Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja już zaczynam się martwić moją Lenką 😞.
Nie chce siedzieć, robić pa-pa, ani kosi-kosi 😞.
Teraz tylko zaczęła podnosić pupę i wstawać na nóżki jak leży na brzuszku 🤢.
Zębów też nima 🤢 - ale o to się nie martwię, bo Sławka syn dostał pierwszego ząbka jak miał 1,5 roku 😮.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
moniss ja również gratuluję ząbka, tylko szukać a zaraz będzie następny.
Małgosia oczywiście też przoduje, pa pa, brawo- u nas (jak to pisała Justynka) 100lat za murzynami, ale trzeba nadgonić.
a moja Weronika już coraz dłużej sama siedzi bez podparcia 😆 😆 😆
i dziś kończy PÓŁ ROKU.
a ja od poniedziałku do pracy, dziś załatwiłam zaświadczenie do pracy że karmię piersią by mieć godzinną przerwę. 😁


dzieki katpio 🙂 no i ja tak sadze bo grzyie wszytsko co sie da, najchetniej moja brode 🙂 wszytskiego na naj naj na z okazji pol roczku, BRAWO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Ja już zaczynam się martwić moją Lenką 😞.
Nie chce siedzieć, robić pa-pa, ani kosi-kosi 😞.
Teraz tylko zaczęła podnosić pupę i wstawać na nóżki jak leży na brzuszku 🤢.
Zębów też nima 🤢 - ale o to się nie martwię, bo Sławka syn dostał pierwszego ząbka jak miał 1,5 roku 😮.


nie masz czym kochana. kazde z malenstw indywidualnie zaczyna rozne rzeczy. Jeszcze moze sie okazac ze ktoregos ranka wstaniesz a Ona stoi gryzac marchewke a druga raczka robic bedzie papa 🙂 wszystko zrobi naraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Katpio- Vanessa mleka samego nie chce, dokarmiam ją jak śpi.

ostatnio je tak:

ok 8.30- kaszka na gęsto z deserkiem ( 90 ml mleka, kaszka i więcej niz 1/3 słoiczka deseku)
12-13 - mleko na śpiocha
14.30 zupka
17.00- mleko albo obiadek na mleku
20.00- mleko przed spaniem
ok 1-2 budzi się na jedzenie i dostaje mleko z kaszą
do rana nie je nic tylko pije

jak od południa jest problem no to jej próbuje coś wcisnąć np danonka, kisiel lub budyń.
U nas tez karmienie to koszmar a do tego odkąd Nesia zaczeła wstawac to dodatkowy problem to utrzymanie torpedy w krzesełku 😉


Basieńko to można dawać już kisiel i budyń, czy są jakieś gotowe. i jak robisz? jak na przepisie tylko że z mlekiem modyfikowanym?
tyle tylko że Vanesska na śpiocha je, a moja jak śpi to śpi, jak tylko coś poczuje to zaraz się budzi i już wie o co chodzi.





kisiel z bobo fruta; sok 100 ml dzielisz na pól. 50 ml zagotowujesz a do 2 zimnej połowy dajesz łyżkę mąki ziemniaczanej, rozmieszać i wlac do gotujacego sie soku. zagotowac i gotowe 😆 Nesia uwielbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i przepis na budyń
5 miarek mleka
-150 ml wody ( soku jak robimy z sokiem)
- łyżeczka mąki ziemniaczanej
- dodatek smakowy np. deserek, owoc

100 ml wody zagotować, do 50 ml dodac mąkę i wymieszać. Wlać na gotującą sie wodę i mieszać az zgęstnieje. Ostudzić do 40 stopni i dodać mleko oraz deserek owocowy 🙂

Mozna również owoce gotowac od razu z wodą lub nie dodawać do wody ani do budyniu a polać po wierzchu itp. opcji jest duzo.

Generalna zasada to mleko modyfikowane dodawać do ostygłej masy by nie traciło wartości odżywczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
katpio napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Katpio- Vanessa mleka samego nie chce, dokarmiam ją jak śpi.

ostatnio je tak:

ok 8.30- kaszka na gęsto z deserkiem ( 90 ml mleka, kaszka i więcej niz 1/3 słoiczka deseku)
12-13 - mleko na śpiocha
14.30 zupka
17.00- mleko albo obiadek na mleku
20.00- mleko przed spaniem
ok 1-2 budzi się na jedzenie i dostaje mleko z kaszą
do rana nie je nic tylko pije

jak od południa jest problem no to jej próbuje coś wcisnąć np danonka, kisiel lub budyń.
U nas tez karmienie to koszmar a do tego odkąd Nesia zaczeła wstawac to dodatkowy problem to utrzymanie torpedy w krzesełku 😉


Basieńko to można dawać już kisiel i budyń, czy są jakieś gotowe. i jak robisz? jak na przepisie tylko że z mlekiem modyfikowanym?
tyle tylko że Vanesska na śpiocha je, a moja jak śpi to śpi, jak tylko coś poczuje to zaraz się budzi i już wie o co chodzi.





kisiel z bobo fruta; sok 100 ml dzielisz na pól. 50 ml zagotowujesz a do 2 zimnej połowy dajesz łyżkę mąki ziemniaczanej, rozmieszać i wlac do gotujacego sie soku. zagotowac i gotowe 😆 Nesia uwielbia


Basiu, łyżkę stołową, czy łyżeczkę do herbaty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
katpio napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Katpio- Vanessa mleka samego nie chce, dokarmiam ją jak śpi.

ostatnio je tak:

ok 8.30- kaszka na gęsto z deserkiem ( 90 ml mleka, kaszka i więcej niz 1/3 słoiczka deseku)
12-13 - mleko na śpiocha
14.30 zupka
17.00- mleko albo obiadek na mleku
20.00- mleko przed spaniem
ok 1-2 budzi się na jedzenie i dostaje mleko z kaszą
do rana nie je nic tylko pije

jak od południa jest problem no to jej próbuje coś wcisnąć np danonka, kisiel lub budyń.
U nas tez karmienie to koszmar a do tego odkąd Nesia zaczeła wstawac to dodatkowy problem to utrzymanie torpedy w krzesełku 😉


Basieńko to można dawać już kisiel i budyń, czy są jakieś gotowe. i jak robisz? jak na przepisie tylko że z mlekiem modyfikowanym?
tyle tylko że Vanesska na śpiocha je, a moja jak śpi to śpi, jak tylko coś poczuje to zaraz się budzi i już wie o co chodzi.





kisiel z bobo fruta; sok 100 ml dzielisz na pól. 50 ml zagotowujesz a do 2 zimnej połowy dajesz łyżkę mąki ziemniaczanej, rozmieszać i wlac do gotujacego sie soku. zagotowac i gotowe 😆 Nesia uwielbia


Basiu, łyżkę stołową, czy łyżeczkę do herbaty?



łyżkę stołowa, jak jest za żadki kisiel no to daje jeszcze ciut więcej mąki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
agab napisał(a):
Ja już zaczynam się martwić moją Lenką 😞.
Nie chce siedzieć, robić pa-pa, ani kosi-kosi 😞.
Teraz tylko zaczęła podnosić pupę i wstawać na nóżki jak leży na brzuszku 🤢.
Zębów też nima 🤢 - ale o to się nie martwię, bo Sławka syn dostał pierwszego ząbka jak miał 1,5 roku 😮.


nie masz czym kochana. kazde z malenstw indywidualnie zaczyna rozne rzeczy. Jeszcze moze sie okazac ze ktoregos ranka wstaniesz a Ona stoi gryzac marchewke a druga raczka robic bedzie papa 🙂 wszystko zrobi naraz 🙂


DOKŁADNIE !!!
ja też całkiem niedawno umierałąm z zachwytu jak Małgosia pięknie i sztywno siedzi, nie minęły 2 tyg a moja z dnia na dzień usiadła. i teraz siedzi coraz dłużej, fakt, faktem że coraz częściej ją sadzałąm samodzielnie, bez podparcia i asekurowałam, teraz potrafi posiedzieć ok 5min czasem podpierając się ręką, i taki postęp zrobiła przez 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
a i przepis na budyń
5 miarek mleka
-150 ml wody ( soku jak robimy z sokiem)
- łyżeczka mąki ziemniaczanej
- dodatek smakowy np. deserek, owoc

100 ml wody zagotować, do 50 ml dodac mąkę i wymieszać. Wlać na gotującą sie wodę i mieszać az zgęstnieje. Ostudzić do 40 stopni i dodać mleko oraz deserek owocowy 🙂

Mozna również owoce gotowac od razu z wodą lub nie dodawać do wody ani do budyniu a polać po wierzchu itp. opcji jest duzo.

Generalna zasada to mleko modyfikowane dodawać do ostygłej masy by nie traciło wartości odżywczych.


😘
i tak jej zacznę przemycać popołudniowe mleko, a nie jak dotychczas mleko na siłe i nic a potem deserek, a tak wszystko w jednym karmieniu. dziś pierwsza próba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio jest jeszcze cos takiego jak misiowy ogródek marchew z groszkiem z Nestlle i to sie robi na mleku modyfikowanym, tzn wsypujesz do mlekai mieszasz i po minucie gotowe. Mozesz do tego dodac miesko lub inne jarzynki albo dac samo- młoda uwielbia a tak dostaje porcje mleka i o tym nie wie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
smaczne puzzle 😉

[URL=http://img686.imageshack.us/i/dsc06551w.jpg/][IMG]http://img686.imageshack.us/img686/8241/dsc06551w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Nesiu kochana, a mama piszę ze u was karmienie to też koszmar 🤪

ja czekam na wypłatę i też kupię takie puzzle
i wygrałam aukcje ze skoczkiem a facet od 2 dni się nie odzywa 😮 😮 nie ma żadnego kontaktu.
a moje dziecko by ciągle skakało, jak sprężynka, podskakuje a tylko jej przerwij to się złości, dlatego tak niecierpliwie czekam na skoczek bo ręce wysiadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Katpio jest jeszcze cos takiego jak misiowy ogródek marchew z groszkiem z Nestlle i to sie robi na mleku modyfikowanym, tzn wsypujesz do mlekai mieszasz i po minucie gotowe. Mozesz do tego dodac miesko lub inne jarzynki albo dac samo- młoda uwielbia a tak dostaje porcje mleka i o tym nie wie 😁


Baśka, ale ty obcykana jesteś! Dobrze wiedzieć, bo z tych słoiczków to już czasem nie wiem co brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Katpio jest jeszcze cos takiego jak misiowy ogródek marchew z groszkiem z Nestlle i to sie robi na mleku modyfikowanym, tzn wsypujesz do mlekai mieszasz i po minucie gotowe. Mozesz do tego dodac miesko lub inne jarzynki albo dac samo- młoda uwielbia a tak dostaje porcje mleka i o tym nie wie 😁


i to traktuje się jako obiadek jeśli nic nie dodasz czy deserek 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
smaczne puzzle 😉

[URL=http://img686.imageshack.us/i/dsc06551w.jpg/][IMG]http://img686.imageshack.us/img686/8241/dsc06551w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


łobuziak słodki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Katpio jest jeszcze cos takiego jak misiowy ogródek marchew z groszkiem z Nestlle i to sie robi na mleku modyfikowanym, tzn wsypujesz do mlekai mieszasz i po minucie gotowe. Mozesz do tego dodac miesko lub inne jarzynki albo dac samo- młoda uwielbia a tak dostaje porcje mleka i o tym nie wie 😁


Baśka, ale ty obcykana jesteś! Dobrze wiedzieć, bo z tych słoiczków to już czasem nie wiem co brać.


no ja też,
dziś byłam u pediatry po zaświadczenie o karmieniu piersią, i mówię że młoda mleka nie chce jeść z butelki, a przecież 4 razy na dobę nie będę jej dawała kaszki z łyżeczki. poradziła mi że mam w takim razie podawać jej mleko łyżeczką z miseczki. przecież ja się bym zawiosłowała. a tak obcykana Basia dobrze poradzi. i pytam co jeszcze można podawać dziecku jako przekąskę, zamiast np chrupka, biszkopta, czy danonka. jak usłyszała ze pół roczne dziecko je danonka i biszkopta to mnie zrąbała. że to za wcześnie. ale moje dziecko je to od 2 tyg, i nic jej nie jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to traktuje jako obiadek, daje jej samo, czasem dodaje indyka którego kupuje w słoiczku( jest taki sam po 6 miesiącu), czasem dodaje jej ziemniaczka i np brokuł. ale najbardziej jej podchodzi samo. Jest też to puree ryżowe o smaku dyni. więc zakupiłam oba smaki i jej mieszam i wcina

a kupilam to w tesco i koszt 6 zł a jedzenia dużo , no i na mleczku co najważniejsze 🙂

tak to wygląda
http://www.mamanazakupach.pl/zywnosc/kaszki/Misiowy-Ogrodek-Puree-ryowe-z-marchewk-i-groszkiem/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co, moja lekarka to taka starsza pani i jak ja jej powiedziałam ze młoda pluje mlekiem to ona mi powiedziała zebym sama zaczeła jeść mleko 4 razy dziennie i tylko mleko i za pół roku zapyta mnie czy chce mleczka 😁

dziecku trzeba przemycać mleko tak by nie wiedziało, dawac tak by czuło to co lubi a w tym było mleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...