Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniol303 napisał(a):
jagódka Małgośka zasypia Nam między 20-21-ostatnio już jest coraz lepiej bo nie jojczy przy zasypianiu,kąpiel,dostaje butlę,myjemy ząbki i idzie spać,ja nawet myję jej ząbki rano.
A co do budzenia to ostatnio bardzo dziwnie-czasami obudzi się o pólnocy na flaszkę,a np.dziś o 3 w nocy,zazwyczaj śpi do 6-znów flaszka i śpi max do 8,dziś do 7.30
Najczęściej przesypia od 20.30-6 bez mleka,zdarzają się jej wyjątki 😠
W ogóle to jestem w szoku ile Ksawciu wcina 🤪Małgonia max 180ml,a tak to 150ml


Aniołku, i tu mam pytanko - bo wlasnie Ksawciu najczesniej po kapieli juz na przewijaku spi [oczywiscie jak sa upaly i zeby ida po 4 naraz to roznie z tym bywa, ale... 😉 jednak czesto zasypia w trakcie pielegnacji] i potem jak te ząbale umyć..? Małgonia nigdy nie zasypia przed butla?
No Ksawciu ostatnio KOCHA KASZKI Z BUTLI i to mnie tez troszke zaczyna niepokoic bo mam wrazenie ze jedzenie lyzeczka traktuje jak zabawe a nie zaspokajanie glodu i jak po obiadku i spacerku wracamy do domu to juz piszczy o butle i ja "szejkuje" i mieszam a on juz pysia otwiera patrzy na mnei z wyrzutem i placze 🤢 Z butli teraz je jak nigdy - na noc 200, nad ranem 200, na sniadanie jak dawniej mu robilam kaszke bo nie chcial butli tak teraz wcina 120-160, potem kolejna flacha miedzy 16-17 i zjada 160-200 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
aaaa i co do atrakcji to u Was tez są tylko pewnie do tej pory nie zwracałaś na to uwagi 😜
gdzieś niedaleko Was jest tez park dinozaurów 😉


wiem wiem, tylko chodzilo mi o atrakcje typu dmuchane zjezdzalnie, karuzele, gofry itp - typowo wakacyjne 😉
U nas jest DINOZATORLAND - park dinozaurow w ZATORZE [dla mnie nuda nuda nuda, ale ponoc teraz dzieci zafascynowane dinozaurami, trza sie bedzie szkolic 😉] park miniatur w Grywałdzie [dla mnie tez nuda, bo widzialam daaawno temu park miniatur pod rzymem i to w ogole bez porownania], poza tym jest szereg imprez typu swieto jabloni, marsz jamnikow itd - dawniej jeszcze jak bylismy tylko ja i M. to bylam na biezaco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
aaaa i co do atrakcji to u Was tez są tylko pewnie do tej pory nie zwracałaś na to uwagi 😜
gdzieś niedaleko Was jest tez park dinozaurów 😉


wiem wiem, tylko chodzilo mi o atrakcje typu dmuchane zjezdzalnie, karuzele, gofry itp - typowo wakacyjne 😉
U nas jest DINOZATORLAND - park dinozaurow w ZATORZE [dla mnie nuda nuda nuda, ale ponoc teraz dzieci zafascynowane dinozaurami, trza sie bedzie szkolic 😉] park miniatur w Grywałdzie [dla mnie tez nuda, bo widzialam daaawno temu park miniatur pod rzymem i to w ogole bez porownania], poza tym jest szereg imprez typu swieto jabloni, marsz jamnikow itd - dawniej jeszcze jak bylismy tylko ja i M. to bylam na bierzaco 😉


wszystko fajnie tylko czasmi marzysz żeby iść normalnie na spacer a nie co 3kroki stawać i odpowiadać na miloion pytań i odciągać siłą od stoiska 🙃 🤢 a dziecko nie zawsze rozumie że w domu nie potrzebny jest kolejny wiatraczek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
aaaa i co do atrakcji to u Was tez są tylko pewnie do tej pory nie zwracałaś na to uwagi 😜
gdzieś niedaleko Was jest tez park dinozaurów 😉


wiem wiem, tylko chodzilo mi o atrakcje typu dmuchane zjezdzalnie, karuzele, gofry itp - typowo wakacyjne 😉
U nas jest DINOZATORLAND - park dinozaurow w ZATORZE [dla mnie nuda nuda nuda, ale ponoc teraz dzieci zafascynowane dinozaurami, trza sie bedzie szkolic 😉] park miniatur w Grywałdzie [dla mnie tez nuda, bo widzialam daaawno temu park miniatur pod rzymem i to w ogole bez porownania], poza tym jest szereg imprez typu swieto jabloni, marsz jamnikow itd - dawniej jeszcze jak bylismy tylko ja i M. to bylam na bierzaco 😉


wszystko fajnie tylko czasmi marzysz żeby iść normalnie na spacer a nie co 3kroki stawać i odpowiadać na miloion pytań i odciągać siłą od stoiska 🙃 🤢 a dziecko nie zawsze rozumie że w domu nie potrzebny jest kolejny wiatraczek 🙃


hehehe 🙃 no tak, z drugiej strony to w wakacje macie caly czas wszedzie ruch jak u nas na florianskiej 🙂 [tzn u nas kiedys bo teraz u nas czyli w olkuszu ni ma florianskiej 🤢]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka no tak ją "wytresowałam",że nie zasypia,najpierw mlesio a potem nyny,a jak już przymyka oczka to biorę gazik i wkładam jej do buźki i czyszczę na śpiocha-narazie nie strajkuje i nie budzi się 😜
Dziś Małgonia np.jest na samym mleczku,nawet obiadku nie chciała,deserku troszkę ale to pewnie przez upał.Ostatnio czytałam,że dzieci przechodzą fazę wzrostu i mają takie dni,że jedzą bardzo dużo i budzą się o dziwnych porach(w nocy)żeby zaspokoić głód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze a propos tego parku dinozaurow, ja wtedy bylam w 5 mies ciazy, to byla niedziela...pamietam jaka bylam zla ze tam pojechalismy - tysiace wrzeszczacych i biegajacych dzieci, pileczki, zjezdzalnie, karuzele, koniki, baloniki - mega duzy teren i jeden kibel...stalam w kolejne ponad 40 min.
Ja przeszlam ten park w 30 min i najgorsze jest to ze nie da sie go przejsc szybciej czy na skroty bo to jak w jaskini - jak juz wejdziesz to musisz isc z tlumem bo waskie przejscia/kladki i ruch jednostronny...
Brat meza z dziewczynkami i ich kuzynkami szli przez ten sam park 2 godziny 🤢 [przy kazdym gadzie czytali cala historie i robili zdjecia] my czekalismy przy wyjsciu.
Jedyne co zapamietalam to jeden wielki sikający gad-siural co pare sekund wiadrem wody - ciezko bylo uciec od obsikania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka dobre pytanie, bo ja też ostatnio o tym myslałam jak tu myć ząbka 🙂 Piotrus je na noc koło 200ml mleczka z kaszką, od jutra zaczne mu myc zabka po jedzonku bo dopiero dziś kupiliśmy szczoteczkę 🙂 W nocy na jedzonko budzi sie różnie, przeważnie o 5 i je 150-180 mleczka, poźniej śpi ( albo i nie)2- 2,5 godzinki max. A co do jedzenia łyżeczką to je jogurcik o 11 z biszkoptem i poźniej o 14 obiadek ( ale nie zawsze bo czasem jak wracam z pracy nie chce mi się nic wiec butla) i o 17 też butla z mleczkiem. A spać chodzi zaraz po wieczornym mleczku, najpóźniej o 20.30. Czasem zdaża mu sie wstać raz, czy drugi ale dostaje smoka i dalej spi do rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
Jagódka no tak ją "wytresowałam",że nie zasypia,najpierw mlesio a potem nyny,a jak już przymyka oczka to biorę gazik i wkładam jej do buźki i czyszczę na śpiocha-narazie nie strajkuje i nie budzi się 😜
Dziś Małgonia np.jest na samym mleczku,nawet obiadku nie chciała,deserku troszkę ale to pewnie przez upał.Ostatnio czytałam,że dzieci przechodzą fazę wzrostu i mają takie dni,że jedzą bardzo dużo i budzą się o dziwnych porach(w nocy)żeby zaspokoić głód.


moj dzis dostal sloik -tzn zawartosc- na obiadek i jadl tylko mu sie uszy trzesly 😮 deserek tez bardzo chetnie je codziennie - i to zaraz po butli ok 17-18 - dostaje sinlac plus caly sloik owocow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂

a jakie to rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂


A zawitkowski bardzo odradza niekapki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justys, brakuje Wam liteki "T" w opisie ząbków 🙂

ja uciekam bo maz mnie zje wzrokiem i bynajmniej nie chodzi o "ten" rodzaj zjedzenia...on przy garach stoi i myje wszystko - a ja mialam prasowac rzeczy na wyjazd a siedze przed kompem ☺️

uciekam zegnam sie czule ze wszystkimi

zycze milego weekendu

buziaki usciski papa 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Jagódka dobre pytanie, bo ja też ostatnio o tym myslałam jak tu myć ząbka 🙂 Piotrus je na noc koło 200ml mleczka z kaszką, od jutra zaczne mu myc zabka po jedzonku bo dopiero dziś kupiliśmy szczoteczkę 🙂 W nocy na jedzonko budzi sie różnie, przeważnie o 5 i je 150-180 mleczka, poźniej śpi ( albo i nie)2- 2,5 godzinki max. A co do jedzenia łyżeczką to je jogurcik o 11 z biszkoptem i poźniej o 14 obiadek ( ale nie zawsze bo czasem jak wracam z pracy nie chce mi się nic wiec butla) i o 17 też butla z mleczkiem. A spać chodzi zaraz po wieczornym mleczku, najpóźniej o 20.30. Czasem zdaża mu sie wstać raz, czy drugi ale dostaje smoka i dalej spi do rana.


macie prawie takie same pory karmienia 😜u Nas jak w zegarku koło 6 mlesio,koło 9 jogurt z owocami,11 mleczko,14 obiad,16-17 deserek,20 mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
aniol303 napisał(a):
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂


A zawitkowski bardzo odradza niekapki 😜


a nie doczytałam ☺️ ☺️ ☺️ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
aniol303 napisał(a):
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂

a jakie to rady?


Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie 🙂
to jedna z tych dobrych rad,trzeba z powrotem wrócić z dzieckiem do parteru i towarzyszyć Mu podczas zabawy-działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
aniol303 napisał(a):
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂

a jakie to rady?


Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie 🙂
to jedna z tych dobrych rad,trzeba z powrotem wrócić z dzieckiem do parteru i towarzyszyć Mu podczas zabawy-działa 🙂


działa 🙂 i tak do 3 lat 😜 minimum
gorzej jak coś się chce w domu zrobić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Justys, brakuje Wam liteki "T" w opisie ząbków 🙂

ja uciekam bo maz mnie zje wzrokiem i bynajmniej nie chodzi o "ten" rodzaj zjedzenia...on przy garach stoi i myje wszystko - a ja mialam prasowac rzeczy na wyjazd a siedze przed kompem ☺️

uciekam zegnam sie czule ze wszystkimi


zycze milego weekendu

buziaki usciski papa 😘 😘 😘

dzięki Jagódka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
aniol303 napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
aniol303 napisał(a):
No i muszę też powiedzieć,że wprowadzam w życie rady Zawitkowskiego 🙂które działają,Małgonia jest.... odpukać tfu tfu na psa urok 😉ostatnio kochaniutka 🙂
Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie,łazi po Mnie,szczypie,ciągnie za włosy ał ał 😉ale nie miauczy,ryczy itp. 🙂

a jakie to rady?


Wystarczy,że położę się obok niej na podłodze i spokój totalny,bawi się pięknie 🙂
to jedna z tych dobrych rad,trzeba z powrotem wrócić z dzieckiem do parteru i towarzyszyć Mu podczas zabawy-działa 🙂


działa 🙂 i tak do 3 lat 😜 minimum
gorzej jak coś się chce w domu zrobić 😜


to prawda coś za coś,toteż w niedzielę nie odpoczywam tylko zapieprzam ostro na szmacie 😜ale wolę tak niż codzienny krzyk,a obiad się robi jak tatuś wraca z pracy albo niunia śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...