Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
w cork byłam na "zakupach" które zakonczyły się porażką trzeba było wracać. Brzuch mam cały zdretwiały boli mnie niemilosiernie, mam nacisk chyba na jakos partie krzyża. Ze mam uczucie jakby mi sie kegi zaczynały łamać. Przy probie chodzenia brzuch robi się jak kamień i napiera do dołu.. 😞 czuje się okropnie. Ja chyba juz zakupow nie zrobie(końcowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
megi85 napisał:
Co dziewczyny yslicie o tym moim brzuszku?? To normalne, ze juz sie obniza ?? Czy urodze szybciej :P



A po czym poznałaś że się obniża?? To widać aż tak bardzo czy po prostu lżej Ci się oddycha?? Bo przyznam się szczerze, że nie pamiętam juz jak to jest??


I po tym i po tym... łatwiej mi się oddycha i to dużo łatwiej... Widać też, bo każdy kto mni widzi, to mówi, że mi się obniżył, a poza tym mogę rękę położyć sobie na brzuszku pod biustem ,a nie mogłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Patrysia, a czy Twoja maleńka urodziła się z dużą ilością włosków na główce? Bo mówią ,że jak się ma zgagę to znaczy że dziecku włoski rosną . I u mnie w pierwszej ciąży się sprawdziło - Jula miała czuprynę jak stara 😉 Jeśli to rzeczywiście te włosy to marzy mi się łyse dziecko 😉


Współczuję wam dziewczyny...
A mój synek to chyba się łysy urodzi, bo ja ani razu zgagi nie miałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilismy z mężem pierwszy raz w zyciu pizze 🙂 🙂 🙂 wyglada super, narazie jest w piekarniku JESTESM BARDZO CIEKAWA czy bedzie zjadliwa 🙂 Strasznie nie lubie jak mi cos w kuchni nie wychodzi...grrr 🤢

DZIEWCZYNY - TE KTORE MAJĄ PLANETE - dziś o 19.45 pierwsza czesc LEKSYKONU CIĄŻY!
🙂
Ja zamierzam ogladać 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Jagoda zmaka mi zrobiłaś na domową pizze 🙂 może my też zrobimy w weekend 🙂 miałaś pokazać zdjecia pokoju Ksawcia i co?? 🙂 może mnie jakoś zainspirujesz bo pokój naszej córci to póki co jest kompletnie bez wyrazu :/

byłam dziś w fryzjera i od razu mi lepiej na duszy i w ogóle 🤪 no i odkurzylam i wypastowałam podłoge więc w końcu cos porobiłam 🙃 teraz czas na kolacyjkę a potem na.... no właściwie jeszcze nie wiem na co :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>SyLa1205 napisał:
aa i dzis na szczescie doszły mi tabletki z polski.. łykłam juz 2x magneB6 mam nadzieje ze cos popuści.. bo juz sie zastanawiam nad nospą.. ale nie chce mieszać.


Możesz spokojnie brać i magne i nospę ,ja tak właśnie biorę i to z zalecenia lekarza,więc nie martw się jak brzuch tak bardzo twardnieje ,boli to tym bardziej bierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry wieczor 🙂

Wpadlam sie tylko przywitac i zyczyc milego i dobrego weekendu dzis wieczor ANDRZEJKOWY wiec dla tych Mamusiek ktore jeszcze daja rade zycze dobrj zabawy 🤪

Poglaszcie brzusie i pozdrowcie swoje Maluszki od cioteczki Juleczki 🙃

pinacolada- wiesz masz corcie ktora posiada piekne imie (sama jej nadalas to przecudowne imie!!!!) a piszesz o NIEJ JULA??? tak sie sklada ze i ja nosze to imie i powiem Ci ze mnie bardzo razi jak ktos sie zwraca do mnie w ten sposob uzywajac mojego imienia ... i wiesz co jeszcze jest mi przykro ze ktos tak sie do mnie zwraca bo w tedy sobie mysle ze mnie nie lubi badz jest na mnie zly...??? powaznie! (tak sobie mysle ze i moze Twojej corci tez jejt przykro jak Mama Ja wola JULA,JULA.......) czy nie ladniej brzmi JULKA,JULENKA,JULINKA,JULCIA... mnie sie wydaje ze o wiele ladniej i milej sie robi na serduszku....
to tak calkiem prywatnie ... (bez urazy)POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny padam z nog, porzadki w zaawansowanej ciazy to zadania ekstrymalne! prawie wszystko gotowe na wizytacje tesciowej 🙃

co do pizzy domowej roboty to zabieramy sie od pol roku za jej zrobienie, ale dla dwoch osob nam sie nie chce a jak przyjda znajomi to bysmy musieli non stop w kuchni siedziec...wiec tak zle i tak nie dobrze!!! ehh

slodkich snow zycze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Oj biedna Ty jesteś! Nie bój się zdążysz zrobic te zakupy. A na Twoim miejscu wybrałabym sie do lekarza jesli by mi do jutra nie przeszło. Miałaś już wyniki tych prób wątrobowych??


Nie w poniedzialek bede dzwonic po wyniki.Albo jutro jeszcze sprobuje zadz zapytac. Narazie leże .. jak leże to w sumie jest ulga. Ale gdy tylko wstaje znowu jest to samo.. 😞
Zobaczymy, nie chce jechac robic szumu z niczego. Wiesz może to dlatego że moja córcia ma teraz aktywne dzionki.. Gdyby sie nie ruszala to bym sie zaczela martwić. A tak to .. może tak ma byc?najbardziej boli miedzy piersiami a na pocz brzucha..


megi- możliwe ze Ci sie obnizył brzusio 😁 hehe zadzwon do położnej:P:P bo ktos tu nam sie moze rozpakowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
>SyLa1205 napisał:
aa i dzis na szczescie doszły mi tabletki z polski.. łykłam juz 2x magneB6 mam nadzieje ze cos popuści.. bo juz sie zastanawiam nad nospą.. ale nie chce mieszać.


Możesz spokojnie brać i magne i nospę ,ja tak właśnie biorę i to z zalecenia lekarza,więc nie martw się jak brzuch tak bardzo twardnieje ,boli to tym bardziej bierz.

Dzieki mycloud. A powiedz mi bardzo Ci się stawia? jaka jest max dawka 3x??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia napisał:
Dzien dobry wieczor 🙂

Wpadlam sie tylko przywitac i zyczyc milego i dobrego weekendu dzis wieczor ANDRZEJKOWY wiec dla tych Mamusiek ktore jeszcze daja rade zycze dobrj zabawy 🤪

Poglaszcie brzusie i pozdrowcie swoje Maluszki od cioteczki Juleczki 🙃

pinacolada- wiesz masz corcie ktora posiada piekne imie (sama jej nadalas to przecudowne imie!!!!) a piszesz o NIEJ JULA??? tak sie sklada ze i ja nosze to imie i powiem Ci ze mnie bardzo razi jak ktos sie zwraca do mnie w ten sposob uzywajac mojego imienia ... i wiesz co jeszcze jest mi przykro ze ktos tak sie do mnie zwraca bo w tedy sobie mysle ze mnie nie lubi badz jest na mnie zly...??? powaznie! (tak sobie mysle ze i moze Twojej corci tez jejt przykro jak Mama Ja wola JULA,JULA.......) czy nie ladniej brzmi JULKA,JULENKA,JULINKA,JULCIA... mnie sie wydaje ze o wiele ladniej i milej sie robi na serduszku....
to tak calkiem prywatnie ... (bez urazy)POZDRAWIAM




Wyobraź sobie ,że sama zrobiła ten napis jako niespodziankę dla mnie, więc najwyraźniej jej się to źle nie kojarzy. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
mycloud napisał:
>SyLa1205 napisał:
aa i dzis na szczescie doszły mi tabletki z polski.. łykłam juz 2x magneB6 mam nadzieje ze cos popuści.. bo juz sie zastanawiam nad nospą.. ale nie chce mieszać.


Możesz spokojnie brać i magne i nospę ,ja tak właśnie biorę i to z zalecenia lekarza,więc nie martw się jak brzuch tak bardzo twardnieje ,boli to tym bardziej bierz.

Dzieki mycloud. A powiedz mi bardzo Ci się stawia? jaka jest max dawka 3x??


Syla ja biore prawie od początku ciązy nospe, a teraz nawet nospe forte....czyli podwójna dawka zwyklej nospy i biore 3x1, a jesli mimo to mi sie stawia to mam brać scopolan w tabletkach a jak te nie pomogą to jeszcze w czopkach..... ale przede wszystkim moja gin każe wtedy leżeć i nic nie robić, a to leżenie nie takie po 15 min tylko non stop z przerwami na siusiu 🙂 no a jak nie przejdzie po 2 godzinach to mam jechać do szpitala.... ale póki co jeszcze nam sie nie zdażyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice - pokoj Ksawcia jutro :P - w sobote mamy konczyc przywieszanie wszystkiego 🙂

Co do pizzy - niestety nie wyszla taka jak bym chciala 🤢
Wszystko spieprzylo sie przez cholerne pomidory! wszedzie w przepisach pisza zeby wylozyc spod pomidorami i na to mozzarella i cala reszta i przez te pomidory spód byl surowy a wszystko zamiast upieczone to uduszone w soku pomidorowym 🤢
I ciasto za wysokie. Nastepnym razem rozwalkujemy go na cienszy placek i dodamy mniej elementow.


Ostatnio mam smaka na wode mineralna z sokiem wisniowym - mniaaaaam 😆
i na pierniki...mniaaaaaaaam:P
i na mandarynki mniaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂


Dzis juz sie zegnam
dobrej nocki
lekkich brzusiow papa






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...