Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

KTG-Zarówno mój lekarz jak i położna powiedzieli tak samo,że ktg wykonuje się tylko gdy ciąża jest przeterminowana lub NA SPECJALNE WSKAZANIE LEKARZA,JEŚLI JEDNAK NIE WIDZI KONIECZNOŚCI NIE MUSI BYĆ WYKONYWANE.OCZYWIŚCIE NIE MÓWIMY TUTAJ O KTG PRZED SAMYM PORODEM NA SALI PORODOWEJ.

CC-trzeba rozmawiać tylko z lekarzem,jeśli waga dziecka wskazuje na to,że będzie duży dzidziuś można rozmawiać z lekarzem jedynie o ewentualnym CC.

INFEKCJA POCHWY-jeśli tylko nie mamy paciorkowca nie muszą podawać antybiotyku podczas porodu,żeby dziecko się nie zaraziło.Szpital nie wymaga wymazu z odbytu,ale niestety mój lekarz to wykonuje i jest strasznie dokładny więc mnie to czeka.Wystarczy wymaz w kierunku paciorkowca z pochwy.

Jadno opakowanie pieluszek wystarczy,kosmetyków ja akurat do szpitala brać nie muszę ,jedynie chusteczki,ale każdy szpital wymaga inaczej.Łazienka jest w każdej sali poporodowej.Nie ma czegoś takiego jak zakaz odwiedzin.Mąż w sali poporodowej poj.może być 24h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

KIEDY OSTATNIA CHWILA ,ŻEBY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZZO-tak więc ZZO może być podane jeszcze przy rozwarciu 7,8cm,później już za późno.

To tyle,nie sugerujecie się wszystkim gdyż każdy szpital ma inne zasady,ale pewnie i tak przybliżone.Mam nadzieję,że komuś pomogłam i którejś przydadzą się informacje.

Teraz idę na inkę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy,jak Jagoda przynosiła nowe wieści też z zaciekawieniem czytałam ,więc pomyślałam,że takie info są ważne.Na twoje też czekam.

Normalnie śnieg pada fajnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, w sumie to wszedzie jest w miare to samo jak widac z wyjatkiem drobiazgow typu czy brac kosmetyki dla dziecka (ja w narutowiczu tez nie musze)

Pewnie ze dokumentcja jest wazna ale chodzilo mi o to ze nie wazniejsza od pacjentki (w nawiazaniu do babeczki ktora urodzila w trakcie tych formalnosci a jej dziecko wypadko na posadzke 🙃 )

najgorsze jest to ze NIE MA PLANU PORODU i zadna z nas nie wie ja kto sie potoczy i ile sie nam z tego wszystkiego przyda rzeczy ile nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poweekendowo,

na urodziny zjechało do mnie 15 osób 🤪 Także sobota była dość wyczerpująca, choć mąż i siostry ze wsszystkiego mnie wyreczali, więc oni bardziej dostali w kość :P

Niedziela byla od leniuchowania, cały dzień drzemałam, jadłam, oglądałam filmy i było superowo do póki nie spadł śnieg 😞

Dzisiaj piorę...

Mam do Was pytanie: czy wyparzałyście już różne plastikowe gadzety dla bobasów: smoczki, przypinki, grzechotke do wózka i inne...???

Mycloud fajnie że juz tak dokładnie wszystko wiesz, napewno takie inf. uspokajają i dodają pewności. Ja mam spotkanie 28 grudnia, mam nadzieję że do tego czasu przetrzymam 🙃

Piniacolada - pytałaś mnie o literki... jeszcze nie jestem pewna, mam dwie opcję. Ta prostsza to po prostu brystol podklejany na karton dla utrzymania sztywności, wykończenie z wstążeczek. A drugie co mi chodzi po głowie to kolorowa pleksa (nie wiem czy dostanę taką w markecie) i wycinanie wyżynarką (mamy takie urządzenie, bo mąż lubi bawić się w drewnie - ławeczki, osłony od wiatru i takie tam bajery. No i mówi że w pleksie też da się tym wszystkie wzory wyrzeźbić tylko musiałby mi dokupić jakis tam specjalny nożyk. Jesli zdecyduję się na to drugie - większe wezwanie 🙂 - to zrobie to dopiero jak się niunia urodzi, bo teraz to już nie wystoję i mogę nie mieć takiej cierpliwości 🤢

Teraz pora na kawkę rozpuszczalną i tort, zostawiłam dla siebie zapas 🙂
A jeszcze jedno pytanie do Was ale zupełnie nie w temacie brzuszkowym - napaliłam się na prezent na święta dla męza w formie ekspresu do kawy nescafe Dolce Gusto. Może ma go któras z Was? Chciałabym poznać opinie kogos znajomego, kto ma lub miał z tym urządzeniem do czynienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie glitery grrr 😠

Gunia - mojemu tez sie marzy ten kspres, ale ja mu chce kupic cos bardziej przydatnego - ORGANIZER bo moj maz o wszystkim zapomina i nie umie sobie organizowac wszystkiego tak jak ja :P:P
Tylko problem polega na tym ze na allegro jak kupuje to na loginie meza no i on dostaje maile potwierdzajace aukcje 😠
i nie wiem ja kto pominac... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia - no to jak mąż lubi wycinac w drewnie to niech Ci wytnie te literki z drewna. Ty mu tylko naszkicuj kształt a on niech zrobi resztę. Bo te literki oryginalnie to z drewna właś nie były robione. ja będę mieć z megabloku - to cos jakby styropian tylko gładki bez kuleczek. I lekki co tez jest zaletą bo bez problemu na tasmie dwustronnej sie utzrymają. Ja osobiscie z tych wstążeczek rezygnuję bo wg mnie kurz sie na nich bedzie osadzał a ja straszny alergik jestem i rezygnuje z wszystkiego co "gromadzi" kurz (np. baldahim nad łożeczkiem - podoba mi sie ale nie bede miec)

Co do ekspresu do kawy to moj mąż 10 lat pracował w palarni kawy i sie troszke na tym zna i uwaza ze takie Dolce Gusto to zabawka a nie ekspres 😉 😉 Ale moja kolezanka kupiła i jest zadowolona. Ale porcja kawy wychodzi kilkakrotnie droższa niz z ekspresu cisnieniowego do ktorego wsypujesz ziarno. Ale taki ekspres kosztuje nawet kilka tys zł. Myśle że dla własnych domowych potrzeb w zupełnosci spoko wystarczający
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
głupie glitery grrr 😠

Gunia - mojemu tez sie marzy ten kspres, ale ja mu chce kupic cos bardziej przydatnego - ORGANIZER bo moj maz o wszystkim zapomina i nie umie sobie organizowac wszystkiego tak jak ja :P:P
Tylko problem polega na tym ze na allegro jak kupuje to na loginie meza no i on dostaje maile potwierdzajace aukcje 😠
i nie wiem ja kto pominac... 🤢



Założyć własne konto ale to potrwa kilka dni zanim Ci przyślą list z kodem aktywacyjnym i mozesz nie zdążyc przed świetami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba tez dzis popiore juz baldachim, drugi rozek, kolderki itd - pierzecie wklady do poduszki i kolderki???


GUNIA - ja wlasnie jeszcze nic nie wyparzalam ale moze dzis sprobuje bo mam ten pojemnik do sterylizacji canpola do mikrofali a jeszcze go nei uzywalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada - no wlasnie, kurcze nie sadze zebym sie wyrobila z moim osobistym kontem 🤢
Moze sprobuje poszukac danego sprzedawcy ale nie przez allegro. Moze tak sie da w jakims sklepie online.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto Ksawciu w moim brzuszku i jego miś którego kupilismy mu wczoraj pod choinke 🙂 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/37_tc_z_misiem.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady też parałam. Co do sterylizatora to jak kupiłam to wyparzałam na próbę,ale teraz nie,natomiast na pewno wyparzę jak spakuję torbę dla dziecka.Bo smoczki na pewno do szpitala wezmę i opakowanie do nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie, wróciłam.
Nadrobiłam zaległości na forum.
Aj nie lubie szpitali, ale jak trzeba to co zrobić.
Hehe o 3 nocy wparowała typa na oddział wystraszona bo ja zaczął brzuszek boleć, wpakowali ja do mnie na sale przy tym mnie obudzili i już jak prawie usnełam kolo 4-5 to typa zaczeła rodzić i tak się darła że aż się spociłam ze strachu hehehe i już nie usnełam normalnie takie akcje tam odchodzą że szok a dzieciak za dzieciakiem się rodziły - najwięcej przez cc.
Jagoda ładniusio no i brzuś i miś.
Ok lece kompu io wogóle jak ja się ciesze że jestem już w domciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda misiu słodziutki, długo będzie wiekszy od Ksawcia 😁 🙃
Ja w zeszłym roku kupiłam pod choinkę synkowi szwagierki, miał wtedy pół roczku. I tak naprawdę to dopiero teraz się nim bawi. Zaraz poszukam jakieś zdjęcie z zeszłego roku i wkleję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waham się z tym ekspresem, opinie są różne 🙃
Fakt że kawa wychodzi drogo, ale pije się jedna dziennie. A sam ekspres w porownaniu z innymi jest niedrogi. Hmm to bardziej taka zabawka ale chyba się zdecyduję.

Piniacolada wlasnie ze względu na ciężar nie chcę literek z drewna. Pleksa jest dużo lżejsza. A to tworzywo o którym piszesz to też niezły bajer i łatwo sie z tego wycina, wystarczy drucik pod prądem, pod wpływem ciepła idzie w stropianie jak po maśle. Wycinałam w ten sposob gołębie na wystrój sali weselnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jutro wezmę się za wyparzanie plastikowych akcesoriów, bo chcę spakować wszystko do szpitala na dobre, tak żeby juz sie nie martwić i zastanawiać czego jeszcze brakuje.

Mycloud, Piniacolada zdziwiłam się że prałyście te wkłady, można to prać? Nic sie nie stało - zdeformowało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...