Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny dzis w gazecie M jak Mama czytalam jak radzić sobie z dolegliwościami.

Zgaga:
- kolacje zjadaj na 2-3 godz przed snem
- po posiłku odpoczywaj w pozycji siedzacej
- śpij z wysoko uniesioną głową i tułowiem, w pozycji prawie półsiedzącej
-jedz świerzy imbir; plasterek imbiru zalać filiżanką wrzątku albo wrzucić do herbaty. Można świeżo utarty imbir wymieszać z miodem i cytryną.
-spróbuj herbatek z rumianku lub mięty. Uwaga mięta może nasilić objawy zgagi.
- doraźnie może pomóc wypicie szklanki świeżego, ciepłego mleka. Mleko można zastapić kerirem, maślanką lub naturalnym jogurtem
-rennie, manti
-skuteczna jest sól Vichy- w aptece bez recepty, w postaci tabletek musująch. Sporządzony z nich roztwor pić po bardziej obfitych posiłkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ależ jestem dziś padnięta! aż nie mam już siły czytać tyle stron.Dziecko nie dało mi spać o godzinie 2.00 zaczęło szaleć i upodobało sobie lewy bok i tam siedziało wiele godzin dając o sobie mocno znać ,później o 5.00 nad ranem znowu takie uczucie jakby mnie lekko podszczypywało 😉Do takiego stopnia ,że w połowie dnia miałam już dość tego ,że siedzi ciągle po lewej stronie bo zaczęła boleć mnie pachwina lewa i kość udowa oczywiście w lewej nodze.W każdym razie zauważyłam ,że moje dzieciątko bardzo lubi siedzieć po lewej stronie.W nagrodę za te szaleństwa poszliśmy do sklepu Kajtuś zresztą polecam ceny niskie a ciuszki piękne i zakupiliśmy body oraz dwa kaftaniki.Łącznie wydałam jedynie 45zł.Oczywiście kolorki zółty,jeden błękit,i zieleń.Wózek już upatrzony i na 100%wiemy ,że będzie to firma jedo.Wózek jest rewelacyjny polecam.Musimy go zamówić już w październiku gdyż jest taki baby bum ,że na wózek się czeka do 12 tygodni.

Idę lulać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne foty! czekam z niecierpliwością aż mi taki urośnie.Porównałam sobie jaki ty miałaś w 17 tyg. i według męża mam tyć mniejszy,ale tylko troszkę.Widzę natomiast ogromną zmianę między tyg.17 a 19 szok!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia P - ok, to czekam narazie do nastepnego USG.
Mi tez niby sie na wydruku zmienilo na 6.01 ale co gabinet to co innego. Ja sie zapytam za tydz. mojego lekarza prowadzacego to sie zobaczy 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 stron do nadrobienia nie próżnujecie :laugh:
Jagoda ten kombinezonik jest przecudny i do tego 20 zł po prostu nie wierze , ahh 🤪 I śliczny WIELGAŚNY brzuszek normalnie ogromniasty 🤪

Co do " wybulwień " też tak mam miałam tak na prawym boku i to chyba była pupcia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowicie ze moj wielgasny to co powiecie na ten bruszek przede mna w galerii 😉 ====>
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&page=inline&gid=55&limit=1&limitstart=9

Zjadlam buleczke lece spac
dobranocne buziaki!!!




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam śpiące mamusie...

Ja dopiero wróciłam od siostry, tam imprezka jeszcze trwa...
To co dziś zjadłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
Najpierw obiad przed fryzjerem (2 dania), potem kebaba na mieście, potem jeszcze hamburgera i na koniec bogracz (robiony na imprezie w kociołku nad ogniskiem,,,pyyycha) i teraz ma mEGA zgagę.....:/

Co do porodów to dziś znajoma opowiadała mi że jej kumpela odziła na takim fotelu na siedzącą , jak na kibelku (za przeproszeniem), i to ponoć najwygodniejsza pozycja, tylko położna musiała się namęczyć i podświecać sobie latarką... 🙂
mąż siedział zaraz za rodzącą i mogła się oprzeć o niego.
nie wiem tylko czy w szpitalach są takie "fotele" do rodzenia bo jednak najwygodniej lekarzom jest odbierać poród na leżąco.

życzę Wam dobrej nocki, ja też postaram się zasnąć (Jagódka dziś znów wypięła mi pupkę chyba) 😁 😁 Radość.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamusie,
niestety po urlopie wróciłam do pracy 🥴 i nie mam zbyt wiele czasu na net ale nasze forum staram sie śledzić strona po stronie 😆
u mnie brzuszek rośnie jakoś po bokach :P tzn przytyło mi się w biodrach i tego obawiam się nadal. ja miałam usg robione w 17.08.09, 17 tc i jeszcze nie poznaliśmy płci naszego robaczka 😞 za miesiąc zadecydowaliśmy ze zrobimy usg 4d, a wy dziewczęta miałyście takie badanie jeśli tak to w jakim tygodniu zrobic je najkorzystniej
pozdrawiam was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam weekendowo,

moje dziecię jak codziennie nawet w weekendy jest glodne o 7.00 🙂

Jesli chodzi o porody - to w Krakowie w zasadzie we wszystkich szpitalach sa AKTYWNE PORODY czyli do samego wyjscia na swiat dziecka robisz co chcesz (pilka, prysznic, wanna, drabinka itd.) a samo "wypchniecie" dziecka odbywa sie z wygody najczesciej na fotelu ale absolutnie nie sa to fotele lezace - tam sie siedzi jak na fotelu w pozycji bardziej pionowej - i to trwa ponoc max 30-40 min z rodzeniem lozyska, szyciem i wszystkim. Siła grawitacji podczas porodu najwazniejsza jest ponoc w etapie tych pierwszych skurczow ktore rozwieraja szyjke wiec wtedy i tak mozna robic co sie chce. Przynajmniej ja mam takie informacje.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ katpio 🙂
Niektore z nas mialy juz to badanie i opisywalysmy je dosc obszernie na tym forum - musialabys poszperac wstecz troszke 🙂
Generalnie powinno sie je robic miedzy 18-24 tyg ale najlepiej po 20 tc (szczegolnie jesli chce sie sie znac plec). Ja bylam w 20 tc i poza generalnym "przegladem" mojego synka 🙂 czyli budowa, struktura wszystkich narzadow (z czego jestem baaardzo zadowolona bo wiem zewszystko jest w idealnym porzadku) samo 3/4d - u nas zadna rewelacja. Kiepska widocznosc (ktora zalezy od gestosci wod, powloki brzusznej itd.). Duzo bardziej podobalo mi sie 3/4d w 12 tc 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
już nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u lekarza mimo że to dopiero 15.09.09, z zakupem ciuszków jeszcze nie mogę poszaleć bo nie znamy płci, z upragnieniem czekam kiedy poczuje pierwsze ruchy, bo jak na razie mimo oczekiwania maluszek nie daje mi żadnych znaków, jedyne co to również podolewa mnie podbrzusze szczególnie gdy gwałtownie wstanę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Ja miałam wczoraj gości do północy i jestem ciut niewyspana bo dziś musiałam wstać do pracy. Ale widzę ,że mimo iż sobota, nie tylko ja już jestem na nogach 😉

Cały czas myślę o wózku i coraz bardziej skłaniam się do Peg Perego GT3 tylko, że spacerówka waży 13 kg 😞
Czekam też na info z Hiszpanii na temat ceny tego Jane Slalom - jeśli będzie duuużo taniej to przymknę oko na tą gondolę, która nie do końca mi się podoba.

Pozdrawiam sobotnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny 🙂 ale sie dziu wyspalam 🙂 wlasnie maz mi wytlumaczyl jak wklejacie te zdjecia na serwer wiec juz wiem i bede tak dodawac 🙂 widzialam ze pisalyscie tam o porodzie, ja kupilam swietna ksiazke" w oczekiwaniu na dziecko" i jest nawet napisane jak przyjac samodzielnie porod 🙂 buzki:*:* Jagoda!- cudo brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie w sobote...
nie, nie ...23stronki Kobietki ale piszecie 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Ja wczorajszy wieczor spedzilam z moim M pojechalismy do "miasta" tzn Kopenhagi na kolacji do naszej ulubionej restauracji gdzie moj M wreczyl mi prezent na polmetek naszej ciazy 🙃
A dzis jedzemy do przyjaciol na umowiony obiad ... zapowiada sie rowniez mily dzien i wieczor.

Zycze Wam udanego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...