Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiecie co? Wystawiłam 10 dni temu dżinsy po lence z Zary - na licytacje od 20zł - nawet nikt nie obserwował. Myśle se drogo pewnie ale z drugiej strony takie spodnie kosztuja 60-70zł ! Wystawiłam je wczoraj drugi raz ale sfotografowane na lalce, której załozyłam na górę tuniczke, tez z Zary. Sprzedały sie dzis obie rzeczy 🤪 Mało tego, wiecie za ile poszły spodnie? Za 39zł 🤪 🤪 🤪 (tyle dałam na kup teraz 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
pinacolada napisał(a):
Młoda jak sie ją tylko posadzi na podłodze to od razu kieruje sie do Julki do pokoju 🤪 Wiecznie jej tam wchodzi i pierwsze co robi to rozłącza jej internet 🤪 Walczy z uzaleznieniem siostry 😉 Dobrze że mojego netu nie umie odłączyć 😜

Piotrek wędruje do łazienki i stoi przy brodziku. Może tak stać godzinami 🙂


może on się domaga kąpieli ?? 😜 😉 😁
dziekujemy za życzonka

chyba spróbuje go wykąpać pod prysznicem ,może sie mu spodoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Właśnie Julka wpadła z krzykiem do kuchni (ja smażyłam racuchy - ona zajmowała sie siostra) i oznajmiła że Lenka sama stała bez trzymanki przez dobre 10sek 🤪 bawiła sie z nia na podłodze, lenka wstała przytrzymująć sie Julki a nastepnie puściła ją i stała 🤪 🤪 🤪
Twierdzi ,że nawet sie nie kiwała 🤪


gratulacje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
hi laski!
u nas jesienna pogoda za oknem i jesienne nastroje prze te moje choróbsko!

Dziękuje za życzenia w imieniu Majki 😘 😘 😘 😘 😘

zapomniałam Wam wczoraj napisać że tatuś bez problemowo nakarmił Majkę po kąpieli i ja uśpił 😜 po prostu muszę uciekać jej z pola widzenia 🙃
Agata przed snem udawała mój kaszel 🙃 się dziecko z matki nabija 🤢
Maja boi się jak smarkam w chusteczkę - cała podskakuje mówie jej że musi się przyzwyczaic bo tak bedzie przez tydzień 🙃


gratuluję postępów 🙂
Małgośka na odwrót 🙃Maciej jak smarka to chcichra się w głos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dziecko może i nie robi do nocniczka 😞ale ma też talenta,dyla bioderkami jak słyszy muzykę 🙂
a co do nocniczka to mamy już przełom siedzi i nie ucieka-dziś ją posadziłam ale nic nie wydusiła 😜

nam się pogoda poprawiła do południa było bardzo chłodno 14stopni a teraz 20 i świeci słonko,dam dziecku mleczko i ruszamy na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc babeczki
u nas ciąg dalszy wyniki kupy wyszły ok morfologia chyba też cholera trudno mi te wyniki interpretować wydają sie ok jutro do lekarza siusków nie złapałam czy ma ktoś jakiś pomysł na te siki bo mnie juz szlag jasny trafia z woreczkami???????? poza tym noc ciężka nie spałam prawie wogóle ja już nie mam siły to wszystko mnie przerasta nie potrafie pomóc własnemu dziecku...........eh tylko płacz mi pozostał 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
cześc babeczki
u nas ciąg dalszy wyniki kupy wyszły ok morfologia chyba też cholera trudno mi te wyniki interpretować wydają sie ok jutro do lekarza siusków nie złapałam czy ma ktoś jakiś pomysł na te siki bo mnie juz szlag jasny trafia z woreczkami???????? poza tym noc ciężka nie spałam prawie wogóle ja już nie mam siły to wszystko mnie przerasta nie potrafie pomóc własnemu dziecku...........eh tylko płacz mi pozostał 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞


będzie dobrze Olu głowa do góry 😘 😘 😘
a co do łapania siuśków to Dusia ma wprawę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam dzisiaj dosc Mlodego. Znowu gotowalam znowu poszlo w kanal. Ale jak ja jadlam jablko to mi wyrywal, dalam mu troche surowego tartego, ale ostroznie, ok 1 lyzeczki moze 1,5, bo moja siostra ma uczulenie na surowe jablka i puchnie po nich cala i musi brac zastrzyki. Taka mi awanture zrobil ze hej jak mu wiecej nie dalam, wiec polecialam dac mu cokolwiek i zrobilam eksperyment - dodalam jablko ze sloika do dzisiejszego obiadu i zjadl chetniej ale jak mu dalam samo jablko to juz w ogole cudownie i paszcze otwieral a ja nie nadazalam. po pol godzinie z kolei ryk i placz o butle...
no i znowu wyglada na to ze on mysli ze tylko mlekiem mozna sie najesc a reszta to zabawa...
Naczytalam sie dzis o gotowaniu dla dzieci w jego wieku i musze to wyprobowac i zakupic nowe rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUSIA - mamy pytanko - pamietam ze Maja miala odparzenia - co jej pomoglo? Ksawciu ma pierwszy raz cala pupe czerwona jak pawian :/ i chyba go to boli bo placze przy myciu. poradz cos prosze! poki co stosuje na zmiane bepanthen i sudokrem ale nie pomaga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
cześc babeczki
u nas ciąg dalszy wyniki kupy wyszły ok morfologia chyba też cholera trudno mi te wyniki interpretować wydają sie ok jutro do lekarza siusków nie złapałam czy ma ktoś jakiś pomysł na te siki bo mnie juz szlag jasny trafia z woreczkami???????? poza tym noc ciężka nie spałam prawie wogóle ja już nie mam siły to wszystko mnie przerasta nie potrafie pomóc własnemu dziecku...........eh tylko płacz mi pozostał 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞


woreczki ale dla chłopców polecam ja tylo tak złapałam siuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
DUSIA - mamy pytanko - pamietam ze Maja miala odparzenia - co jej pomoglo? Ksawciu ma pierwszy raz cala pupe czerwona jak pawian :/ i chyba go to boli bo placze przy myciu. poradz cos prosze! poki co stosuje na zmiane bepanthen i sudokrem ale nie pomaga...


kup nadmanganiana potasu i kąp go w tym - zrób lekko różowy roztwór - to wysuszy.
A nie zmieniłas pampersów tzn moze otworzyłas nowa paczkę i była inna partia? Albo przeszłas na inny rozmiar???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku - wysadz Małgonie na nocnik zaraz po przebudzeniu - najlepiej tym nocnym. To jest kwestia kilku minut jak zrobi siku chocby od zmiany temperatury po ściągnięciu pieluchy.

Dusia - Lenka tez sie boi jak smarkam a jeśli chodzi o kaszlenie to Lenka umie udawać że kaszle 😁 nawet mam to nagrane na którymś filmiku , jak znajde to wrzuce 😉

Ola - moi znajomi jak łapali siku a robili to często bo dziecko chorowało to rozbierali i czekali oboje az zacznie sikac. Podstawiali wtedy pojemniczek na mocz taki z apteki i zawsze cos złapali. Tylko do tego oprócz Naduni potrzebne jeszcze 2 osoby! Ale jest to moze jakis sposób...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - mam nadmanganian ale jak go w tym wykapie to mu wyszusze w ogole skore a to dla dzieci z AZS nie jest wskazane

A propos nocnika - czytalam tez duzo i my odstawiamy nocnik na dluzszy czas. Czytalam ze dziecko dopiero ok 2 lat zaczyna rozumiec ze robi siku i ze moze to zrobic do nocnika a nie w pieluszke i wtedy zaczyna sie nauka ktora trwa do ok 2 tyg. A teraz w zasadzie dziecko nic nie rozumie tylko sie lapie w odpowiedniej porze i ze to kompletnie nic nie zmienia w percepcji dziecka.
Czytalam jak jakos mama wysadzala 2 synkow w roznym wieku na nocniki w tym samym czasie i obaj czy chcieli czy nei siedzieli dopoki choc kropelki nie wydusili z siebie nie schodzili...
Poza tym dawniej sie sadzalo bo byla tetra wiec korzystniej bylo zlapac do nocnika.
O szczegoly zamierzam zapytac pediatre przy najblizszej okazji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
PINACOLADA - mam nadmanganian ale jak go w tym wykapie to mu wyszusze w ogole skore a to dla dzieci z AZS nie jest wskazane

A propos nocnika - czytalam tez duzo i my odstawiamy nocnik na dluzszy czas. Czytalam ze dziecko dopiero ok 2 lat zaczyna rozumiec ze robi siku i ze moze to zrobic do nocnika a nie w pieluszke i wtedy zaczyna sie nauka ktora trwa do ok 2 tyg. A teraz w zasadzie dziecko nic nie rozumie tylko sie lapie w odpowiedniej porze i ze to kompletnie nic nie zmienia w percepcji dziecka.
Czytalam jak jakos mama wysadzala 2 synkow w roznym wieku na nocniki w tym samym czasie i obaj czy chcieli czy nei siedzieli dopoki choc kropelki nie wydusili z siebie nie schodzili...
Poza tym dawniej sie sadzalo bo byla tetra wiec korzystniej bylo zlapac do nocnika.


to mu zrób "nasiadówkę" w nocniku !
no ale skoro moge "złapać" 3 kupy dziennie do nocnika to przeciez wole z nocnika do kibla wywalic niz przebierac obsrane i uciekające po całym mieszkaniu z gołą i obsrana dupą dziecko 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziecko ostatnio w ciagu dnia śpi po 30 min 😠 Dzis ja położyłam o 15:25. Dołączyłam do niej o 15:50 - połozyłam sie cichaczem na łozku i nie zdążyłam zasnąć jak ona już była gotowa 😠 Wyciagnęłam ja z łożeczka , wzięłam na łózko - mysle sobie - przytule dziada moze jeszcze zasnie. odepchneła mnie 😞 i przytuliła mordke do prześcieradła. ja leże i nie oddycham . Po 5 min usiadła. Ja nadal leze beszelestnie 😉 A ze lezałam na boku to ona siedzac oparła bokiem głowę o moje nogi i tak zasnęła 🤪 Wyglądała jak żul pod drzewem 🤪 Wytrzymała w takiej pozycji 15 min i potem "spadła" pietro nizej na kołdrę. Przespała na łożku pełną godzinę czyli spała w sumie 1,5. Tyle ze ja miałam zmarnowaną godzine bo leżałam przy niej i pilnowałam zeby nie spadła . Ale lepsze to niz marudzenie z niewyspania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
jesteśmy w domeczku kocham mój domeczek bardzo go kocham 🙂
najchętniej nie wychodziłabym z niego 🙂
oczywiście jestem tylko na chwilkę 🙂 ogarniamy cały "syf" (tzn rozpakowujemy się i szukamy miejsca na nowe rzeczy)

OGROMNE BUZIACZKI DLA MAJUNI I LENECZKI 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka napisz mi proszę coś o gotowaniu dla niemowląt bo ja zaczęłam już Majuni wprowadzać różne rzeczy i nie chcę kupować słoiczków a nie bardzo wiem jak się za to zabrać będę Ci bardzo wdzięczna 😘
Majunia zwiedza i "poznaje" cały dom normalne zachowuje się jakby nigdy tu nie była 😁 tymczasem spadam może potem wpadnę buziaczki dziewczynki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINGA - SPOKO, jesli traktowac to jakos wygode dla rodzica, owszem 😉 ale jeszcze dzwonilam do kilku znajomych i pytalam o ich pociechy i czytalam w kilku ksiazkach i zdecydowanie w wieku ok 1,5 roku dziecko moze zaczac pojmowac o co chodzi ale tez nie rzadko zdarza sie ze dziecko zaczyna kumac co to nocnik po 2 roku zycia a syn mojej kolezanki zaczal siusiac na zwykly kibelek z nakladka bo zwyklego nocnika sie bal 😉

Znikam w czelusciach kuchni, gotuje obiad na jutro 🤢


A w czw przyjezdza do mnie na caly dzien moj przyjaciel gej 🙂 🙂 i mowi : zrobimy sobie wspolne gotowanie jak za dawnych lat - na co ja oczywiscie z politowaniem go wysmialam przypominajac ze mam dziecko 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinaka napisał(a):
Jagódka napisz mi proszę coś o gotowaniu dla niemowląt bo ja zaczęłam już Majuni wprowadzać różne rzeczy i nie chcę kupować słoiczków a nie bardzo wiem jak się za to zabrać będę Ci bardzo wdzięczna 😘
Majunia zwiedza i "poznaje" cały dom normalne zachowuje się jakby nigdy tu nie była 😁 tymczasem spadam może potem wpadnę buziaczki dziewczynki 😘 😘 😘


b chetnie - jak chcesz to podaj mi moze maila to nie bede musiala zanudzac tych ktorych to nei dotyczy na forum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...