Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A tu inna informacja.... 🥴

Przed skończeniem przez dziecko czterech tygodni życia powinniście dokonać wyboru przychodni. Jeśli zrobicie to później, nie przyjdzie do Was położna i pediatra (wizyty odbywają się w pierwszym miesiącu życia dziecka).

Wybór placówki, w której ma być leczony noworodek
Wybór przychodni możecie zgłosić telefonicznie, a położna podczas wizyty patronażowej wypełni z Wami deklarację. Jednak w niektórych przychodniach deklarację trzeba złożyć osobiście wcześniej. Wtedy może to zrobić Tata dziecka (musi mieć przy sobie również dowód osobisty mamy dziecka).
Możesz zapisać dziecko do przychodni państwowej lub prywatnej (niepaństwowe placówki, które podpisały umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, będą przyjmowały malca bezpłatnie, nie będziesz także płacić za obowiązkowe szczepienia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I jeszcze jedna:

Kiedyś, to szpital przekazywał informacje o urodzeniu się dziecka do przychodni rejonowej. Dziś kiedy mamy wybór przychodni i lekarza musimy sami zapisać/zgłosić dziecko.

Pierwsze zgłoszenie

Po wyjściu ze szpitala rodzice zobowiązani są do zgłoszenia urodzenia dziecka w przychodni według swojego wyboru, gdyż nie ma już w Polsce rejonizacji pacjentów. Zgłoszenie polega na wypełnieniu deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w imieniu dziecka, podaniu numeru PESEL dziecka (numer ten można podać również później, tuż po nadaniu jeśli w momencie zgłoszenia dziecko nie ma go jeszcze nadanego) oraz okazaniu książeczki zdrowia dziecka otrzymanej w szpitalu.

Po takim zgłoszeniu do noworodka na wizytę przychodzi położna środowiskowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - wiesz co, zadzwonie potem do mojej przyjaciolki i zapytam ja po prostu jak te wszystkie formalnosci wypelniac i w jakiej kolejnosci itp.

Moj M chce sobie zrobic liste rzeczy do zrobienia bo chcemy byc spokojni (rejestracja, meldunek, becikowe itp.) jak bede miala pelny obraz obecnej sytuacji to dam znac i Wam tu wszystko napisze 🙂

Ja jeszcze tez nie wiem gdzie sie odbiera becikowe czy tam gdzie sie dziecko rodzi czy tam gdzie bedzie zameldowane... 🤢


alice - dzieki 🙂
a co do wózka to ja też nim jeździłam wczoraj po domu i wpinałam gondole i wypinałam (masakra jest z wypinaniem nie wiem jak sobie poradzę nie mając trzech lub czterech rąk 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - ja nie mialam wyboru bo go dostalam 😆 ale teraz to ja ewentualnie moge nim udo objąć 😉
Nie mam pojecia co Ci doradzic - ale jak na allegro to moze napisz do użytkownika i zapytaj ile dany rozmiar ma cm długosci i juz moze to da Ci jakis obraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda ja byłam w ośrodku wypełnić 2 deklaracje na położną i pielęgniarkę środowiskową. (ponieważ mam nowy adres zamieszkania a zameldowania bez zmian)
Pielęgniarka mi powiedziała żebym sobie teraz to wypełniła a jak się mały urodzi to przyjdzie Mąż i wypełni deklarację synka , a tak to oni moje dane mają i przyjdzie położna i środowiskowa na nowy adres.
Ty też tak zrób póki jeszcze masz siłę 🙂 i powiem ci że my wszyscy będziemy u jednego lekarza rodzinnego i wiem że jakby się coś działo to o każdej porze dnia i nocy przyjedzie do nas bez żadnego płacenia, tylko będzie to jako wizyta domowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, podobno jakas kobieta z powodu zbyt dlugich formalnosci i tym ze nikt sie nia nie zajal urodzila dziecko tzn wypadlo z niej dziecko i rąbnelo glową o posadzkę..nie wierze... 😠 😠 🤢
OGLADAJCIE TVN beda teraz o tym mowic!

ps. nie wiecie dziewczyny czy w szpitalach jest teraz jakies ograniczenie "gości" na oddzialach chocby z powodu grypy...? 🤢

bo kilka dni temu mam mi mowila ze corka znajomej rodzila w Zeromskiego w Krakowie i ogromnym minusem tego szpitala bylo dla nich to ze cale pielgrzymki sie przewalały po pokojach gdzie sie lezy z dzieckiem..
przeciez ja chyba sie wsciekne jak tak bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Becikowe to tam gdzie dziecko bedzie zameldowane z tego co sie orientuje ale dowiedz sie dokladnie i daj znac.

Co do wozka to moj stoi nakryty przescieradlem bo zauwazylam po kilku dniach stania ze na jego plastikowych czesciach ktore sa czarne zaczal osiadac kurz 😠 Ale jutro albo w srode wraca do mnie lozeczko i musimy znalezc miejsce na wozek ktory stoi teraz na miejscu lozeczka. Niby 4 pokoje a jakos ciezko z tym miejscem 😞

Wczoraj kupilam sobie koszyczki wiklinowe na allegro na takie rozne pierdolki, ktorych jest sporo a ktore przeciez trzeba gdzies pomiescic - nie moge sie doczekac kiedy przyjda - bede miala nowe zajecie 🙂

Wiecie co, dobrze ze nie kupowalam takich lepszych biustonoszy do karmienia! Kupilam tylko 1 taki zwykly bawelniany bez usztywnien pod pizame do szpitala i do spania. Zauwazylam gdzies od tygodnia ze biust mi jeszcze rosnie a urosl juz na poczatku ciazy z "c" na "e" i teraz rosnie nadal. Zaczyna gomadzic sie mleczko i moj biust wyplywa z miseczek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam tvn-u w sypialni a nie chce mi sie isc do salonu 😞 A o tym przypadku czytalam i slyszalam i jestem przerazona!!!


Moja gondola wypina sie rewelacyjnie - jedna reka chwytamy za palak a druga naciskamy taka klapke w zasiegu reki i juz gotowe. A to wazne bo przeciez w wiekszosci to same bedziemy sie z tym mocowac. A Ty Jagoda nie wiedzialas ze w waszym wozku tak ciezko to wyglada? Aaaa, i jak Ty sobie bedziesz radzic ze spacerami - bo z tego co pamietam to 4 pietro?? Myslalas juz o tym? Bo mnie czasami nachodza obawy mimo ze mieszkam na 1!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - no widzisz..pan w sklepie pokazywal ze sie swietnie wypina a tu klops..bede kombinowac, ale tez mnie to przeraza...
moja przyjaciola radzi sobie super sama z wypinaniem tej cholernej gondoli a ja mam ogromna nadzieje ze cos robimy zle i jest lepszy sposob... 😞

ania-dzieki za info, podjedizemy sobie do osrodka w takim razie, tylko ja tu nikogo nie znam wiec musze sie zdac na los...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozstrzeliłabym tych lekarzy.Wnioskować mogę że jesteśmy najbardziej upierdliwą grupą "Klientek" szpitali.
Bo pacjentkami nie jesteśmy więc jak nas nazwać inaczej 😠 A biurokracja jest najważniejsza ważniejsza od "ciebie ciebie ciebie i naszych dzieci!"Szok rodzimy gorzej od innych krajów UE chyba? 😠


Ja mieszkam na 8 piętrze ale jak się winda zepsuje to pójdę do mamy...z tym wózkiem nie wyobrażam sobie tego.
Chociaż rozmawiałam tu z mamami i nigdy nie było problemu z windą w naszym bloku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada - juz przed kupnem mieszkania urabialismy samozwanczego pana ciecia z partetu 😉 czy moglabym przy jego drzwiach przypinac stelaz i nie ma problemu, powiedzial ze nawet moge do niego dzwonic to mi gondole wytacha na 3 pietro wiec mam nadzieje ze bedzie ok...bo jesli nie u niego przed drzwiami to niestety nie ma tam miejsca..klatka jest masakrycznie waska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ja sie zastanawiam jak to bedzie u nas?? Klatke mamy szeroką i na połpietrze jest sporo miejsca bo nasza klatka jest narozna i to polpietro jest w ksztalcie trojkata wiec stelaz przypiety np do kaloryfera (no bo do czego?) nie przeszkadzalby nikomu ale balabym sie kradziezy bo co to za problem rozciac taka linke "rowerowa"? A poa tym mysle ze jak juz wytacham ten wozek na polpietro to te nastepne 8 schodow roznicy juz duzej mi nie robi jesli chodzi o dzwiganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda myślę że wszystko będzie ok ze względu na to że,kasę chorych z NFZ masz tą samą co miałaś a w większości takich przypadków czyli wybór lekarza nie wiąże się z jakimiś nieprzyjemnościami.
~Wydaje mi się że powinnaś się zapytać swoich sąsiadów co mają tyle dzieciaczków żeby poradzili ci jakiegoś pediatrę 🙂
chyba są doświadczeni i chodzą do niego całą gromadką 🙂 u nas nie ma wyboru co do położnej i środowiskowej bo w tym ośrodku jest jedna i w Olkuszu chyba też tak będzie, tak mi się wydaje.

pinacolada co do becikowego to masz rację tam gdzie jest meldunek tylko becikowe przyznają jak doniesie się pesel a na niego się trochę czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...