Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

TAKIE DANE ZNALAZŁAM NA WYDRUKU Z USG: przedostatni dzień 36 tc
BPD (nie wiem co to..???)/93,1mm
FL (kość udowa) 71,5 mm
AC (brzusio) 30 cm
HC (główka) 32,5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
TAKIE DANE ZNALAZŁAM NA WYDRUKU Z USG: przedostatni dzień 36 tc
BPD (nie wiem co to..???)/93,1mm
FL (kość udowa) 71,5 mm
AC (brzusio) 30 cm
HC (główka) 32,5 cm


JA MAM TAKIE WYNIKI JAK NA 33TC
BPD (wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia) 8,53
OFD(wymiar potyliczno-czołowy)11,31
HC (obwód główki) 32,13
AC obwód brzucha dziecka 29,70
APD (NIE WIEM CO TO ALE CHYBA przednio-tylny wymiar brzucha) 9,75
TAD (wymiar poprzeczny brzucha ) 8,70
FL 6,21
EFW – przybliżona waga dziecka DOKŁADNIE 2226G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamuśki
Dawno mnie tutaj nie było ,prawie cały czas leżę ,boli mnie dół
brzucha ,mam problemy z chodzeniem ,a po ostatnim usg gin powiedział mi że mogę nawet urodzić o trzy tygodnie wcześniej ,chciałam się zapytać czy u Którejeś z Mamusi maleństwo też jest takie duże ,bo moja miała (duża) ma w 32 tygodniu 2855g ,gin powiedział że duże dziecko ,i jakby tak w terminie był poród to może nawet ważyć ponad 4 kg ,boję się porodu,że będzie ciężki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamuśki
Dawno mnie tutaj nie było ,prawie cały czas leżę ,boli mnie dół
brzucha ,mam problemy z chodzeniem ,a po ostatnim usg gin powiedział mi że mogę nawet urodzić o trzy tygodnie wcześniej ,chciałam się zapytać czy u Którejeś z Mamusi maleństwo też jest takie duże ,bo moja miała (duża) ma w 32 tygodniu 2855g ,gin powiedział że duże dziecko ,i jakby tak w terminie był poród to może nawet ważyć ponad 4 kg ,boję się porodu,że będzie ciężki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celka z tego co się orientuje to żadna z nas nie ma takiego dużego dzidziusia,pinacolady córcia jest chyba do tej pory największa.Może warto porozmawiać z lekarzem o CC bo faktycznie rodzić SN dziecko ponad 4kg to nie tylko ciężkie ,ale i niebezpieczne dla dziecka.

Mamy ten sam termin porodu,ja też mogę urodzić wcześniej ,ale z powodu zbyt szybkiego skracania się szyjki...póki co biorę no-spę i magnez i szyjka trzyma się 3cm.


Dziewczyny czy zmienił wam się śluz? ja zauważyłam,że mam bardziej gęsty i obfity.

Kupiłyście już śpiworki? jeśli tak to jakie? ja mam oczywiście upatrzony i wystarczy wcisnąć kup teraz,ale chciałam zapytać jakie wy kupiłyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Celka niczym się nie przejmuj. Co do CC lekarze wezmą wszystkie za i przeciw po uwagę na pewno nie będzie tak że zostawia cię samą z wyborem.
Poród sn nie zawsze jest niebezpieczny nie przesadzajmy 🙂 Moja mamcia mnie urodziła jak miałam 3950 i 58 i to był jej pierwszy poród i prawie 24 lata temu więc spokojnie. Lekarze nie każą rodzić sn jeśli się nie spełnia wszystkich warunków 🙂
A cc może być na życzenie zależy też gdzie i w jakim szpitalu ale teraz większość szpitali ma cc na życzenie
Celka poza tym musisz wziąść pod uwagę że waga dziecka (przez USG) nie zawsze jest równa stanu faktycznemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry wieczór 🙂
ja dośc późno dziś na necie ale wy jak zwykle ponad dycha stron zapisana 🙂
przeczytałam wzięłam moje usg i już pisze 33 TYDZIŃ
BPD 8.08CM
AC 28.99CM
FL 6.85 CM
waga 2245g plus minus 336.89g
i u mnie są pytania dlaczego tak duzo kupiłam ....a za moich czasów ....ale wiecie co mam to serdecznie gdzieś nic sie nie odzywam odpowiadam tylko ( i to obojętnie kto zapyta czy babcia czy koleżanka) jak bedziesz mieć swoje to bedziesz robić co chcesz ja mam swoje i nie zamierzam sie tłumaczyć po co i dlaczego kupuje 🙂 no jak powiedziałam tak ciotce 67lat to oczy wyaliła i poiedziała że jej to już nie grozi na co grzecznie odpowiedziałam - trudno- 🙂wiecej pytań nie było
jeśli chodzi o zgage pamietam że my z pnacolada zaczełyśmy walczyć z nią juz dobrych kilka może kilkanaście tygodni temu ja dalej oczywiście mam ale już nie taka duża bo też nie jem kolacji i śpię o wiiele spokojniej
reni jest najlepsze no i rozgazowana cola polecam mnie migdały nie pomagaja a mleka nie mogę
całuje was słoneczka jutro sie odezwe
Jagódak ciesze sie że z Twoim małym żołnierzykiem wszystko ok 🙂wagą sie nie martw
Guniu brzuszek sliczny leż sobie dużo to pomaga i wiem co znaczy ból bioder oj wiem damy rade Pinacolada mnie uspokoiła że Nadia najprawdopodobniej uciska wiec niech sobie tam uciska a my to przetrzymamy jeszcze 5 tygodni nie jest żle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do swojego lekarza po wyniki wymazu i zostały jeszcze bakterie coli ,ale bardzo mały wzrost więc jest nadzieja,że je wyleczę do porodu.Pytałam o renni jeszcze dla pewności i powiedział ,że spokojnie mogę wziąć.Jest nadzieja,że prześpię noc spokojnie oczywiście z przerwami co 3h na siku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie dzis strasznie wynudziłam 😞 nie mma juz co robic w domu bp wszystko na przyjście córci przygotowane 🙂 a to co zostało do zrobienia to raczej dla przyszłego tatusia 😉 jutro ide do kardiologa i do mojej gin więc cały dzień zajęty i poza domem 🙂


mój M juz chyba czasem nie może ze mna wytrzymać 😁 no ale co ja zrobie że tak mi sie nudzi w domu 🤨 gotować za bardzo nie musze bo co irusz tesciowa cos podrzuci, posprzątane jest na błysk, ja ogarnięta... nogi ogolone i takie tam 😉 czytac nie lubie, a na allegro juz tez nie mam po co wchodzić, bo wszystko już mam!! upiekłabym ciasto jakieś ale mój M znowu przytył 🤢 a poza tym od Pani w piekarni dostalismy gratisowe ciastka z jabłkiem więc na 3 dni starczy ech... no a w tv nic nie ma co by mi sie podobało 🙂 jeny jaka ja maruda jestem..... mam nadzieje że moja córcia taka nie będzie 🤪 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia fajny brzusio - chyba trochę bardzo wystrzelił, czy mi się wydaje?
Celka trzymam kciuki, żeby wszystko było ok!!

my dziś ubierałyśmy z Agatą choinkę taka małą 90cm ale i tak zajęło mi to sporo czasu bo co ja zakładałam Agata ściągała 🙃 🙃 No i oczywiście wszystkie bombki plastikowe, bo córcia traktuje je jak piłki 🤪 🤪
idę rozwiesić kolejną partię ciuszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkowo Styczniowe mamusie 😘 🙂
już nie mogłam się doczekać aż do Was zajrzę 🙂 zgaga u mnie powróciła 😠 już nie mogę 😠 no i znowu mam kostki jak "balony" ,trochę mi spuchły 🤨 a i chciałam się Wam pochwalić ZAKUPAMI : 2 x Pampersów New Born ( 94 x ) nawet tanio wyszło bo sztuka 42 grosze , chusteczki nawilżające z dzidziusia 3 x , krem na odparzenia Nivea , Krem do buzi Bambinio , termometr do wody , termometr do ciała , patyczki do uszów i mleczko do ciała 😉 😉 jestem szczęśliwa jak nie wiem :P no i nareszcie przyniosłam od siostry fotelik i wanienkę 🙂 Pozdrawiam , dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się właśnie wkur... na moja Julke bo sobie oczywiście przypomniała w ostatniej chwili, że jakies wycinanki na plastyke ma przynieść i że zadanie z przyrody nie zrobione!! Fakt, cały dzien po przyjsciu ze szkoły siedziała nad ksiazkami - tyle tego jest w 4 klasie ze szok- ale jakos podczas filmu "na wspolnej" twierdziła ze juz wszystko zrobione, tylko sie umyc i do łóżka. Szału dostałam, bo mnie denerwuje jej chaos w działaniu i wysłałam męża do niej i siedzą teraz na kotlinami , przełęczami, górami, dolinami itp, itd. Z ksiązki nie przeczytała (bo pani nic nie mówiła ze trzeba! wrrr.....) a za ćwiczenia sie wzięła i teraz wszystko do poprawy, grrrr............ Oj, ale mi adrenalinkę podniosła, księżniczka moja. Jutro ją sobie wypożyczę na małe kazanie , bo mam juz dość tego pilnowania, zwłaszcza ze za miesiąc to juz nie bede miec głowy do tego zeby królowej lekcje sprawdzać.

Sorry, zawracam Wam głowę moimi "problemami" ale musiałam się wygadac, może mi ulży troszke, bo nie zasne.

Wam życzę spokojnej nocki - mnie pokusiło własnie na sok multiwitamine i obawiam sie ze nie byl to dobry pomysł bo juz czuje poczatki wielkiej zgagi 😞

Do jutra kochane mamuski 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madziula - gratuluje zakupów 🙂
my tez dzis wybralismy sie do apteki aby po pierwsze uzupelnic apteczke dla naszego bąbelka (m.in. jednak zdecydowalam sie na gaziki nasaczone spirystusem, o patyczkach niestety nie slyszeli) a po drugie uzupelnic nasza ogolna. Przy okazji zrobilam porzadek tematyczny w apteczce i powyrzucalam wszystko co juz sie przeterminowalo.

Co do spuchnietych stop to mi jeszcze dzis zrobiy sie czerwone 🤢

Do zgagi sie przyzwyczailam i tez mam w zasadzie po wszystkim, najgorzej chyba po cytrusach.

Dusia wy juz choinke ubieracie??? 🤪 co tak wczesnie 🙂?


alice ja tez mam dosc nudy i tego ze jestem wielorybem ktoremu tylko z pepka woda nie tryska...az sie dzisiaj poryczalam z tego wszystkiego..


Poczytalismy synkowi, pospiewalam mu kolysanki a on nadal wariuje i wcale nie spi 🙂
Mam nowa dolegliwosc - bóle brzucha jak na biegunke. Co zjem, to mam wrazenie ze synek sie zlosci ze mu jakies tam jedzenie cenne miejsce w brzuszku zajmuje i mi to rozwala po jelitach 🥴 boli, kłoje, przewierca, a jakie dzwieki dochodza z mojego wnetrza to szok 🙃


dobrej nocki wszystkim
do jutra
papapa




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka z rana.
Ja po północy nie mogłam usnąć przez 3h bo mnie co troche bolał brzuch 😞
Byłam dziś zrobić standardowe badania: morfologia, mocz i jak mnie Pani laborantka (znajoma) zobczyła to się śmiała, że to już niedługo :P
A jutro do gin.
Ok, lece na śniadanko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy środowo 🙂
My po długiej ciężkiej nie przespanej nocy zjedliśmy śniadanko ubieramy się i idziemy do sklepu kupić prześcieradełka i popłacić kilka rachunków;(
W nocy mały dał czadu nie mogłam znaleźć miejsca na łóżku tak się wiercił,kopał że jak już mi się fajnie usnęło to chyba kopał mnie po pęcherzu 😞 masakra ból jak nie wiem i co chwilkę wstawałam siku 😞 nie wyspana jestem po raz pierwszy chyba tak bardzo jak jestem w ciąży. Miłego dnia 🙂 mimo brzydkiej pogody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuśki.

Znów spałam jak niemowle - teoria z jogurtem na kolacje sprawdza sie bez zarzutów więc do stycznia juz tak zostanie . Tylko co ja zrobie z kolacja Wigilijną?? 😉

Mycloud - jak tam u Ciebie, pomogło?? Mam nadzieje ze tak!

Ja zjadłam sniadanko i zgaga oczywiscie momentalnie przyszła ale najwazniejsze ze w nocy jej nie było :P

Położe sie jeszcze na chwilke bo w sumie to nie mam nic dzis do roboty - obiadek został z wczoraj (wujek na szczescie przyjechał najedzony 😉 ). Do pracki dopiero na 15 wiec czasu mam sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...