Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pinacolada- kolację Wigilijną najwyżej podasz o godz 15:laugh:

ja mam chwilkę czasu bo mój ma rehabilitację w domu i Pani go męczy 🙂 a że jest młoda i nawet ładna to siedze z laptopem na kolanach i ich obserwuje 🙂 choć po moich ostatnich kaprysach to już ma dość kobiet do końca życia:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mgliście


u nas noc jak każda. Taka se.
Dodatkowo coraz gorzej mi sie oddycha i maz twierdzi ze zaczelam chrapac!!!! 🤢


ttinka
- mnie też coś ostatnio bardzo często boli brzuch 😞
Wczoraj pojechalismy na mega zakupy spozywcze i "apteczne" i myslalam ze zaczelam rodzic! bol jak na miesiaczke i szlam zgieta w pół...i tak sobie pomyslalam - rany, jak ja tego bólu nie znosilam! nie wiem jak dotrwam do tych 4 czy 5 cm rozwarcia zeby wziac znieczulenie a juz w ogole nie wiem co zrobie jak nie bede mogla wziac znieczulenia!!! grrr
Malo tego od tych bolesci ciagle biegam do toalety 🥴

Wczoraj mi sie tak przelewalo w brzuchu ze sasiedzi mogliby uslyszec jakby sie wsluchali 🥴

Teraz synek spi, ale dawal czadu do pozna..moze dlatego ze my ostatnio z mezem chodzimy spac po 1wszej i maluch nas slyszy to tez wariuje 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to ja dzisiaj zaczynam 37 tydzien! 🤪
A jak czytam co u grudniowek to niektorym w 37 tc juz czop odszedl! 🤢 🙃 😲
Musze sie obserwowac.

Snil mi sie znowu porod.
Chyba cesarka.
Nie pokazali mi dziecka i potem stalam za jakimis szklanymi drzwiami i widzialam jak wszyscy z mjej dalszej i blizszej rodziny zachwycaja sie Bąbelkiem a mnie nie chcieli wpuscic :/
Potem w koncu tam wpadlam i trzymalam Ksawcia na rekach - byl sliczny! i owiniety w niebieski recznik 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAgoda
Mi się też nie raz śni nasz maluch już bym chciała go mieć przy sobie 😉)ale niech rośnie jeszcze w brzusiu.

Szczerze to zrezygnowałam w wyjścia gdziekolwiek nie da się wyjść jak widzę jaka pogoda i że zimno wolę poleżeć w wyrku 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry wszystkim!
moja nocka też nie była rewelacyjna, co przerw na siusiu już przywykłam, ale od jakiś dwóch nocek dokucza mi drętwienie prawej ręki, dziwne, bo co chwilę się przekręcam i zmieniam pozycje. a jak dziwniejsze że w ciągu dnia w opuszkach palców też czuję mrowienie. ja też dziewczyny muszę wybrać się do apteki bo podstawowe rzeczy dla maluszka, a macie rozeznanie jaka jest najlepsza maść na poranione brodawki, mi polecają bephanten czy jakoś tak się to pisze. warto coś takiego mieć już w szpitalu gdyby nadszedł kryzys 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio- co do tej maści to jest chyba naprawde niezła bo ja ją kupiłam , co prawda mojemu Jarkowi ale zadziałała nieżle. Jemu z leżenia zrobiły się w pachwinach masakryczne rany- mimo że jest mega szczuplutki- nic nie pomagało.I ta maść zadziałała niemal od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio - z drętwieniem rąk i palców w nocy i w dzien zmagam sie juz od jakiegos miesiaca. Pytałam gin i ona twierdzi ze to od zatrzymania wody w organizmie i nic na to wiele nie da sie pomoc - trzeba przetrzymac. A i martwic sie nie ma czym bo to zupełnie normalne.

Jagoda - a czemu byś miała nie móc wziąć znieczulenia? Zdecydowałaś sie jednak z tego co sie orientuje na szpital w którym pracuje twoj gin - jaki to szpital? i czy tam jest problem ze znieczuleniem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA - jak Cie bardzo rozumiem ze Ci sie nie chce wyjsc :P ja sie nie ruszam z domu 🙂 🙂 Wczoraj jak wrocilismy z tych zakupow to na prawde myslalam ze padne!

u mnie przed chwila byli panowie od kuchni (bo do tej pory nie mialam zamontowanej jednej szafki, jednego cokolu i nie bylo regulacji zamykania szafek...ponad miesiac minal...)
i panowie od gazu. Wczoraj od grzejnikow na pomiar ale juz mam swiety spokoj na rok 🙂


co do masci ja wlasnie wczoraj kupilam bepanthen bo mi go kolezanki polecily no i nie przeszkadza w karmieniu dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - jest kilka przeciwskazan do znieczulenia i mi np. gin powiedzial ze jak jestem panikara i mam nerwice i moge miec problemy z usystematyzowaniem oddechu to zzo nie jest wskazane... poza tym zobaczymy jak mi wyjda wyniki tego APTT co mi kazal zrobic. No i uczulenia - ja kilka lat temu robilam badania na znieczulenia miejscowe stosowane w stomatologii i na wszystkie bylam uczulona! a poniewaz dentysta jest dla mnie jak pokoj 101 z ROKU 1984 G. ORWELLa to przez te wszystkie lata nie przyznaje sie do tego i za kazdym razem na fotelu drze czy sie nie udusze ☺️ :P

Co do szpitala - to narazie jedziemy w piątek do Narutowicza tam gdzie pracuje mój gin.
Znieczulenia tam nie dają, ale on mi dał namiary na swoją koleżankę anestezjologa ktora odplatnie moze to zrobic.
Decyzje gdzie rodziny podejmiemy jakos w przyszlym tyg po spotkaniu z tą anestezjolog, z polozna z narutowicza i po zobaczeniu odddzialu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O fajnie przypomniałyście mi o maści, nasączonych wacikach bo jeszcze tego nie kupiłam.
Zastanawiam się nad jakimiś herbatkami czy czymś w razie czego dla maleńkiej, ale ja się na tym totalnie nie znam i nie wiem co się przyda a co nie 😮

Ja to już coraz bardziej się zastanawiam jak będzie wyglądać mój poród - bo jestem panikarą, od razu łapie mnie stres i wogóle 😞 boje się troszkę porodu, że złapie mnie astma, albo coś innego 😞
Ale pomimo tego mojego strachu nie moge się doczekać.
Heh wczoraj jeszcze czytałam topik o śmiesznych, wstydliwych, ale nie tragicznych wpadkach na porodówce to podrzuciła Papuga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wtorkowo! u nas taka mgła że nic nie widać za oknem 🙂
Jagódka co do choinki to jest tylko u Agaty w pokoju, bo dziecko nie może przeżyć, że tyle tego na mieście i nie odpuści żadnej choince 😁 a bombki i światełka to co chwilę okrzyki radości WOW OJOJ 😁 no, a że na 70% święta u babć to nie będzie kiedy w domu się nacieszyć więc już mamy 🙂

natomiast co do chrapania to właśnie miałam się dziś Was zapytać czy też chrapiecie - bo ja podobno strasznie, dobrze że sama tego nie słyszę 🤪 🤪 🤪 a wcześniej słuchałam chrapania męża więc on teraz może posłuchać mojego 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka jak będziesz karmiła piersią to nie musisz kupować herbatek (dzieciom podobno starcza to co jest w mleku), chyba że jakąś na poprawę laktacji u siebie ale to zobaczysz po porodzie. Dla maleństwa są dopiero herbatki po pierwszym miesiącu życia - koper włoski, rumianek, ale wydaje mi się, że nam przez to że rodzimy w zimę nie będą potrzebne, chyba że któreś maleństwo będzie miało kolki (czego nikomu nie życzę) to wtedy koper włoski pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim,
bałam się tej dzisiejszej nocy ale było znośnie, chyba faktycznie lekarz trafił z tą maścia na bóle mięsni.

Dusia a no wystrzelił, w koncu i na mnie przyszedł czas 🙂 ale waga trzyma mi sie teraz w miejscu 😎
Wcale sie nie dziwię że Agata tak reaguje na choinkę, z małym mojej szwagierki to teraz lepiej nie wchodzić do sklepu bo od razu rzuca się na światełka, łańcuchy i bombki :laugh:

Drętwienie palców też nie jest mi obce, szczególnie jak podloże sobie ręce pod brzuch, albo usiadę z podłozonymi stopami to od razu mnie łapie 😠

Herbatka z kopru włoskiego jest dopiero od 1 m-ca życia? Jak rozmawiałam ostatnio ze znajomą pielegniarką to mowiła mi że gdyby dzidzia miała kolki to mam jej podawać tą z HIPPa bo jest od pierwszego tygodnia. Teraz sama nie wiem 🤔

Nie chce mi się wychodzic z ciepłego łóżeczka, ale nie ma nikogo kto zrobiłby mi śniadanie, wiec nie mam wyjścia i muszę się zwlec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe dobre, ja nie wiem czy chrapie czy nie bo nie słysze, a mężulek tym bardziej bo on śpi jak kamień i to właśnie on chrapie.
Tylko jak coś to ja jego szturcham czy żyje, bo nie słysze chrapania, a czasem to on ma bezdechy i go rusze to dopiero zaczyna normalnie oddychać - przeraża mnie to czasem 😲

Mam nadzieje że moja maleńka nie będzie miała takich bezdechów jak mój m bo bym chyba non toper przy niej stała i się lampiła jak śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja! to widze ze to chrapanie to nie dlatego ze jestem coraz starsza 🙃 🙃 :laugh: 😎
Moj M. mnie nie budzi ale...dzis rano mowi: "nie moglem zasnac", na to ja "kochanie jak sie oglada hellboya do 1.00 i potem sie kladziesz przed 2gą i wstajesz o 6stej to sie nie dziw." na to on"ja nie dlatego nie moglem spac. Strasznie chrapalas" tu oczywiscie moje swiete oburzenie bo przeciez ja nigdy nie chrapie! :P no ale powiedzial ze mnie nagra nastepnym razem 🙂

A i jeszcze jedna rzecz - wczoraj zajrzalam do triumpha bo musze kupic jeszcze jeden stanik do karmienia. Triumph ma tylko dwa modele i podoba mi sie ten koronkowy ale...sluchajscie przymierzalam wczoraj ...90C (bo tylko taki byl) i byl tak hmm..powiedzmy w sam raz, wiec obawiam sie ze jak mleczko sie poajwi to ni dy rydy... 🤪
Przed ciaza mialam 75b a od 3 miesiaca 80d...do karmienia bedzie 90d lub e!!! masakra!wczoraj pani dzwonila do drugiego sklepu z zapytaniem jakie maja z tych stanikow najwieksze rozmiary... ☺️
ale obciach...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia Herbatka z kopru włoskiego (HIPP)jest od 1 tygodnia życia ja już ją kupiłam (tak na wszelki wypadek)jest schowana w oddzielnej szafce w kuchni 🙂
a co do chrapania
To oczywiście chrapię jak stary niedźwiedź :laugh: :laugh: :laugh: Ale tylko wtedy jak zauważył Tadek jak śpię na plecach "ostro jedziesz" heheee
Ciekawe co tam u Sylii ???bo coś się poważnie pochorowała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...