Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja dopiero po obiedzie..strzeliłam sobie do obiadku ćwikła z chrzanem własnej roboty i zaraz mi język wyparzy 🤪

Kupowałyście na razie jeden komplet pościeli dla dziecka czy od razu dwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Megi, nie dosc że po terminie to jeszcze dodatkowy stres z tym spadającym tętnem dzidziusia. Ciekawe co było tego przyczyną 🤢

Kajtucha Ty to masz chyba najbardziej uparte dziecko jakie tylko sie da! 😉 Ach jeszcze w łonie owinął Cię wokół palca i ćwiczy Twoją cierpliwość, hoho ma dzidziuś charakterek.
Ale jak sie urodzi to i tak będzie to najukochańsze maleństwo pod słońcem :laugh:

Ja dzisiaj też mam zamiar zmolestować mojego męża 🤪 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech chyba też wolałabym mieć ustalony termin cesarki teraz dostrzegam jej plusy. A mi pozostaje nic tylko czekać.
Ja jestem zdania takiego że jak kogoś stać na położną czy na szpital prywatny to ok to jest każdego indywidualna sprawa ale czy nie uważacie że nie po to się pracuje co miesiąc opłaca składki żeby iść do szpitala (tym bardziej że nie jesteśmy pacjentami chorymi) tylko korzystamy z ich usług bo to nam się należy a oni traktują kobiety w ciąży jak jakiś intruzów nie dość że mają za nas kasę to jeszcze łaskę robią że nas przyjmą albo pomogą urodzić nam dziecko które będzie kiedyś tyrało na ich emeryturki!!!!
Normalnie mnie trafia... i jak tu niektóre kobiety mają nie mieć depresji!???
KAjtucha nie martw się pomęczysz się i pomyśl że za miesiąc już będzie z tobą twoje kochane wymarzone dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos wyjatkowy - ja mam troszke inne zdanie od poprzedniczki w sprawie podgrzewacza. Przy Julce uzywałam i od wczoraj przy Lenie tez. A robie to tak: wieczorkiem nastawiam sobie butelkę z odpowiednia iloscia wody na odpowiednia temp, tak zeby bylo w sam raz i w nocy jak mala sie przebudzi to trwa to niecala minutke jak wyciagam butle z podgrzewacza wsypuje wczesniej odmierzona porcje mleka w proszku i gotowe!! jakbym miala podgrzewac w czajniku i martwic sie ze bedzie za goraca woda lub za chłodna to by mnie w nocy szlag trafił. Tylko trzeba sobie wczesniej wytestowac podgrezwacz na jakim ustawieniu jest odpowiednia temperatura do podgrzania wody ale to juz chyba nie problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud ja kupiłam 2 komplety. Chcialam miec wcześniej żeby uprać i w razie czego mieć na zmianę. Podejrzewam że prześcieradlo będzie szybko potrzebne 😁
Mam do Ciebie pytanie, pisalaś kiedyś że kupilaś pieluch na bella handel. Ja zaglądam tam już od dłuższego czasu i nie mają oni na stanie tych newborn 1.
Kupowałaś 1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia z tego co pamiętam w tym sklepie co kupowałam płaciłam za belle 17.99 za 42 szt a jak sprawdzałam w necie to są ale po23,90 i są ona pakowane tylko po 42szt
A kiedyś na bella handel wchodziłam z ciekawości jak mycloud napisała że kupiła tam i tez nie było 🥴 Z tego co kojarzę to były ale dla wcześniaków i cena nie była taka dobra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunia kupowałam jakieś 3tyg.temu i jeszcze mieli,kupiłam 6opakowań i wyszło po 17zł z groszem.Najlepiej napisz do nich maila i zapytaj dlaczego nie maja tych 2-5kg? i jaka cena byłaby za więcej opakowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
ktos wyjatkowy - ja mam troszke inne zdanie od poprzedniczki w sprawie podgrzewacza. Przy Julce uzywałam i od wczoraj przy Lenie tez. A robie to tak: wieczorkiem nastawiam sobie butelkę z odpowiednia iloscia wody na odpowiednia temp, tak zeby bylo w sam raz i w nocy jak mala sie przebudzi to trwa to niecala minutke jak wyciagam butle z podgrzewacza wsypuje wczesniej odmierzona porcje mleka w proszku i gotowe!! jakbym miala podgrzewac w czajniku i martwic sie ze bedzie za goraca woda lub za chłodna to by mnie w nocy szlag trafił. Tylko trzeba sobie wczesniej wytestowac podgrezwacz na jakim ustawieniu jest odpowiednia temperatura do podgrzania wody ale to juz chyba nie problem...


Potwierdzam! wystarczy minuta i sprawa załatwiona i odpowiednia temp.Też nie wyobrażam sobie w czajniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania23 napisał:
ech chyba też wolałabym mieć ustalony termin cesarki teraz dostrzegam jej plusy. A mi pozostaje nic tylko czekać.
Ja jestem zdania takiego że jak kogoś stać na położną czy na szpital prywatny to ok to jest każdego indywidualna sprawa ale czy nie uważacie że nie po to się pracuje co miesiąc opłaca składki żeby iść do szpitala (tym bardziej że nie jesteśmy pacjentami chorymi) tylko korzystamy z ich usług bo to nam się należy a oni traktują kobiety w ciąży jak jakiś intruzów nie dość że mają za nas kasę to jeszcze łaskę robią że nas przyjmą albo pomogą urodzić nam dziecko które będzie kiedyś tyrało na ich emeryturki!!!!
Normalnie mnie trafia... i jak tu niektóre kobiety mają nie mieć depresji!???
KAjtucha nie martw się pomęczysz się i pomyśl że za miesiąc już będzie z tobą twoje kochane wymarzone dziecko 🙂


Aniu masz rację tak być powinno,my płacimy co ms takie składki ,że szlag trafia,ale nie będę się nad tym zastanawiała czemu tak jest lub nie.Na szczęście maż sam mnie zachęcił do takiego porodu i do prywatnej położnej itd.Nie szkoda mi kasy,ale jak ktoś nie ma to przecież nie będzie brał pożyczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
ania23 napisał:
ech chyba też wolałabym mieć ustalony termin cesarki teraz dostrzegam jej plusy. A mi pozostaje nic tylko czekać.
Ja jestem zdania takiego że jak kogoś stać na położną czy na szpital prywatny to ok to jest każdego indywidualna sprawa ale czy nie uważacie że nie po to się pracuje co miesiąc opłaca składki żeby iść do szpitala (tym bardziej że nie jesteśmy pacjentami chorymi) tylko korzystamy z ich usług bo to nam się należy a oni traktują kobiety w ciąży jak jakiś intruzów nie dość że mają za nas kasę to jeszcze łaskę robią że nas przyjmą albo pomogą urodzić nam dziecko które będzie kiedyś tyrało na ich emeryturki!!!!
Normalnie mnie trafia... i jak tu niektóre kobiety mają nie mieć depresji!???
KAjtucha nie martw się pomęczysz się i pomyśl że za miesiąc już będzie z tobą twoje kochane wymarzone dziecko 🙂

Aniu masz rację tak być powinno,my płacimy co ms takie składki ,że szlag trafia,ale nie będę się nad tym zastanawiała czemu tak jest lub nie.Na szczęście maż sam mnie zachęcił do takiego porodu i do prywatnej położnej itd.Nie szkoda mi kasy,ale jak ktoś nie ma to przecież nie będzie brał pożyczki.


No ja teraz to żałuję że nie pojechałam do Bielska do Esculapu pewnie małego tuliłabym już dziś...
ale widocznie tak miało być. Wiem że następne dziecko urodzę tam... 🙂
O kajtucha żal mi cię naprawdę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Ach no widzicie każda inne zdanie.. Ja nie bede karmic butla ale bede odciagac jak bede szla do szkoly to trzeba bedziew czyms to mleczko podgrzac ;p

No ja tez butlą nie będę karmiła nie chcę (chyba że trzeba będzie zależy od misia) ale jak będę jechała na zajęcia to trzeba będzie odciągnąć i podgrzać w czymś...zwłaszcza tatuś żeby sobie poradził z tym :P na szczęście szkoły mamy na zmiany jeden tydzień ja jeden mój DAWCA 🙂hehehe
DAWCA JAK TO PIKNIE BRZMI...ale mnie humor dopadł hehee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochane,


jejku, maly zasnal - nie spal od 15.00 :/


MYCLOUD - NUK jest duzo lepszy od Aventu - przynajmniej dla nas - aventu Ksawciu nawet do ust nie bierze 😉 Nuka owszem czasem ale z mocnym przytrzymaniem 😉


PINACOLADA - dokarmiasz mala bebilonem??? i Lenka sie nie buntuje przy piersi??? ja w szpitalu karmilam bebilonem HA i nasz synek tez za jednym razem wypijal nawet flaszke czyli 90 ml! i wogole jak dostal w koncu flache to mu oczy wychodzily ze zdziwienia 😉 [bo na poczatku karmilili go strzykawka ale go poranili tylko wiec zrezygnowalam) Przy flaszce dlawil sie okrutnie i przyprawial mnie o zawaly serca
Odkad przyjchalismy do domku - CUD - Ksawciu zajada tylko z piersi - 4 polożne próbowały go przuystawic i nic a wrocilismy do domku i tak po prostu zajada z piersi - za pomoca kapturkow bo mam wklesle sutki
I tak sobie czasem mysle czy nie dokarmiac go bo czasem przy jednym karmieniu nie wystarcza jedna piers i wysysa mi rowniez wszystko z drugiej i boje sie ze mi moze pokarmu nie starczyc :/ Bebilon mam zakupiony ale narazie nie ryzykuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fotka z dzisiaj 🙂

Mały zasnął mi przy piersi i spał tak 3 godz a ja siedzialam przed tv 🙂 🙂


(minka zła bo tatuś żeby zrobić zdjęcie zaświecił światło i raziło w oczka 🙂 ) [img size=328]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Ksawciu_przy_piersi_6.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...