Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
smaczne puzzle 😉

[URL=http://img686.imageshack.us/i/dsc06551w.jpg/][IMG]http://img686.imageshack.us/img686/8241/dsc06551w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


a potem mama sie dziwi że Nesia nie chce jeść, jak dziecko nadrabia puzzlami to nie ma się co dziwić że mleka nie chce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniss gratulujemy ząbka
Katpio buziaczki dla Weroniki za pół roczku - moja też je biszkopty i danonki 😉 a jest młodsza od Twojej 😜 no ale nie siedzi sama 🙃
Agab ja biszkopta z jabłkiem już dawałam 🙂 z bananem czekam bo jak dałam kiedyś Majce deserek z bananem to robienie kupy musiałam jej wizualizować żeby cosik wystękała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dawałam biszkopt nasączony w soczku, to jeż była jedyna opcja by przekabacić młodą na smak soczku, bo w jakiej by postaci on nie był zawsze był za kwaśny 🤢 mimo rozrabiania z wodą
ponawiam pytanie, co poza danonkami biszkoptami i chrupkami kukurydzianymi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
ja dawałam biszkopt nasączony w soczku, to jeż była jedyna opcja by przekabacić młodą na smak soczku, bo w jakiej by postaci on nie był zawsze był za kwaśny 🤢 mimo rozrabiania z wodą
ponawiam pytanie, co poza danonkami biszkoptami i chrupkami kukurydzianymi?


piętka lub skórka chleba, owoce - arbuz, brzoskwinia, jagódki i chyba na razie to tyle 😜

Maja uwielbia wszystko co kwaśne - jedyne soczki które jej pasują to bobofrut po 4 miesiacu ten z malinami i jabłkami 🙃 i od wczoraj podpasiła herbatka z dzikiej róży z malinami - taka garnulowana dla dzieci - kupiłam w tesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczny a jak moja jest na piersi caly czas to moge juz tez wprowadzac takie rzeczy jak bobofruty i danonki i biszkopty? Dalam juz Jej kilka razy kaszke mlecznoryzowa, srednio ja jje ale jakos to idzie. A co do tego misiowego ogrodka Basia, to jest takie vos jak ta kaszka mlecnzoryzowa, ze robi sie na wodzie? tzn wode rozrabiasz z mlekiem modyfikowanmym i pozniej do tego dodajesz tego misiowego ogrodka? i ewentualnie jeszcze ze sloiczka to miesko? czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 boli mnie dziś okropnie głowa nie mam siły przy kompie siedzieć 😞 czytam tak o tym jak wprowadzacie różne rzeczy dzieciom ja mojej Majulince daję tylko łyżeczkę kaszki z glutenem raz dziennie hehe 🙂 ale w sierpniu zaczynamy całą resztę... idę się położyć miłego dnia buziolki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):


moja kochaniutka sama siedzi 😉


Weronisia cudna!
Kochana te naczynia za szkłem to chyba niebawem inne miejsce będą musiały znaleźć, Weronika zacznie gotować to mamie zastawy braknie jeśli nadal na takim niskim poziomie będą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie! ALe sie rozpisałyście że pewnie większości nie pamietam;/
Moniss gratuluję ząbka
Katpio wszystkiego dobrego z okazji skończenia 6 miesiecy! A Weronisia siedzi pięknie.
CO do robienia kosi-kosi i papa to Piotrek tez nie robi, sam posiedzi chwilkę ale to chwilkę, co do przekręcania się to jakoś tak nie bardzo jest chetny, woli sobie popełzać do zabawki, a i zabków też nie ma 😉 Wiec Agab nie martw się 😉
Któraś tou jeszcze pisała o wołaniu do teściów. Ja niby do swoich wołam "mama" i "tata" ale unikam tego jak ognia. Oni są starej daty i chyba by nie zrozumieli jakbym chciała mówić po imieniu, zreszta moja teściowa to... ehhh szkoda sów. Powiem Wam ze dla mnie to głupota wołać do teściów mama i tata skoro nimi nie są. Ja swojej synowej 😉 będę kazała mówić po imieniu, chociaż problemów nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
katpio napisał(a):


i leże... 😮


Ale super!!!
Gdzie znalazłaś ten basenik? Jest świetny!


basenik kupiła mi siostra gdzieś w kiosku nad morzem

zrobiłam Weronisi budyń z przepisu Basi, je ale bez rewelacji, może za zimne. Basiu to się podaje na ciepło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
katpio napisał(a):


moja kochaniutka sama siedzi 😉


Weronisia cudna!
Kochana te naczynia za szkłem to chyba niebawem inne miejsce będą musiały znaleźć, Weronika zacznie gotować to mamie zastawy braknie jeśli nadal na takim niskim poziomie będą 🙂


przeszłaś szkołę z Agatka to radzisz pochować 😆 tylko gdzie 😮 nigdzie nie mam miejsca 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

nadal ledwo żyję.

Czytałam dziś na bieżąco ale nie wiem czy wszystko spamiętałam 🙂

Agab- nie przybieraj sobie do głowy z tym siadaniem, pa-pa itd. Mobilizuj ja tylko bo sama moze jest leniuszkiem i wolniej bedzie chwytac. Ja od wczoraj "ćwiczę" z Lenka kosi kosi i juz załapała i macha łapkami tylko jeszcze łapki rzadko się "spotykają" ze sobą 🤪 Za to pa-pa juz jest pierwsza klasa no i robione do wszystkich i wszędzie gdzie się da 🤪

Katpio - basenik mamy taki sam tylko ciut mniejszy - to była nasza wanienka turystyczna. Teraz stoi na balkonie i chłodzimy sie w nim w upalne dni 😉

Moniss - pytałaś o oczko Lenki - hmmm lekarka nie wypowiedziała sie od czego to moze byc - przepisała "ogólne" krople , wydawało mi sie ze jest po nich lepiej ale dzis doszłam do wniosku ze nie bardzo. W pon ide do "swojej" pani doktor - ona jest dokładniejsza i mam nadzieje ze cos zaradzi. Wg mnie raczej od słonej wody bo piasek nigdy jej nie wpadł do oka- przynajmniej nic o tym nie wiem 🤢

Któras pytała (chyba Katpio) o jedzenie Lenki - zatem u nas wygląda to tak: (zaczne od karmienia po kapieli)
20:00 - zazwyczaj 180-200ml mleko +1 miarka kaszki do smaku
00:00 - 180-200ml mleka
4:00 - od 2 nocy nie je 😉
6:30 - ok.120ml mleka
10:30 - ok 120ml mleko + 1 miarka kaszki
na spacerku ok 12:00 deserek
ok14:00 zupa (duzy słoik)
ok 17:00 deser lub kaszka na gesto z deserkiem
i o 20:00 flacha na noc (patrz 1 pozycja 😜 )

Wypija ok 300-400ml soku.

Kupiłam jej dzis ciasteczka z Nestle niby po 7 m-cu ale z tyłu opakowania jest ze po 5 mozna podawac "krusząc" do kaszki, mleka a po 7 mozna dawac do gryzienia.
I z Bobovity - CHRUPACZKI RYŻOWE - takie pieczywko z dmuczanego ryzu jak dla dorosłych (dietetyczne) tylko malutkie i cienkie okrągłe "placuszki" - otworzyłam w sklepie i zjadła podczas zakupów 2 szt 🙂 - smakowało jej.

Nie zabierałam dzis do sklepu wozka tylko wsadzilismy ja dzis po raz pierwszy do wózka na to "siodełko" dla dzieci i była w lekkim szoku. Troszke gibała sie na boki bo trzymac metalowych czesci wozka sie nie chciała - no i chyba było jej troszku twardo 🤢 Chyba jeszcze za wczesnie no i niebezpiecznie bo łapkami chce wszystko ściągac z półek 🤢 Trzeba miec oczy dookoła głowy 😮

Jutro rano jedziemy z Lenka na pobranie krwi - boje sie okropnie - wolałabym zeby jej brali z paluszka a nie z żyły 😞

Jagoda - jeszcze a propos tego wstrząsu - Ty wtedy byłaś z nim sama w domu czy był już mąż? Bo tak sobie jeszcze o tym dzis myślałam na spacerze to doszłam do wniosku ze jakby mnie to spotkało i byłabym sama z niunia w domu to na 100% nie wybrałabym nr pogotowia bo w takich nerwach i w takim szoku to sie chyba takich nr nie pamieta. Chyba wyszłabym na klatkę i wrzeszczała POMOCY!!!

Karolinka - dzielna babka z Ciebie ze dałaś radę z ta podróżą. Brawo 🙂

Nie wiem co jeszcze miałam pisac - najwyzej dopisze potem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
dziewczny a jak moja jest na piersi caly czas to moge juz tez wprowadzac takie rzeczy jak bobofruty i danonki i biszkopty? Dalam juz Jej kilka razy kaszke mlecznoryzowa, srednio ja jje ale jakos to idzie. A co do tego misiowego ogrodka Basia, to jest takie vos jak ta kaszka mlecnzoryzowa, ze robi sie na wodzie? tzn wode rozrabiasz z mlekiem modyfikowanmym i pozniej do tego dodajesz tego misiowego ogrodka? i ewentualnie jeszcze ze sloiczka to miesko? czy jak?



tak, wode rozrabiasz z mlekiem dotego dajesz killka miarek misiowego ogrodka, mieszasz i gotowe i oczywiście jak chcesz to wtedy możesz dodać wszystko, jarzynki, mięsko, jajko,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...