Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

PINACOLADA - a jak koszluki??? bo Ci mialy przyjsc. Daj znac jaka jakos to sobie tez zamowie jak beda ok 🙂

Ide malowac paznokcie bo mam w strasznym stanie :/ połamane, obgryzione, fuuu 😞

Acha, i wiecie co, od 3 dni mnie zęby bolą - cała prawa strona... kurcze, moze w tym co jem brakuje jakis witaminek i Ksawciu mi zabiera co moze i dlatego mam takie paznokcie i zeby... 🤨




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud - woda była w drodze tyle że od tej drogi do mojej działki mam jeszcze 120m prywatnej drogi więc przyłącza były długie i musiałam dodoatkowo zainstalować hydrant - taki był warunek ( a sam hydrant 1200zł)

jagoda - koszulki jeszcze nie doszły ale jak tylko je przymierzę to dam znać. W tym tyg dużo przesyłek oczekuję : koszulki, podkoszulki ciązowe, rożek+pzrybornik i sterylizator. mam nadzieję ze wszystko przyjdzie a teraz już uciekam do pracy. Zaloguję się znowu pare min po 12

Pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jeszcze takie pytanie do Was odnośnie karmienia dzidzi na początku pewnie kazda bedzie karmiła piersia ja chce tyle ile wlezie ile fabryka da 🙂 chce co najmniej do roku byc z małą w domku ale w pewnym momencie trzeba bedzie wprowadzać zupki itd. czy wy chcecie dawać swoim dziecia zupki w słoiczkach bo ja jestem zwolennikiem gotowania zup samodzielnie nie wiem dlaczego moja zupa ma byc gorsza od słoiczkowej czy wy może wiecie cos o przeciwskazaniach jeśli chodzi o gotowanie dla dziecka samodzielnie ? pytam bo gdzie tylko przełączam program to reklamują zupki ze słoika czy to jest jakiś nowy tręd ? nie wiem wydaje mi sie że lepsze jak ja ugotuje na pysznym mięsku i z dużą ilościa warzyw ale może są jakieś przeciwskazania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy ja też chce karmić piersią ile wlezie ale po pierwszej ciąży miałam bardzo mało pokarmu karmiłam tylko do 3 miesiąca . A co do zupek też bym chciała gotować czasem sama . np. moja chrześnica co dziennie je gerbery , mleko i grysik ( 9 miesięcy ) i ma niedowage 1 kg i mi się wydaję że to ta chemia z tych gerberów czasem można dać ale nie co dziennie ja też jestem przeciwna słoiczkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy oczywiście,że chcę karmić piersią-o ile będzie pokarm 🙂 a co do słoiczków,to jest tylko wygoda.Mamy nie zawsze mają czas-szczególnie te pracujące aby ugotować zupki 😞
Nie ma to jak ugotowane przez mamusię-zdecydowanie mniej chemii a poza tym jaka oszczędność-słoiczek tylko w ekstremalnych sytuacjach.
Powiem Wam,że moja siostra gotowała więcej i mroziła w porcjach,zawsze miała obiadek pod ręką 😆 no i pracowała 🙂 Zamierzam też tak robić,polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem wam ja zawsze pracowałam i to na zmiany do tego kolejne studia porzadki w domu remoty itd ale zawsze w domu jest obiad ugotowany i zawsze na to mam czas choćbym miała troche nocy zarwać to nic obiad to musi byc teraz jak jestem na l4 to jak wstaje po sniadaniu obieram ziemniaki dusze mięsko tak jak dziś i o godz 9 mam juz obiad przygotowany i zostanie mi tylko wstawic ziemniaki jak maż ma z pracy przyjść to co to za trudnośc dla dziecka ugotować na 2 dni zupkę do słoika wlać i do lodówki nie bedzie sloiczków o nie chyba że gdzieś w dalekiej podroży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jestem! Przewijak wymieniony, termoopakowanie kupione, brzuch zmierzony ( przybyło 27cm!) 😉

Co do witaminek to ja biore tylko FeminitalN ale pewnie w czwartek coś mi dołozy bo coś za często mi ten brzuch się stawia 😞 Pewnie magnez dostanę i nospę na stałe

Jeśli chodzi o karmienie piersią to chyba będę jedyną wyrodną matką bo nie zamierzam karmić długo. Julę karmiłam 9 m-cy, 9x miałam zapalenie piersi 🤢 , Julka chorowała dużo więc jej to niewiele chyba dało a ja byłam uziemiona przez to karmienie jak diabli. Za każdym razem jak ją brzuch bolał to padało pytanie "czego się najadłaś" i wyrzuty sumienia gotowe! Dlatego już teraz się zaopatrzyłam w akcesoria do karmienia żeby w razie czego mieć uż wszystko gotowe. Oczywiście nie zarzekam się ale nie nastawiam się na długie karmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Mnie jest tak samo,wszystko mam gotowe,właśnie zaraz zabieram się za zaprawianie gruszek 🙂obiadek w lodówce-tylko podgrzać 🙂 wystarczy sobie dobrze czas zorganizować.Każda z Nas ma inne podejście do domu i tych wszystkich obowiązków.


zgaga-już codziennie raz mniejsza raz większa blee 😞 też czasami sięgam po bąbelki,bo mleko nie zawsze pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy napisał:
Ja mam jeszcze takie pytanie do Was odnośnie karmienia dzidzi na początku pewnie kazda bedzie karmiła piersia ja chce tyle ile wlezie ile fabryka da 🙂 chce co najmniej do roku byc z małą w domku ale w pewnym momencie trzeba bedzie wprowadzać zupki itd. czy wy chcecie dawać swoim dziecia zupki w słoiczkach bo ja jestem zwolennikiem gotowania zup samodzielnie nie wiem dlaczego moja zupa ma byc gorsza od słoiczkowej czy wy może wiecie cos o przeciwskazaniach jeśli chodzi o gotowanie dla dziecka samodzielnie ? pytam bo gdzie tylko przełączam program to reklamują zupki ze słoika czy to jest jakiś nowy tręd ? nie wiem wydaje mi sie że lepsze jak ja ugotuje na pysznym mięsku i z dużą ilościa warzyw ale może są jakieś przeciwskazania


W telewizji strasznie denerwują mnie te reklamy dotyczące gotowego jedzenia typu fix itd. nie wspominając już o gerberach i innych gadach.Absolutnie nie będę dziecka faszerowała chemią.Też zamierzam sama robić zupki i przecierki do tego warzywa kupuję tylko na targu od ludzi ,którzy mają własne warzywa i owoce.Dziś polecają dla małego dziecka gotowe a potem dla starszego człowieka jedzenia w proszku fix i tak może dożyjesz 40-50 lat na takim żywieniu.Żerują na tym,że współczesne kobiety nie mają czasu i lubią wygodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami ja też kupuję całą wielką torbę mięsa na targu od zaufanych i sprawdzonych ludzi nie takie z supermarketu(bo można się zdziwić jak bardzo się różni) i potem mrożę.Dzięki temu mam całą zapchaną zapasami.Do tego ziemniaki zakupuję po 15-30kg i też mam zapas +inne rzeczy więc wystarczy dobre planowanie i trzeba pomyśleć wcześniej co zrobić na obiadek ,więc co za problem zrobić dziecku zupkę albo przecierkę z warzyw? ja nie widzę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud ja też lubię wygodę-zresztą.która z Nas nie lubi? i bywa,że nie mam czasu ale to nic nie znaczy-wrzucają kobiety do jednego worka-Ci kretyni od reklamy.
Jak się chce to się zrobi.

Najpierw polecają żarcie,a potem leki,bo jesteśmy po tym żarełku chorzy,to jak mamy długo żyć? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gotowania - ja kocham gotować! i m.in. dlatego nie moge sie doczekac naszego mieszkanka bo nie gotuje juz od 7 miesiecy :/
Co do słoiczków-wieszosc mam przeciwna a jednak ktos to kupuje 🙂
Ja mam znajomych w kontroli jakosci i czytalam kilka artykułów na ten temat i mam mieszkane uczucia. To jest troche jak z karma dla psów - moja mama powiedziala ze moj bigielek nie bedzie jadl tych wstretnych pastylek i mu 3 lata gotowala - biedka ma teraz taką alergie ze szok i musial sie przesatwic na karme za 400 pln! I wcale jej nie chce ale tam jest wszystko idealnie zbilansowane i niczego mu nie braknie.
Wracajac do słoiczkow-no podobno sa zdrowsze niz niektore pseudo ekologiczne uprawy z targu.
Jachcialabym gotowac, ale jak bedzie trzeba to kupie sloiczki.


BIORE tylko FEMINATAL 400, MAGNE B6 bralam tylko przez piersze 3 miesiace.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...