Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

MEGI - pisalam o tym ostatnio - tez bylam w triumphie i szok, byl tylko ten koronkowy w rozmiarze 90c czy d juz w sumie nie pamietam ale byl taki w sam raz czyli jak przyjdzie mleczko to bedzie za maly no i jutro jade szukac dalej..
teraz mam triumpha ten rosnący ciążowy 80d i jest REWELACYJNY niestety te do karmienia sa zupelnie inne i rozmiarowo jest kiepsko ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja stanik proponuje kupic taki zwyklły bawełaniany na początek, przyda sie do spania w nocy. Ja kupiłam taki http://www.allegro.pl/item821072070_czarny_biustonosz_do_karmienia_90b_wyprzedaz.html
a jak juz mój biust sie określi z rozmiarem to kupie sobie ładny i seksowny :laugh: 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
megi - Ty masz taki sam termin jak ja - co Ci lekarz mowi? ile Twoje malenstwo wazy? bylas juz na ktg?


We wtorek mam USG... na KTG jeszcze nie byłam, tylko na wizycie mi lekarz słuchał serduszka. We wtorek się wszytskiego dowiem... Synek w 33 tygodniu ważył 2300 g, a teraz to sama ciekawa jetem ile ma... Już się nie mogę doczekać wtorkowej wizyty :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - pisalam o tym ostatnio - tez bylam w triumphie i szok, byl tylko ten koronkowy w rozmiarze 90c czy d juz w sumie nie pamietam ale byl taki w sam raz czyli jak przyjdzie mleczko to bedzie za maly no i jutro jade szukac dalej..
teraz mam triumpha ten rosnący ciążowy 80d i jest REWELACYJNY niestety te do karmienia sa zupelnie inne i rozmiarowo jest kiepsko ☺️


Heh...nie widziałam...niestety nie miałam czasu czytać tych zaległych stron 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
ja stanik proponuje kupic taki zwyklły bawełaniany na początek, przyda sie do spania w nocy. Ja kupiłam taki http://www.allegro.pl/item821072070_czarny_biustonosz_do_karmienia_90b_wyprzedaz.html
a jak juz mój biust sie określi z rozmiarem to kupie sobie ładny i seksowny :laugh: 🙂


aallicee do spania w nocy na pewno wygodny i na początek...ale jaki ja mam tu kupić rozmiar, jak tu większa miska, to od razu 100 pod biustem 🤔 Ja bym chyba potrzebowała 75 E :laugh: a ty takiego nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
ja mam upatrzone już te:

http://alles.pl/stronka/mama2009/mamadream.jpg
http://alles.pl/stronka/mama2009/Bi_Mama_Bianca.jpg
http://alles.pl/stronka/mama2009/MAMA%20_NEW.jpg
http://alles.pl/stronka/mama2009/mama_new2.jpg

wiec niedługo polece na zakupy 🙂


Polecisz na zakupy...to u was można takie na miejscu dostać... Ja szukałąm po sklepach, a je widziałam na allegro... tylko jak tu kupić bez przymierzania, a u nas takich nie znalazłam... Tylko same białe bawełniane....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwsza weekendowo 🙂


Mąz pobiegl na zakupy a ja zajmuje czas zeby nie myslec o jedzeniu 🙂

Potem bede gotowac rosolek i kapustke kiszona do schabowego 🙂
a moje kochanie wysylam do szkoly niech w koncu pozalatwia wszystkie sprawy.
Nie wiem jak to bedzie...wzial dziekanke na nasz slub w tym roku i teraz musi wrocic od lutego i zaliczyc 7 przedmiotow a tu synek zaraz sie pojawi!
A zaliczenie kazdego przedmiotu to masa pracy w plenerze, w studio...ech..w czerwcu mąż musi miec wystawe dyplomowa a przygotowanie wystawy i wernisazu w krk to tez nie jest proste i czasowo i finansowo. Mam nadzieje ze mu starczy sil i na wernisazu bedziemy juz razem we trojke z synusiem 🙂 🙂 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane
Ja bym spała i spała dziś ale jedziemy kupić choinkę na targ i jadymy do bielska 🙂muszę chyba jakiegoś pampersa założyć bo znowu będzie siku co chwilę...
JAgoda no to super że już wiesz na czym stoisz i jak mniej więcej będzie wyglądał poród. My nadal się zastanawiamy 😞
Oświęcim czy bielsko? A tak poza tym nie wiem czy nie nawiedzę twojej mieścinki 😉 bo muszę tam do zusu jechać, bo od nich mam płacone L4.
Ale okazuje się że nie tyle co trzeba!
Same nerwy...

buźki dla was i miłego dnia!!! śnieg już jakby się pojawił 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - mnie tez prawdopodobnie rolują na tym zasiłku...do średniej nie wzieli mi jednej poważnej premii z czerwca zeszłego roku...ale ja juz teraz prowadze otwarta wojne z moim bylym-obecnym pracodawcą. skonczylo sie!po dobroci sie nie da, tak wiec bedzie PIP i ewent. dochodzenie swojego ale zostawiam sobie to na potem bo nie chce sie teraz denerwowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Jagódka wczoraj i ja zasnęłam przed twoim powrotem jeszcze jak pinacolada napisała że chyba cie wsysnęło to już wogóle sie przetraszyłam no ale dobrze ze jesteś 🙂
fajnie ze wybraliście szpital powiem ci tam gdzie ja bede rodziła też może wystrój szału nie robi ale profesjonalne podejscie położnych i najnowszy sprzet robią swoje ja sie tam poprostu ludzko poczułam 🙂
megi ja trzymam kciuki za ciebie bardzo mocno wszystko bedzie dobrze ja niestety swoją obronę zostawiłam na po porodzie nie moge siedziec i sie stresować a wiem ile nerwów to kosztuje wiec ja trzymam za ciebeie baaaaaaaaaardzo mocno kciuki i nie denerwuj sie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam weekendowo!
Faktycznie wczorajsza walka Pudziana była baaaardzo krótka. To dobrze chociaż namówiłam męża na wcześniejsze pójście do łóżeczka 🙂
Jagódka dobrze że masz już wszystko zaplanowane. JA się tak zastanawiam, czy tu wogóle robią ktg bo jakos nigdy nie słyszałam...
I wiem na pewno ze rozwarcia też nie mam sprawdzanego, więc nawet nie wiem czy szyjka mi się skraca czy nie. Co za kraj... Czuje się troche jak bym rodziła 25 lat temu. Kiedy nic nie było, usg tez nikt nie robił.
Megi podziwiam Cię ze Ci się chce uczyc do tej obrony. Ja to mam takiego lenia że najchetniej to bym nic nie robiła. Dobrze ze do pracy chodze to jakoś się mobilizuję 😉 Dostałam grafik już do macierzyńskiego więc mam tym większą motywację 🙂
Dobra ja uciekam do pracki a później na małą imprezę pożegnalną kolezanki. Trzymajcie się mamusie i mocno ściskajcie nóżki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
U nas dobrze, wyspalysmy sie dzis oj wyspalysmy sie! 🙂
Jak juz wczesniej wspominalam , wczoraj mialysmy wizyte u lekarza no i malutka jest bardzo nisko, za nisko. Musiy lezsec lezec bo komus na swiat sie pcha hehe 🙂 \reszta okej, mocz w normie, tetno itp. Niestety po tej mojej cięzkiej chorobie (nadal mam okropny duszny kaszel) dostalam wziewy ktore wywołują skurcze i tymbardziej mamy leżec. Zapewnienia lekarza ze ja i tak leze caly czas nic nie dały.
Bylysmy wczoraj na zakupach, nie kupilam sobie jeszcze odciagacza do pokarmu.. a kosmetyki wanienke juz kupilam kocyk, sliczne pudeleczkaa 😁 sloczki 😁 wkladki laktacyjnee:P i wiele wiele innych ahh nawet takie sliczne naklejki na sciane jakby taki pasek z tapety na scianee 🙂 juz nie moge sie doczekac przemeblowania w pokoju ah! jak bedzie gotowy to wam zdjecia porobie i pokazeee 🙂 juz bym chciala ten wozeeek ale chyba dopiero po świetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochane-my już się szykujemy na wyjazd do Łodzi,trzymajcie kciuki ,żebym się źle nie poczuła i żeby mi nie twardniał brzuch.Siostrzyczka kochana klei dla mnie specjalnie pierogi ze serkiem i rogaliki francuskie;-)

Spałam całkiem dobrze,nareszcie się wyspałam jeśli wstawania co 3h na siku można nazwać wyspaniem.Grunt,że zgaga poszła w cholerę i nawet renni nie musiałam brać 🤪 jedyne nocne dolegliwości to pęcherz i kręgosłup,ale powiedzmy,że już się przyzwyczaiłam.

Córcia już wszystko ma ,teraz robię prezenty mężowi,bo zapomniałam o biedaku przez tą ciążę.A dla siebie pokupuję po ciąży ah już mam upatrzone wiosenne płaszczyki.Marzenia...dziś stanęłam przed szafą i nie ważne ,że jest w niej tyle ubrań ,że wszystko się prawie wywala,ale w to co się obecnie mieszczę jest może 10%.

Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nareszcie w domku 🙂 oj ile tu roboty 🤢 no tak gospodyni nie było ponad miesiąc ale powiedzieli ze pomogą to pomogą 🙂 mam sie nie martwic tylko lezec to leze i kupuje na allegro 🙂 kupiłam własnie kocyk dla Nadii

http://www.allegro.pl/item837824927_koc_akrylowy_bobas_110x140.html

rożowy co prawda ale ciepły i ładny 🙂 zostały mi 3 rzeczy do kupienia przewijak sztywny na łóżeczko stojak na wanne i wózek ale to już i tak mało jak na moja wieczną niedyspozycje do chodzenia internet działa cuda 🙂

jeśli chodzi o pzewijak tu apel do Jagódki widziałam w pokoju Ksawcia ze wy też macie przewijak na łóżecku jeśli to nie jest problematyczne to czy mogłabyś mi powiedzieć ile płaciliście za przewijak jeśli go kupiliscie w sklepie bo z tego co pamietam robiliście w jeden dzien takie wieksze zakupy ja niestety nie wiem ile kosztuje w sklpie znam tylko ceny z netu i nie wiem czy opłaca sie zamawiac czy lepiej podjechac do sklepu bede wdzieczna za informacje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - ależ Ty masz kochana dobra pamiec 🙂
Owszem, kupowalismy przewijak w tym sklepie gdzie kupilismy w zasadzie wszystko za jednym zamachem i on kosztowal jakies 48 pln z tego co pamietam, ale w tym sklepie maja naprawde niskie ceny - normalnie chyba kolo 60 pln kosztuja.


Jezuu, a ja ugotowalam rosolek, wysmazylam swieza sloninke, potem na niej boczuś i cebulke, zrobilam kapuche do schabowych i powiem Wam ze UMIEEEERAM!!!
mielismy popoludniu jechac na slask po poleczki do pokoju Ksawcia i po kosmetyki dla mnie do szpitala i po klapki dla meza (wymog dla tatusiow przy porodach rodzinnych hihi:laugh:, po stanik dla mnie i po jeszcze jedna koszulke do karmienia, ale...rany nie wiem czy dam rade...





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje Jagodka PAMIETAM bo mnie sie ten pokój Ksawia bardzo podoba 😆 a ty chyba jako jedyna kupiłaś wszystko hurtem 🙂 a ja miałam już wtedy leżący czas i nic nie mogłam załatwic ale wiesz bardzo mi pomoglaś na allegro tez kosztją ok 60pln ale jeszcze dostawa wiec sie nie opłaca mąz podjedzie do sklepu i kupi 🙂 bardzo ci dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki.

Ja juz dzis po pracy, zakupach rożnych, obiedzie i drzemce! Za ok godzinke wpada koleżanka - fotograf dokonczyc sesje a potem dołaczy jej maz z dwojka dzieciaków

Niestety łożeczko nie bedzie dzis złożone tak jak planowałam bo sie okazało ze po pomalowaniu przez mojego tate wcale nie odzyskało blasku i trzeba je całe przeczyścić od nowa papierem sciernym i dopiero pomalowac, Ech... jednak dobrze zrobiłam ze kazałam tak wczesnie oddac, bo jakbym to zostawiła na ostatnia chwile to byłaby kicha. Od poniedziałaku mąż sie bierze za nie - juz kupilismy potrzebne sprzety (papiery ścierne) - bedzie w piwnicy wieczorkami siedział i czyścił je.

Jagoda - dobrze ze podjeliscie decyzje odnosnie porodu. Ja tez uwazam ze mądrze jest rodzic tam gdzie gin pracuje - nawet jakby nie mogł przyjechac do porodu to pieczatka z jego nawiskiem w karcie ciazy robi swoje. Tak mi tez powiedziala moja gin, kiedy zapytałam czy moze sie zdarzyc ze z powodu tłoku moga mnie nie przyjac - powiedziała ze pierwsze pytanie jakie padnie na izbie przyjec to do kogo chodzę i jak usłyszą jej nazwisko to bedę przyjęta na 100%. Dla mnie osobiscie niezrozumiale jest jak ktos chodzi przez 9 m-cy do kogos, płaci za wizyty a na koniec decyduje sie na poród w innym szpitalu - troche bez sensu....ale kazdy decyduje za siebie.

Misiamamy - ja tez mam taki przewijak jak Jagoda tylko ze w niebieskim kolorze. Nie pamietam w prawdzie ile za niego zapłaciłam ale pamietam ze sa 2 wymiary tych przewijaków : 60cm i 80cm. ja osobiscie wzięłam ten dłuższy bo starczy na dłużej - ale piszę do tego, że cena pewnie tez jest uzależniona od rozmiaru wiec sprawdzajac na necie czy w sklepie wez tez to pod uwagę.

Dobra dziewczynki - kończę ten elaborat :P

Zaglądnę późnym wieczorkiem jak mnie goście nie wykończą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda oczywiście Olkusz 🙂
Oj powiem ci że ja tez mam bez premii wypłacane a najlepsze jest to że mam kwitki i przelewy na konto robione z premią! Szlag mnie trafia jak prywaciarze potrafią tak oszukiwać ale ja tez to zostawiam na po porodzie 🙂

No ja się wzięłam za świąteczne porządki po powrocie z bielska tak na wszelki wypadek 😉 bo różnie to może być tak więc i zdobienie świąteczne mieszkanka mamy za sobą choinka już świeci!!!!!!! 🙂)
Uwielbiam okres świąteczny ...brak tylko śniegu...i barszczyku oraz pierożków:P
Dziś wezmę się jeszcze za prasowanie pościeli małego i schowam ją do jego półeczki będzie czekała 🙂
Myłam dziś w smyku mają przeceny kupiłam body za 9.00!!!!!
Ale nic mi się więcej nie podobało a jak było coś fajnego to nie było rozmiaru 😠 🤨 ☺️

Milego wieczorku idę piec szyneczkę:**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...