Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cholewcia próbowałam nagrać sobie komórka jak moja lady bryka ale niestety nie potrafie samemu ciężko nagrać bo... nagrałam sobie koszulkę i kawałek brzucha eh pierdoła ze mnie 🙂 musze od kogoś pozyczyć kamere bo na kom nie wychodzi ja tez powinnam jeśc buraki ale dziewczyny jak na początu ciąży załatwiłam sie burakami to do teraz mam odraze straszną ale może soczek jest dobry może trzeba by spróbować granaty jem z pietruszka to już nie tak wesoło z ta zieloną bo nie wychodzę z domku na zakupy a co jeszcze można ???? tabletki jem ale przydałoby się cos naturalnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzienne zapotrzebowanie na żelazo u dorosłego mężczyzny to 1 mg, kobiety – 1,4 mg (z uwagi na utratę krwi w czasie miesiączek). Jednak, by tyle organizm przyswoił, trzeba mu dostarczyć żelaza nawet kilkunastokrotnie więcej, bo średnio 10-20 mg. Zwykle bowiem tylko 10 proc. jest wchłaniane, reszta wydalana z organizmu.

Najbogatszym źródłem żelaza w pożywieniu są: mięso, podroby (wątróbka), żółtko jaja, kakao oraz nać pietruszki. Nieco mniej jest go w rybach, drobiu, zielonych warzywach, razowym chlebie. Spożycie tego pierwiastka jest ściśle związane z jakością pokarmów i ich kalorycznością.

Żelazo występujące w jedzeniu dzieli się na dwa rodzaje: hemowe, które jest w produktach zwierzęcych, i niehemowe, pochodzące głównie z roślin, gorzej przyswajalne.

To, ile tego cennego pierwiastka dostarczymy organizmowi, zależy nie tylko od jego ilości w posiłku. Można polepszyć wchłanianie dbając, by w jedzeniu było mięso i produkty bogate w witaminę C oraz kwas foliowy. Natomiast jedząc tłuste potrawy, bogate w białko czy produkty mleczne przyswajanie żelaza będzie mniejsze. Pogarszają je też między innymi otręby, herbata, kawa, kakao i czerwone wino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam żelazo 10,6 ..
I jem Biofer Folic..
Moja dzidzia teraz ma czkaweczke ;p
Wogule to zauważyłam że bardzo brzuszek mi urósł..
A co do depilacji bikini masakra..Nic nie widziałam ostatnim razem..Tylko z lusterkiem ale namęczyłam się nie samowicie..

Wogule to dziś rano spanikowałam bo zaczełam czuć takie ciągniecie w dół..I poczułam się jak bym miała się posikać..I ten straszny ból w kręgosłupie myślałam że już się zaczeło bo pojawiły się skurcze trwały około 10 sekund.. i puszczało i tak przez 45 min..Masakra no ale nic mówie poczekam i przeszło na jakieś półtora godziny i znów tylko teraz same skurcze i ciągniecie w dół przez jakieś 15 min.. około co 20 - 30 sekund noi przeszło..I do teraz już nic..Dziwne..
No ale narazie nic się nie dzieje czuje się dobrze i jest ok..Mam nadzieje że tak zostanie no jakieś 30 minut temu na jakieś 10 sekund stwardniał mi brzuszek ale to te przepowiadające skurcze..
Moje maleństwo dziś strasznie szeleje w brzuszku ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow Dusia dzieki 🙂 cholewcia ale tak jajka nie jadłam od początku ciąży bo nie mogę wątróbka nigdy jeszcze nie gościła w moim organiżmie i nie zagości fuj jedynie warzywa schodzą w ilościach bardzo duzych do mięsa sie zmuszam codziennie jeśli chodzi o witaminę c to jem ja chyba nawet w nadmiarze musze sie zmusić do soku z buraków jutro powiem mężowi żeby kupił i sok z marchwi świeżo zrobiony musze kupić marchewke bo cały czas piję sok marchwiowy jednodniowy ale dodałabym sobie cos jeszcze do niego np banana kiwi granat a sokowirówka jest jak myślicie czy to wystarczy??? chyba tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz pytanie do dziewczyn, ktore juz kupily wozek albo wybraly - Jakiej dlugosci jest wasza gondola?bo ja szukam i szukam i same malutkie jakies znajduje, a Agata pozno zaczela siadac i siadla w ostatnim momencie jak sie na dlugosc miescila w gondoli, ale pewnie na koniec bylo jej niewygodnie, dlatego dla drugiej niuni chcemy wybrac cos wygodniejszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Depilacja - hmmm, jeszcze 2 tyg temu przed wizytą u mojej gin wydepilowałam nogi woskiem i UWAGA!!!bikini też!!! W prawdzie nie tak głęboko jak zwykle ale tyle ile spod bielizny wystaje. Resztę przycięłam trymerem i było ok. Nie mniej jednak nie znaczy to wcale, że taka sztuczka uda mi się przed kolejną wizytą. Tzn. nogi na pewno tak (łydki +kolana) a bikini....pożyjemy zobaczymy 😉 O pachach nie wspominam bo w tym ciąża akurat niewiele przeszkadza więc robię to regularnie. Ale to takie moje zboczenie zawodowe więc nie dobierajcie sobie do głowy 😉
Jak co to zapraszam do Bochni - chętnie obsłużę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie to chyba dla mnie malo 😞 bo mielismy quinny i tam wymiar wewnetrzny to bylo 77, a Agata usiadla porzadnie na przelomie 6/7miesiaca a byla z niej i nadal jest spora dziewuszka 🙂 narazie jak szukam to takie duze gondole maja wozki ktore mi sie kompletnie nie podobaja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my cloud- własnie ja mieszkam teraz w Irlandii 🙂 i naszczescie tutaj wykonanie prawa jazdy nie jest tak skomplikowane jak w Polsce 🙂 ide tylko napisac cześć teoretyczna potem dostaje L (nakllejka na samochod) i przez pol roku jezdze i sie sama ucze i dopiero potem mam druga cześć i jak zdam dostaje pelna prawo jazdy. 🙂

Zmykam się polozyc i nynanc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza! 🙂

Czesc Kobietki!
Jest 7.00 a ja juz wykapana i forum nadrobione 🙂
Wczoraj z ta kuchnia bylo srednio przyjemnie - facet okazal sie strasznym cynikiem i chamem. Dobrze ze nie ma jeszcze zaplacone i miec na pewno 100% nie bedzie. Spieprzyli jeszcze kilka innych rzeczy = lista zastrzezen jest długa.
Mieszkanko juz super wyglada ale niestety nie wyrobili sie i koncza w pon a nawet moze we wt bo beda mieli mnostwo poprawek (rysy, dziury w scianach, widoczne gladzie itp.)

Widzialam ze gadalyscie o goleniu - kazda z nas widac ma ten sam problem tylko Pinacolada sie wyłamuje 😁
Ja mam wizyte u gina 16go i mam nadzieje ze golic sie juz bede we wlasnej łazience bo nawet specjalnie kupilismy brodzik z siedziskiem i zamontowalismy duza lamke ledowa nad kabina zeby bylo jasno 🙂
Tutaj z lusterkiem i ak nic nie widze - musialabym jeszcze wziac lupe i latarke 😉 a i tak jak sie nawet ostatnio przed wizyta golilam to nie mialam czasu sie sprawdzic i nie mam pojecia co mi tam za wzór wyszedl 😉 kij z tym...pomyslalam sobie ze pewnie jest jeszcze wiele kobiet ktore wcale sie nie gola i lekarz tym widokiem nie jest zaskoczony 🙂

Kopania w zebra to ja juz sie boje...jesli to jest to to mi przechodzi po calym ciele prad taki ze az oczy zamykam... 🤢

Buraczkow nie jem i nie robie soków bo pierwsza sokowirowka na buraczkach sie spalila a na drugiej bylo ewidentnie napisane ze burakow nie mozna do niej wsadzac :/
Morfologii lekarz nie kazal robic wiec nie wiem znowu czy robic czy nie robic...


misiamamy - to racja na kamerce w tel nic nie widac niestety...ja mialam teraz przez pare dni zwykla kamere i zupelnie inny efekt 🙂


Ja uciekam, dziś czeka nas baaaaardzo długi dzień, nie wiem jak fizycznie dam rade...
Teraz maz na mieszkaniu - podpinaja gaz i wszystkie instalacje sprawdzaja.
Potem jedziemy na caly dzien do krk kupic maksymalnie ile sie - wieszaczki, karnisze, rolety itd, zamowic wozek, pokupowac reszta brakujacych do spzitala rzeczy i wieczorem do mojej drugiej przyjaciolki na fotograficzny seans z jej tegorocznego rejsu wokol Korsyki 🙂


Zycze Wam milej soboty

buziaki 😘






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry kruszynki 🙂
tylko jedna przerwa w spaniu dziś była i wysapna jestem bardzo 🙂
Pinacolada masz ode mnie oklaska za to bikini obiecalam kiedys że dostaniesz slowa dotrzymuje moje gratulacje 🙂
ja bym tego nie zrobiła za żadne pieniądze 🙂tak sie boję 🙂
Jagódka to dziś czeka cie bardzo pracowity dzień alepamietaj żeby w sklepach pomimo wszystko nie biegać i od czasu do casu usiąć sobie na ławce mam nadzieje że kupicie wszystko co wam potrzeba ju z do końca remontu 🙂 miłego dnia uważaj na siebie 🙂i na Kasawcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - no widzisz jak to jest...ja tu nadal kwitne.. 😞 poklocilam sie jeszcze z mezem no i stracone pol dnia...juz niewiele zalatwimy, wozka nie zamowimy a w krk bedziemy pewnie po 14stej 😞 Nienawidze jak mi ktos burzy plany...uuhhh jak tego nie lubie....malo tego jestem niewyspana bo wstalam po 5 tej razem z mezem i nie wiem po co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
mycloud napisał:
80 cm / 35 cm


http://www.allegro.pl/item794401581_fyn_4_ds_z_fotelem_jedo_mix_kolorow_gratisy.html




Mycloud - ogromny wybór kolorów - szok!! Ale czy ta gondolka ma pałąk do przenoszenia jej czy trzeba za te metalowe uchwyty po bokach trzymać?


Ja zamówiłam bez tych metalowych pałąków,ale gondola ma uchwyty do przenoszenia schowane z mało widocznym miejscu za ekspresem.Tak naprawdę ten wózek ma wszystko czego mi potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sobotnio! ja dziewczyny dziś prawie w sklepie zemdlałam - podzieliliśmy się z mężem kolejkami on za mięsem ja za wędlinami i moja niby krótsza ale tak mi się słabo zrobiło, że masakra dawno się tak nie czułam!przeprosiłam Panią za mną i w te pędy do męża oddać mu córcie, kucnęłam i po chwili wszystko wróciło do normy ale co sobie i jemu stracha napędziłam to nasze.

Pinacolada właśnie wczoraj z mężem przedyskutowaliśmy tę sprawę no i masz rację 🙂 w dodatku jak niunia będzie mieć te 6-7 miesięcy to będą już wakacje więc lepiej w spacerówce 🙂 tylko teraz musimy oboje się na jakąś zdecydować
mycloud ładny ten Twój wózeczek 🙂 muszę mężowi pokazać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia - mój wózek wymiary gondoli ma 82x36x20cm jest troche mniejsza od tego Pinacolady
http://www.allegro.pl/item799212251_nowosc_wozek_merc_sl_fotelik_gratisy_kola_p.html
w sumie to jeszcze nie mój ale mam zamiar go kupić ;p
Mycloud - ja mam takie pytanko bo widze że masz ten wózeczek wraz z tym żę można wozić dziecko
w foteliku no ale popatrz na zimę jest to trochę nie potrzebne bo jest za zimno że
by wozić go w foteliku..A w lato już nie będziesz tego używać bo będzie mieć pół
roku i nie bedzie chciało w tym foteliku tak siedzieć.. Fajne to jest jak się
rodzi w lato..No ale każdy robi jak chce..To tylko taka moja sugestia bo moja
kuzynka chciała kupić sobie wózek BABY MERC i on jest właśnie z tym fotelikiem
no ale mówiłam jej i w sumie doszła do wniosku że chyba mam racje ona rodzi w
grudniu ma na 25 termin..Ale twój wózek bardzo mi się podoba 😉

A co do depilacji to narazie gole tylko to co wystaje z bikini..Bo nie mam siły się męczyć
wr.. no ale musze bo już mi troche urosły te włoski ;p A zresztą mój lekarz już mnie nie
bada więc moge pozwolić sobie na większy zarost heh

U mnie dziś tragedia nie chce się w piecu palić i się męczę ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyjątkowy -oj nie no coś ty wyobraź sobie,że idę na zakupy do supermarketu z całym wózkiem...wtedy właśnie zakłada się fotel na stelaż, a na fotel można założyć śpiwór ten ,który ja kupiłam i chyba kilka innych dziewczyn kombi,do lekarza też nie trzeba brać całego wózka tylko fotel wyciągnąć z samochodu i załadować na stelaż.Właśnie w tym wózku jak widać na zdjęciu fotel jest prawie zupełnie na leżąco co widać jeszcze bardziej na żywo,dla mnie to kolejny wielki plus gdyż już w maxi cosi jest wyżej i dziecko jest na pół leżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...