Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za pamięć kochane babeczki.Dziś półmetek szok!!! Sylla jak ja Ci zazdroszczę tego pięknego brzuszka ,mam wielką nadzieję,że mnie też tak wysadzi w przeciągu kilku dni.Wyglądasz uroczo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny czy jak dzidzia ma cewe nerwową zamknietą to jest dobrze ?
Bo naczytałam się teraz na internecie i jestem przerażona szczerze mówiąc ale nie wiem czy to jest wada czy to dobrze ?
wysle wam kawałek - bo ja nic nie rozumiem :

kształtowanie się cewy nerwowej jest kluczowym etapem embriogenezy i daje początek tworzenia się mózgu i szpiku kostnego. Zamknięta cewa nerwowa prowadzi równolegle do rozwoju struktur kostnych, kości czaszki i kręgosłupa (1). Zaburzenia tego procesu mogą pociągnąć za sobą wady rozwojowe odpowiedzialne za spontaniczne poronienia, zgony po urodzeniu (anencefalia – brak mózgu u płodu) lub poważne upośledzenia występujące w różnym nasileniu – np. wodogłowie, porażenie kończyn dolnych i dolnej części tułowia, nie trzymanie moczu i kału, problemy ortopedyczne lub zakaźne, alergie na lateks). Leczenie takich przypadków jest bardzo ciężkie i wymaga zazwyczaj interwencji chirurgicznej zaraz po urodzeniu dziecka lub jeszcze w macicy (1,2,3,4). Wiadomo od ponad piętnastu lat, że wielu wad zamknięcia cewy nerwowej można uniknąć. Niestety, z powodu braku lub zbyt małej ilości odpowiedniej informacji kierowanej do specjalistów ochrony zdrowia a także do obywateli, problem zdrowia publicznego związany z występowaniem wad cewy nerwowej (WCN) nie jest wystarczająco nagłaśniany. W efekcie, zarządzanie tym tak ważnym zagadnieniem pozostawia się w dużej mierze indywidualnej decyzji przyszłej matki, która nie poinformowana wcześniej o możliwościach prewencji WCN decyduje się na usunięcie ciąży ze wskazań medycznych albo zmaga się sama z ryzykiem urodzenia dziecka z wadami (1,2,3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos wyjatkowy- po pierwsze przestań czytać! zawsze wyczytasz coś co będzie nie taaak! juz kiedys poruszałysmy te tematy tutaj na forum żeby ograniczyc sie do czytania minimalnego!! bo stresujesz malucha nie potrzebnie. Co do cewy nerwowej powinna się zamknąc po jakimś tam czasie ale to są te pierwsze 3m najwazniejsze, mialas juz wizyte u lekarza? mówił ze wszystko dobrze rosnie to nie zaprzątaj sobie głowy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos_wyjatkowy--->> nie stresuj się tak jeśli lekarz nie zalecił ci dodatkowych badań oraz nie powiedział ci że coś jest nie tak to daj spokój nie ma co się nie potrzebnie stresować 😆 ...ciesz się tymi chwilami że dzidziuś jest w tobie bo jeszcze parę tygodni i będzie na świecie na pewno całe i zdrowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud powiem Ci,że tez czekałam aż Mi brzusio wyskoczy...no i wyskoczył,tylko teraz mam problem z ubrankiem 🤨 nie dość,że trzeba kupić maleństwu to i sobie muszę coś kupić,a to dodatkowa kasa 😲 Niestety przyszło Nam chodzić w ciąży przez 3 pory roku,tyle że na zimę będziemy potrzebować baaaaardzo obszerne ubranka.Mam nadzieję,że się nie rozwalę zbytnio 🙂

ktoś wyjątkowy zgadzam się w 100% z Sylą nie czytaj takich głupot,gdybym była obok Ciebie to byś dostała kuksańca 🙂
pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamcie....
u mnie też pogoda przygnębiająca...od wczoraj deszcz i deszcz wiec nie mając co do roboty opróżniłam szafki zrobiłam porządek w swoich szpargałach bo trzeba się teraz podzielić miejscem z maleństwem, pomału przygotowujemy się do remontu pokoiku, który na razie stoi bezużyteczny, trochę mam problem z dopasowaniem kolorku ścian do mebelków, ale jeszcze trochę czasu na zastanowienie mam. wieczorkiem jeśli mi się uda załączę zdjęcie mebli można liczyć na Waszą pomoc? któraś jest obdarzona szczególnym talentem dekoratorskim???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i chciałabym jeszcze podzielić się z Wami radością, że mimo mojej ciąży od 01.09. dostałam w pracy umowę na czas nieograniczony, wcześniej strasznie mnie to martwiło i byłam święcie przekonana, że dostanę tylko aneks do dnia porodu, ale udało się i strasznie się ciesze, o jedno zmartwienie mniej. :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie niedzelnie 🙂


Katpio- no to jest swietna wiadomosc! gratuluje i ciesze sie razem z Toba bo jest z czego!
Jagodko- o boziu no to wiem co czujesz ja tez jestem nieskora do kompromisow bo jak juz sobie cos "zaprojektoje" w golwie to cholerka ciezko ... z tego zrezygnowac! Pamietaz jak Ci pisalam ze my na wosne kupismy ten domek oj Kochana nasz kosztorys nas przerusl podwojnie poniewaz niestarczylo na elewacje i dach i plot... i teraz chciemy jednak sprzedac ten dom i narazie isc na spoldzecze.
Mycloud-gratuluje polmetka oklsk dla Ciebie 🙂
ktos wyjatkowy- oj oj Mmausiu i po co Ci nerwy i zamartwiania 🙂 Kochanie 🙂
Sylwia- swietnie masz tygodniami zdjecia zajefajna sprawa 🙂 a brzusio okazaly 🙂

Udanego dnia dla Was i Waszych Bobaskow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę, że szał zakupów dopada wszystkich, więc ja też pochwalę się ostatnimi zakupami, (na razie wszystko uniwersalne), ciuszków bieliźnianych typu body pajacyki śpioszki już żadnych nie kupuję, bo sporo dostałam od siostry. a to moje ostatnie zakupy:
http://www.allegro.pl/item725483667_polarowa_bluza_z_kapturem_spodenki_3_6m_cudo.html

http://www.allegro.pl/item725078522_dwa_ladne_kompleciki_na_50cm.html

http://www.allegro.pl/item722561155_next_disney_3_pary_spodni_dresowych_56.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie!!!

mycloud - oklask za polmetek 🙂
Syla! - ciekawe skad ten pomysl na takie zestawienie zdjęć :P 🙃 - ekstra duży bruszek 🙂 czyli wszystko sie wyrownuje powoli 🙃

Julcia-no ja mam nadzieje ze my nie bedziemy musieli sprzedawac mieszkania i znowu u tesciow mieszkac zeby sie oddłużyć 🙂 A Wy na prawde musicie sie rozstac z malym slicznym bialym domkiem przy plazy 😞??? moze płot da sie zrobic pozniej?...

Basia - a skad mialas pracownikow do remontu? bo w sumie u nas to beda sami robotnicy mojego taty wiec mam nadzieje ze fuszerek nie bedzie, boje sie tylko tego o czym pisalas ze jak sie puknie w jedna sciane to sie sypie cos zupelnie innego i wychodza dziesiatki nieplanowanych wydatkow dodatkowych... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katpio - zazdroszcze i gratuluje pracodawcy!
Ja sie nie wypowiem o swoim...

A ubranka - super okazja - tylko czy 50 cm sie przyda? malo dzieci poza wczesniakami rodzi sie na dl. mniejsza niz 55 cm 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.

Ja już po obiadku i lekturze 6 stron 😉

Teraz chwila odpoczynku i przyjdzie moja siostra z rodzinką - będziemy im pokazywać film z usg 🙂

Aaa, udało mi się namówić dziś rano męża na zakup kombinezonu dla maleństwa - kupiłam fiolet na wypadek gdyby jednak był chłopak to żeby bardzo obciachowo nie wyglądał :P Taki jak ten tylko zamiast nogawek - śpiworek (takie rozwiązanie wydaje mi się wygodniejsze), aaa i kosztował 88zł więc całkiem przyzwoicie
http://pchelka.eu/product_info.php?cPath=42_163&products_id=1700

Pozdrawiam niedzielnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczerze przyznam że dopiero po licytacji zauważyłam że to na 50, a w wyszukiwarce zaznaczone było 56-62 i tak jakoś wyszło. jeśli się nie przyda to nawet dobrze bo nie chce by maluszek urodził się malutkim wcześniaczkiem. ale cóż wszystkiego nie można przewidzieć.
jagoda też bym była przerażona, ja ciągle dyskutuje z mężem na temat jednego pokoiku ni ciągle coś nie możemy się dogadać, ale Ciebie to podziwiam, z kolei pomyśl jaka będzie radość kiedy tam zamieszkacie
a co do pracodawcy pracuje w "budżetówce" kierownik (kobieta która wychowała 3 dzieci)przestrzega wszystkich paragrafów i kodeksów także trzecia umowa musiała być na stałe lub tylko ten nieszczęsny aneks. a moje obawy były tym większe bo 4 dziewczyny są w tym czasie na macierzyńskim, i bałam się postawy jak dowiedziała się że kolejna pracownica się "zaraziła" :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 [img size=380]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/20tc.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

🤪 BIG MAMA ! 🤪


Co do brzucha to naprawde widac różnice jak sie tak przyjżeć zdjeciom po kolei. Ale ja to Wam powiem jest połowa! a gdzie druga ja będe miała ogromniasty brzuch! chyba mam dużo wód płodowych! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATPIO - to są właśnie kurcze ogromne plusy budżetówki...
Ja w prywatnym, w hotelarstwie, kierownicze stanowisko, niby długi staż a jednak przyszedł kryzys i traktują wszystkich jednakowo źle...dlatego jak tylko będę mogla wracać do pracy to chce znaleźć prace w urzędzie miasta. To zawsze lepsza posada mimo ze może nie zarabia się kokosów...


Co do mieszkania - owszem, radość na pewno będzie ogromna tym bardziej ze to nasz pierwszy wspólny kąt! 🙂 🙂 ale po drodze pewnie niejedną łzę wyleję z nerwów...bylebysmy tylko zdazyli przed urodzeniem Małego i zebysmy sie nie splukali do zera i bedzie OK 🙂 🙂

ACHA, wlasnie wrocilismy z karczmy - zjedlismy po ogromnej porcji szarlotki na gorąco z lodami 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no fakt kokosów nie ma, ale zawsze pocieszające są 13 -stki, premie, nagrody, kasa na święta, i czas pracy stały 7.00-15.00 tylko dni robocze i to jest dla mnie najważniejsze. więc jestem bardzo szczęśliwa i coraz częściej zaczynam myśleć o pracy jak o czymś co lubię a nie jak o miejscu gdzie za karę muszę iść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ja właśnie 20 min temu przyszłam ze spacerku. Nie ma to jak pooddychać "czystym" powietrzem :P
Sylaśliczny brzuszek i bobasek :laugh: ja bym miała podobny do ciebie po DUŻYM obiadku 😉 wysadziło cię ładnie 🙂
Pinacolada oklask dla ciebie i śliczny kombinezonik 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...