Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
ania23 ja mam juz bardzo dlugo prawie caly czas takie bole miesiaczkowe. Przechodzi tylko jak dłuzej poleże bez ruchu. Juz zaczynam sie przyzwyczajac do tego bólu:P a ty tu piszesz o szpitaluu heh:P:P ja tam nie ide dopoki wody mi nie odejda:P badz co badz bede zwijac sie z bólu 🙂


Ja też mam takie bóle już od tygodnia i to nieprzerwanie...nawet jak się położę... boli tak, bo dzidzia naciska... ale do szpitala nie ma co jechać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha tobie z USG różne daty wyskakiwały.

To tak jak mi bo jak była 14.05 na 1 USG prywatnie
To wykazało mi 5 tygodni i 6 dni ciąży
Więc data porodu wychodzi mi 08.01

Jak byłam na drugim USG 16.06 to wykazało mi
9 tygodni i 5 dni ciąży
Więc data porodu wychodzi mi 14.01

Jak byłam na 3 USG 1.09 to wykazało mi z wymiaru
dwuciemieniowego główki 21 tygodni i 6 dni
Więc data porodu wychodzi mi na 6.01
z wymiaru kości udowej 21 tygodni i 5 dni
Więc data porodu wychodzi mi na 7.01
z wymiaru brzuszka 21 tygodni i 2 dni
Więc data porodu wychodzi mi na 12.01

Jak byłam na 4 USG 18.11 to wykazało mi z wymiaru
dwuciemieniowego główki 34 tygodnie i 1 dzień
Więc data porodu wychodziła by mi na 29.12
z wymiaru brzuszka 31 tygodni i 4 dni
Więc data porodu wychodzi mi na 16.01
z wymiaru kości udowej 34 tygodnie i 1 dzień
Więc data porodu wychodzi mi na 19.01
z wymiaru obwodu główki 32 tygodnie i 0 dni
Więc data porodu wychodzi mi na 13.01

Więc data moja to od 6.01 do 19.01..
Ale najbardziej lekarz kazał sugerować się
wymiarek główki bo jest najmniej ruchoma..
Czyli około 13.01..No zobaczymy z miesiączki
mam wyliczony na 10.01..



to nie ładnie karać męża !!
Chyba że chcesz urodzić szybciej bo mycie podłóg na kolanach i mycie okien podobnosz przyśpiesza..Ale u ciebie to się nie sprawdza;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś wyjątkowy - te terminy to jakieś nieporozumienie... Ja mam w ogóle jakoś dziwnie. Odliczam do 40tyg od tygodnia i daty badania podanego na usg i wg pierwszego 25.05 gdzie byłam w 6 tyg termin wg 40tygodnia wypada na 20.01 a lekarz podał mi termin porodu wg usg właśnie na 8.01 więc nie wiem jak na to patrzeć... Jak liczę sobie wg weekendu kiedy zaszłam w ciążę to wychodzi mi ok 3.01 ale wg usg te daty najpierw były odległe, tzn 20, 16, 12 i 8.01 a wg późniejszych usg od 18tyg ciąży termin mam na 27-31.12... Tylko co z tym że ja mniej więcej wiem kiedy zaszłam w ciążę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha napisał:
Ktoś wyjątkowy - te terminy to jakieś nieporozumienie... Ja mam w ogóle jakoś dziwnie. Odliczam do 40tyg od tygodnia i daty badania podanego na usg i wg pierwszego 25.05 gdzie byłam w 6 tyg termin wg 40tygodnia wypada na 20.01 a lekarz podał mi termin porodu wg usg właśnie na 8.01 więc nie wiem jak na to patrzeć... Jak liczę sobie wg weekendu kiedy zaszłam w ciążę to wychodzi mi ok 3.01 ale wg usg te daty najpierw były odległe, tzn 20, 16, 12 i 8.01 a wg późniejszych usg od 18tyg ciąży termin mam na 27-31.12... Tylko co z tym że ja mniej więcej wiem kiedy zaszłam w ciążę...


Kurcze najlepiej to chyba z miesiączki wyliczać, bo z USG to się nie sprawdza, bo każde dziecko ma inne wymiary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha napisał:
Dusia to uważaj bo w grudniówkach też była jedna taka :-) co jej się słabo robiło i niedobrze a w nocy urodziła...


A mi słabo i niedobrze od wczoraj :P Kręci mi się w głowie, o bólu jej nie wspomne i nie mam w ogóle apetytu na nic...

Ale chciałabym już małego na rękach...ciekawa jestem kiedy będzie chciał być z nami... mam nadzieje, że niedługo..nawet dziś bym chciała 🙂 a bóle jak na miesiączke mam od tygodnia non stop i nieregularne skurcze... już zaczynam się niecierpliwić :P a do terminu przecież zostały 2 dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Kurcze najlepiej to chyba z miesiączki wyliczać, bo z USG to się nie sprawdza, bo każde dziecko ma inne wymiary...


Z tym wyliczaniem z miesiączki to też tak nie do końca. Sprawdza się tylko w przypadku regularnych cykli, a jak ktos odstawiał tabletki albo miesiączkuje nieregularnie to juz lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki

ja dopiero terazna necie bylam w markecir i kupiłam polśpiochy dla małej 🙂

dostałam info od jagody

Jejku,nawet nie mam chwili żevy pisać powiem Wam że odkąd mam małego non stop jest hardcore moj synek ma ciezki charakter i skubany robi mamusie na szaro strasznie walczymy z karmieniem bo wczoraj zaczęłam go dokarmiać butelką a dzis mam nawał pokarmua jemu nie chce sie ssać dzis walczmy od 5.40 a zasnął około 9.30.poprzednie karmienie skończyliśmy o 2.00 w poniedziałek mam nadzieje wychodzimy 🙂pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia141 napisał:

Kurcze najlepiej to chyba z miesiączki wyliczać, bo z USG to się nie sprawdza, bo każde dziecko ma inne wymiary...


Z tym wyliczaniem z miesiączki to też tak nie do końca. Sprawdza się tylko w przypadku regularnych cykli, a jak ktos odstawiał tabletki albo miesiączkuje nieregularnie to juz lipa


nie strasz mnie..bo ja odstawiłam tabletki i po 2 tyg. byłam w ciąży :P a z USG miałam 31 grudzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
cześć dziewczynki

ja dopiero terazna necie bylam w markecir i kupiłam polśpiochy dla małej 🙂

dostałam info od jagody

Jejku,nawet nie mam chwili żevy pisać powiem Wam że odkąd mam małego non stop jest hardcore moj synek ma ciezki charakter i skubany robi mamusie na szaro strasznie walczymy z karmieniem bo wczoraj zaczęłam go dokarmiać butelką a dzis mam nawał pokarmua jemu nie chce sie ssać dzis walczmy od 5.40 a zasnął około 9.30.poprzednie karmienie skończyliśmy o 2.00 w poniedziałek mam nadzieje wychodzimy 🙂pozdrawiam


No to Ksawciu daje czadu 😉 a ja tam bym chciała już mojego małego, nawet jakby non stop płakał 😉 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jak fajnie ;p
No to w poniedziałek powitamy jagódke z powrotem 😉

A ja zaszłam w ciąże tak jak moja mam dzień albo dwa przed miesiączką..gdzie powinny być bezpłodne..

Bo innej możliwości nie ma chyba że pod koniec kwietnia ale wtedy bym miała termin na luty więc odpada..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś_wyjątkowy a może bedziesz lutówką :P

Ja nie stosowałam antykoncepcji, tylko kalendarzyk małżeński :laugh: Cylke zawsze miałam regularne i dokładnie wiem kiedy zaszłam w ciążę, rozbieżność jest jedynie 3-dniowa, bo przez 3 dni majstrowalismy maleństwo i nie wiem którego się udało :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha te daty które podałaś - pierwsze usg i weekend kiedy zaszłaś w ciąże to są takie jak u mnie (rozbieżność 1,2 dni)więc lekarze coś u Ciebie przkombinowali!! prawdziwy termin tak jak ja za 3 tyg - ale nie chcę Ci tak źle wróżyć bo widzę, że strasznie się już męczysz!

Co do Jagódki i Ksawcia to masakra na początku jest z wyregulowaniem czasu spania, jedzenia itp! no i dodatkowo to, że jest sama w szpitalu.
Ja w szpitalu miałam już tak dosyć, że non stop ryczałam w poduszkę, że nie potrafię sobie poradzić-w domu na szczęście jest lepiej bo jest mąż, który jak trzeba to przytuli 😆 W szpitalu nie potrafiłam już spać przez to, że bałam się że młodej nie usłyszę więc spała razem ze mna a cycek był w pogotowiu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...