostały dobre na mniem 2 dresy szok 😲 a po sklepach strasznie nie lubie chodzić, szczególnie teraz 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalam laktator reczny AVENTU od mojej przyjaciolki - na nia on w ogole niestety nie dzialal a poza tym od razu praktycznie przeszla na butelke.
Co do elektrycznych to slyszalam ze to nie jest mile - to tak jakby podrazniona brodawke wciagac do rury odkurzacza..grrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam laseczki 😉

Kiepską miałam noc więc jak Jula poszła do szkoły to się jeszcze położyłam i spałam dotąd 🙃

Ja laktatora tez nie kupuję bo przy Julce nie był mi w ogóle potrzebny. Zresztą nawet gdyby się okazał teraz potrzebny to są przecież dostępne bez wiekszego problemu.

Młoda szaleje po brzusiu - ja jeszcze nigdy nie miała takiego dnia jak Jagoda opisywała. Jednego dnia była mniej aktywna ale ruszała się cały czas tyle że duuuużo słabiej i już wtedy spanikowałam więc nie wyobrażam sobie co by było gdyby sobie poprostu spała cały dzionek - chyba bym ześwirowała. Cieszę się zatem z każdego kuksańca - im mocniejszy tym większą radość mi o dziwo sprawia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - ja tez jestem bardzo szczesliwa kiedy jest taki dzien jak wczoraj lub dzis - Młody cały czas chce sie bawic 🙂 kopie mnie po palcach jak je trzymam na brzuszku i w ogole caly czas jest aktywny 🙂 🙂 🙂 Niech kopie ile wlezie! A spanie to w nocy 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny.
justyna nie mialas jeszcze zadnego USG?
Tutaj opieka jest zupelnie inna niz w polsce.
Duuuzo mniej wizyt i badan, usg masz tylko dwa razy kolo 10-12 tyg i pozniej w 24 czy 26 jakos tak juz nie pamietam w tej chwili. Te dwa sa obowiazkowe a tak to zrobia Ci jesli cos jest nie tak. Ginelkologa mozesz nie zobaczyc nawet do porodu jesli wszytsko przebiega ok. Widujesz tylko polozna ktora sprawdza cisnienie, mocz, krew robiona jest na pocatku ciazy a pozniej jakos kolo 30 tyg ciazy, chyba ze cos dzieje sie nie tak. Masz num telfonow do poloznych i w razie jakichkolwiek watpliwosci dzwonisz do nich i one albo przez tel Cie informuja co i jak albo prosza zebys przyszla do szpitala i Cie obejrza.
Glownie chodzi do sowjego GP tam przyjmuja polozne ze szpitala, czasem maja swoja odzielna przychodnie. Jak to u Ciebie wyglada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam wczoraj w 5-10-15 po spodnie dla Julki i kupiłam Lence sliczną sztruksową sukienkę 😉 Fajne przeceny maja u nas w Bochni - tyle rzeczy było przecenionych że sama nie wiedziałam na co się zdecydować. Dresiki, bluzeczki pajace, śpiochy- ech... Podpusciłam Julkę ,żeby w sobote jak będę w pracy zaciągnęła tam tatę :P
yła taka sliczna różowiutka sukienusia jakby dziergana na szydełku z kołnieżykiem i ażurowymi wstawkami - cud, miód - tyle że kosztowała 49,99 i postanowiłam poczekać do przyszłego tygodnia, może akurat ją przecenią...
A i wiecie co, jeszcze Wam opiszę jak załatwiłam Panią z 5-10-15 bo mnie wkurzyła. Za każdym razem jak robię tam zakupy to przy płaceniu zazwyczaj jest końcówka 99gr bo takie mają ceny. I za każdym razem słyszę od Pani: "będę dłużna grosik". Zawsze machałam na to ręką mimo, że bardzo mnie denerwowało to, że ona mnie nie pyta czy może mi być dłużna grosik tylko INFORMUJE że mi go będzie dłuzna! Więc wczoraj jak usłyszałam znowu ten sam tekst( A WIDZIAŁAM ŻE W KASIE MA 5 GROSZÓWKI) to powiedziałam że chetnie jej wydam 4 gr bo akurat miałam w portfelu. Ale ją wcięło - oblała się rumieńcem. I nie zrozumcie mnie źle - to nie chodziłao o ten 1 grosz tylko o sam fakt i ton jej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie 🙂
u nas noc jakby spokojniejsza, pobudka tylko o 4 i potem o 7:30 więc super 🙂
córcia sie obudziła i teraz tańcuje w brzuszku a ja leniuchuje sie przed TV. Muszę sobie wymysleć cos na dzis do roboty bo sie zanudzę, zwłaszcza że mój M wieczorem idzie na party 🙂 oczywiście beze mnie.... bo takich wielorybów nie wpuszczaja 🤪
upiekłabym ciasto marchewkowe na weekend ale nie mam machewki a nie chce mi się schodzić do bankomatu i do warzywniaka 🙂 za zimno jak dla mnie 🙂
jutro idziemy do internisty żeby sprawdził czy możemy rodzić naturalnie czy tez za duży dla nas wysiłek.... a kondycje od tego leżakowania w domu mam bardzo słabą, no ale za pewne szybko wrócimy do formy 😉

co do laktatora to ja narazie nie kupuję. Położna na szkole rodzenia nam odradzała więc na początku spróbuje karmic piersią a jak coś będzie nie tak to pogadamy w poradni laktacyjnej a potem najwyżej kupimy laktator 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny moze juz poruszalyscie ten temat ale ciekawa jestem czy kupujecie takie aparaty do monitorowania oddechu dziecka? cos co wklada sie pod materacyk. dzis obejrzalam program o takim zdarzeniu i wlasnie dzieki temu dziewczyna uratowala swoje malenstwo. Znacie jakies dobre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss77 napisał:
dziewczyny moze juz poruszalyscie ten temat ale ciekawa jestem czy kupujecie takie aparaty do monitorowania oddechu dziecka? cos co wklada sie pod materacyk. dzis obejrzalam program o takim zdarzeniu i wlasnie dzieki temu dziewczyna uratowala swoje malenstwo. Znacie jakies dobre?



Angelcare AC401 najnowszy sprzęt,my go kupiliśmy.Poczytaj opinie to też na pewno kupisz,każdy chwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda jak każda z nas w tej fazie ciąży jest już spuchnięta 🙂 najśmieszniej wyglądają moje dłonie wieczorem - jak 5 paróweczek wystających z bułki!
mamaliszka ja mam ręczny avent, nie używałam go zbyt często przy karmieniu córci może 4-5 razy, ale odssysa porządnie 🙂 elektryczne podobno są za mocne na piersi, trzeba z nimi więcej uważać, żeby nie zrobić cycuszkom kuku
Pinacolada dobrze zrobiłaś trzeba tępić takie zachowanie, z resztą oni są zobowiązani żeby mieć kasę do wydawania!


ja jestem w trakcie robienia zrazów ubiłam mięcho i muszę odpocząć bo się zmachałam 🙂 duszkiem wypiłam szklankę soku z marchewki i patrze co tu u Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada i bardzo dobrze zrobiłaś pracuje w tej branży tylko u ich konkurencji i powiem ci jedno u nas nie było końcówek "99" tylko okrągłe. Ale fakt jest jeden nawet gdyby nie miała grosza miała ci dać 5gr!czy 2gr chyba że naprawdę nie miała...ale ciebie to nie interesuje reszta jest resztą i masz ją otrzymać. Może bała się że jesteś "Tajnym Klientem" 😉)
powinna być przed otwarciem dnia przygotowana albo zbierać od ludzi drobne przy wydawaniu no ale tak to jest jak komputer załatwia za nas sprawy liczenia, niektóre się boją że źle wydadzą!bo ostatni raz liczyły albo na siebie albo w szkole podstawowej. Niestety taka prawda ...
A resztę masz otrzymać ...to twoje pieniądze .
Nawiasem mówiąc U nas dziewczyny wydają po 20gr jak nie mają 10!

Co do monitora oddechu nie jestem za tym złośliwość rzeczy martwych potrafi być zgubna myślę że intuicja matki 🙃 i przeżycie związane z jej rolą 😉 sprawią że będę lepsza od monitora oddechu 😁 . Poza tym to się sprawdza ale w większych domach a nie w małym mieszkanku jak mamy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
czesc dziewczyny.
justyna nie mialas jeszcze zadnego USG?
Tutaj opieka jest zupelnie inna niz w polsce.
Duuuzo mniej wizyt i badan, usg masz tylko dwa razy kolo 10-12 tyg i pozniej w 24 czy 26 jakos tak juz nie pamietam w tej chwili. Te dwa sa obowiazkowe a tak to zrobia Ci jesli cos jest nie tak. Ginelkologa mozesz nie zobaczyc nawet do porodu jesli wszytsko przebiega ok. Widujesz tylko polozna ktora sprawdza cisnienie, mocz, krew robiona jest na pocatku ciazy a pozniej jakos kolo 30 tyg ciazy, chyba ze cos dzieje sie nie tak. Masz num telfonow do poloznych i w razie jakichkolwiek watpliwosci dzwonisz do nich i one albo przez tel Cie informuja co i jak albo prosza zebys przyszla do szpitala i Cie obejrza.
Glownie chodzi do sowjego GP tam przyjmuja polozne ze szpitala, czasem maja swoja odzielna przychodnie. Jak to u Ciebie wyglada?

Z tego wywnioskowalam ze jestes gdzies na wyspach???
Ja jestem z londynu i tutaj tez rodzilam,faktycznie ta opieka zupelnie sie rozni od Polskiej i ja nie bylam z niej zadowolona.o wszytsko trzeba sie prosic.
A ty gdzie mieszkasz jesli mozna wiedziac??/
A tak co do laktatora to mi sie przydal mimo ze karmie piersia do teraz.Na poczatku stawial mi sutki bo mialam problem i dobrze ze mialm go od poczatku a potem byl super do odcagniecia np.butelki mleczka jak musialam jakies sprawy zalatwic czy cos.Nie wyobrazam sobie odciagac recznie i nawet tego nie potrfie hihihi.
Pozdrawiam wszystkie styczniowe mamuski i sorki ze pozwolilam sobie tak wskoczyc do was.!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mieszkam w Londynie, bede rodzic w Chelsea and Westminster Hospital i rowniez uwazam ze opieka w Polsce rozni sie zdecydowanie od tutejszej. Jedyne co moge poradzic to nie dac sie nigdzie splawic, oni milo i grzecznie mowia ze everything is ok 😉 ale jesli bedziesz sie upierala a nawet wyklucisz to dopniesz swego raczej. I to nie tylko w szpitalalch 🙂
No w kazdym razie tez uwazam ze powinno tu troche wiecej byc opieki nad kobieta w ciazy ale oni uwazaja ze nie ma takiej potzreby zeby meczyc jak to mowia kobiete za czesto. Na pewno mnie tez to wkurzalo w niektorych sytuacjach ale tlumaczylam sobie ze jakos tu zyja i sie rodza i jakos musi to funkcjonowac. Jesli cokolwiek byloby nie tak to zajma sie Toba na pewno, wystarczy jeden telefon. No wiesz, co kraj to obyczaj. Pierwsze dziecko rodzilam w Polsce i mysle ze mozna byc spokojniejsza hesli co tydzien widzisz sie z lekarzem, tu widujesz sie co kilka tyg, dopiero w zaawansowanje ciazy coraz czesciej. My tez przyzwyczajone i nauczone jestemsy wlasnie do wiekszej opieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...