Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alicee przepiękne zdjęcie,
ja odbieram zdjęcia z sesji we środę, a mój brzuch jest trzykroć większy.
ania23 trzymam kciuki i powodzenia.
a ja po wizycie jakaś niewesoła, malutka nadal nie zmieniła pozycji, ułożona jest pośladkowo, a na dodatek w okresie 2 tyg przybrała zaledwie 400g, waży 2800g prawie o 1,5 tyg do tyłu, ale mam nadzieje, że jeszcze nadrobi. zastanawiam się czy to przez to że jakoś niewłaściwie się odżywiam?? wszystkie moje koleżanki "patyczaki" rodzą dzieci ok 4kg, a ja kawał baby noszę takie maleństwo. pytanie tylko skąd ten wielki brzuchol....kolejna wizyta 18.01 i pewnie ostateczne planowanie cesarki.
ach rozwarcie mam na 1,5 cm i lekarz stwiewrdził, że mogę zacząć rodzić w każdym momencie. ciekawe....tylko,, że na nic się nie zanosi..nadal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
papuga napisał:
Hej laski ja jeszcze w dwu paku umnie nic nowego tylko tyle ze przed sylwestrem dni spędziłam w szpitalu powód przy chodzeniu bolał mnie wzgórek łonowy a od czego nie wiadomo sami lekarze nie widza moj synek już wazy 2900 jutro ide na wizyte do swojego ginekolog nie mam zadnych objawów porodowych Gratulacje dla Misiamamy śliczna córcia i gratulacje pozaostałym które już urodziły pozdrawiam


jest jakieś pocieszenie, że nie jestem sama.
ciekawe....prawie ten sam termin, podobna waga i zero objawów,no no jestem spokojniejsza:laugh:
papuga czemu tak rzadko do nas zaglądasz????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja koleżanka rodziła ok 4 miesiące temu ,całkiem bezobjawowo ,nic ją nie bolało i nie wskazywało na to ,że będzie rodzić w dodatku przed terminem ,nagle odeszły jej wody ,po niecałej godzinie już urodziła ,ale mówiła że tak ją bóle podczas porodu wymęczyły ,że myślała że się wykończy .Teraz tak myślę ,że też bym tak wolała, cierpieć niecałą godzinę ,a nie męczyć się pół miesiąca przed 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha napisał:
Justyna, jestem pełna podziwu że tak długo do pracy chodziłas więc daje Ci oklaska!
Ale się uśmiałam z tych śmierdzących nóg 🙂 normalnie kwiczałam 🙂 na szczęście ja nie mam tego problemu... uff bo mąż by mi przestał stópki masować

A mocny śmiech przy którym się ciężarna zanosi ,może powodować skurcze ,tak samo kaszel ,a co do tych nóg ,to należałoby dziewczynę zasypać oklaskami :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj organizm dzis oszalal.. czuje sie naprawde dziwnie.. mam takie lekkie pobolewania. Zero skurczy.. ale mam jakis niedowlad ciała.. nie mam siły sie ruszać.. boli na miesiaczke i dziwne promieniowania na kregoslup moge nawet rzec ze uczucie jak przy biegunce .. dziwnie dziwnie.. nie wiem czy mnie jakas choroba znowu nie bierze bo kaszel mam do tej pory a chorowalam w 33tygodniu..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mam po terminie 😁
W jaki sposób można wywołać poród, jeżeli termin już minął?

Najstarszą metodą wywoływania czynności skurczowej jest wypicie na czczo dwóch łyżek stołowych oleju rycynowego. To spowoduje, że jelita zaczną pracować żwawiej a to z kolei wywoła skurcze macicy. Metoda jest skuteczna pod warunkiem, że szyjka macicy jest przygotowana do porodu (czyli miękka). Drugą równie skuteczną metodą jest... seks. Znajdujące się w spermie prostaglandyny powodują wydzielanie się w organizmie kobiety naturalnej oksytocyny. (W czasie orgazmu macica również się kurczy). Ponadto masaż piersi i stymulacja szyjki macicy do której dochodzi podczas stosunku, mogą zainicjować czynność skurczową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio dzięki za oklaska 🙂
Celka, na mnie to nawet nie działa... Mam takie napady że szok :-) nogi mi nie śmierdzą ale walę takie bąki że lepiej nie mówić, mega głośne ale bezzapachowe na szczęście 🙂 i to zawsze wtedy kiedy nie powinnam 🙂 no i mnie w domu przeklinają a ja wtedy mam taki napad śmiechu że aż się duszę 🙂 po czym płynnie przechodzę do płaczu, krokodyle łzy i w ogóle rozpacz... A ten śmiech jest po prostu nie do opisania... I nic, zero skurcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skąd wiadomo, że poród się zaczyna?

Najczęściej poród zaczyna się bardzo spokojnie. W dole brzucha zaczyna się odczuwać ból jak przy miesiączce. Początkowo ból jest ciągły, jakby coś ugniatało, potem rwący lub opasujący. Równocześnie pojawiają się skurcze. Najpierw co 15 minut, potem coraz częściej. Jeśli kobieta jest dobrze przygotowana i czuje się w domu bezpiecznie może poczekać aż skurcze będą występować co 3-4 minuty i dopiero wtedy jechać do szpitala. Natomiast jeżeli czuje się niepewnie i jest zaniepokojona warto by pojechała wcześniej.

Czasami poród zaczyna się odpłynięciem wód płodowych. Ilość sączących się wód jako sygnał informujący o początku porodu jest bez znaczenia. Zdarza się, że kobiety czują, jakby lało im się po nogach, a czasami jest to uczucie podobne do popuszczania moczu. Jeśli nie ma się pewności czy są to wody płodowe trzeba zgłosić się do izby przyjęć.

Odpłynięcie dużej ilości wód powoduje zmniejszenie się objętości macicy. To z kolei wywołuje skurcze i poród rusza pełną parą. Zdarzyć się może, że po odpłynięciu wód płodowych przez kilka godzin nie występują skurcze. Wtedy trzeba zgłosić się do szpitala, gdyż długotrwałe sączenie się wód płodowych może doprowadzić do infekcji. Jeśli wody płodowe są zabarwione na zielono niezwłocznie zgłoś się do szpitala. Twój poród będzie wymagał szczególnej uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla, nie próbowałam tylko tego oleju bo to dla mnie mega hardcore... Za to próbowałam herbatę z senesu bo senes działa przeczyszczająco czyli pobudza jelita które to natomiast pobudzają macicę i to powoduje skurcze. I nic... Przeczyściło mnie za pół życia i nic... Tyłek tylko na tym ucierpiał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie jesteśmy padnięci...idziemy się położyć może coś z tego będzie ale jeszcze nie teraz 😞 cofnęli nas do domku ponieważ skurcze nie są takie jak powinny a u nas w szpitalu to najlepiej przyjechać jak widać główkę w kroku 😞
nadal nas wszystko boli i mamy lekkie skurcze ale nie są one regularne...w razie czego mój kochany jest przygotowany na wyjazd w nocy a torba jest w aucie

Ktos wyjątkowy dziękuję za ska ale zapomniałam tel z domu 😞zakręcona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha napisał:
Syla, nie próbowałam tylko tego oleju bo to dla mnie mega hardcore... Za to próbowałam herbatę z senesu bo senes działa przeczyszczająco czyli pobudza jelita które to natomiast pobudzają macicę i to powoduje skurcze. I nic... Przeczyściło mnie za pół życia i nic... Tyłek tylko na tym ucierpiał...

a probowalas skakania na piłce albo masowanie sutków? 🙂


ania23-spokojnie! licz skurcze moze to juz niebawem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...