Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja kupiłam kilka jednorazowych na początek. jednak położne w naszej szkole rodzenia zalecają zwykłe bawełniane majtale, bardzo głębokie "babciowate" podobno najpewniej utrzymują podkłady we właściwym miejscu i się nie zsuwają podczas wiercenia się z maluszkiem na łóżku. poza tym najpewniej przepuszczają powietrze, więc też się w takiezaopatrzyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paullel napisał:
ja też żartuje :P hihih

mam pytanie takie majtki jednorazowe poporodowe sie sprawdzaja czy lepsze jakies zwykle bawelniane pelne ? ? w sumie w pore pytam ale



juz ci odp BO PRZEROBIŁAM TEMAT I NADAL PRZERABIAM: polecam majtki poporodowe z HARTMANA - sa rewelacyjne - jakby z bandaza, dobrze trzymaja podkłady/podpaski, sa przewiewne i wysokie - ja naciagałam je na cały brzuch. zreszta po dzis dzien ich uzywam bo jeszcze leci ze mnie ten syf 😠
miałam tez inne z takiego materiału jak fartuchy jednorazowe w szpitalach - ale o dupe rozbic :P - sa mało przewiewne i w ogole nie trzymaja podkładu na miejscu.
a te HARTMANA mozna nawet przeprac i uzyc kilkakrotnie - NAPRAWDE POLECAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laktator
W zalezności jak często będziesz go uzywać, ja na początek będę w domu wiec zakupiłam ręczny, myslę że w zupełnosci wystarczy.

I z tego co kojarze to wiekszość dziewczyn zaopatrzyła sie w ręczny (jest dużo tanszy), a nie wiesz na ile będzie Ci potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam eska od Megi:


"Cześc 🙂 sprawdzają tętno małego co 2h przez pare sekund, nawet w nocy - masakra. I robili mi dzis znowu ktg. Z Sebkiem wszystko ok, ja skurczy nie mam, ale zostawiaja mnie na obserwacji i dopiero w poniedziałek zrobia mi badanie szyjki 😞 no chyba ze szybciej urodzę...No i leze tak bezczynnie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laktator mam reczny i taki w zupełnosci wystarcza jesli nie ma zadnych kłopotow. jesli złapie cie zapalenie - nie daj Boze- lub zastoj gigant to reczny moze byc mało skuteczny! Ale zapalenia i zastoje nie trwaja wiecznie i mozna na te pare dni wypozyczyc z wypozyczalni - u nas w Bochni to koszt 1zł/dobe wiec nie opłaca sie kupowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia powiem Ci ze faktycznie do dupy z tym macierzyńskim bo niby jest 26 tygodni a w praktyce troche mniej bo nigdy nie wiadomo kiedy dzieciatko się urodzi. Jednak szczerze mówiąc wole ten irlandzki niz polski, bo wystarczy pracować 39 tygodni i Ci się należy bez względu na to ile dni pracujesz. Ważne ze Ci składki opłacają. A pozatym zawsze mozesz iść na bezpłatny macierzyński po którym muszą Cie przywrócić do pracy a później jeszcze na wychowawczy, oczywiscie tez bezpłatny. A co najważniejsze pieniążki z macierzyńskiego dostajesz co tydzień a nie raz w miesiacu 🙂
A Megi faktycznie biedna. Ważne ze Sebuś ma się już lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oh gunia gunia ja tez pomyślałam o inhalacji dopiero to była druga myśl z tą parówką ;p
hehe 😉
Ja mam laktatory 2 oby dwa reczne jeden taki z grzuszka a drugi taki co ma pompke..
i ciagiesz ;p


Biedna Megi ;* miejmy nadzieje ze szybko sie cos u niej ruszy

A mi kazano rodzic dziś albo jutro bo jest samochód wolny i można jechac a tak to mama w pracy..i trzeba do rodzinki dzownic albo kolezanek ;p hehe

no zobaczymy..
ale cos mi sie nie wydaje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane mamuśki!odzywam z zasypanego Koszalina, my dziś byliśmy z Agatą na dodatkowym szczepieniu: ospa wietrzna i nasze dziecko ma syndrom białego fartucha - bawiła się wygłupiała a jak tylko pielęgniarka otworzyła drzwi to w ryk! no ale już jesteśmy po! teraz czekam na męża z barszczykiem ukraińskim ostatni przed karmieniem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi bidula się męczy 😞
oj to tak raz ciach z tymi porodami powinno być a nie przecież chodzimy 9 miesięcy nawet i 10 z brzucholkami 🙂
Jula to za wytrwałość powinna nobla dostać zamiast Obamy 🙂Bidula też jej przyszło...ale najważniejsze że już po wszystkim i ma koło siebie małego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pisała do mnie Celka cytuję sms:

Usg-4kg...głowa 39..łożysko dojrzale już ze złogami, wód jest mało i mała nie ma miejsca a mój brzuch jest już rozciągnięty na maksa stad te bóle. Leże i czekam jutro zapadnie decyzja. Jak tam u dziewczyn? aaa tutaj koleżanka miała mieć dziewczynkę a urodziła dzisiaj chłopca. Pozdrowienia dla MAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTYNA MALUTKA te zalegly oklask powedrował! 😘

Mnie dzis gardełko boli.. i złapał mnie syndrom sprzatania wypucowałam całą chate heeeh 😁 posciagalam swietczne ozdoby schowalam choinkee i w ogolee mnostwo rzeczy hehe nawet pranie zrobilam 🙂 popralam jeszcze kocyki kilka ciuszkow nowych tez musialam poprac 🙂 przepakowalam torbe do szpitala tzw od maluszka , po radach Jagody wzielam i te małe kaftaniki i body zobaczymy no i wzielam wszystko najmniejsze 🙂 wyciaglam te na 62 😁 hehe i jeszcze musze sobie naszykowac ciuszki jakie potem mezus wezmie jak bedziemy miały wyjsc ze szpitala 🙂 szuuuper 😁
Terazz lece sobie wziąść dłuuugą kąpieeel 🙂 mam nadzieje ze sie nic nie wydarzy od cieplej wody heeh ! 🙂

pozdrawiam was mamusie!! 🙂

Ktos wyjatkowy a Ty juz 40tc 🤪 super! pozniej oklaska Ci dam 🙂 za 6h heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyjątkowy właśnie łap oklaska;-)

Sylla temperaturkę wody zmierz sobie,ja tak robię bo uwielbiam kąpać się we wrzątku,ale nie można;-(

Idę zrobić sok marchwiowy co byśmy cerkę miały piękną ,żółtą i gładką 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aj mamusie, ale ślisko na dworze.. pojechałam z moim mężusiem i braciakiem na zakupy to driftem jeździliśmy - w szczególności na rondzie które jest tak bez sensu nie dość że samochody tam się nie mieszczą to i łatwo o ślisk na słupa przez to myślałam że tam urodze 😮 :pinch: :X
Teraz to mnie kręgosłup i brzuś pobolewa 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co tu tak pusto i cicho????
Ja właśnie odbyłam drzemkę ...wstałam i zjadłam kolacyjkę tzn. podjadłam zimne prażone i danio na głoda hehe i tak myslę że wezmę prysznic,wskoczę do łóżeczka lulu 🙂
Jakaś taka nie wyraźna jestem... ☺️ 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...