Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej mamy 🙂

Chciałam się Wam pochwalic.
Ostatnio pisałam ze mała ważyla tylko 1400 gram w 30 tygodniu 😞. Ale w 32 tyg. ważyła już 2100 gram :] Nawet nie wiecie jaka jestem szczęscliwa. Tyle starchu. Wczesniejsze badania to był jakis błąd pomiaru chyba :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam styczniowe mamusie! a tak apropo to za ok.3 tygodnie nasz najważniejszy w życiu miesiąc 🤪 🤪 🤪
Pinacolada aa kurde dobrze Jagoda napisała twoja Julka ma takie zalotne i przyciagające chłopców spojrzenie :laugh:
i śliczny brzusio a jaki świecący ! 🙃 🙃
Syla mnie męczyło ok. 6 dni 😞 ale znam parę dobrych porad np.

Przy silnym katarze pomaga regularne wąchanie chrzanu, mającego działanie bakteriobójcze. Dobre efekty daje również zjadanie dwóch-trzech łyżeczek tartego chrzanu do każdego posiłku.

Sięgnij po witaminę C, ale w naturalnej postaci !

Do nosa możesz zakraplać sól fizjologiczną. Nie stosuj kropli do nosa, mogą zaszkodzić dziecku.

Ulgę przyniosą ci inhalacje z wody z solą lub olejku miętowego, albo parówka z ziół: rumianku i lawendy z dodatkiem olejku eukaliptusowego.

Skórę pod nosem posmaruj maścią majerankową, dostępną w aptece.

Na Kaszel

Suchy występuje na początku choroby, później przeradza się w mokry, połączony z odkrztuszaniem wydzieliny.

Jeśli dręczy cię suchy kaszel, przygotuj roztwór z siemienia lnianego. Łyżeczkę siemienia zalej szklanką wody i gotuj przez 10 minut. Dodał łyżkę miodu. Pij dwa razy dziennie.

Na suchy kaszel pomaga też mieszanka soku z cytryny z oliwą z oliwek (200 ml). Taką miksturę pij po 1 łyżeczce, 3 razy dziennie.


Na mokry kaszel dobrze robi syrop z czosnku, który dzięki zawartości działającej przeciwbakteryjnie , jest uważany za naturalny antybiotyk. Kilka zmiażdżonych ząbków czosnku wymieszaj z sokiem z dwóch cytryn i zalej przegotowaną, chłodną wodą. Miksturę odstaw na kilka dni w ciemnym słoiku. Następnie odcedź i pij 3 razy dziennie.
(coś podobnego co podawała mycloud)

Z mokrym kaszlem poradzisz sobie też z pomocą syropu cebulowego. Trzy drobno pokrojone cebule wymieszaj z miodem (pół szklanki) i odstaw na 3 godziny. Dodaj 50 ml chłodnej wody i odstaw na kolejne 3 godziny. Przecedź i pij kilka razy dziennie po łyżeczce.

Bezpieczne leki
: syrop z babki lancetowatej lub prawoślazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a po wczorajszym koktajlu dziś odchorowuje wysypka wychodzi co chwile i nic tylko wode pije żeby mleko wypłukać z organizmu ale warto było 🙂))) bo był pyszny
moja Nadunia szaleje u mamusi jaka ona juz musi byc kochana jak wystawia kolanko do głaskania to mam wrazenie że jest takie pulchniutkie 🙂
a ja zrezygnowałam z tych elfowych naklejeczek nad
łóżeczko i kupiłam pluszowe naklejki mamy żyrafe pieska z łatka na oku dzdzownice i mase gwiazdek księżyc ważke i ciesze sie bardzo że tak postanowiłam 🙂
w domku łóżeczkoco prawda nie zlożone ale wyciagniete z kartonu i sie wietrzy 🙂
mycloud powiedz gdzie kupiłaś takie ładne pudełeczka ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję dziewczynki. Już dawno nie dostałam tylu komplementów 😉 zresztą Jula też - ona dziękuje równiez. Zresztą ona codziennie mnie pyta co tam u Was na forum bo wie że mamusia z tych uzależnionych 🤪 I zna Wasze nicki na pamięć 🙂 🙂 Wstawiam zatem jeszcze jedno ładne ujęcie Julki i ujęcie jak dyrektor szkoły wrecza mojemu mężowi w podziękowaniu za udział w meczu koszykówki MIARĘ MĘSKOŚCI 🙂 - conajmniej jakby chłopina wiedział że przynajmniej do lutego stanie się ona jedynym pocieszeniem dla Pawła 🤪 🤪 🤪 Muszę tylko sprawdzić czy dobrze oszlifowana żeby se bidok drzazg nie powbijał 🤪 🤪 🤪 [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC_0217a.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do różnych bóli to mnie standardowo bolą żebra - to jest takie uczucie jakby ktoś mi zahaczył po 1 haku z każdej strony i każdy ciągnął w swoją stronę. Taki rozrywająco - rozpychający ból - bardzo tępy i nieprzyjemny. Ale to pewnie dlatego że ten brzuch mam taki "przyklejony" z przodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Ehh ja dzis miałam ciężki dzień w pracy, ale bez odpoczynku też się nie obyło 😉
Pinacolada- brzusio prześliczny, a mamusia i córeczka to laski pierwsza klasa 🙂 Tatuś i mężuś pewnie bardzo zazdrosny 🙂 A tak wogóle to łap oklaska na 9 miesiąc!
Syla- kuruj się kochana, juz niedługo!
Ja dzis własnie wstawiłam pranko z ciuszkami dla Małego 🙂 Juz się nie moge doczekać kiedy wyschną i bede mogła je poprasować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje za linka 🙂
miałam sie zapytć dziewczyny czy wy macie w czasie snu takie straszne bóle biodr a właściwie od posladków do stóp ??? ja mam takie co noc cholewcia martwie sie że nadia uciska mi na nerw kulszowy .... cała ciąże miałam z tym nerwem problem a teraz to juz nie wytrzymuje powoli tego bolu boje sie że czeka mnie seria nieciekawych zastrzyków po porodzie 😞 no ja to czuje cały dzien bo ja leże cały dzien no ale może wy odczuwacie taki bol w nocy?
kochane ja sie juz zbieram spać Nadia śpi ładnie juz wiec i ja zmykam dobranoc bączki śpijcie spokojnie długo i smacznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie


dopiero wrocilismy bo jeszcze u moich rodzicow male gadu gadu potem skoczylismy do maca na kolacje bo dawno nie bylismy a mi sie chcialo okropnie :P ☺️


No wiec tak -
KSAWCIU wazy 2700 wiec jest jeszcze maleńki! chociaz lekarz mowi ze w sam raz i ze na pewno jeszcze powinien conajmniej do 3300 dobic.(ale za to ma długie nogi..po mamusi :P:P)
wszystko oczywiscie super, malenstwo coraz nizej (dzis przy padaniu ginekologicznym lekarz czul główke naszego bąbelka!) 🤪
To byla ostatnia wizyta na nastepna jedziemy do szpitala w piatek.
Tam mamy miec robione ktg, mamy tez zwiedzac porodowke, umowic sie z polozna i anestezjologiem.
W szpitalu u naszego gina tez zakaz odwiedzania, nawet tatusiowie nie wchodza na oddzial! (to ja z synkiem bedziemy musieli wyjsc do taty) 🤢


cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin porodu - koncowka grudnia choc dzis lekarz powiedzial ze moze wytrzymamy do stycznia i dal mi nawet l4 juz do porodu czyli do 3 stycznia.

W pt zwiedzimy sobie oddzial. Wiem tylko tyle ze od momentu przyjazdu do szpitala ja i maz jestesmy w jednym pokoju we dwojke (plus nasza polozna, ktora tak sie zlozylo jest sasiadka moich tesciow 😉) az do rozwiazania.

Dziecko po urodzeniu klada mi przy piersi a potem jak zabieraja na mierzenie itd maz jest caly czas przy malenstwie (a mi bardzo na tym zalezalo)

W trakcie porodu jesc nie wolno, ale trzeba przyjechac najedzonym 🙂 (czyms lekko strawnym)
Torba jak najmniejsza - dla dziecka tylko 2 komplety i rozek (wszystko inne ma szpital) 🙂

W szpitalu po sn zostaje 3 dni i maluch jest caly czas ze mna a ja uczestnicze rowniez w kapielach tzn
obserwuje polozne i moge pomagac.

Najdziwniejsze jest to ze nie zlecil mi zadnych badan! tylko do zzo jakies jedno (i zupelnie inne niz to wskazane w innym szpitalu czyli na ujastku).

Co do paciorkowca to powiedzial mi ze przeciez to obojetne czy z odbytu czy z pochwy wymaz i zeby nie przesadzac - przynajmniej u niego w szpitalu nie ma to znaczenia.

Zaswiadczenie do becikowego juz mam 🙂

co jeszcze...acha, nacinanie krocza kontrolowane, lewatywa raczej rutynowo, leki przeciwbolowe - ketonal, ale mozna miec swoje ulubione.

Reszcze szczegolow w pt ustalimy juz na oddziale no i juz sie spotykamy tylko w szpitalu i co tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo wczoraj ostat nia dzis pierwsza 🙂

dzien doberek 🙂

kontynuujac jeszcze wczorajsze tematy poruszone z ginem to brak siary w tym momencie jest kompletnie bez znaczenia - takze Syla - nie martwy sie 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej - ja dziś pierwsza??

Jagoda - fajnie że z Ksawciem wszystko w porządku. Widzę że i Ty masz teraz wizyty w szpitalu na ktg - ciekawa jestem czy moja gin też to praktykuje? Z jednej strony bym chciała a z drugiej co tydzien pchac sie do Krakowa na małą chwilkę - no nie wiem, zobaczymy. Jak każe to trzeba będzie jeździć choć w 1 ciąży nie miałam takich zaleceń. Dopiero jak sie zgłosiłam do szpitala tydzień po terminie i mnie zostawili to miałam robione codziennie....Pożyjemy- zobaczymy (wizyta dopiero 17 XII). Co do wagi to biorąc pod uwagę że Ksawciu jest starszy o tydzien od leny a i badanie miałas robione kilka dni pozniej to moja kruszyna rzeczywiście jest duza. Choć ta pani doktor u której byłam ostatnio na usg mówiła ze w przypadku wagi jest dopuszczalny błąd +/- 500g a to sporo.

Ja spałam genialnie! Nie chce zapeszac bo to juz 3 noc ale milo sie spi tylko z 1 przerwa na siku , bez zgagi i roznych innych nocnych dolegliwości.

Czeka mnie dziś "ciężki" dzień - zapowiedzial sie z wizyta wujek mojego meza z Australii (dziala mi na nerwy) i musze przygotowac jakis wyjatkowy obiad 🤢 A i do pracki na godzinke wyskoczyc a tez mi sie nie chce. W ogole to złapałam ostatnio duzego lenia i najchetniej nie wychodziłabym z łóżka przez cały dzien 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy - ten bol od biodra (posladka) do nogi to z całą pewnościa Nadia uciska Ci na nerw kulszowy i jak tylko urodzisz to minie wiec sie nie martw kochana. A może i wcześniej jak maleńka choc troszke zmieni pozycje. Ja kiedys mialam straszliwy bol/kolke w okolicach prawej nerki i tez sie wystraszyłam ale na drugi dzien mineło wiec to na pewno Lena mi gdzies uciskała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada - a obejrzalas sie czy Ci sie brzuszek nie obniza? moze dlatego nie meczy Cie zgaga?
Co do wagi to tez mi pielegniarka powiedziala ze jest plus minus ileś tam i zazwyczaj dzieci jednak rodza sie wieksze niz wychodzi to z usg.
Co do wizyt co tydzien to w sumie ja sie ciesze i to bardziej mi zalezalo. On chcial ustalic nastepna wizyte na 19go grudnia ale potem sam powiedzial ze moze jednak w ten piatek. Po tej najblizszej wizycie zobaczymy jak wydjzie i co postanowimy ale pewnie zostaniemy dla mojego spokoju przy wizytach co tydzien.
Ja juz sie tak nastawilam na swieta z Maleństwem ze nie moge sobie wyobrazic ich bez niego! 🙂
No i pewnie nie bede mogla w tym roku cieszyc sie w pelni moimi ulubionymi swietami bo bede spieta i skupiona na brzuszku i jego słodkiej zawartości 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZYNY 0 MA KTÓRAŚ TĄ TABELKĘ Z WAGĄ I CENTYLAMI...? bo ja jej sobie nie skopiowalam a teraz pewnie jej nie znajde w historii naszego forum..?

PINACOLADA
- przypomnij mi prosze ile Twoja Lenka wazy wg ostatniego pomiaru? i w ktorym dokladnie tyg byl ten pomiar???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
DZIEWCZYNY 0 MA KTÓRAŚ TĄ TABELKĘ Z WAGĄ I CENTYLAMI...? bo ja jej sobie nie skopiowalam a teraz pewnie jej nie znajde w historii naszego forum..?

PINACOLADA
- przypomnij mi prosze ile Twoja Lenka wazy wg ostatniego pomiaru? i w ktorym dokladnie tyg byl ten pomiar???


Tabelkę mam gdzis zapisana - zaraz poszukam i wkleję Ci 🙂

Usg było robione w 34t6d i ważyła 2800g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę bardzo 😉


22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Jestem z siebie dumna, wstałam o godzinie 7, jupi 🙂 Czeka mnie dzis troszkę sprzątania, ale co tam, raz na miesiąc można 😉
Jagoda- super że z Ksawciem wszystko w porządku. Mam nadzieje ze z moim Maleństwem też. Wizyte mam dopiero 17 grudnia i jak nie bede mogła wymusić USG to pójdę prywatnie. Trudno wydam kupe kasy ale będę spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...