Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Masz racje z ta opieka.My wlasnie z chlopakiem strasznie ich meczylismy jak mala sie juz urodziala to co mialam watpliwosci dzwonilam do midwife albo chodzilam na babyclinic.Wogole oni maja zupelnie inne metody co do pielegnacji z ktorymi ja sie totalnie nie zgadzalam i robilam i tak po swojemu!
Kurcze szkoda mieszkam na Arnos Grove czyli po drugiej stronie!Ale i tak fajnie ze znalazlam kogos z LONDKA NA BRZUSZKU!Bede tu czasem zagladac!Pozdrawiam,papap!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu biedactwo rozumie Cie z ta zgaga ja tez mialam od 22 tyg a pod koniec to codziennie az wymiotywalam takie mialam kwasy!A w nocy kurde spalam na siedzaco na stosie poduch po polozyc sie nie bylo mowy!Ja chlalam litrami mleko omagalo troche ale tworzylo sie bledne kolo bo mleko potem tez sie zakwasza a jeszcze do tego paskudnie przytylam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia24 napisał:
Jezu biedactwo rozumie Cie z ta zgaga ja tez mialam od 22 tyg a pod koniec to codziennie az wymiotywalam takie mialam kwasy!A w nocy kurde spalam na siedzaco na stosie poduch po polozyc sie nie bylo mowy!Ja chlalam litrami mleko omagalo troche ale tworzylo sie bledne kolo bo mleko potem tez sie zakwasza a jeszcze do tego paskudnie przytylam!




No właśnie skończyłam pić mleko - też pomaga ale też tylko na moment 😞 I już od dłuższego czasu śpię na siedząco 😞 Kość ogonowa mi już wysiada od tej pozycji 😞 Wszystko aż mi się cofa z żołądka, fujjjj.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia, a czy Twoja maleńka urodziła się z dużą ilością włosków na główce? Bo mówią ,że jak się ma zgagę to znaczy że dziecku włoski rosną . I u mnie w pierwszej ciąży się sprawdziło - Jula miała czuprynę jak stara 😉 Jeśli to rzeczywiście te włosy to marzy mi się łyse dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale slodka 🙂))))))))))))))))))))))))) Jejku 🙂)
a co do zgagi to jest ona wynikiem tego ze macica jest wysoko i uciska miedzy innymi na zoladek. A z wloskami to takie wiecie zabawy typu jak sie brzydko wyglada to bedzie dziewczynka 🙂 ja w pierwszej ciazy mialam pod koniec cale czolo w malych podskornych krostkach i kazdy mowil o dziewczynka bo Cio urode odbiera i urodzil sie Michas 🙂 takze to tylko takie wiesz ludzkie wymyslone lat temu nie wiem jak sie to nazywa zabobony czy cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak pierwszy dzidzius i rodzilam zupelnie naturalnie,bez znieczulenia i nacinania 23 godz skurczy.Bylam kilka godzin w wodzie ale wlasnie tam mi sie zaczely skurcze parte a nie mialam rozwarcia i musialam powstrzymywac to przez 4 godziny,maskra.I bylam prawie nieprzytomna dlatego mnie wyciagneli z wody.zaluje ze dalam sie na taki porod namowic a nie normalnie na oddziale po moja znajoma mi powiedziala ze daremnie mnie meczyli,mogli albo dac znieczulenie albo cc.mam nadzieje ze u ciebie bedzie spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada a zgage mialas w pierwszej ciazy?
patrysia to sie biedna nameczylas. Wspolczuje. to bedzie moj drogi porod, pierwszy byl ok, znieczylenei zewnatzroponowe, ciecie. Znieczulenie polecam 🙂)dzialalo odczas porodu podczas ciecia i szycia. Naprawde wartio, no ale to kazda z nas indywidualnie. Najbardziej boje sie wlasnie z tym cieciem bo tu tego raczej nie robia, Jutro mma wizyte w szpitalu i mam zamiar o ym porozmawiac. Nie chcialabym peknac. mam zamiar jej powiedziec ze jesli bedzie taka potzteba zebyu nie czekalc i przeciec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie mnie rozerwalo do odbytu!I dlatego az boje sie myslec o drugiej dzidzi tak zle wspominam porod.
Kurde ale sie do Was dzisiaj przyczepilam!
Dobra zmykam ogarnac troche chate i Mala mi juz zaczyna marudzic bo mama za dlugo na Necioe siedzi hahahahaha:P
Pozdrawiam Was wszystkie styczniowe brzucholki papapa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam popołudniowo!
Miniss77- miałam USG ale tylko jedno w 12 tygoniu. Co prawda robiłam jak byłam w Polsce w 22, ale bym chciała wiedzieć czy teraz jest wszystko ok. Irlandzka opieka jest z tego co widzę trochę podobna do Twojej. Też sie chodzi do GP, który mierzy ciśnienie, waży, mierzy długość brzucha centymetrem, sprawdza bicie serduszka i mocz. Badania krwi są przeprowadzane w zależności jak Ci wyznaczy GP. Ja mam w sumie co 2 miesiace ze wzgledu na toskoplazmoze i żelazo. W szpitalu do którego sie chodzi różnie ( ja byłam do tej pory 3 razy) robia Ci to samo. Oczywiście ginekologa nie widujesz, bo masz spotkania tylko z połóżną, która zawsze pyta sie o to samo Jeśli wszystko jest ok to do domu. Jak sie cos dzieje to Ci karzą jechać na pogtowie, robia ktg i równiez wysyłają do domu. Nie ma tu czegoś takiego jak ciąża zagrożona, bo nawet Ci na skurcze nic nie przepiszą. Szkoda słów, ale pocieszam sie tym ze opieka w trakcie porodu i po nim jest super. Jeżlei chcesz dostajesz znieczulenie, chcesz to Cie nacinają, nie to nie. Pomagaja Ci we wszystkim i ciagle się pytają czy czegoś Ci nie trzeba. Szkoda że nie wymusiłam na niej tego usg, ale byłam tak zestresowana faktem ze byłam sama i sama musiałam sie produkować z angielskim. Mam nadzieje ze za 3 tyg w końcu mi je zrobią, a jeśli nie to stamtąd nie wyjde 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do teraz czuje taki dyskomfort ale to chyba dlatego ze mnie polozna zle poszyla...ale usmiech mojej Perelki mi wszystko wynagradza.....Wogole tez mialam porozrywane wargi sromowe i mi tego nie poszyla i teraz to nie ladnie wyglada.
A co najlepsze to wypuscili mnie 18 godzin po porodzie do domu.Urodzilam o 23;13 a o 17;00 mnie wypiscili do domu i o 17;30 bylam juz u siebie.Taka obolala i wogole....masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna a nie dostalas w tych notatkach, ta zielona duza ksoazka w ktora wpisuja wszytsko daty kolejnego usg, zaraz po tym w 12 tyg? oni tam wtedy podaja date kolejnego usg.
a jak poszlas na koljena wizyte z polozna to nie pytala czemu nie mialas tego 2giego?

patrysia ja na Twoim miejscu nie zostawilabym tego tak.
powinnas zglosic sie do nie pamietyam jak sie to nazywa ale to cos dotyczacego praw pacjenta tu w anglii ( sprawdze pozniej to napisz)i powiedziec co sie stalo a druga rzecz powiedziec ze czujesz dyskomfort zarowno jak i po szyciu ze zle tam cos jesy pozsztwane i wargi. Oni powinni Ci to poporawiac jakimis zabiegami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 tutaj dostaje się czerwoną książkę ( tak mi sie wydaje że o to CI chodzi) w której są wszystkie Twoje dane, wyniki badań, waga z każdej wizyty, ale nie pisze nic o USG. Po każdej wizycie idziesz na recepcje i się zapisujesz na następną. Położna nie ma nic do tego. Jak rozmawiałam z dziewczynami to u nich było różnie. Jedna miała USG na każdej wizycie, inna miała tylko dwa USG a jeszcze inna 3. Wiec to naprawdę różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...