Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moniss77- jak chciałam się umówic na normalna wizytę w 34 tygodniu ciąży ale że jest duzo ludzi pozapisywanych do GP to pierwszy wolny termin jest 29 grudnia, czyli w 37 tyg ciazy. zreszta nawet mi to bardzo nie przeszkadza bo jakoś z moim gp dogadać się nie moge a nawet jesli bym miała przepuklinę (SyLa mówi ze raczej nie bo nie mam guzka a boli mnie tylkojak dotykam i to niezawsze) to i tak on by na to nic nie poradził. Więc poczekam do wizyty w szpitalu, która mam 17 grudnia. Może położna mi coś powie na te temat, chyba ze będzie ta co ostatnio...
Mycloud- to co mówi Syla to prawda, tu w Irlandii jak zdasz testy to możesz sobie jezdzic jeśli masz naklejkę z literką L na samochodzi i jezdzisz z kims kto ma pełne prawojazdy i to nie musi byc zaden instruktor!! A co do wypadków to faktycznie tu jest sporo ale bardziej kolizji drogowych bo tu nikt jezdzic nie umie 😉 Mój mąż sie śmieje ze jak ktos sobie kupił prawko w sklepie to nie moze dobrze jezdzic. Syla bez urazy to nie było do Ciebie 🙂 Bo wczesniej tu prawko dostawało sie bez zadnych egzaminów!! Trzeba było tylko wniosek złożyc i się miało juz pełne prawo jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mycloud napisał:
Pinacolada zapomniałam Ci napisać ,że masz super brzuch.Duży,ale zgrabny!

Powiedz ty mi kochana czy fajnie jest mieć drugie dziecko po 10latach po takiej przerwie? pytam gdyż zastanawiamy się mocno czy lepiej mieć drugie dziecko jakieś 2,3 lata po pierwszym czy też tak jak ty po 10latach kiedy już córcia jest bardziej świadoma tego ,że będzie miała rodzeństwo,jest już trochę odchowana? bo ja widzę coraz większe zalety posiadania drugiego dziecka dużo później,zwłaszcza,że lata mnie nie gonią.



Hmmm, cóż ja Ci moge na dzień dzisiejszy powiedzieć. Póki co to jestem zadowolona że tak się ułożyło. Nie wyobrażam sobie moich pierwszych 3-4 m-cy ciąży gdybym w domu miała małe dziecko! Ja osobiście czułam się tak źle , że nie byłabym w stanie zająć się dzieckiem a ono ze względu na wiek nie miałoby szans zrozumieć tej sytuacji. Julka jest odchowana, dużo mi pomaga teraz kiedy juz sił coraz mniej. Sama jak trzeba zrobi sobie np.kolację, sama się umyje, przygotuje ubranie do szkoły itp, itd.... Poza tym my uwielbiamy podróżować. Zjeździliśmy z Julką pół świata a nie wyobrażam sobie tych podróży z dwójką maluchów. Teraz znów będziemy mogli podrożować bo Julka juz w takich podróżach będzie pomocnikiem. A jak któregoś dnia nam oświadczy że wczasy ze "starymi" to obciach to nie zostaniemy sami 😉
Julkę urodziłam mając 23 lata więć spokojnie mogłam sobie pozwolic na taka przerwe.
Tyle na dzień dzisiejszy a jak urodzę i sprawdzę w "praniu" to chetnie zdam relację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada dzięki dużo mi pomogłas;-)

Justynka no powiem Ci,że teraz rozumiem czemu mój kolega nie mogąc wiele razy zdać w Polsce prawka pojechał do Cork i zdał;-) chociaz tyle dobrze ze jezdzi sie z kims kto ma full licence.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
syla to tu w Londyynie tez tak jest o ile dobrze Cie zroumialam to zdalas narazie egzamin teoretyczny, tak?
Ja tez go zdalam juz dawno i moglabym jezdzic ale musisz jezdzic w towarzystwoe osoby ktora skonczyla chyba 21 lat i ma prawko, sama nie mozesz.
Ja po zdaniu teoretycznego ktory tu w Londynie jest smiesznie latwy mojm zdaniem zaczelam jazdy i powiem Ci ze juz troche lekcji za mna a jeszcze nei czuje sie zeby sama jezdzic po ulicy, bo jezdzic jest latwo, trzymac fajere 😉 skrecac i jechac droga ale ptrzepisy, umiec zachowac sie na drodze to jednak wymaga wprawy a instruktor jednak podczas lekcji daje duzo wskazowek i rad. Moj M nie moglby byc za zadne skarby instruktorem 🙂 dlatego na pewno nie moglby byc ta osoba przy ktorej jezdzilabym teraz przed egzaminem bo pozabijalibysmy sie chyba 🙂 a poza tym nie za czesto mialby na to czas a mam nadzieje podejsc do praktycznego jeszcze przed rozwizaniem wiec dwa razy w tyg po godzince jezdze z instruktorem.

justyna a czy Ty w ogole widujesz jakas polozna? Dostalas taka ksiazeczke w ktorej wyszczegolnione masz tygodnie w ktorych musisz sie wiodziec z polozna na badanie moczu itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
megi85 napisał:
pinacolada napisał:
chyba wszystkie styczniowki dziś leżą bo taki bezruch na forum.... 😉
A leżmy póki możemy!!!


Ja nie mam czasu leżeć... 😞 Robię ostanie poprawki pracy mgr, bo jutro przed pracą ją drukuję i oprawiam... potem do pracy...po pracy nauka... itd.



megi - ja sie naprawdę o Ciebie boję!! Ty dziewczyno możesz w tym nawale pracy nie zauważyć, że urodziłaś!! 🤪 🤪 🤪


pinacolada nie bój się :P Zauważę na pewno:P a przynajmniej nie ma czasu myśleć co mnie boli 😉 Praca mgr wydrukowana, oprawiona i podpisana... jutro zawożę przed pracą, bo dziś dziekanat był zamknięty 🤔 i umawiam się na termin 🙂 Zostaje "tylko" nauka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć gaduły :P :P
no tak z tym poddaszem to o jedno zero za dużo 😉
Jagoda piłeczka , Ksawciu dużo urósł od poprzednich fot 😉
Mycloud fany kolor wózka nie będzie się brudził a wózek super!
Syla wow !! Gratulacje dla nowego kierowcy 🙂 :laugh:
A ja jutro do ginka na 16:20. Miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoo matko...prasuje od 15stej i juz troszke wysiadam...

gunia - oczywiscie ze nie mam sily ani ochoty na parapetowe choc powiem Ci ze nie wszyscy a wlasciwie zdecydowana wiekszosc znajomych i rodziny w ogole nie zdaje sobie sprawy z tego ze teraz MAM MNIEJ SILY I NIE JSTEM JUZ TAKA MOBILNA i domagaja sie oblewania, wpraszaja sie...najblizszych przyjaciol zaprosilam na czwartek - specjalnie w srodku tyg zeby nie bylo siedzenia i powiedzialam im ze ZAPRASZAM NA KAWKE i to wszystko 🙂
A z malowaniem scian - moja przyjaciolka zrobila tak samo - wypatrzyla gdzies w jakiejs galerii pokoikow misia, zrobila sama szablon i walnela takiego miska na pol sciany u Zosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - z tymi terminami cesarek okazuje sie rowniez jest róznie. Rozmawialam z siostra mojej przyjaciolki - ona od poczatku wymuszala na lekarzu (zreszta tym samym co ja teraz chodze) cesarke i specjalnie pytalam w ktorym tyg ciazy mila wyznaczona operacje no i w 40stym...a tez bylam pewna ze zawsze jest w okolicach 38 tc... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
i ostatnie: [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mercedesniontyny.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Mycloud akij firmy masz ten wózek? Ja jeszcze nie wybrałam wózka, heh. Fajny jest ?? Sprawdza się???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla 😁 DZIĘKI I GRATULUJE!!!! Uważaj na drogach!!! jezu nie dosc ze tylko ustny to jeszcze ruch lewostronny...miej oczy szeroko otwarte !!!:P
A co do moich piersi :P to wyobraz sobie ze cale moje zycie (odkad mam piersi 😉 ) mialam lekki kompleks malego biustu:laugh: 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja już po wizycie, wszystko w najlepszym porządku 🙂
Miałam problem wejść na fotel ginekologiczny, ale doktor obiecała że na kolejnej wizycie (28grudnia) - zresztą już ostatniej to mi daruje :laugh:
Łożysko i wody plodowe okej, niunia fikala jak zawsze, pokazala piekną buziolkę 😁
I tak jak mowiłam na brzuszku 33tc, a w karcie 34 🙂
Mogę odstawic już żelazo, super bo denerwowały mnie te różowiate tabletki 😠

Piniacolada coś Ty taka rozdrażniona :P
Tak naprawdę to mi też wiele nie potrzeba, dlatego szukam sobie cały czas zajęcie, to maluję, to firanki szyję. To działa bardzo relaksujaco 🙂 I nic mnie nie boli, no może trochę kręgosłup, ale to od zawsze :P
Gorzej narzekam jak duzo leżę, wtedy mi coś w biodrach strzyka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi- dzieki 🙂
madziula - oj to prawda, synek a wraz z nim brzuszek rsnie z dnia na dzien. Doslownie w jednym tyg dopinam sie w cos a za kilka dni juz nie ma opcji...
Wszystkie tshirty juz sa za ciasne 🙂
Ciekawa jestem ktory z dzieciaczkow naszych kochanych bedzie najwiekszy 🙂
Narazie prowadzi Lenka - słodki gigancik Pinacolady hihi :P
My idziemy do gina za tydzien wiec zobaczymy ILE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
mycloud napisał:
i ostatnie: [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mercedesniontyny.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Mycloud akij firmy masz ten wózek? Ja jeszcze nie wybrałam wózka, heh. Fajny jest ?? Sprawdza się???



Firma jedo wózek fyn 4,zobacz na allegro jest cały opis.Tak wózek rewelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To kolejny wózek, nad którym będę się zastanawiać 🤔
Może któraś z was ma jakiś z tych wózków lub widziała, albo zna opinie, zastanawiam się między tymi:

http://www.allegro.pl/item828002159_leviroo_due_spacerowka_gondola_fotelik_kola_pompow.html

http://www.allegro.pl/item758904198_wozek_3w1_espiro_gtx_torba_2xfolia_wwa.html

http://www.allegro.pl/item808477446_wozek_wielofunk_quenne_3w1_nestor_kocyk_bombik.html

http://www.allegro.pl/item808676872_nowosc_v_travel_od_producenta_kolekcja_jesien.html

http://www.allegro.pl/item821628684_tako_jumper_x_serca_4_w1_fotelik_5_gratisow_od_ss.html

I teraz ten jeszcze mi się podoba, ahhh, mam już siebie sama dosyć z tymi wózkami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
megi- dzieki 🙂
madziula - oj to prawda, synek a wraz z nim brzuszek rsnie z dnia na dzien. Doslownie w jednym tyg dopinam sie w cos a za kilka dni juz nie ma opcji...
Wszystkie tshirty juz sa za ciasne 🙂
Ciekawa jestem ktory z dzieciaczkow naszych kochanych bedzie najwiekszy 🙂
Narazie prowadzi Lenka - słodki gigancik Pinacolady hihi :P
My idziemy do gina za tydzien wiec zobaczymy ILE 🙂




W piątek sie okaże , która z pań doktor była blizsza prawdy :P
Jak tylko wróce to zdam relacje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie wizualnie a funkcjonalnie mi się trochę kłóci...
Mi osobiście też podoba się chyba najbardziej 1, tylko sprzedawca jest z Niemiec, a u nas nie widziałam takiego wózka i w necie nie ma żadnych opinii o nich...
A jeśli chodzi o resztę wizualnie, to 5 i 4 widziałm w realu i mi się podobały :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...