Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W moim szpitalu też jest kompletny zakaz odwiedzin nawet dla tatusiów 😞 Mąż wczoraj stwierdzil że jak to się przeciągnie do stycznia to wypisze mnie i dziecko na żądanie :laugh: Udostępniona jest sala odwiedzin poza oddziałem, gdzie kobiety mogą wychodzic do mężów, ale dziecka i tak nie można ze soba brać 😞 Bez sensu jak bym wyszła to cały czas myslalabym czy dziecko nie płacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbę dla siebie częściowo spakowałam,ale mam do was pytanie: czy bierzecie suszarkę do włosów,sztućce,kubek,talerzyk ,swoją herbatkę?

Aha i jeszcze jedno- mam zamiar zapytać o to swoją położną,ale może wiecie,w 1 i 2 fazie porodu mogę siedzieć we wannie,ale czy mam brać jakiś strój kąpielowy albo przynajmniej górę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Ktoś mi podpie...oklaska za przeproszeniem.Boże my tu o porodach o ważnych sprawach i ktoś zabiera oklaski i się bawi ah..




Nic sie nie martw - mnie też 😉 Ale widać niektorym się nudzi! Olać to i tyle!!

Ja do szpitalnej torby spakowałam tylko wode mineralna z dziubkiem zeby sie lepiej piło a takich rzeczy jak kubek, sztucce.... nie biore! Nawet nie wiem czy trzeba. Na str Ujastka nic o tym nie wspominaja. najwyzej mąż dowiezie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jagoda - wspominałaś coś o czopie. Więc to nie jest reguła - jednym odchodzi na kilka dni przed porodem, innym w dniu porodu a jeszcze innym w ogóle. Mnie przy Julce nie odszedł w ogóle i podczas porodu w początkowej fazie podczas skurczu moj lekarz władował mi tam łapę po łokieć i wytargał go. Broń Boże nie chce straszyc tylko tak mi sie przypomniało 😉 Wszystko jest do przeżycia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedzielku ktos zabral mi okolo 17stu oklaskow!!!!!! wiec moze MyCloud powinnas sama poprosic kogos o porade w kwestii jak wydoroslec???i uwazam ze jest to Twoja sprawka i Twoich kolezanek od serca bo z nikim na forum nie mialam zadnych problemow wiec nie widze powodu dla ktorego nagle ktos mialby zabierac mi oklaski...Najsmieszniejsze z Twojej strony jest tzw palenie glupa...zaczelas znowu ta dziecinade i teraz robisz z siebie ofiare haha dobre...ja Ci tego oklaska nie zabralam moze ktoras Mama ode mnie z racji tego ze widza co sie dzieje z moimi...zreszta napisalam do admina w tej sprawie i moze w koncu wylaczy ta opcje i bedzie swiety spokoj...
Dzis rano mialam ich 20 z czego kilka Mam juz mi dodalo pare oklaskow...dziwna sprawa...No coz baw sie dalej...Moze kiedy wydoroslejesz...Mam nadzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia co do herbatki to może zależy od producenta, ja kupowałam z bobovity a i tak mam złe wspomnienia bo myślałam, że Agacie chce się pić, a ja ją po prostu przepajałam i biedactwo mi dwa razy wszystkie mleko zwymiotowało-ja wtedy się przestraszyłam, że coś nie tak i 3 dni w szpitalu przeleżałyśmy!
Jagoda nie obciach dla Ciebie tylko dla firmy bo oni same małe produkują, ja nawet jak nie karmię to z ledwością tam mogę coś trafić a jak się uda to normalnie szczęście 😁
aallicee i Pinacolada podrzućcie mi swoje "panie Kasie" bo my jeszcze na nikogo fachowego nie trafiliśmy a przez ten duży brzuch to chyba brudem zarośniemy 🙃 🙃 🙃

my dziś na małych zakupach - kozaczki dla Agaty i coś do jedzenia. a co do lenia to mam OKROPNEGO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objadłam się na maxa..ugotowałam dziś arabską zupę z dyni-dynia podobno bomba witamin.A potem wypiłam sok z granatu więc mam nadzieję ,że wielką zgagą się to nie odbije.

Spakowałam swoje rzeczy do szpitala w całkiem spora torbę i powiem wam,że ledwo się zmieściłam,te podkłady absorgyn zajmują full miejsca.

Idę poprasować pajace córci bo już wyschły.Buziaki dla was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacoladato tylko ostrzeżenie 😁 dla nas ...z jednej strony dobrze wiedzieć co nas może czekać , żeby się nie zdziwić na porodówce 😉:laugh:
My siedzimy sobie z farbą na głowie a jutro idziemy podciąć włoski 😉 Tylko pytanie za 100 punktów xzy będzie mi się chciało wyjść z domu?:P

GuniaTo u nas w szpitalu jest tak cały czas a M jak chce zobaczyć dziecko to tylko przez szybkę(no chyba że jest przy porodzie z tobą to co innego) ale tak to nie ma wejścia na oddział nikt.A jak wychodzisz do męża to pielęgniarki zajmują się dzidziusiem 🙂

A co do zabierania kubeczka i sztućców to ja już mam spakowane wole swoje (nawet gdyby w szpitalu były dostępne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo właśnie Pani Kasi itd dziewczyny jeśli można zapytać płacicie im stawki godzinowe czy jakoś inaczej?

Pytam bo niebawem też najmę taką panią,teraz w mieszkaniu daję radę zwłaszcza,że nie muszę leżeć,ale w ponad 200m domu z małym dzieckiem to juz może nie koniecznie.U nas są stawki godzinowe ok.10zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Aniu też tak myślałam,żeby wziąć swoje pod warunkiem,że się zmieści do torby.Zawsze milej pić herbatkę z własnego ulubionego kubeczka.

Nadal nie wiem nic na temat tego stroju kąpielowego do siedzenia we wannie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud :
Ja płace mojej Pani Kasi od przyjścia. Zwykle sprząta koło 2 godz. i płace 30 zł 🙂 ale generalnie ma stawke jak sprzata w większych domach 12 zł za godz.

Misiamamy: dołączam do Ciebie jeśli chodzi o leżenie z nogami do góry 🙂 tyle że ja mam zakaz McDonaldowania :laugh: :laugh: i mam jeść więcej warzyw i pić codziennie dwie szklanki soku pomidorowego..... którego nie lubie fuuuuj 🙂 nasza gin powiedziała że dzidzia zdrowa, ale już czeka przy wyjściu i jest mega nisko więc koniec z jakąkolwiek aktywnością 🥴 no i u nas chyba cesarka, zobaczymy za tydzień co wyjdzie po wizycie u kardiolog 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud: co do stroju kqpelowego to ja bym wolała bez. TYlko zawracanie gitary z jego ubieraniem i rozbieraniem. W końcu co chwile sie wchodzi pod prysznic bo to pomaga, to chyba by mi się nie chciało go po kąpieli ściągać do wycierania i zakładać mokry przed nastepną kąpielą. No ale jak kto lubi 🙂
Ja tam juz nie wstydze za bardzo po tym jak 3 facetów lekarzy mnie badało w zeszłym roku przed zabiegiem 😉 jedynie pielęgniarka była kobietą, a dla nich widok nagiej kobitki to żadne wydarzenie 🙂 no chyba że takiej pięknej jak ja :laugh: 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee ma chyba rację ja chodziłam po korytarzu w tej sexi szpitalnej koszuli która prawie nic nie zasłaniała z kroplówką i skurczami to nie myślałam o niczym innym niż żeby jak najszybciej urodzić, a jak położyłam się na łóżku to i tak leżałam z odkrytą du.. 🙃 a tam chodzili w tą i z powrotem, a że przeżyłam zmianę ekipy po 8h to już mi nic nie stanowiło jak wyglądam tylko żeby było już po 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ,no nie wiem jakoś sobie nie wyobrażam paradować z gołym tyłkiem i cyckami ,ale kto wie...może zmienię zdanie i będzie mi wszystko jedno choć nie sądzę.
Czy wasze dzieciątka też mają czasem mniej aktywne dni?

Bo moja córcia teraz bardziej się przeciąga i wysuwa a to nóżkę z to dupkę,ale kopniaków jest o wiele mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojej Kasi płacę 7,50/h przy czym przychodzi 4x w tygodniu i zajmuje sie nie tylko sprzataniem ale tez gotowaniem i prasowaniem. "zatrudniłam " ja 2 lata temu kiedy to moja pracownica poszła nagle na L4 (ciąża) i musiałam wiecej siedziec w pracy a Julka konczyła szkołę o 12 i nie miał ja kto do domu odprowadzic i dac jesc. No i tak sie złożyło że Kasia (rodzina męża) szukała zajęcia i dogadalismy sie . Ja byłam spokojna ze Julka z "ciocią", no i jakby nie patzrec to zufana osoba. I tak zostało do dzis. I obie jestesmy szcześliwe. Mnie sie to opłaca bo zatrudnienie pracownicy do gabinetu na pól etatu kosztowałoby mnie sporo wiecej a tak to pilnuje biznesu sama a jak wracam to siadam w fotelu 😉
Wklejam zdjecie fotelika z "zamontowanym" śpiworko-rożkiem [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/IMG_0009a-cb5d0578ae5696e8b5a46c01d9630746.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wieczorkowo!
Właśnie wróciłam od gin.i mam wieści takie,że podwozie o.k.szyjka przestała się skracać,no i kazał Mi odstawić Fenoterol-jak już kiedyś pisałam to po odstawieniu tego leku bardzo szybko przychodzą skurcze 🤪
Także jestem troszkę zaniepokojona 🥴
Powiedział,że jak tylko dostanę skurczy to mam się pojawić w szpitalu i wróży Mi Święta na porodówce 😲czyli za jakieś 2 tygodnie.
A w poniedziałek idę na USG żeby zwymiarował Małgosię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...