Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
No ja też 🙂 My w zasadzie żyjemy teraz od USG do USG 🙂
A w 20 tygodniu wybieramy się na 3d/4d+wszystkie mozliwe badania genetyczne ii trymestru - to w sumie dla mojej mamy bo koniecznie chce zobaczyć jak to teraz wygląda 🙂
no ja mysle ze bedzie dobrze... pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no tak.... my to podobnie od USG do USG... :laugh: :laugh: a no i oczywiscie 3D/4D tez bedzie okolo 26-27tyg. jak polecimy do Polski ...rowniez zastanawiam/y sie nad badaniami genetycznymi... w Danii nie robia tego tzn robia kobieta po 40-roku zycia a ja nie jestem jeszcze w przedzale wiekowym (chodz w Polscie juz podlegam pod scilejsze badania bo ja nie "mludka" bo szkonczone 35lat)ja jestem pelna obaw lekow i strachu przeplatane oczywiscie euforia radoscia i szczescia.....:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julia - w Polsce rowniez szczegolowe badania genetyczne przeprowadza sie tylko z tzw. wskazaniem. Ja go nie mam bo wszystko jest super jak narazie, bardziej zalezy nam na zobaczeniu Malenstwa w 4d a przy okazji zrobic podstawowe badania (tutaj ich opis - badania płatne):
http://www.laser-med.krakow.pl/index.php/component/content/article/65
A to ze sie i tak denerwuje przed kazdym badaniem to inna sprawa 🙂 Kazda z nas bedzie pewnie odczuwac lek i niepokoj dopoki nie zobaczy przy sobie zdrowego Malenstwa 🙂
Ja narazie najbardziej sie stresowalam wlasnie badaniem 4d+przeziernosc faldy karkowej, ale na szczescie wszystko bylo absolutnie w najlepszym porzadku a my bylismy w szoku jak taki malenki 5cm-owy czlowieczek moze byc ruchliwy i sliczny 🙂))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda- orany nasze I-USG w Danii to bylo zrobione w na celu zmierzenie dlugosci, wielkosc rozmiary plodu.
II-USG(ostatnie) bedzie sprawdanie czy wszystkie organy dziecka sie prawidolowo rozwijaja i przy pomyslnych wiatrach okresli plec.
W Danii prowadzenie ciazy NIE ZAJMUJE SIE GINEKOLOG tylko lekarz rodzinny. Ginekolog prowadzi ciaze patologiczna.
Dlatego moj lek i obawy sa tak mocne bo oni tu prowadza ciaze "statystycznie" i naturalna selekcjie silniejszy przezyje...powaznie ...
A do Polski lecimy wlasnei na kompleksowe badania i na szczegolowe USG dopiero w Pazdzerniku 😞
To nie samowicie piekne przezycie kiedy nasze Malenstwo mialo w 12-tygodniu 68,5 mm i machalo raczusia i wiezgalo nozusiami ja poplakalam sie ze szczescia...ja tez chce zrogic profilaktyczne badania genetyczne ...mimo ze u nas obojga nie ma zadnych chorub dzedzicznych no oprocz mnie bo mam astme moge przekazac to dzecku niestety. A wogole to jeszcze jakie warto zrobic badania?? podpowiedzcie mi prosze!
Dziekuje


(co jest to przesiewnos faldy karkowej??)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i tej przesiewnosci karku juz nie zrobisz bo ją się robi miedzy 10 a 13 czy jakos tak w granicach od 10 do 15tygodnia ciąży bo potem ci nie oblicza bo dziecko już jest za duze. Ale nie przejmuj się ja tez nie miałam robione 🙂 tak na oko sobie popatrz czy Twój dzidziuś na zdjęciu usg miał normalna szyje 🙂 ja tam widzę ze jest normalna a nie jakaś za duża czy za mała a się naoglądałam tyle tych usg od innych wiec widać różnicę gdyby coś.
I my w październiku tez będziemy robić dodatkowe badania w Polsce razem z usg 4d 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙃 Nie przesiewnosc tylko przezierność 🙂 i nie szyja tylko malutka fałda na karku 🙂 lekarz ja mierzy miedzy 10-13 tyg i prawidlowy wynik to do 2,5 mm. Ten wynik plus padanie kosci nosowej to badania m.in. na wykluczenie zespolu downa i czegos tam jeszcze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przezierno%C5%9B%C4%87_karkowa
Z tym ze u was ciaze prowadzi lekarz rodzinny to lipa straszna :/ ale ja i tak chodze prywatnie wiec to chyba nie na znaczenia. Nie znam nikogo kto chodzilby do przychodni...nie wiem jak jest w panstwowych placowkach ale moj ginekolog jest ekstra i robi usg co chwile. I bzdura jest ze to szkodzi. Na pewno lepiej wiedziec co i jak niz sie bac ze to szkodzi. A szkodzic nie ma co, bo to tylko fale dzwiekowe.
Dobrej nocki mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jakos mi sie pomyliło ale ważne ze wiadomo o kogo chodzi hehe. Czyli poprostu jezeli widzisz normalnego nie zmutowanego czlowieczka na usg hehe to znaczzy ze jest wszystko okej. Tu nie ma tak ze prywatnieee raczy moge isc dodatkowo na usg platne ale po co , maja strasznie do bani sprzet poczekam jeszcze na ta trzecia wizyte zobaczymy co zrobi, powiem ze chce widziec dziecko. A mam badania u poloznika a nie lekarza prowadzacego, mam w sumie chyba lepiej bo moim prowadzacym jest polak chociac ponoc on robi tak samo jak wszyscy tutaj inni irlandczyccy. A 1wsza wizyte u niego mam w 24tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzis bylam na spotkaniu z polozna wypytalam ja o wszystko. Wiec ja mialam robione te badanie PRZEZIERNOSCI FAUDY KARKU. Wzielam wynik do niej i prosilam ja by mi wyjasnila co i jak wiec nasze malenstwo mialo wynik 1,7mm wiec wysmienicie wogole to wszystkie badania wlacznie na ZESPOL DALNA byly wykonane dwufazowe z pobraniem ode mnie krwi przed USG wiec jest wszystko w nalezytym porzadku. A wogole to zapytalam ja jak bedize przebiegal porod wiec bedzie przy mnie caly czas polozna i moj Partner kroplowke dostane jak bede chciala ale jesli wszystko bedzie przebiegalo dobrze to obedzie sie bez kroplowki z nacienciem to jest uznaniowo jesli bedzie koniecznie ale unikaja naciecia.
Dziekuje Wam za odpowiedzi i zainteresowanie. Kukra to przechlapane ze lekarz rodzinny jest od "wszystkiego" bo niby jak mozna byc we wszystkim dobrym?? a do ginekologa to ja moge isc ... 1miesiac-2miesiace trzeba czekac na wizyte ale nie mam po co isc on mi nie bedzie prowadzl ciazy ba..nawet nie moze mi zapewnic ze przy porodze bedzie ... (nawet jesli prywatnie bede chodzila) tu wlasciwie jest wiekszy nacisk na panstwowe leczenie i spoleczna edukacja.
SyLa1205- wiec wiesz jak to jest... ja przezylam szok jak lekarz rodzinny kazal mi przejsc do drugiego pomieszczenia a w nim kozilo i on mi mowi ze teraz mnie zbada toz normalnie sie pobeczalam ...(mam tralme i od lat mam jednego lekarza gina ktoremu pozwole sie zbadac) a tu nagle on chce mnei badac ...metalowe "lychy" mi wkalad i wzienik paluchy..(przepraszam za obrazowosc) beczalam jak owca. Teraz czeka mnie w 24-tygodniu wizyta i to okropne badanie wrrr.....
madziula- NIE WOLNO PIC ALKOHOLU ZADNEGO NAWET PIWA NIE WOLNO!!!! MOZNA SIE POWSTRZYMAC!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po kolejnej wizycie...
tak jak myślałam usg nie było-tylko badanie czy wszystko dobrze rośnie. Wszystko jak w najlepszym porządku wyniki ok, ciśnienie ok. teraz za 4 tygodnie ale o usg nie było ani słowa!

jak czytam Wasze wypowiedzi, że tak często macie usg to zaczynam się zastanawiać dlaczego ja tak mało...eh widocznie tak musi być, byle by wszystko było ok do samego końca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, nie było mnie kilka dni i nadrobienie zaległości w postach chwilkę mi zajęło 🙂 Fajnie, że wątek się rozwija.
Widziałam zdjęcia waszych brzuszków, ŚLIIICZNE!! Ja mam taki malutki, ledwo widać, w ogóle zastanawiam się, czy wszystko jest ok, chyba powinien być już większy, jak myślicie? Jutro zaczynam 16 tc a przytyłam dopiero 1kg. Lekarz ostatnio na usg 2tyg temu mówił, że wszystko w porządku więc sama nie wiem czy panikować czy poczekać jeszcze te 5 tyg do następnego usg.
Czujecie już ruchy dzieci? Ja jeszcze nie, ale nie mogę się już doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie ja przytyłam od początku ciąży 2,700 tylko dopiero zaczniesz tyć wogule to ważyłam 53,200 za 2 tyg . 52,600 wiec waga mi spadała zaczniesz przybierać dopiero 😉 Brzuszek jest malutki ;] A ruchy dziecka dziwnie to okresle to nie sa takie kopniaki bardziej falowanie i jak by babelki czasami jak dobrze poszukasz to da sie wyczuuc takiego małego kopniaka ale bardzo ciężko jest znależć taka maleńką stópke , moje maleństwo ułożyło się po lewej stronie i tam siedzi od 2 tyg .. Ale już nie moge sie doczekac kiedy bede wiedziec czy to chłopiec czy dziewczynka ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie ja przytyłam od początku ciąży 2,700 tylko dopiero zaczniesz tyć wogule to ważyłam 53,200 za 2 tyg . 52,600 wiec waga mi spadała zaczniesz przybierać dopiero 😉 Brzuszek jest malutki ;] A ruchy dziecka dziwnie to okresle to nie sa takie kopniaki bardziej falowanie i jak by babelki czasami jak dobrze poszukasz to da sie wyczuuc takiego małego kopniaka ale bardzo ciężko jest znależć taka maleńką stópke , moje maleństwo ułożyło się po lewej stronie i tam siedzi od 2 tyg .. Ale już nie moge sie doczekac kiedy bede wiedziec czy to chłopiec czy dziewczynka ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jolusia ja tez tak mam znaczne huśtawki nastrojow przedewszytskim potrafie siedziec i sie smiac a za 5 min płakac a jeszcze facet doprowadza mnie do szału i ciągle się denerwuje choć nie powinnam .. 😞 Boje się że może być tak że zostane samotną mamusia i jesttem pełna obaw czy poradze sobie sama , ale pełno jest tu napoewno takich mam i daja rade ;* Sa silne no wiec brawo dla takich ;* Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jolusia ja tez tak mam znaczne huśtawki nastrojow przedewszytskim potrafie siedziec i sie smiac a za 5 min płakac a jeszcze facet doprowadza mnie do szału i ciągle się denerwuje choć nie powinnam .. 😞 Boje się że może być tak że zostane samotną mamusia i jesttem pełna obaw czy poradze sobie sama , ale pełno jest tu napoewno takich mam i daja rade ;* Sa silne no wiec brawo dla takich ;* Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie w ten upalny dzionek!
Agnieshka - kazdy przybiera na wadze indywidualnie - jeden na finishu ma plus 30 kg a moja przyjaciółka niecałe 10 kg. Poza tym, ja w 1 trymestrze przytyłam 2 kg i nie miałam mdłości, nudności, wymiotów - a moje koleżanki w tym samym czasie schudły przy silnych wymiotach od 4-6 kg! wiec zanim one nadrobia to co stracily to ja juz bede na duzym plusie 🙂 KAZDA CIAZA JEST INNA! nawet u tej samej osoby - w jednej ciazy kobieta moze przytyc 30 kg a w drugiej ledwo 10. Znam tez z opowiadań przypadek ze znajoma przytyla w ciazy 15 kg a schudla w czasie karmienia ... ponad 20! i do tej pory trzyma tą swietna wage 🙂
Co do ruchów to ja czasem jak leze na plecach, szczegolnie rano i wieczorem (bo wtedy najczesniej leżę:P ) czuję jakby mnie coś delikatnie łaskotało...tak jakby ktoś głaskał mnie po skórze od środka. Ale jak to czułam to zazwyczaj mam wtedy wrazenie ze dzidzia sie obracala o 180%. A takich pomniejszych ruchów typu machanie raczkami czy nozkami to chyba nie mamy jeszcze jak czuć...
[URL=http://www.naobcasach.pl]

  • Julia 🙂 widzę, że mamy podobne terminy porodu, ciekawa jestem która z nas pierwsza zostanie mamą :P Ja początkowo miałam termin sylwestrowy - 31.12.09, a Ty?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Eh.... no wlasnie z czuciem rochow Dziusia .... ja jeszcze nie czuje (moze dlatego ze jestem grubiutka i nie przedostaje sie ten laskot przez tkanke tluszczowa) przed ciaza mialam juz spora nadwage. W cizy w pierwszym trymescie przytylam 2-kg. a teraz scodlam 2-kg nie mam apetytu i wogole to wechowstred od poczatku ciazy mi towazyszy i nic poza tym nie mialam wymiotow chodz zdarzaly sie mdlosc. Teraz sie zaczynam zastanawiac jak ja tak malo jem to moze nie bede miala pokarmu i nie bede mogla karmic?? 😞
    Jagodka- Moj pierwszy termin byl ma 9.01.10 kolejny 8.01.10 a teraz jest 5.01.10 (a ile jeszcze przednami tych terminow to ho..ho..) 🙂 super ciekawa jestem ktora pierwsza sie "rozpakuje" ale to na ktorego masz termin ten ostatni "ostateczno-rochomy" 😉
    Pozdrawiam Was Serdecznie i zycze milego dnia slonca na niebie 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    ktos_wyjatkowy_ nie martw się za dużo to szkodzi maleństwu, może Twój facet też przechodzi Waszą ciąże i ma huśtawki nastrojów! zobaczysz wszystko będzie OK!

    a co do ruchów - to raz mi się wydawało, że czułam aż męża zawołałam on też czuł no i od tej pory maleństwo rusza sie chyba wtedy kiedy coś robię bo nie czuję 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Julia - ostatnio mialam termin na 5 stycznia, w karcie ciąży mam wpisany 2.01. ale widze po wydrukach ze jest roznie - bo oczywiscie jak przez wszystkie lata mialam regularne cykle to ostatnia miesiaczka byla conajmniej dziwna i zaczynala mi sie 2 razy i nie wiadomo ktora date przyjac. Poza tym tak czy siak na samym poczatku lekarz stwierdzil ze mialam pozną owulację i mimo ze wychodzilo z daty OM ze 7 tydz pan doktor stwierdzil 5ty. Ale potem i tak wyszlo na nasze 🙂 bo wiemy kiedy zostalo poczęte 🙃
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Dziewczyny, czy pobolewają Was jakoś mocniej niż dotychczas brzuchy? 🥴 Mnie od ok. tygodnia, szczegolnie jak szybko chodzę lub się nagle podniosę, jakby dzidzia ważyła tonę a siła grawitacji działa podwójnie, też tak macie? 🤢

    Drugie pytanie - czy jest Wam czasem głupio z powodu Waszego zachowania, które wczesniej nigdy nie miałoby miejsca, a którego nie mozecie powstrzymac? chodzi mi o rozhisteryzowanie, robienie problemow tam gdzie ich nie ma albo wyolbrzymianie wszystkiego..? ☺️

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Jagoda-Acha... to wszystko teraz zalezy od malenstwa ktore nosisz pod swoim serduszkiem 🙂 Ono zdecyduje jak date sobie wybierze 🙂

    Wiesz ja rowniez mam takie pobolewania podbrzuszkiem, mnie dzidza nauczyla powolusku wstawac 🙂 najpierw na boczek pozniej siadam na lozku a dopiero po chwili wstaje ... i jest ok...
    a chodzic to chodze ja zolw (nie obrazajac zolwia oczywiscie 😉 ) nie moge szybko chodzic poprostu tak jakby mi odebrano ze skrzyni biegu co najmniej 5biegow no... tzn ze chodze na wolnym a nawet bym powiedzalam ze na "gandz wolnym" 😉

    A co do drugiego Twojego pyt. Jagodo to powiem Ci ze joze bylam zdziwiona gdzy poszlismy na impreze do zaprzyjazniomych przyjaciol rodziny gdzie dobrze sie zawsze czolam tak tym razem po uplywie 4godzin juz chcialam jechac do domu... (to mnie zskoczylo i zarazem zawstydzilo) a co do robienia z niczego cos to Kochanie rowniez z przykrosca musze stwierdzic ze takowe posadam moj partner obral sie w pancerzyk i jakos daje rade....
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...