Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny:]

mam takie pytanie :p w kupie siła jak to mówią 🙂

wiecie moze jak nazywa się takie cudo 🙂 taka jakby makieta, stojak, zazwyczaj ze smiesznym rysunkiem, wkłada się głowe do zdjec :P

zastanawiam się czy mozna coś takiego na zamowienie zrobic :P tylko, że nie wiem nawet jak się to nazywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Pogoda do bani u mnie,ledwo z łoża wstałam.Co do naszych dzidziusiów,które tez nie bardzo mają ochotę buszować w taką pogodę...zjadłam dziś dużo czekolady po czym położyłam się i doczekałam delikatnych ruchów,ale moje dziecko też zdecydowanie zapadło w sen jesienny.
Zdecydowaliśmy ,że zakupimy detektor tętna płodu i tak zrobimy żebym się tak nie stresowała.Jak już mi przyjdzie z allegro to podzielę się wrażeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam deszczowo w sobotke
dzis wstanie z łóżka to był grzech ale coz sprzątać trzeba wiec posprzatalam popralam poprasowałam wyczysciłam wszystko w szafie poukładałam koljną dostawe ciuszków dla córci i dopiero sobie siadłam a teraz skończyłam czytac zaległości 🙂 pinacolada i dusia gratuluje wam córci 🙂 ja tez mam pod serduszkiem mała księżniczkę 🙂 ale wiecie co pomimo kupienia już fury ciuchów nie mam jeszcze sukienusi 🤪 łoooooooooooooooo trzeba nadrobić w poniedziałek 🙂ja tylko na chwilk wskoczyłam na forum bo za moment znajomi przychodzą to znikam dziewczyny miłego spokojnego wieczoru aaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze najlepszy na cierpniecie rąk jest magnez ja biore 2 tab. dziennie no to całuski pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po paro dniowej przerwie gratuluje córeczek i udanych zakupów.
Ja się coś przeziębiłam i leżymy w łóżeczku cały czas. Na przemian katar i kaszel i tak całe 2 dni i nic nas nie popuszcza.
Życzymy wam miłej nocki dobranoc!!!!:****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,

ja już na wsi 🙂
Zaraz wrzuce tabelke ale nie pamietam wszystkiego, wiec moga byc bledy 🙂 - jakby cos to piszcie MAILE 😉


DUSIA - GRATULUJE CÓREŃKI!!!!
PINACOLADA - GRATULUJE CÓREŃKI !!!!


CO do zapisu i badania 3d to fakt, zplacilismy 250 pln i mamy raptem 3 filmiki w sumie moze 30 sekund 🤢 😞 🤢 🤨 i zero wydrukowanych zdjęc. Ech, najwazniejsze ze synek zdrowy 🙂)))))
A codo wagi to nasz w pierwszym dniu 20 tc wazyl 280 g a w 22 tc niecale pół kilo 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowinki ze sklepów -


ZARA kids
- urocze, ale dla niemowlakow zero wyboru i drogo - 3pack body 65 pln

Smyk - jak zawsze - weszla nowa kolekcja jesienno - zimowa - cudne rzeczy ale srednio np. welurkowy pajacyk - 40 pln
Najlepiej przebitke cenowa mozna ocenic np. po smoczkach AVENTU - 2 smoczki od 0-3 m kosztuja w sklepie na starowislnej 11 pln a w smyku dokladnie to samo nawet z tym samym nadrukiem...25 pln!!!ponad 2 x wiecej!

MOTHERCARE - otworzyli w Galerii Kazimierz w KRK nowy sklep - M A S A K R A !!!
KOMBINEZON - 175 PLN
PAJAC WELUROWY - 80 PLN
CIEPLEJSZE BLUZECZKA - 80 PLN
CZAPECZKI - 30-40 PLN
ITD.


5-10-15 - w miare normalne ceny - za pajacyk bawelniany srednio 19 pln, bluza welurowa ocieplana - 39 pln - ale wybór żaden - dla dziewczynek cos tak jest ale dla chlopcow praktycznie nic - caly czas jeszcze wyprzedaz letnia


C&A
- ceny nie az tak wysokie, ale z nowych rzeczy raptem kilka nowych sztuk na jesien


noo, to tyle 🙂


Ale dzis byl taki tłum w galerii ze szok! i taki lans ze hoho! same niemowlaki w wypaskionych wozkach a dokladniej w tych fotelikach biedne powykrzywiane a rodzice kupuja i kupuja...kombinezoniki za 175 pln, kocyki za 100 pln itd 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie radze - od sklepikarzy z art. dzieciecymi wiem, ze te w galeriach maja nawiejsze marze i placi sie za ich powierzchnie sklepowe..niestety... w Smyku to mozna moi mzdaniem kupic cos na prezent jak jest niedziela i wszystkie inne sklepy sa zamkniete... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - dzięki za sprawozdanie :-)

W 5-10-15 byłam wczoraj i kupiłam pajaca za 19zł i tą sukienusię za chyba 40 - ale nic więcej mnie nie skusiło.

Chciałam jutro się przejechać do Krakowa ale mój mąż protestuje - mówi,że on ma dość Krakowa (codziennie dojeżdża do pracy) a na zakupy twierdezi że mamy jeszcze czas.

Cóż, nie mam siły się z nim kłocić, więc jutro odpuszczam ale nadrobię w swoim czasie 😉

Idę teraz pod prysznic i jeszcze zaglądnę - może będzie już aktualna tabelka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO U NAS DO 22 ;] dlatego mowie, ze wtedy tylko tam mozna kupic cokolwiek...


dziewczyny! pozmieniajcie sobie PROSZĘ w ustawieniach dane dot. płci i imion swoich dzieciaczkow bo ja juz sie gubie 🙂 🙂[color=#800080][/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam na stronie detytaktorów tętna :

Doświadczone położne twierdzą, że częstotliwość tętna powyżej 140 uderzeń na minutę wskazuje, że urodzi się dziewczynka, natomiast poniżej 140, że prawdopodobnie będzie chłopiec. „Teoria” ta bazuje na fakcie, że dziewczynki mają wyższy metabolizm niż chłopcy. Niestety brak jest statystycznych dowodów potwierdzających powyższe twierdzenie, i faktycznie nie ma dowodów na związek częstotliwości pulsu z płcią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZĘTA 🙂 🙂 TABELA WERSJA 11. 🙂 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tabela_plci_11a.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z męzem robimy wstepny kosztorys remontu...strasznie mnie to stresuje...boje sie ze wyjdzie wiecej niz mamy odlozone i co moga pomoc nam moi rodzice...ech...i trzeba bedzie z czego zrezygnowac 😞((( a bardzo nie lubie kompromisow tego rodzaju 😞

W pt tfu tfu tfu przez lewe ramie powinnismy sie stac formalnie wlascicielami mieszkania i jedziemy z koksem...
Rozmawialismy dzis z moim tata ktory nam podsyla wszystkie ekipy i nawet sobie nie zdawalam sprawy ze np. musze juz za tydz powiedziec dokladnie gdzie chce lampy, kontakty, sufity podwieszane, kinkiety itd bo wchodza eletrycy 😲 😲
Musze tez od razu dokladnie wiedziec gdzie chce w kuchni zmywarke, zlew, pralke itd...bo z kolei wchodzi hydraulik... 😲 😲 😲 przeraza mnie to wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już w profilu naniosłam zmiany mimo, że w tabeli Jagoda się nie pomyliła w moim przypadku.

Oj różowiutka ta nasza tabeleczka.....

Co do tętna płodu to mój dzidziuś miał mierzone 2 razy: za pierwszym było 170u/min a wczoraj 150u/min więc w tym przypadku by się potwierdzało, że to dziewczynka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie

dziś zapisałam się do szkoły rodzenia, do grupy na przełomie października i listopada
fartem okazało się, że w Instytucie Matki i Dziecka (Warszawa), czyli tam gdzie chcemy rodzić, szkoła jest refundowana przez NFZ
z tego co się rozejrzałam, zaoszczędziliśmy jakieś 700zł
a zajęcia wyglądają ciekawie - trwają przez 5 tygodni (2 x w tygodniu po 1,5h). 5 zajęć teoretycznych i 5 ćwiczeń
no i zwiedzanie porodówki w IMiD - bardzo mnie to cieszy 😁

co do pierwszych zakupów, to zakupiłam na allegro kombinezonik zimowy. stwierdziłam, że kupię używany, bo aby na max 3 miesiące wydawać 100-200zł to jakaś przesada. udało mi się wylicytować prawie nowiutki H&M za niecałe 50zł

z większych rzeczy mamy już łóżeczko - wybraliśmy białe drewniane firmy DREWEX i fotelik/nosidełko MAXI COSI - jest śliczne, brązowe z beżowymi aplikacjami

reszta zakupów przewidziana na październik

w poniedziałek USG połówkowe ... ale się denerwuję ... ale trzeba być dobrej myśli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeglądnęłam sobie dziś ten filmik z nagrania jeszcze raz robiąc pauzy w strategicznych momentach i okazało się ,że Lenka w pewnym momencie pokazała nam fuck you - a byliśmy przekonani,że ona wskazującym paluszkiem dotyka swojej bródki. Policzyliśmy jednak kosteczki na spokojnie i się okazało,że to nie był paluszek wskazujący tylko środkowy :laugh:
Bidulka, miała już dość badania i chciała poprostu nam to powiedzieć - sprytna bestia 😉

Spadam już do łóżka drogie mamuśki. życzę dobrej nocki i miłych snów.

Pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...