Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ach i nie napisałam wam że i my we wtorek byłysmy u lekarza milejdi waży 3500g 🙂i urosła o 3 cm i ma teraz 56cm wiec przytyło moje malenstwi w przeciągu 2 tygodni 470g i to jest bardzo duzo i bardzo dobrze tak nam wtedy spadła z waga i tak bardzo sie baliśmy o nią jak sie urodzila ważyła 3100 a potem waga leciała na łeb na szyje i koniec końców 2800 potem przez tydzień przybrała zaledwie 20g a jak już zaczeliśmy ją dokarmiac to w ciągu 3 dni przytyła 140 g i teraz juz rośnie że hej 🙂 do tego tak badzo sie podobała lekarce ze ją cały czas tuliła i nawet wzieła ją na kolana i recepty z nią wypisywała 🙂 jest równiutka zgrabniutka i śliczniutka 🙂 czyściutka i w ogóle cała naj -bo moja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziula i Celka super 😉
Dziewczyny wrzucie tabeleczke 🙂

Ja dziś z moją Lenką byłam na pierwszym spacerku 🙂 🙂
A we wtorek idziemy do lekarza

Misiamamy no to fajnie jak tak ładnie przybiera 🙂

Moja jest na cycu ale też zdaje mi się że sporo już przybrała 🙂 i urosła centymetrów kilka też ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Celka i MadziulaGratuluje bobasków!!!

nam się skończyło mleko w cyckach 😞 ściągam ile sie da i daje małej z butli i daje jej jeszcze bebilon. Myslałam że dłużej będe miałą pokarm a tu klops 😞 no ale takie małe cycki jak moje to chyba żadnego dziecka by nie wykramiły 😁
mała sie zdrowo chowa 🙂 do niedzieli zostaje u nas moja mam a potem koniec z pomaganiem :/ i już będziemy zdani tylko na siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy stosowała któraś z was kropelki Isputicon? ja takie kupiłam,takie mi doradzono w aptece? czekam na opinie.

Czy krople Infacol można wcześniej niż po 1ms życia? bo na opakowaniu pisze ,że nie.

Mała już zapisana do przychodni,po niedzieli przyjdzie położna.Potem wizyta z pediatrą.My wybraliśmy mężczyznę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud ja stosowałam esputicon ale nie dał rezultatów teraz mam infacol nie wiem czy on pomaga czy zmienione mleczko po zastosowaniu infacolu bylo lepiej przez pewien czas ale teraz od 2 dni znowu Nadia ma kolki wiec nie wiem czy jest dobry czy nie na początku wydawało sie że tak mamy go brac do końca tygodnia a potem zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny czy stosowała któraś z was kropelki Isputicon? ja takie kupiłam,takie mi doradzono w aptece? czekam na opinie.

Czy krople Infacol można wcześniej niż po 1ms życia? bo na opakowaniu pisze ,że nie.

Mała już zapisana do przychodni,po niedzieli przyjdzie położna.Potem wizyta z pediatrą.My wybraliśmy mężczyznę 🙃



Poproś pediatrę o DEBRIDAT!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misiamamy kochana to dobrze, że Nadia teraz Wam zdrowo przybywa na wadze 🙂 co do szczepionki to widzę, że tak jak my z Agatą. Zaraz postaram się wkleić nasz rozkład szczepień 0-18mcy
Szczepionka na rotawirusy jest płynna więc maleństwa nie boli, ale trzeba się napracować, żeby zbyt dużo nie wypłynęło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
24h po ur - gruźlica i wzw typ B (to w szpitalu)
7 tydz błonica tężec krztusiec wzw typ b (5w1 plus wzw) rotawirusy
4 miesiące błonica tężec krztusiec, poliomyelitis
5 miesięcy błonica tężec krztusiec, poliomyelitis, rotawirusy
6/7 miesięcy wzw typ B, rotawirusy
12 miesięcy odra świnka różyczka
18 miesięcy błonica tężec krztusiec, poliomyelitis

teraz jak Agata miała 19miesięcy zaszczepiliśmy ja jeszcze przeciw ospie wietrznej


tę szczepionkę 5w1 podawaliśmy PENTAXIM, natomiast na rotawirusy RotaTeq ( tu macie linka: http://www.msd.pl/content/corporate/products/produkty/RotaTeq.html )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie wpadłam zobaczyć co tam u Was, póki mam troszkę czasu 🙂
Dwie mamusie widze że urodziły - gratuluje!
Moja mała przez ostatnie 2 noce dała nam popalić hehe aby cyc i na rękach by chciała być a jak nie to bek. Jadła jak szalona, ulewało jej się i dalej jadła i tak całą noc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Dałam 1 raz małej flache z tym "zagęszczaczem" przeciw ulewaniu i poki co widze same plusy:
1+ mleko zgestnialo w butelce w zwiazku z czym nie leciało szybko przez dziurke i mloda nie zachłysneła sie ani raz
2+ moge ja karmic w zwiazku z tym w pozycji lezacej a nie jak do tej pory w "siedzącej"
3+ młoda tak się umachała przy ciągnięciu mleka ze zasnęła równo z ostatnim mililitrem i śpi jak kamień


Kurcze, jakby to miało juz tak wyglądać to żyć nie umierać!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał:
Hej mamusie wpadłam zobaczyć co tam u Was, póki mam troszkę czasu 🙂
Dwie mamusie widze że urodziły - gratuluje!
Moja mała przez ostatnie 2 noce dała nam popalić hehe aby cyc i na rękach by chciała być a jak nie to bek. Jadła jak szalona, ulewało jej się i dalej jadła i tak całą noc..



Ttinka- wysyłałam ani23 dane do tabelki i nie mam Twojej daty porodu, wagi ani miary Emilki. Podaj na forum albo wyślij do ani na maila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a tak z innej beczki...macie czasem doły po ciążowe i po porodowe?bo ja od 2dni mam i wydaje mi się,że mi hormony szaleją,karmię małą i łzy mi lecą.Mam wrażenie ,że już nigdy nigdzie nie wyjdę ,że w ogóle jestem już jakaś zapuszkowana,jak patrzę na małą to pukam się w łeb i nie chcę tak myśleć,ale myślę i ryczę...czy macie tak?czy to jest jakiś skutek tych wszystkich przeżyć,ciąży porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paullel napisał:
Dziewczyny Wy też jecie jak smoki 🙂?

Bo ja jestem cały czas głodna 😞 Jak tak dalje pójdzie to będe jak krowinka wygladała :]


mam to samo! najgorsze ze ochota na słodkie olbrzymia! ale powiem ci ze codziennie wchodze na wage i mam kilo mniej hehe za chwile bede sie martwic ze za duzo spadam z wagi:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny a tak z innej beczki...macie czasem doły po ciążowe i po porodowe?bo ja od 2dni mam i wydaje mi się,że mi hormony szaleją,karmię małą i łzy mi lecą.Mam wrażenie ,że już nigdy nigdzie nie wyjdę ,że w ogóle jestem już jakaś zapuszkowana,jak patrzę na małą to pukam się w łeb i nie chcę tak myśleć,ale myślę i ryczę...czy macie tak?czy to jest jakiś skutek tych wszystkich przeżyć,ciąży porodu?


Kochana nie wiem czy cie uspokoje ale 🤪 to najnormalniejsze! hormony teraz szaleją chyba gorzej niz podczac ciąży 🙂 ja też miałam chwilee załamania ze siadłam i beczałam bo mi sie chcialo DOLEK mega.. mi położna powiedziala że takie stany są naturalne i jak najbardziej na miejscu tylko jeżeli takie stane beda utrzymywac sie dłuzej niż 2tygodnie wtedy trzeba z kims o tym porozmawiać. U mnie dzis mija 2tygodnie hehe widze poprawe w urodzie wcisłam się w ulubiony płaszczyk tylko zmęczenie doskwieraa z dnia na dzien jest lepiej 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziula napisał:
może teraz: [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/cdd.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Madziulaaa szere graaatulacje!!! synek uroczy!! 🙂

Co do zrywania sie w trakcie spania, z tego co pamietam to moja miała tak może kilka razy na samym początku ale nie bardzo kojarze może max 2/3 razy. Urodziłas naturalnie taak? jak mały był owiniety? ojej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
mycloud napisał:
Dziewczyny a tak z innej beczki...macie czasem doły po ciążowe i po porodowe?bo ja od 2dni mam i wydaje mi się,że mi hormony szaleją,karmię małą i łzy mi lecą.Mam wrażenie ,że już nigdy nigdzie nie wyjdę ,że w ogóle jestem już jakaś zapuszkowana,jak patrzę na małą to pukam się w łeb i nie chcę tak myśleć,ale myślę i ryczę...czy macie tak?czy to jest jakiś skutek tych wszystkich przeżyć,ciąży porodu?


Kochana nie wiem czy cie uspokoje ale 🤪 to najnormalniejsze! hormony teraz szaleją chyba gorzej niz podczac ciąży 🙂 ja też miałam chwilee załamania ze siadłam i beczałam bo mi sie chcialo DOLEK mega.. mi położna powiedziala że takie stany są naturalne i jak najbardziej na miejscu tylko jeżeli takie stane beda utrzymywac sie dłuzej niż 2tygodnie wtedy trzeba z kims o tym porozmawiać. U mnie dzis mija 2tygodnie hehe widze poprawe w urodzie wcisłam się w ulubiony płaszczyk tylko zmęczenie doskwieraa z dnia na dzien jest lepiej 🙂 🙃


dziewczyny ja miałam tak samo, bardzo często płakałam, też czułam się taka "zapuszkowana" i miałam ochotę zniknąć albo uciec gdzieś daleko, szczególnie jak mała dawała mi ostro popalić, no ale najgorsze już minęło, jest coraz lepiej, choć niunia nadal ma takie dni, że chodzimy do tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny a tak z innej beczki...macie czasem doły po ciążowe i po porodowe?bo ja od 2dni mam i wydaje mi się,że mi hormony szaleją,karmię małą i łzy mi lecą.Mam wrażenie ,że już nigdy nigdzie nie wyjdę ,że w ogóle jestem już jakaś zapuszkowana,jak patrzę na małą to pukam się w łeb i nie chcę tak myśleć,ale myślę i ryczę...czy macie tak?czy to jest jakiś skutek tych wszystkich przeżyć,ciąży porodu?


hehe....ja wczoraj karmiłam w nocy i płakałam :p ale taki moment po prostu miałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice - małe cycki to nie problem ;* moja kuzynka przed ciążą nie miała nic teraz ma A i ma tyle
pokarmu że wohoho dla przedszkola 😉 No ale widocznie jakiś inny czynnik jest u ciebie...
Dacie radę na butli ;*

Mycloud - ja moją też już zapisałam do przychodni 🙂 Ja mam panią pediatrę 🙂 🙂 a położna była jak
narazie 2 razy i właśnie nie wiem kiedy znów przyjdzie bo zawsze mówiła..
A jeżeli chodzi o kolki ja stosuje Sab Simplex..Krople zagraniczne mojej małej super pomagają
właśnie dziś już mineło od 17-19 miała..o 18:45 podałam jej kropelki i super przeszło a tak
to masaże brzuszka , rowerki , klepanie , noszenie..Masakra ręcę odpadały no ale już dziś ok 🙂

Pinacolada - no to super że mała teraz już się nie krztusi i możesz ją karmić jak chcesz 🙂

Syla - ja ciągle jem a nie widać i strasznie dużo pije.. ;p a jeżeli chodzi o dołki to miałam tak w pierwszym
dniu jak przyjechałam do domu bo tak chciałam wykąpać malutką a nie mogłam tak mnie bolało ona jeszcze nie
umiała dobrze cyca złapać , nie umiałam się nawet obrócić na łóżku i zaczełam beczeć nie umiałam
się uspokoić..ale preszło..

a tak troche z innej beczki :

odebrałyście już becikowe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla - jeszcze wczoraj wieczor miałam taki zamiar. Wczoraj cały dzien malą przetrzymałam na butelce i w nocy tez zamierzałam (zeby zobaczyc jak bedzie spała i w ogóle sie miała bez cyca) ale o 4 w nocy pekłam i jak sie obudziła na kolejne jedzonko to zamiast isc do kuchni po flache to wyciagnełam cyca :P
I dzis własnie po tych przezyciach nocnych doszłam do wniosku ze w dzien flacha (zeby nie byc uwiazanym) a w nocy cycuś - zobaczymy czy uda mi sie to zrealizowac bo cyce nadal produkuja duzo mleka i musze odciagac, ale licze na to ze po kilku dniach sie przyzwyczaja i moze dostosuja do nowych potrzeb. A jak nie to siegne po Bromergon - moze uda mi sie zrobic tak zeby nie zahamowac a "podregulowac" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny - SUKCES!!! - weszłam w dżinsy!! W prawdzie dopiero w jedne z kilku par oczekujących w szafie ale zawsze to coś. Bo te ciazowe juz mi z dupska leciały i idąc miastem musiałam ukradkiem sobie je podciągać i głupio mi z tym było. A w kosciele nie klekałam bo bałam sie ze jak wstane to krok w kolanach bede miec 🤪
A dzis na zakupki pojechałam w LEE sprzed ciazy i powiem Wam ze nic bardziej kobiecie nie poprawia humorku jak takie niespodzianki. Troszkę jeszcze ten nadmiar skóry "wylewa" mi sie z przodu ale pod kurtką nie widac 😉 Grunt ze dupcia zgrabnie wygląda 🤪


Becikowe- nie, jeszcze nie odebrałam bo do lekarza jestem zarejestrowana dopiero na 18.II i wtedy mi wypełni ten wniosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada - z tym kościołem to mnie rozwaliłaś

ja właśnie wykąpałam Lenkę teraz ją dokarmiam i idzie spać 🙂

a ja szybko posprzątam po kąpieli zrobie pranko ciuszków małej , prysznic i do łóżeczka ;]

A ja mam taką sytuacje z becikowym że najpierw muszę czekać na sprawę o uznanie jej przez ojca ponieważ od czerwca weszły nowe przepisy :/ które mówią że jeżeli matka ma nie ukończone 18 lat to uznanie musi być przed sądem i będąc ją rejestrować musiałam jak narazie na swoje nazwisko ją zarejestrować i babka wysłała od razu pozew do sądu o sprawę tylko nie wiadomo kiedy ona nastąpi a ja do tego czasu nie mogę wnieść sprawy ani o alimenty ani becikowe,rodzinne czy coś z MOPS-u jakiś dodatek ponieważ na tej sprawie dopiero moja mama zostanie prawnym opiekunem Lenki i może dopiero działać noi jestem w kropce nad "I" ;/ i nikogo nie interesuje że dziecko potrzebuje pampersy itd..
polskie prawo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...