Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hmm, no ja slyszalam ze jak sie chodzi do szkoly rodzenia to gl. po to, zeby poznac polozne i szpital:] Moj maz pracuje do pozna, mieszkamy w chwili obecnej 40 km od Krakowa gdzie zamierzamy rodzic i bede jezdzic sama a czasem moze maz sie zwolni z pracy i wpadnie. Moje kolezanki chwala sobie te szkoly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sama nie wiem na filmach to tak fajnie (wyreżyserowane)A tu tak jak pisałyście ciężko słuchać gadania położnych. Wiem że są wykwalifikowane i z dłuższym stażem ale nie raz mi się wydaje że one kobiety rodzące traktują jak pracę na accord taśmowo. Wg mnie w szpitalu u nas panuje kompletna znieczulica rodziło dużo znajomych i kobiet z rodziny to strach mnie ogarnia że tak jest u nas na porodówce. nie wspomnę o szkole rodzenia, tzw. Trzepanie kasy na młodych rodzicach...Zastanawialiśmy się gdzie by tu można było razem rodzić(Kraków,Tychy,mikołów)...ale to nie zależy od nas tylko od naszej kruszynki kiedy będzie chciała wyjśc na świat...
MAmy jeszcze czas...pomału...
pozdrawiam was:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Ania23-jak masz mozliwosc podjedz sobie do KRK do szpitala UJASTEK - w kazdy wtorek o 15stej sa "dni otwarte" dla przyszlych rodzacych i nie tylko i mozna sobie pozwiedzac i o wszystko wypytac. Ja juz bylam z moja przyjaciolka ktora rodzi za 3 tyg. Ona sie zdecydowala na ten szpital pomimo ze lekarza obie mamy z innego szpitala w Krakowie. Ja tez jestem zdecydowana na UJASTEK-oddzial polozniczy wyglada jak hotel, sa wspaniale warunki i podobno wszystkie polozne sa ok. szpital jest prywatny ale wszystko refundowane przez NFZ (pobyt, znieczulenie, porod rodzinny, porod w wannie dodatkowe 500 pln). Kazda rodzaca ma swoj pokoik z lazienka, sofa, pilka itp. - sa to pokoje przedporodowe. Z nich bezposrednio przechodzi sie do pokoi porodowych tez pojedynczych i tam rodzisz jak chcesz. Maz i rodzina moga byc z Toba non stop, dzidzius tez. Jesli chcesz miec wiekszy komfort mozesz sobie zamowic polozna dla siebie - koszt 700 pln. Jesli chcesz zeby maz zostal na noc - 300 pln i macie dla siebie pokoj z lazienka. Warto chociaz zobaczyc jak to wyglada. My sie tam wybieramy jeszcze raz bo chce zeby moj maz tez to zobaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda powiem ci ze strasznie drogo...! ja tu mam to samo z tego co piszesz i wszystko za darmo od porodu rodzinnego po znieczulenia nie wiem tylko jak z nocami ale wiadomo ze on nie bedzie spal na łóżku ale gdyby co to nocleg noclegiem za to mogę płacić;p lekarzy i położne ponoć mam jak anioły już tyle dziewczyn rodziło w tym szpitalu i każda ma b.dobre wspomnienia ponoć biegają cały czas sie pytają czy ok czy cos podac;D i wszystko za darmo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm justys ja nie mam pojecia. Ale myślę ze tak nie powinno byc wiele ludzi nie korzysta z tego a wybieraja porody rodzinne , myślę że raczej nie bo tu jest kwestia że za porod rodzinny się chyba płaci albo conajmniej płaciło w Polsce. Wiec zaplacisz to masz wszystko.

P.s Dodałam swój basiorek , wczoraj miałam zdjecie robionee 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie, zamieszczam 4 odslony swojego brzucha w ostatnim dniu 16 tygodnia! 🙂
Madziula, my tez mamy 27 wizyte i to bedzie juz koniec 17 tygodnia i plec musi byc widac. W 15 tyg to wydaje mi sie ze bedzie mozna okreslic jesli to bedzie chlopak i jesli sie dobrze ulozy. Nam lekarz juz miesiac temu w 13 tyg. zasugerowal chlopaka bo mu niby cos dyndalo miedzy nozkami ale ma nam potwierdzic w poniedzialek to zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja idę jutro... ale to za wcześnie żeby się dowiedzieć czy synuś czy córcia, zresztą mój lekarz jest strasznie ale to strasznie ostrożny w robieniu usg i pewnie dopiero gdzieś koło 20-22tc się dowiem co w brzuszku! a już nie mogę się doczekać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek
Jestem od kilku dni na tym portlu rozgladam sie i ucze poruszac tu taj.
Ale do tematu ja jestem ostatni dzien 15-go tygodnia to moja pierwsza ciaza i jestem mega przestraszano.
Termin porodu na 5 stycznia 2010r. na kolejne USG idzemy 17.- sierpnia i mam nadzieje ze teraz juz bedzie widac czy to ON czy tez ONA ... bo jak narazie to "kinderniespodzanka"
Pozdraiwam Was serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też 🙂 My w zasadzie żyjemy teraz od USG do USG 🙂
A w 20 tygodniu wybieramy się na 3d/4d+wszystkie mozliwe badania genetyczne ii trymestru - to w sumie dla mojej mamy bo koniecznie chce zobaczyć jak to teraz wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...