Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wrócilismy

Badanie krwi zalecała jedna i druga pani doktor (prywatna i panstwowa) bo twierdziły ze niunia jest bledziutka ale nie mogłam sie zebrac bo sie tego bałam 🤢 Ale ostatnio zaczeły sie Lence łuszczyc opuszki paluszków u raczek i stópek wiec sie zmobilizowałam.

Chciałam zeby wzieły jej z paluszka ale stwierdziły ze jest taki upał ze im zacznie krzepnąć 😞 No i trzeba było z żyły. Znalazły na dłoni bo w "łokciu" za duzo tłuszczyku i widac nie było . I pobierały stara metodą (igła + probówka) bo nowa cisnieniowa twierdziły ze bedzie gorzej . Wkłuła sie pani pielęgniarka ale krewka nie leciała. Musiała tą igłą tak pokręcić na boki i w koncu zaczęło kapać - ale w żółwim tempie - strasznie wolno. Nakapało kilka kropli ale stwierdziły ze wystarczy.

Niunia zapłakała tylko przy wkłuciu. Potem (a trwało to dobrą chwilę) śmiała się w głos do taty ktory zabawiał ją misiem 😉 Była baaaaaardzo dzielna i miałam wrażenie że bardziej jej przeszkadzało ograniczenie swobody ruchów niż igła w żyle. Ja oczywiście wyszłam upocona jak mysz. z nerwow.
Teraz myszka zasneła a mamusia idzie wieszac pranie.
U nas wielki upał - padac ma jutro 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry!
Małgonia dziś szaleje z jedzeniem obudziła się o 5 zjadła 150ml i o 8 znowu 🤪troszkę chłodniej i moje dziecko nadrabia to co nie zjadła w upały 🙃 🙂

Jagódka ja sobie też codziennie obiecuję,że pójdę wcześniej spać i nic-wczoraj jeszcze zmywałam,ugotowałam fasolkę na obiad i wieszałam pranie-i jak tu pójść wcześniej spać 🤢no i też podjadam na noc 😞bo w dzień nie mam jak sobie zrobić-poza śniadaniem przed 8 to cały dzień jestem tylko na napojach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Wrócilismy

Badanie krwi zalecała jedna i druga pani doktor (prywatna i panstwowa) bo twierdziły ze niunia jest bledziutka ale nie mogłam sie zebrac bo sie tego bałam 🤢 Ale ostatnio zaczeły sie Lence łuszczyc opuszki paluszków u raczek i stópek wiec sie zmobilizowałam.

Chciałam zeby wzieły jej z paluszka ale stwierdziły ze jest taki upał ze im zacznie krzepnąć 😞 No i trzeba było z żyły. Znalazły na dłoni bo w "łokciu" za duzo tłuszczyku i widac nie było . I pobierały stara metodą (igła + probówka) bo nowa cisnieniowa twierdziły ze bedzie gorzej . Wkłuła sie pani pielęgniarka ale krewka nie leciała. Musiała tą igłą tak pokręcić na boki i w koncu zaczęło kapać - ale w żółwim tempie - strasznie wolno. Nakapało kilka kropli ale stwierdziły ze wystarczy.

Niunia zapłakała tylko przy wkłuciu. Potem (a trwało to dobrą chwilę) śmiała się w głos do taty ktory zabawiał ją misiem 😉 Była baaaaaardzo dzielna i miałam wrażenie że bardziej jej przeszkadzało ograniczenie swobody ruchów niż igła w żyle. Ja oczywiście wyszłam upocona jak mysz. z nerwow.
Teraz myszka zasneła a mamusia idzie wieszac pranie.
U nas wielki upał - padac ma jutro 😞


Dzielna dziewczynka-buziaczki dla Lenusi 😘 😘 😘

Ja zaraz idę na spacer bo się chmurzy 😞choć deszcz mile widziany bo jest strasznie duszno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm miałam się Was ostatnio zapytać i zapomniałam wiem że temat wprowadzania glutenu już się pojawiał ale nie pamiętam co dokładnie. Mianowicie pediatra zalecił nam kupno kaszki zawierającej gluten i dawać codziennie po jednej łyżeczce i choćby Majulinka trzęsła się za nią to ani ciut więcej no i moje pytanie: DLACZEGO NIE WIĘCEJ NIŻ ŁYŻECZKĘ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki ja zdychom, jestem tak chora ze nie mam sił zajac sie małą 😞 a niestety chętnych by mi pomóc brak 😞

moja siostra śpi bo w nocy sie raz obudziła i jakas taka zmeczona jest 🤪 😠 prosze ja by chwile sie zajeła Nesią to ma to w dupie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
dziewczynki ja zdychom, jestem tak chora ze nie mam sił zajac sie małą 😞 a niestety chętnych by mi pomóc brak 😞

moja siostra śpi bo w nocy sie raz obudziła i jakas taka zmeczona jest 🤪 😠 prosze ja by chwile sie zajeła Nesią to ma to w dupie 😠


Basiu szybkiego powrotu do formy, a siostrę pocałuj w cztery litery, a tatuś nie pomoże w awaryjnej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC MAMUSIE

Basia - wspoczuje Ci strasznie, ja co prawda nie mam goraczki ale tez dzis zdycham tak mnie mlody meczy..miauczy i jojczy i spi po 20-30 min... 🤢

Karolinka - kasze po 1 lyzeczce ale to dodaj do zupki najlepiej. bo to nie jest taka kaszka narazie jako danie tylko chodzi o wprowadzenie glutenu. kup kasze manne blyskawiczna, zagotuj troszke wrzatku, odstaw garnek i wsyp powoli troszke kaszki mieszajac zeby ie nie zrobily grudy, na ogien, minute zagotowac mieszajac i to dopiero dodac do posilku. Porcje musza byc male bo chodzi o to zeby uchronic dziecko przed rzykiem celiakii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):

Karolinka - kasze po 1 lyzeczce ale to dodaj do zupki najlepiej. bo to nie jest taka kaszka narazie jako danie tylko chodzi o wprowadzenie glutenu. kup kasze manne blyskawiczna, zagotuj troszke wrzatku, odstaw garnek i wsyp powoli troszke kaszki mieszajac zeby ie nie zrobily grudy, na ogien, minute zagotowac mieszajac i to dopiero dodac do posilku. Porcje musza byc male bo chodzi o to zeby uchronic dziecko przed rzykiem celiakii

dzięki Jagódka ogólnie podaję jej już od 5 lipca raz samą kaszkę a raz z moim mlekiem ale ciekawa byłam czemu takie ważne jest żeby tylko łyżeczkę czy coś mogłoby się stać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinaka napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):

Karolinka - kasze po 1 lyzeczce ale to dodaj do zupki najlepiej. bo to nie jest taka kaszka narazie jako danie tylko chodzi o wprowadzenie glutenu. kup kasze manne blyskawiczna, zagotuj troszke wrzatku, odstaw garnek i wsyp powoli troszke kaszki mieszajac zeby ie nie zrobily grudy, na ogien, minute zagotowac mieszajac i to dopiero dodac do posilku. Porcje musza byc male bo chodzi o to zeby uchronic dziecko przed rzykiem celiakii

dzięki Jagódka ogólnie podaję jej już od 5 lipca raz samą kaszkę a raz z moim mlekiem ale ciekawa byłam czemu takie ważne jest żeby tylko łyżeczkę czy coś mogłoby się stać?


skoro tak jest ustalone to pewnie mogloby sie cos stac. Dawniej podawalo sie gluten od urodzenia praktycznie, potem zalecali podawanie dopiero po ukonczeniu roku, teraz po 30 latach badan doszli do wniosku ze ejdnak wczesne podawanie niewielkich ilosci zmienisza ryzyko celiakii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada - buziaki dla Lenki i dla Ciebie 😘 😘 😘
Basiu wracaj szybko do zdrówka!
Katpio jest jeszcze jeden fajny kubek niekapek ale on niestety nie jest na ciepłe płyny....nie ma dziubka można pić z każdej strony 😎 i on jest dopiero 😞 od 9miesiąca - miałam go dla Agaty naprawdę super do zimnych napoi
http://allegro.pl/item1155965522_lovi_kubek_360_9m_150_ml_czerwony_niekapek_0_bp.html

ja przyłączam się do Karoliny i Katpio z deszczami....i tak ma byc podobno przez cały następny tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Jestem dziś lekko nieprzytomna - wczoraj posiedzieliśmy na podwórku, przyszły sąsiadki i piwkowaliśmy trochę. S. poszedł z niunią do domku, a ja siedziałam z nimi dalej, wypiłyśmy po dwa piwka i urodził się pomysł wyjścia na "miasto" 😁.
Wyszykowałyśmy się i miałyśmy już wychodzić - ale stwierdziłyśmy, że jest już za późno (godz. 24.00) i nie poszłyszmy jednak 😁 😁 😁. Wypiłyśmy jesszcze po piwku i siedziałyśmy u mnie.
Poszłam spać po 2.00 a teraz chodzę na rzęsach 🤢.

KATPIO - spapugowałam po Tobie i też Lence kupiłam basenik 🙂 😜.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...