Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny, jeżeli chodzi o bóle brzucha. To mam od przedwczoraj! i to są bolesne dziś mnie obudziły 😞 😞 moja siostra powiedziała mi że to macica się ukrwienia i jeżeli mamy takie pobolewanie raz na jakiś czas to nie jest źle, ale jeżeli częstotliwość się wzmocni trzeba zgłosić się do lekarza, ja powiem wam ze gadałam ze swoja dobra kumpela która miała to samo i powiedziała mi ze żebym brała magnez 2x dziennie jej ustąpiły bóle po 3dniach a łykała 3tygodnie z zaleceń lekarza. Gdy nie działa sam magnez rozkurczowo to wtedy trzeba łyknąć nospę i przejdzie, a gdy te metody nie dadzą rady a nadal boli kilka razy dziennie , wtedy trzeba iść do lekarza i on przepisuje tabletki na podtrzymanie ciąży, ale myślę ze te klucia są normalne moja przyjaciółka mówiła że całą ciąże łykała nospe bo miała bóle a córeczka urodziła się zdrowa i duża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do ruchów to zależy , pory dnia się zmieniają, ja jestem od zawsze bardzo szczupła więc już uważam że czasami czuje jak dzidziuś się rusza. Tzn czuje jak fikołki robi albo sobie podskakuje. A porównam ,tak samo jak Jagoda jakby mnie ktoś głaskał czasem od strony brzuszka, hehe dobrze ze to chociaż nie swędzi 😉 ale przyjemne uczucie, np ja czuję od samego pocz bicie serduszka a nikt mi nie wierz ale ja wiem że czuję tylko musze się wyciszyć na chwilkę i od razu wiem czy wszystko jest w porządku 🙂

p.s co do tego brzucha to ja mam takie objawy że dół brzucha strasznie mi się napina momentalnie twardy jak skała i boli, kładę się z nogami do góry i oddycham głęboko. No a teraz łykam ten magnez (magneB6) i mam nadzieje ze się poprawi, dziś tylko 3razy było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla! rany, nie łykaj nic bez wiedzy lekarza 🙂!!! slyszalam ze nospa pomaga, ale u mnie narazie to jest bol absolutnie do wytrzymania (trzeba sie nauczyc radzic z kazdym bolem 🙃 )
MAGNEB6 lykalam przez pierwsze 3 mies i dzieki temu nie mialam mdlosci

Julia - 😁 ja z kolei wyciagnelam wczoraj meża na pobliskie jeziorko na rowerki wodne - po czym prawie sie poplakalam bo woda byla na siedzeniach a ja mialam uprane spodnie i krzyczalam ze chce juz wracac ... ☺️

A pierwszy raz poplakalam sie bo nie moglam znalezc skladanej parasolki...szok 🙂 i beczalam cala droge na przystanek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
....cd.... rozhisteryzowanych ciezarowek tzn mowie tu tylko i wylacznie o sobie Kochane 😉

to ja rozbeczalam sie bo nie moglam znalesc kluczy od mieszkania chodz nie byly mi potrzebne bo szlam spac ..ale sobie przypomniala wieczorkiem ze po powrocie do domu nie polozylam je na miejsce (a mielismy remont w domu wiec bajzel na calego) ozesz beczalam i wrzeszczalm na mojego partnera ..... kiedy on juz w cieplych pieleszach ukladal sie zmeczony do snu a ja furia "klucze" to jest dopiero zjazd... ale jak teraz o tym wspomnial to smiechu co nie miara ... ale w tedy to wcale nie bylo mi do smiechu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trzymam za was kciuki dziewczyny aby wszystko się ułożyło
i dzidziuś się zdrowy urodził bo to najważniejsze 🙂
ja też tak czasami mam że wszystko mnie denerwuje i
muszę mieć porządek w domu bo nie wytrzymam ..
i denerwuję męża żeby mi kupował pomarańczowe soczki bo po prostu nie przeżyję bez nich :whistle:
Pozdrawiam i miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Widze że nie tylko ja mam humorki i męcze swojego misia hehehe :laugh: Na szczęśćie on jest przy mnie i nie daje się moim humorkom, pomaga mi w tych wszytkich chwilach - normalnie złoty mężuś 😎
Pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,
rany, znowu 30 stopni w cieniu... 🤢 kiepsko się dziś czuje a serce wali mi jak szalone, ciezko mi sie oddycha 🤨
A jeszcze wieczorem mam dlugo przekladaną wizyte u dentysty i sie denerwuję 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ttinka 🙂 ps. a jak sie bardzo wystrasze to najwyzej mąz siądzie na fotel 🙂 zeby terminu nie zmarnowac :P (chociaz boi sie dentysty bardziej niz ja!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc ja tez mam termin na styczeń a dokładnie na 13. Wicie co chciałam sie zapytac czy takie pobolewania to normalne? Mnie od dwóch dni czasami cos zakuje ale czuje sie dobrze i nie wiem czy mam gnac do lekarza nie chce robic paniki.Tlumacze sobie ze to przez stres i przepracowanie i mam nadzieje ze tak jest. zwalniam tempo. Serdecznie pozdrawiam trzymajcie sie cieplo i zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie styczniowe mamusie 🙂 Ja również mam termin na stycznia, a dokładnie na 19. Na razie nie myślę o porodzie bo to przecież tyle czasu 🙂 ale martwi mnie inna kwestia. Strasznie mnie boli gardło i mam okropny kaszel. Może poradzicie coś na to? Dodam, że obecnie nie przebywam na polskiej ziemi i mój zapas leków nie jest duży;/ Pozdrawiam Was serdecznie Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka nie jestem pewna czy w ciąży to jest dozwolone ale chyba możesz sobie zażyć Cholisept lub coś w tym stylu na gardło to
na pewno nie zaszkodzi a nóż widelec pomoże 🙃

Bianka23 wydaje mi się że to nic poważnego chodź sama tego nie miałam dotychczas ale przy następnej wizycie poinformuj swojego lekarza a brzuszek to jak wypne do przodu
to jest ogromny i każdy by widzaił że jestem w ciąży
a tak normalnie jak założe szerszą bluzkę to jeszcze nie widać to zależy od ubrania 🙂

P.S Ide w sobote na wesele i nie mam się w co ubrać pożyczam
od koleżanek sukienki bluzki ale są za małe 😲
Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał:
Witam wszystkie styczniowe mamusie 🙂 Ja również mam termin na stycznia, a dokładnie na 19. Na razie nie myślę o porodzie bo to przecież tyle czasu 🙂 ale martwi mnie inna kwestia. Strasznie mnie boli gardło i mam okropny kaszel. Może poradzicie coś na to? Dodam, że obecnie nie przebywam na polskiej ziemi i mój zapas leków nie jest duży;/ Pozdrawiam Was serdecznie Mamusie!


zapas leków znaczenia nie ma bo przecież w ciąży nie wszystko można heh...ja na początku ciąży też mialam infekcję gardłą i lekarz mi poradziła 4 razy dziennie ząbek czosnku i do tego dużo witaminy c w naturalnej postaci (najlepiej kiwi)a jak bardzo boli to można apap łyknąć...
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie zaszkodzi herbatka z miodem i cytrynką , trochę czosnku także nie zaszkodzi . Polecam też syrop z cebuli, pomaga też na kaszel. cebulę kroimy w plastry i układamy do słoika, przekładając warstwami miodu. można też wkroić czosnek. odstawiamy w ciemne miejsce, na drugi dzień syrop gotowy. pijemy 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda, ttinka, madziula- znaczy sie, ze my normalne jeZDesmy ..... uf...uf... kamien z serca 🙃
Jagoda- tylko spokoj nas/Ciebie urtuje ... mnie wczoraj sece tak lomotalo ze mialam wrzenie ze wyskoczy z piersi... a cisnienie "ksiazkowe"...
Dentysta nie sadysta 🙃 krzywdy nie zrobi... (powiem Ci ze ja wolalabym chodzic do dentysty nizeli do ginekloga)

Wiece co musze Wam cos powiedziec ... dzis rano mialam skurcztaki jak opisWUJA w internecie i ksiORZkach powaznie takie jak na porod, tak jak przy miesiaczce, matko kochana jak ja sie wystraszylam bolalo jak szkal.... trwalo to moze 30-sek nie dluzej. Ja mysle ze to tak jak pisa ze macic juz "cwiczy"(tylko musi tak mocno i "glosno"czlowieka straszyc?)poza tym w tym tygodniu ona jest wielkosci grejfruta i juz by cwiczyla?? co o tym myslicie??

A brzuszek no mnie sie wydaje, ze jest juz mega duzy wogole to uwazam ze mnie bardzo szybko wypchnelo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bianka - masz termin porodu wpisany na czerwiec 2009 🙂
O brzuszkach i bolesciach gadalysmy wczoraj - to normalne chyba 🙂 Jak masz mozliwosc konsultuj kazdy lek nawet ziolowy z lekarzem. Ja staram sie nic nie brac, bo po co. Bol trzeba znosic 🙂 i przygotowywac sie na wiecej 🙃
O wielkosci naszych brzuszkow tez gadalysmy - mozesz kuknac do naszych galerii 🙂
Julka - ja tak jak Ty - tez mam juz ogromnie wypchniety brzuchol 🤪
O tych skurczach - cwiczeniach macicy to czytalam nawet dzis ale bylo napisane ze po 20 tyg...wiec nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa Julka - z tym sercem to mnie uspokoilas!!!!!!!!!!dokladnie mamy to samo - ja tez jak mierze cisnienie to ksiazkowe a nie moge tchu zapac tak mi serce wali!!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Jagoda ja tez czytalam ale nie bylam pewna od ktorego tygodni?? ozesz cholerka to co ja mam to w skrocie ...? juz bym odczuwala?? niewiem ale nastraszylo mnie to nie milosiernie... jesli sie beda powtarzac to bede musiala "skazana" pojsc do mojego lekarza "od wszystkego" niech mi powie co sie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to witam nowe mamusie - coraz nas wiecej - super! 🙂
Mam kolejne pytanie - jak z jedzeniem? czy musicie jesc czesciej?
Bo ja mam mega zgage wiec staram sie jesc co 2 godz. cos malego (choc czasem z malego robi sie duze ☺️ ) ale jak juz jestem głodna.........MASAKRA!chce mi sie zemdlec, wszystko mnie boli, kreci mi sie w glowie i mysle tylko o jedzeniu! Też tak macie 🙂?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka - jak Ci przejdzie - to jestem pewna ze TAK MA BYC! Niepokojace bedzie to jesli beda sie powtarzac czesto.
Przeczytalam tez ze teraz do 22 tyg. najbardziej nam sie powiekszaja macice i musi bolec! dlatego trzeba wolniej chodzic a jak bardzo boli polozyc sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...