Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Syla nie śledzisz wątku :P już Kajtuchę o wymiary dzidzi pytałam

Kajtucha napisała: Gunia, u gina byłam ostatni raz 7.12 i mały ważył 2,5kg, podusiła po brzuszku i powiedziała, że faktycznie jest malutki po tym badaniu już nie miałam usg bo moja gina już do końcca roku nie przyjmuje bo się jej skończyła kasa z NFZ więc jeżdżę do szpitala na ktg i badanie ale tam mi nie robili usg. Moze w niedzielę się czegoś więcej dowiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj kajtucha nie martw się,u Mnie wg USG terminy się też różnią,od 02.01-10.01 🙂 a widzę,że Moje koleżanki już typują która kolejna do rozpakowania 😉
Ja jeszcze poczekam dobrze?Małgosi jest super u Mamusi w brzusiu 😁 😁 😁

Co do Jagódki-super,że już wstawała 🙂a ponoć największa nawałnica pokarmu przychodzi ok.4 doby,żeby się nie zalała:laugh:,wielkość piersi nie oznacza,że jest dużo mleczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha no to będziesz z nami stycznióweczką nie martw się ja też w pierwszej ciąży przenosiłam prawie dwa tyg a z córcia wszystko ok 🙂 też była uparta i nic nie pomagało pszczółki w dupcie, oksytocyna w żyłkę i nic...nawet jakiś super żel dopochwowy, który może tylko ordynator wypisać nie pomógł...pomogła mi położna i po tej całej chemii po prostu przebiła pęcherz płodowy a potem poszło już samo, więc w niedzielę jak będziesz w szpitalu (i będą wolne łóżka ) to na 100% Cie zostawią i będą wywoływać Szymona do raportu 🙂

co do Jagody to super, że wraca do siebie 🙂 a pokarm pewnie niebawem się pokaże, po znieczuleniu często bywa że nie pojawia się od razu, ważne że Ksawciu ssie więc symuluje piersi żeby dały mleczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słuchajcie jeśli chodzi o karmienie to rozmawiałam z położną i ona mi to wszystko wytłumaczyła

natura nas i dziecko przystosowuje do karmienia w sposób niezwykły
dziecko zanim wyjdzie na świat przygotowuje sie do tego i porządnie sie naje zanim wyjdzie z macicy wiec w pierwszej dobie po urodzeniu nie ma aż takiego apetyt wystarczy mu pół łyżeczki pokarmu od mamy jego żołądek ma pojemnośc ok 5 ml wiec spokojnie sie naje.czesto dzieci są tak najedzone wodami płodowymi że im sie nimi ulewa

w kolejnym dniu mama jeszcze nie ma dużo pokarmu dlatego że dziecko w tym dniu uczy sie prawidłowo ssać i połykać i czesto bywa tak że po 10 15 razy jest przy piersi w ten dzień jemu naprawde niewiele potrzeba jedzonka i te 5 ml które sobie wyssa szybko spala i po 15-20 min znowu sobie ciągnie

trzeci dzien to przeważnie jest dzien nawału mlecznego u kobiety jak w dniu wcześniejszym dzidzia ssała dużo i długo to organizm kobiety zaczyna pradukować bardzo duzą ilośc mleczka i wtedy już dzidzi sprawa jak sobie to bedzie dawkowało jak głodomorek to bedze ciągnął i ciągnął a cycusie bedą produkowały tyle mleka ile mały bezie chciał a jak niejadek to mniej cycusie wyprodukują mleczka

ot cała filozofia nie ma sie co zniechecać trzeba uzbroić sie w cierpliwość

ja siary nie mam i to jest normalne niektóre kobiety maja już w 6 miesiącu a niektóre dopiero przy porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oklaska.

Rzeczywiście po CC trzeba na siarę trochę poczekać,matko a ja na wyjścia muszę wkładać w stanik wkładki laktacyjne bo mi tak leci siara.

Kajtucha-witaj i nie martw się ,po prostu źle wyliczyli termin,a ty się nastawiłaś na grudzień.Według twoich usg to termin faktycznie odległy,co do terminu z miesiączki mam podobnie ,gdyż po odstawieniu antykoncepcji miałam bardzo nieregularną miesiączkę przez 3 ms,termin z miesiączki mam na 27.01(tymczasem tej miesiączki o dużo przedłużonej trwającej nawet co 35dni,natomiast zwykle miałam co 28 dni więc mało wiarygodny termin,tymczasem z usg mam termin na 21.01.Tak więc nie ma się co sugerować.Jednak zainteresowała mnie waga twojego dziecka,kurcze moja córka już w 33 tyg.ważyła 2,5kg aż się boję co może być teraz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy super to opisałaś kochana! pamiętam, że jak tylko Agata wyskoczyła z brzucha przyłożyli mi ja do piersi i bąbel zaczął ciągnąć, choć mi się wydawało że nic nie leci 🙃 a później jak przyszedł nawał to była masakra non stop mokre plamy na koszuli i nic nie pomagało, wkładki za mało chłonne, ręczniki tonami...ale ważne że mała sobie jadła ile chciała i nam taka Kluseczka urosła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku 🙂 ja będę rodzić na Lutyckiej, od początku miałam taki zamiar a teraz jak jeżdzę tam na kontrolę, jestem zakochana 🙂 personel jest super naprawdę, jak leżałam pod ktg to ciągle ktoś przychodził, pytał jak się czuję... po prostu rewelka... moja gina mnie tak nie traktowała jako swojej pacjentki... a ona jest z raszei. Jak na Lutyckiej będzie brak miejsc to pojadę do Raszei, Polna i św, Rodziny odpada.
A wiesz co, jest założony wątek " 😜oznanianki"

Mycloud, ja ślubowałam w sierpniu, 15 dokładnie, zaokrągliłam tylko do 1,5 roku bo ładnej brzmi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
dzięki za oklaski 🙂

Tak w sumie to dziś już nie powinna żadna urodzić 😉
wczoraj Jagoda 🙂
dziś Basia 🙂
więc następna dopiero jutro w Sylwestra 🙃 🙃 🙃
po jednej na dzień-tak to sobie wymyśliłam:laugh:

megi nie wiem jak Ty ale Ja zaciskam mocno nogi,żeby nie być tą kolejną:P Julia pewnie też hi hi


Oczywiście, że zaciskam 🙂 🙂 🙂 🙂 Do jutra do północy :P Potem mogę rodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekawa co u Basi i bardzo jestem ciekawa z jakiego powodu Vaneska taka malusia jak nie na ten tydzień...

Ja nie wiem kiedy to moje dziecko śpi...ciągle się wierci w brzuchu,już ma malutko miejsca bidulka,ale musi tam jeszcze posiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...