Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

aniol303 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
aa i jeszcze jedno - moje dziecię wczoraj pierwszy raz dopiero wzielo stope, do buzi 🙂


moja zaprzestała smakowania stópek na jakiś czas 😉teraz non stop mieli jęzorkiem i mlaska-sprawdza co jej przeszkadza w dziubku 😜


hehehe KSAWCIU TEZ TAK ROBI!!! ale ja to do wczoraj co chwile mu zprawdzalam dziubek czy mu cos nie przeszkadza bo przy tym mieleniu robi smieszne minki i kreci ozorkiem - moj M. nawet stwierdzil ze na pewno mu sie chrupek przykleik a tu prosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
co do obiadu to niestety nie miałam na stole, mąż jadł na sniadanie ryż z piersią z kurczaka i do pracy ma to sam;p
moniss ta szczepionka na gruzlice to BCG tutaj, my mielismy w szpitalu po urodzeniu, ale Ci nie powiem czy to jedna dawka czy dwie;/



dzieki justynka. Ni wlasnie chce Ja zaszczepic bo nam nie zaproponowali tego tutakj w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta te ,które się zamartwiają proszę się nie zamartwiać rozwojem dziecka,ten link co tam podałam jest napisane jak wół iż po skończonym 8ms jak dziecko się nie obraca to jest powód do niepokoju.Trzeba ćwiczyć w każdym razie bo może nasze dzieci są troszkę leniwe,ja z Nelką ćwiczę codziennie chyba,że nie ma nastroju na ćwiczonka.Stopy baletnicy..agab pytałam o to pediatrę i on nie widzi w tym nic niepokojącego.
Agab-hm....waga Lenk....powiedz co ona je i ile i jak często? jak gardzi mlekiem to niech zje np.1,5słoika na obiadek,albo już możesz jej podawać jest z Nestle misiowy jogurcik,kaszkę na gęsto zobaczysz jak przytyje.No i owoce.Moja Nelka waży 8kg,ale ja ją bardzo pilnuję z jedzeniem.Je 1,5słoika obiadku,na noc kaszę na gęsto,w nocy mleko 200ml,zdarza jej się pogardzić oj tak,ale wtedy jak widzę,że po prostu dziąsła ją bolą i dlatego nie chce ssać to przed posiłkiem smaruje dziąsła i pomaga.Tak długo chodzę za nią z tą butlą,że w końcu zje.Musi jeść bo skąd siły??? rośnie przecież,gdy widzę,że nie jest głodna choć je co 3-4h to wtedy jej nie daję,ale zwykle jest głodna tylko nie chce jeść bo albo już jest tak zmęczona albo ją dziąsła bolą.Kaszką też czasem gardzi to wtedy muszę się wysilić i nabieram na łyżeczkę i mówię brrrrr i do buźki ,albo na krześle siedzi też ważka więc najpierw je ważka potem troszkę mamusia i Nelka 😁 😁 😁 I Nelka je 😜 wiem wiem tego trzeba troszkę przypilnować a ty teraz masz mniej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Cześć!

Dziewczyny, my mieliśmy dziś szczepienie na WZW, trzecią dawkę. Niunia była dzielna, nie płakała, po szczepieniu też nie było temperatury czy złego samopoczucia 🙂.
Ale znowu musiało być coś nie tak 😞 - lekarka stwierdziła, że Lenka za mało przybrała 😞, waży 7080,a półtora miesiąca temu ważyła 6500, także przybrała tylko 500 🤔.
Ale ja sama już wiedziałam, że jej waga nie będzie rewelacyjna, pisałam Wam nawet, że Lenia robi się chuda 🤢 i nie ma już tych ślicznych goloneczek 😞.
Z jedzeniem ostatnio u niej nie najlepiej, mleka prawie wogóle nie chce pić - widzę, że ją to poprostu nudzi 🤔.
Byłam dziś na zakupach i kupiłam jej kaszę manną - będę ją futrować 😁. I dostałam wczoraj w sklepie takie fajne słoiczki: owoce z jogurtem, gruszki i "cośtam" z twarożkiem - i daje jej zamiast jednej porcji mleka w ciągu dnia. Powiem Wam, że rąbie to jak dzika 🤪. Bardzo jej to smakuje (mi z resztą też 🤢 ). Kupiłam też Danonki i jutro dostanie 🙂.
Do ważenia mamy przyjść za miesiąc do kontroli.
Czy któraś z Was może mi sprawdzić czy moje słonko mieści się w tych całych "normach centylowych"? Bo ja nie wiem gdzie 🤢.



agab nie martw sie kochana moja tez wazy okolo 7 kilo teraz. A wcale zle ni wyglada, ma waleczki slodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
co do obiadu to niestety nie miałam na stole, mąż jadł na sniadanie ryż z piersią z kurczaka i do pracy ma to sam;p
moniss ta szczepionka na gruzlice to BCG tutaj, my mielismy w szpitalu po urodzeniu, ale Ci nie powiem czy to jedna dawka czy dwie;/



dzieki justynka. Ni wlasnie chce Ja zaszczepic bo nam nie zaproponowali tego tutakj w szpitalu.
hmm z tego co wiem to jest to tylko jedna szczepionka, a jak hcesz zaszczepic mała idz po prostu tylko do healty centre tam gdzie chodzisz normalnie do lekarza z mała i powiedz w recepcji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Justyna mój mały leniuch tez nie chce sie przewracac z pleców na brzuszek, mam nadzieje ze to tez nic powaznego! 🙂

Agab- nie martw sie na zapas 😘 mój M jak był mały to łaził na paaalcach długi czas chodzili po lekarzach itd, hehe (wiek przeczkolny jak tak z dnia na dzien zaczął chodzic tylko na palcach) w koncu wysłali go do psychologa hehe a ona zadala prste pytanie"dlaczego chodzisz na palacach" na to mój M "bo Pani w przeczkolu kazała" hehehe



hehhe dobre, Ale w tym zawarta cala prawda. czesto boimy sie tak bardzo o nasze malenstwa ze az zabardzo i narazamy Je czasem na za czeste wlasnie wizyty u lekarzy i inne. Mi sie tak na poczatku zdarzylo, niepotzrebnie stac w kolejce i pozniej czekac kilka godzin z mala Julka u lekarza bo w kupce miala krewkw. ilosc - jakbys postwila cienkopisem na kartce 🙂
a ze byla malutka zrobili jej pobieranie krwi ( ja plakalam z Nia ) i ogolnie poogldali i powiedzieli ze jest wszystko ok ze przy wysliku moglo cos lekko sie naruszyc.
W kazdym razie moj maz na szczescie jest b opanowany niz ja panikara i zawsze sprowadza mnie na ziemie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki za troskę i za pomoc 😘.
MYCLOUD - Lenka je tak: ok. 6.00 mleko 150ml, o 11.00 mleko 150-120ml, ok.14.30 obiadek - 1słoik, więcej nie chce, ok.17- 18- deserek (teraz na jogurcie czy twarożku), kaszki na noc nie pije chętnie, robię jej do flachy na 120ml 5 łyżek kaszki, jak nie zje to dajemy jej w nocy na śpiocha ok. godz. 23-24.
Widzę też że nie chce jeść już co 3h tylko co 3,5 - 4h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
agab napisał(a):
Cześć!

Dziewczyny, my mieliśmy dziś szczepienie na WZW, trzecią dawkę. Niunia była dzielna, nie płakała, po szczepieniu też nie było temperatury czy złego samopoczucia 🙂.
Ale znowu musiało być coś nie tak 😞 - lekarka stwierdziła, że Lenka za mało przybrała 😞, waży 7080,a półtora miesiąca temu ważyła 6500, także przybrała tylko 500 🤔.
Ale ja sama już wiedziałam, że jej waga nie będzie rewelacyjna, pisałam Wam nawet, że Lenia robi się chuda 🤢 i nie ma już tych ślicznych goloneczek 😞.
Z jedzeniem ostatnio u niej nie najlepiej, mleka prawie wogóle nie chce pić - widzę, że ją to poprostu nudzi 🤔.
Byłam dziś na zakupach i kupiłam jej kaszę manną - będę ją futrować 😁. I dostałam wczoraj w sklepie takie fajne słoiczki: owoce z jogurtem, gruszki i "cośtam" z twarożkiem - i daje jej zamiast jednej porcji mleka w ciągu dnia. Powiem Wam, że rąbie to jak dzika 🤪. Bardzo jej to smakuje (mi z resztą też 🤢 ). Kupiłam też Danonki i jutro dostanie 🙂.
Do ważenia mamy przyjść za miesiąc do kontroli.
Czy któraś z Was może mi sprawdzić czy moje słonko mieści się w tych całych "normach centylowych"? Bo ja nie wiem gdzie 🤢.



agab nie martw sie kochana moja tez wazy okolo 7 kilo teraz. A wcale zle ni wyglada, ma waleczki slodkie 🙂


moniss - ale Twoja niunia jest cały miesiąc młodsza 🤔.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
moniss77 napisał(a):
agab napisał(a):
Cześć!

Dziewczyny, my mieliśmy dziś szczepienie na WZW, trzecią dawkę. Niunia była dzielna, nie płakała, po szczepieniu też nie było temperatury czy złego samopoczucia 🙂.
Ale znowu musiało być coś nie tak 😞 - lekarka stwierdziła, że Lenka za mało przybrała 😞, waży 7080,a półtora miesiąca temu ważyła 6500, także przybrała tylko 500 🤔.
Ale ja sama już wiedziałam, że jej waga nie będzie rewelacyjna, pisałam Wam nawet, że Lenia robi się chuda 🤢 i nie ma już tych ślicznych goloneczek 😞.
Z jedzeniem ostatnio u niej nie najlepiej, mleka prawie wogóle nie chce pić - widzę, że ją to poprostu nudzi 🤔.
Byłam dziś na zakupach i kupiłam jej kaszę manną - będę ją futrować 😁. I dostałam wczoraj w sklepie takie fajne słoiczki: owoce z jogurtem, gruszki i "cośtam" z twarożkiem - i daje jej zamiast jednej porcji mleka w ciągu dnia. Powiem Wam, że rąbie to jak dzika 🤪. Bardzo jej to smakuje (mi z resztą też 🤢 ). Kupiłam też Danonki i jutro dostanie 🙂.
Do ważenia mamy przyjść za miesiąc do kontroli.
Czy któraś z Was może mi sprawdzić czy moje słonko mieści się w tych całych "normach centylowych"? Bo ja nie wiem gdzie 🤢.



agab nie martw sie kochana moja tez wazy okolo 7 kilo teraz. A wcale zle ni wyglada, ma waleczki slodkie 🙂


moniss - ale Twoja niunia jest cały miesiąc młodsza 🤔.


dokładnie to samo miałam napisać,że Lenka jest z grudnia a Julka z lutego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
KTORA OGLADALA WCZORAJ UWAGA.. MASAKRA 400 PARE FOTELIKOW DOPUSZCZONYCH DO OBROTTU A WIEKSZA POŁOWA JEST NIEZDATNA!!!! I NIE CHRONI NASZEGO DZIECKA! NAJABARDZIEJ ZASKOCZYŁA MNIE FIRMA CHICCO!! SZOK!! ALE TERAZ PRZYNAJMNIEJ WIEM JAKI FOTELIK KUPIC ZEBY BYL BEZPIECZNY 😉 NA CO ZWROCIC UWAGE 🙂


aco mowili o maxi cosi?
my go mamy a slyszalama opinioe ze jeden zlepszych dlatwgo kupilismy tez mieszy innymi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
MÓJ SYNUŚ MA DZIŚ URODZINY!!!

A ja nie mam jeszcze prezentu 🤔 🤢.
I nie wiem co kupić 🤢.


agab doskonale Cie rozumiem. Mamy chlopakow w podobnym wieku. To graniczny z cudem normalnie. Jka sa male to latwo cos kupic a pozniej....
A wymyslilas juz cos?
My w tum roku dalismy kase plus urodziny wyprawilismy, gokarty. w zeszlym mial paintball. Co roku ciezej. Mysle ze juz za rok, albo moze za dwa sam sie tym zajmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGAB - moim zdaniem chyba niewazne czy dziecko z grudnia czy z lutego bo nie ma tej samej wagi urodzeniowej i tych samych genow. Jedne dzieci sa drobne inne duze a jeszcze inne grube.
Moim zdaniem Lenia ma bardzo dobra wage [jesli nie spadla z ktoregos centyla na ktorym byla caly czas wczesniej].
Juz pisalam o tym 🙂 ale Zoska wazyla 7 kg majac prawie 9 mies a wcale nie jest chuda a wrecz lekarka powiedziala ze dobrze wyglada i kaszek nie trzeba i ze rozwija sie bardzo prawdlowo. Inna znajoma ma dziewczynke ktora ma 8,5 mies i wazy 8,5 ale jest KOLOSEM i jest olbrzymia - wyglada jakby wazyla conajmniej 10 😉 kazde dziecko jest inne a najgorsze jest porownywanie swojego do innych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAROLINA - widzialam ze Wy macie taka mate z puzzli dla córci - sprawdza sie? bo przeczytalam u zawitkowskiego ze ta mata jest idealnym podlozem do nauki raczkowania i wszystkiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
KAROLINA - widzialam ze Wy macie taka mate z puzzli dla córci - sprawdza sie? bo przeczytalam u zawitkowskiego ze ta mata jest idealnym podlozem do nauki raczkowania i wszystkiego 🙂

haha też wyczytałam to u niego i dlatego ją kupiłam 🙂 🙂 🙂 🙂 jest supeer poza tym nie mam dylematu co rozłożyć na podłogę jak kładę tam Majulkę Niunia się na niej nie ślizga więc łatwiej jest jej unieść dupcię jak chce się przesunąć to ma się jak odepchnąć więc myślę że to był dobry zakup Jagódko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie! Ja juz po pracy i zakupach. Nawet obiad zjadłam 🙂 Co prawda wczorajsza zupka chińska ale chociaż coś ciepłego 🙂 Moje słonec zko dzis tez zjadło zupek i az jestem zdziwiona bo dałam mu pół słoiczka a smakowało mu ze nie wiem. I kto by pomyślał, ze kalafior z pietruszką to jest to 🙂 Dobra uciekam bo cos mi tu "pachnie" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinaka napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
KAROLINA - widzialam ze Wy macie taka mate z puzzli dla córci - sprawdza sie? bo przeczytalam u zawitkowskiego ze ta mata jest idealnym podlozem do nauki raczkowania i wszystkiego 🙂

haha też wyczytałam to u niego i dlatego ją kupiłam 🙂 🙂 🙂 🙂 jest supeer poza tym nie mam dylematu co rozłożyć na podłogę jak kładę tam Majulkę Niunia się na niej nie ślizga więc łatwiej jest jej unieść dupcię jak chce się przesunąć to ma się jak odepchnąć więc myślę że to był dobry zakup Jagódko 🙂

a gdzie to kupilas? i ile kosztowalo? pamietasz 🙂? duze to jest? no i chyba kolejny plus ze mozna to myc a nie ma kudelkow jak kocyki, prawda? 🙂 bo ja mojemu musze co chwile lapki myc. no i kocyki sie zwijaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał(a):
Witam mamusie! Ja juz po pracy i zakupach. Nawet obiad zjadłam 🙂 Co prawda wczorajsza zupka chińska ale chociaż coś ciepłego 🙂 Moje słonec zko dzis tez zjadło zupek i az jestem zdziwiona bo dałam mu pół słoiczka a smakowało mu ze nie wiem. I kto by pomyślał, ze kalafior z pietruszką to jest to 🙂 Dobra uciekam bo cos mi tu "pachnie" 😉

😁 😁 😁 u nas tez byla wczoraj zupka chinska 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...