Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczyny

ja też miałam po porodzie straszne obrzeki okazało sie że problem leżał w 2 rzeczach po pierwsze miałam anemie i musiałam brać dużo żelaza 3x2 tabletki ascofer a po drugie okazało sie że macica mi sie nie kurczyi uciska na nerwy i obrzeki właśnie z tego dziewczyny zróbcie sobie morfologie bo właśnie żelazo jest potrzebne aby macica sie zmniejszała może wy macie to samo acha i oczywiście ciśnienie miałam 140 na 90 135 na 80 i tak cały czas ale leki pomogły

Basiu posłuchaj miałam tak że Nadusia nie mogła zrobić kupy wiec położna zrobiła tak wzięła termometr taki stary rtęciowy zwykły cały przód włożyła do kremu który nadia ma do pupy oczywiście żadne tam sudokremy ja mam linomag może masz jakąs wazeline i delikatnie włożyła ten termometr troche do pupy dziecka potrzymała go tam pól minuty troche poruszała ale bardzo delikatnie nóżki małej podniosła do góry i zgięła w kolanach i za kilka sekund Nadia obkupkała nas obie . nie można tego robić czesto bardzo ale to bardzo okazjonalnie spróbuj ale bądz bardzo delikatna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia - misiamamy dobrze radzi - mam tylko zastrzezenie do jednej rzeczy a mianowicie nie rob tego termometrem bo jest to szkło +rtęć i w razie pękniecia moze dojsc do tragedii. Mozna dokładnie to samo zrobic za pomoca starej tradycyjnej gruszki do nosa. Kup w aptece taka gruszke - koszt niewielki- i odetnij nozyczkami ta waska czesc w miejscu gdzie rozszerza sie w tą kulę.Węższą koncowke tej odcietej czesci zamocz w oliwce lub wazelinie i delikatnie wsun jej do odbytu. Przez dziurkę w tej "rurce" wyleci kupka albo przynajmniej gazy! Tak nauczyła mnie położna 10lat temu jak Julka miala problemy a i teraz stosuje sie te metody bo w aptece mozna kupic cos takiego:

http://petronela.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=102&category_id=20&option=com_virtuemart&Itemid=73

Dziala to na tej samej zasadzie tyle ze koszt gruszki o wiele nizszy i po umyciu w ciepłej wodzie z mydłem mozna uzywa wielokrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj wieczor tatus zajął sie młodsza córcią a ja zrobiłam Julce frajdę i zrobiłam jej makijaż i sesje fotograficzną. Ale się cieszyła!!!
Oto efekty: [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC_0123f.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze zadna z Was nie miała problemu z przedłużającą się żółtaczką. Ehhh ja już nie mam siły...
Syla pielegniarka- w moim przypadku pielęgniarz- opiekuje się tutaj dziećmi do 4 roku życia. Tak nam powiedział nasz pan pielęgniarz. On przychodzi teraz dość często u nas juz był 3 razy i zawsze jest pod telefonem do Twojej dyspozycji- oczywiście w godzinach pracy!
Pinacolada ale śliczna ta Twoja córcia 🙂 Oj będziesz miała adoratorów w domu oj będziesz 🙂
Mycloud- ale przeżycia, współczuje i gratuluje pięknej córci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Nie spałam po porodzie 3dni,wiec byłam strasznie wyczerpana,w 3dobie doszło do najgorszego...objawił się zespół po punkcyjny właśnie po tym znieczuleniu.Nagle poczułam,że mam starsznie wysokie ciśnienie...zmierzyli mi i było już 150/90,podłączyli pod kroplówkę ...mało pomogło.Ból głowy stawał sie nie do zniesienia.Żegnałam się z życiem juz poważnie.Nigdy nie znałam takiego bólu.Za chwilę miałam ciśnienie 170/120 i już konałam.Orzygałam łóżko,mdlałam,byłam blada.Podłączyli mnie pod kroplówki dwie,pod siarczan magnezu i ketonal.Dziecko posżło na noworodki.Noc tragiczna,później stan trochę się ustabilizował.Przeszło.Faszerowali mnie lekami i cały czas je biorę.Podobno ten zespół ma przejść niebawem,ale mam codziennie bóle głowy,białko w moczu,więc antybiotyk biorę,no i ciśnienie mam już wysokie bo w dzień dochodzi do 140/90 i bardzo się martwię.Mam badania po niedzieli.Twierdzą,że z ciśnieniem to był stan przed rzucawkowy po porodzie.Cięzko mi z tym bardzo.Dlatego pytam Jagodę czy z jakim ciśnieniem kazali Ci jechać już do szpitala? czy tez masz leki na to?



mycloud a jakie to bylo znieczulenei?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
pinacolada,ktos wyjatkowy macie racje z tym syropem.. ehh naszczescie nie zdarzyłam się go napic. Ani czosnku ani cebuli nie wolno nic bo moze zmienic smak mleka i dziecko bedzie sie denerwowac.
Ja chyba wczoraj zjadlam ciasto i chyba ie bardzo bo mam wrazenie ze moja malutka nie umie sobie kupki zrobic 😞 niedobra mama ze mnie ale ja naprawde nie wiem co moge a co nie. Dołujace to jest.. 😞

pinacolada wysle Ci adres do wysylki tych kosmetyków meliem.
A i dobrze że nie tylko mnie smierdzi o okrutniee bo naprawde stresa sie idzie nabawić..
monis nie martw sie na zapas, dzidzia widocznie potrzebuje wiecej czasu 😉 nie martw sie naprawde!

niunia niunia odezwij sie do mnie, powiedz mi jak to miałaś z tą swoją raną??



dzieki Syla. staram sie, dzis bylam na kontroli tetno ok, mamy czekac.

mycloud juz sie doczytalam o tym znieczuleniu. Bidulka. Zycze abys jak najszybciej poczula sie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNKO - !!! WIDZISZ, ja mialam pisac a propos zoltaczki i zapomnialam.
Otóz Ksawciu mial zoltaczke 3 tygodnie i m.in. w zwiazku z tym nie chcieli mnie wypuscic ze szpitala. Wypuscili po 6 dobie tylko dlatego ze ja ryczalam i blagalam i zarzekalam sie ze jesli bedzie bardziej zolty to przyjade go skonsultowac.
Dostalam skierowanie na poziom bilirubiny ale na szczescie w sumie olalam to i Maly juz nie jest zolty 🙂
Pamietaj Justynko ze dzieci karmione piersia moga miec zoltaczke nawet miesiac.
Obserwuj białka oczu i cale cialko. Zoltaczke najdluzej widac na buzi i w oczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziula napisał:
witam mamusie i brzuchatki 🙂 JA DALEJ 2 W 1 😞 😠
Pierwszy dzień po terminie..ale dziś mnie brzuch boli..
najgorsze jest to że cały czas mnie tak pobolewa zamiast raz a dobrze to się tak ciągnie..ehh
Gunia o w szpitalu 🤪 trzymam kciuki za balonik 🙂
ciekawe czy mi pomoże w środe kroplówka...
ŚLICZNE DZIECIĄTKA A JULA I LENKA TO IDENTYKO 🙂


madziula ja dzis 8 dni po terminie i brzuch mnie tez caly czas pob olewa i nic, skurcze mam przy ktorych tez pobolewa i jak narzie czekamy dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
i jeszcze jedno [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC_0127f.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


pinacolada SLICZNA corke masz. Oj bedziesz TY miala niebawem pod drzwiami kolejke adoratorow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud witaj z powrotem,jeszcze raz gratuluję Nelci,jest urocza,zresztą jak wszystkie styczniowe maluchy 🙂
Szkoda tylko,że poród nie poszedł sprawniej,mam nadzieję,że szybko zapomnisz o tych przeżyciach i wrócisz niebawem do pełni sił.

pinacolada Twoje dziewczyny są identyczne 🤪 i piękne,a Julcia jak zawodowa modelka,fajna nastolatka.

Basiu faktycznie masz niemały problem z Vanesską i jej jedzeniem,życzę Ci dużo wytrwałości,a Ty kochana musisz regularnie jeść,żeby mieć siłę dla córuni,POWODZENIA.

MAMUSIE my też mamy problem,mała robi zbyt lużną-wodnitą kupkę i trochę się martwię,czy któraś miała podobnie?ODPISZCIE PROSZĘ BO NIE ZASNĘ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuję kochane za rady,jutro rano popierniczam bo gruszkę do apteki. Ostatnio jak byłam to mi polecali czopki glicerynowe ale nie mam przekonania do nich jeśli chodzi o Niunie- bo dla mnie rewelacja 😞 🙂

Dzis przed kąpielą włożyłm małą do wózka i zasuwałam po moim m1 🙂 wkońcu zasneła na pół godz. Za to po kąpieli zaczął się dramat- wrzeszczała i nie mogłam jej ubrac, ubierałam na rekach przez chyba pół godz, o się spokoiłato był krzyk 🤪

teraz od godz śpi a tylko dlatego ze dałam jej to wczesniejsze mleko NAn1, czekam az wstanie na jedzenie i ide z nia spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Pinacolada Twoja corka ma ponad 10lat????? jaaaaaa!!!!!!!!!!
Dalabym jej nieco wiecej 🙂 bardzo ladna 🙂



Tak 10 lat! A wygląda poważnie bo jej zrobiłam makijaż i to on ją tak postarzył :P Ale wiesz jak to jest - jak sie ma 10 to by sie chciało wyglądać na 18 a potem na odwrót 😉 Kazda z nas to chyba przerabiała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud gratuluje wytrwałości i przepięknej Nelci łoj kobieto to sobie podżyłaś dobrze że juz po wszystkim

moja kochana myszka też długo miała żóltaczkę kazano nam ją przepoić wodą z glukozą podziałało to plus porządne najedzenie

pinacolada oooo ja tu widze w niedalekiej przyszlości niezłe tłumy Julka jest piękna no ale jaka mama taka córcia co sie dziwić ale ten wasz tata ma szczeście mieć takie piekne kobietki w domu 🙂

Jagódka Ksawciu jest śliczny szczególnie na tym miśku pięknie wyszedł 🙂

ja zmykam spać

aaaa właśnie postanowiłam sprawdzić straty dolowe czyli jak wyglądam po porodzie na dole i powiem wam strach sie bać to jest jakiś cud że ja siedze i chodze rozpruta jestem jakby mnie dorwał Kuba rozpuwacz poszło po calości od góry az do odbytu oj już wiem dlaczego tak mnie bolało potem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
mycloud witaj z powrotem,jeszcze raz gratuluję Nelci,jest urocza,zresztą jak wszystkie styczniowe maluchy 🙂
Szkoda tylko,że poród nie poszedł sprawniej,mam nadzieję,że szybko zapomnisz o tych przeżyciach i wrócisz niebawem do pełni sił.

pinacolada Twoje dziewczyny są identyczne 🤪 i piękne,a Julcia jak zawodowa modelka,fajna nastolatka.

Basiu faktycznie masz niemały problem z Vanesską i jej jedzeniem,życzę Ci dużo wytrwałości,a Ty kochana musisz regularnie jeść,żeby mieć siłę dla córuni,POWODZENIA.

MAMUSIE my też mamy problem,mała robi zbyt lużną-wodnitą kupkę i trochę się martwię,czy któraś miała podobnie?ODPISZCIE PROSZĘ BO NIE ZASNĘ!!!



aniołku - dziekuje za komplementy w imieniu Julki. Co do wodnistej kupki to jesli karmisz wyłacznie piersia to każda kupa podobno dozwolona. jesli tylko nie leci z niej cały czas to jest ok. Moja Lena miała ostatnio biegunke ale poznałam ja po tym ze miedzy takimi wiekszymi kupami cały czas wypływały jej z odbytu niewielkie ilosci takiej wodnistej kupki i od tego miała cały odbyt odparzony. Ale ta nasza biegunka była spowodowana antybiotykami ktore przyjmowała i dostałysmy na to smectę.
Mysle ze nie masz sie czym martwic.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki - dziekuje jeszcze raz wszystkim razem i kazdej z osobna za komplementy Julki 😉 Ktoras napisała ze jaka mama taka córka - otoż niestety nie, tzn niestety dla mnie bo chciałabym miec urode corki 😉 Jak juz wczesniej wspomniałam Jula to cały tatus (no może pól bo od pasa w dol jest rzeczywiscie bardziej do mnie podobna 🤪 ) i zanosi sie na to ze Lena dołączy do drużyny!


misiamamy - ja tez zaglądnęłam do "podwozia" ale nawet nie tyle z ciekawosci co z koniecznosci bo robiłam sobie WOSK 🤪 Bikini i paszki zrobione, jutro nóżki i henna moze w koncu człowieka zaczne przypominac 😉

Jagoda - napisze Ci maila na temat karuzeli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...