Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karina89 napisał:
Witam dziewczyny. Mam pytanie czy ktoras z Was karmi sztucznie?? Jesli tak to powiedzcie jaklmjest z kupka bo moja dzis zrobila ale dosyc twarda i codziennie robi po jednej 😞 i jakiego mleka uzywacie jak cos.


ja karmie sztucznie. Moja córeczka robi kupkę w nocy ok 2-4 i w ciągu dnia drugą. Karmie NAN HA, po zwykłym NAN robiła też twarde kupki. Zmieniałam jej mleko na Bebilon Comfort ale była masakra- mega zaparcia a niby to mleko jest na kolki. Zresztą jeśc go nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia81 napisał:
Karina89 napisał:
Witam dziewczyny. Mam pytanie czy ktoras z Was karmi sztucznie?? Jesli tak to powiedzcie jaklmjest z kupka bo moja dzis zrobila ale dosyc twarda i codziennie robi po jednej 😞 i jakiego mleka uzywacie jak cos.


ja karmie sztucznie. Moja córeczka robi kupkę w nocy ok 2-4 i w ciągu dnia drugą. Karmie NAN HA, po zwykłym NAN robiła też twarde kupki. Zmieniałam jej mleko na Bebilon Comfort ale była masakra- mega zaparcia a niby to mleko jest na kolki. Zresztą jeśc go nie chciała.[/quote

moja niunia jest na piersi i Nan1, kupkę robi raz na dwa, trzy dni 🙂 i lekarz powiedział że to jest ok., dzieci karmione sztucznie wystarczy podobno jak zrobią raz na trzy dni.

Właśnie przed chwilą wróciliśmy z niunią z pierwszych wspólnych zakupów w markecie, powiem szczerze że obawiałam się tego wyjścia, bo nie wiedziałam jak będzie zachowywać się ta moja wiercipięta, ale było ok, przespała całą imprezę i nadal jeszcze śpi zapakowana w foteliku 🙂 🙂 🙂 .
Kupiłam Nan Activ i zamierzam do dziś znowu "poeksperymentować" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
Karina89 napisał:
Witam dziewczyny. Mam pytanie czy ktoras z Was karmi sztucznie?? Jesli tak to powiedzcie jaklmjest z kupka bo moja dzis zrobila ale dosyc twarda i codziennie robi po jednej 😞 i jakiego mleka uzywacie jak cos.


ja karmie sztucznie. Moja córeczka robi kupkę w nocy ok 2-4 i w ciągu dnia drugą. Karmie NAN HA, po zwykłym NAN robiła też twarde kupki. Zmieniałam jej mleko na Bebilon Comfort ale była masakra- mega zaparcia a niby to mleko jest na kolki. Zresztą jeśc go nie chciała.





moja niunia jest na piersi i Nan1, kupkę robi raz na dwa, trzy dni i lekarz powiedział że to jest ok., dzieci karmione sztucznie wystarczy podobno jak zrobią raz na trzy dni.

Właśnie przed chwilą wróciliśmy z niunią z pierwszych wspólnych zakupów w markecie, powiem szczerze że obawiałam się tego wyjścia, bo nie wiedziałam jak będzie zachowywać się ta moja wiercipięta, ale było ok, przespała całą imprezę i nadal jeszcze śpi zapakowana w foteliku .
Kupiłam Nan Activ i zamierzam do dziś znowu "poeksperymentować"
Zauważ, żaden boardcode i przycisk uśmieszków nie jest pokazany, one sš nadal w użyciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Hejka - my po kolejnym spacerku - tym razem troszke dłuższy niz ostatnio - prawie godzinke 🤪
Jagoda - a czemu Ty dzis nie wyszłas z młodym na spacer tylko go werandujesz?? Taka sprzyjająca dziś pogoda (+2) - no chyba że u Was inaczej?
Ja dzis samodzielnie zeszłam z wozkiem po schodach - troche sie umachałam ale dałam rade. A z powrotem na dole wypiełam gondole a stelaz zostawiłam zatrzaskujac oczywiscie klatke zeby nikt mi go nie gwizdnął , zostawiłam Lene w mieszkaniu w gondoli i w te pedy po stelaz - niestety nie ma chyba innego wyjscia tylko takie "na raty" 🥴

Jakie urocze to zdjecie stópek!! Tez musze tak spróbowac 😉

żegnam się poki co - zaglądnę jak wróce z pracy 🤪 🤪 🤪


Gdzie Ty mieszkasz, że +2 stopnie 🤪 u nas cały czas na minusie...a takie zaspy są, że wózkiem na spacer nie ma opcji, bo nie ma jak przejechać 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał:
Oto Poprawiona tabelka 😉
Proszę jeszcze o info od Mycloud którego urodziłaś oraz od Titinki długość i wagę swojego szkraba [file name=Tabelka_styczni__wek-e16d5ffdd2465cc2ba61410a9b820b94.zip size=11474]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/Tabelka_styczni__wek-e16d5ffdd2465cc2ba61410a9b820b94.zip[/file]


a właśnie...mój synek jest Sebastian Borys, hehe... mąż w urzędzie dał mu drugie imię, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - NO NIESTETY...my mieszkamy na 3 pietrze i nie ma bata zebym to wszystko zniosla sama...takze w tygodniu narazie zero spacerow 😞 MY W OGOLE JESZCZE NIE BYLISMY NA SPACERZE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - NO NIESTETY...my mieszkamy na 3 pietrze i nie ma bata zebym to wszystko zniosla sama...takze w tygodniu narazie zero spacerow 😞 MY W OGOLE JESZCZE NIE BYLISMY NA SPACERZE!!!


My też na spacerze nie byliśmy...ale nie ze względu na wózek, bo specjalnie kupowałam lżejszy, żeby sama sobie poradzić, ale ze względu na pogodę...cały czas ujemna temperatura, a chodniki tak poodśnierzane, że nie da się wózkiem jechać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGI - my tez kupowalismy wozek ze wzgledu na jego wage, ale to i tak jest bardzo duzo biorac pod uwage to ze ja po cc nie powinnam duzo dzwigac 😞


DZIEWCZYNY KTORE KARMIA BUTELKA - jak przygotowujecie mleczko -z jakiej wody???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - my tez kupowalismy wozek ze wzgledu na jego wage, ale to i tak jest bardzo duzo biorac pod uwage to ze ja po cc nie powinnam duzo dzwigac 😞


DZIEWCZYNY KTORE KARMIA BUTELKA - jak przygotowujecie mleczko -z jakiej wody???


Ja używam zwykłą kranówkę,gotując ją dłużej przez ok.5minut ale możesz też przegotować mineralną,a potem ją podgrzewam przed użyciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - my tez kupowalismy wozek ze wzgledu na jego wage, ale to i tak jest bardzo duzo biorac pod uwage to ze ja po cc nie powinnam duzo dzwigac 😞


DZIEWCZYNY KTORE KARMIA BUTELKA - jak przygotowujecie mleczko -z jakiej wody???



Właśnie miałam juz kiedys poruszyć ten temat. My kupiliśmy Żywiec Zdroj ( kobieta z malym dzieckiem na etykiecie) ale pediatra nam zabroniła bo w wodach mineralnych jest sod i potas w za duzych ilosciach jak dal niemowlat i kazała uzywac zwykłej kranówki tylko 2 razy ja zagotowac w czajniku bezprzewodowym i tak tez robimy. Potem zlewam ta wode do dzbanka z przykrywką i z tego dzbanka potem do butelki i do podgrzewacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi - mieszkam w bochni na południu Polski (okolice Krakowa)i była dzis dodatnia temp ale pediatra pozwoliła do -5 wychodzic. Chodniki - rzeczywiscie masakra - tam gdzie sie nie dało to wyjezdzałam na ulice i maszerowałam krajem a autka zwalniały i objezdzały mnie wielkim łukiem 😉
Jutro tez sie wybieram ale mąż straszy ze straszne sniezyce mają byc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - my tez kupowalismy wozek ze wzgledu na jego wage, ale to i tak jest bardzo duzo biorac pod uwage to ze ja po cc nie powinnam duzo dzwigac 😞


DZIEWCZYNY KTORE KARMIA BUTELKA - jak przygotowujecie mleczko -z jakiej wody???



To właśnie jest najgorsze ze tyle było ceregieli z wyborem wozka a teraz i tak sie okazuje ze dupa z samodzielnym wychodzeniem na spacery. Ja z 1 pietra jeszcze jakos daje rade ale z 2 juz bym wymiękła 🥴
Aaaa, spacerujac dzis spotkałam syna sąsiadów (16lat) i mnie zaczepił i sie zdeklarował ze jak bede potrzebowac pomocy to mam zadzwonic domofonem - miły chłopiec i przystojny do tego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzis w pracy na godzinke i wskoczyłam na solarium znowu :P i w czwartek i piątek tez sie wybieram 😉 Juz nabieram kolorow 🤪
Polecam tym ,ktore były zainteresowane solarium!! Nie krwawie wiecej ( a w zasadzie od 2-3 dni juz w ogóle) i mleko chyba tez nie zmieniło smaku :P no, przynajmniej młoda nie zgłasza zastrzeżeń :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - wlasnie ja tez dzis przegotowalam ZYWIEC ZDRÓJ - bo to jest woda źródlana a nie mineralna! mineralnych nie mozna gotowac, źrodlane ponoc tak!
tylko ze chodzi o to ze zawsze natej cholernej wodzie jest taki osad na powierzchni..:/
Ja kranówy nigdy nie gotuje bo mamy fatalna wode w olkuszu - wiec przed zagotowaniem, wyparzeniem wode przelewamy przez filtr. Ale zauwazylam ze od kilku dni mimo ze filtr nowy i tak jest osad! 😠 i juz nie wiem co robic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - my tez kupowalismy wozek ze wzgledu na jego wage, ale to i tak jest bardzo duzo biorac pod uwage to ze ja po cc nie powinnam duzo dzwigac 😞


DZIEWCZYNY KTORE KARMIA BUTELKA - jak przygotowujecie mleczko -z jakiej wody???


Jagódka- ja na wodzie primawera- ale i tak ją gotuje 5 minut mimo ze ponoć nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
julia miło Cię znów słyszeć,fajnie że u Was wszystko dobrze,Jonathan jak każdy maluch potrzebuje dużo uwagi:P niestety,też czasami chodzę do tyłu ale na to już nie mam wpływu,zaciskam zęby i prę do przodu...choć czasem brak mi sił 😞 Ale kocham tą moją kruszynkę najbardziej na świecie i zrobię dla Niej wszystko 🙂
Szkoda,że tak rzadko nas odwiedzasz na brzuszku 😞
Całuski od Małgosi dla Jonathanka i rodziców 😘 😘 😘
p.s.przepraszam,że ostatnio nie odp.wybacz ☺️
Aniol-ku moj Kochany ... nic nie szkodzi i ja sie nie odzywam... 🙂 ja tez mimo ze chodze do tylu to "pre do przodu" i stawiam czola przeciwnoscia i slaboscia i dla mnie moj syn jest moim pragnieniem wiec zrobie dla niego wszystko i my wysylamy tuzim buziakow dla Was Dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wózka to mój waży ok 13 kg niby lekki:laugh:
mieszkam na 1 piętrze i mam 2 windy 🙂 jedna koło drzwi i jedzie na parter ale musze znieść jeszcze z ok 8 schodków a druga mam na półpiętrze więc znosze wozek te pare schodków i zjeżdzam na sam dół:laugh:

zawsze znosze wózek- nawet jak wracam do domu bo wysiadam ciut wyzej 🙂

chodniki u mnie masakra ale daje rade, dopadam kawałek lepszego chodnika i spaceruje dookoła:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
ania23 napisał:
Oto Poprawiona tabelka 😉
Proszę jeszcze o info od Mycloud którego urodziłaś oraz od Titinki długość i wagę swojego szkraba [file name=Tabelka_styczni__wek-e16d5ffdd2465cc2ba61410a9b820b94.zip size=11474]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/Tabelka_styczni__wek-e16d5ffdd2465cc2ba61410a9b820b94.zip[/file]


a właśnie...mój synek jest Sebastian Borys, hehe... mąż w urzędzie dał mu drugie imię, hehe



moja maleńka też ma drugie imię 🙂 Vanessa Rita 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze że Julia sie odezwałaa
Julio pisałam do Ciebie meila czemu sie nie odzywasz??


Ja wpadlam nadrobic zaleglosci, i zmykam moja malutka strasznie sie meczy kolkami a ja nie wiem co robic! 😞 wiem ze i tak chyba nie ma takich silnych alee jak przyjdzie co do czego to sie taak okropnie drze ze błagam zeby dała mi troszke tego bólu.. jak to tak ma wygladac jeszcze przez 2miesiace! szok 😞


Ja nadrabiam forum ale nie widzialam nigdzie posta od Juli.. chyba rzeczywiscie chodze do tyłu.. pełno zalatwien spraw ! masakro!!

justyna malutka i jak tam z tym paszportem , załatwiliscie????

SPOKOJNEJ NOCKI zyczee!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA - spróbuj na kolke "przysiadów" 😉 tzn. wez małą na rece w miare w pionie, przytul mocno brzuszek do brzuszka i rób takie szybkie przysiady - tak kicaj 😉 POMAGA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGI - tak jeszcze a propos zdj Sebusia - widze ze nasze skarby maja te same smoki aventa pomaranczowo-przezroczyste 😉


Jak mnie dzisiaj mąż wkurzyl..uchhh 😠
Z pracy mi smsy wysylal zebym tak ustawila "karmienia" zeby potem wycelowac przed kąpiela na karmienie.

No i ja studiowalam dzis nasze zapiski dot pór karmienia i snu z ostatnich 2 tyg i "ustawilam" dzis pieknie mlodego, tatuś przyszedl, ja poszlam na zakupy, tatus mial nakarmic synka ale poszedl spac..no myslalam ze mnie potarga...bo minela pora karmienia, nastapila pora kapieli, musielismy dac synkowi butle bo nie jadl prawie 5 godzin, w zwiazku z tym przesunela nam sie kapiel 😠 po kapieli maly zawsze jadl wiec i dzis chcial...efekt taki ze zjadl zamiast 2 posilkow jeden dlugi i duzy, nadal nie spi i nie mozemy go teraz uspic a na kolejne jedzenie pewnie sie obudzi ni w pipe ni w oko ok 3.00.

Uciekam dzisiaj
chce sie polozyc spac wczesniej bo nadal okrutnie brakuje mi snu - tak bardzo ze ja kjuz zasne to zapadam jakby w spiaczke i nie moge sie obudzic!maz np. mowi zebym mu dorobila mleko dla dziecka [w nocy] a ja mowie - "juz ide" i od razu zapadam w gleboki sen.
Straszne to jest jakbym za kazdym razem budzila sie z narkozy a nie ze snu 🤢
Maz zajmuje sie Ksawciem a ja lece w kime papa 😉

buziaki i spokojnych bezkolkowych nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny 🙂 ja normalna z kranu pol na pol ciepla z zimna oczywiscie przegotowana ale lepiej jest mineralna przegotowac. Mrtwie sie bo ja chyba brzus boli przez te kupki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...