Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie! Rany aż 11 stron! Się rozpisałyście dziewczynki 🙂
SyLa masz piękny brzuszek! Jej mój tak urósł przez ostatnie dwa dni że musiałam się pożegnać ze spodniami. Teraz mi tylko zostały dresiki 🙂
Madziula niestety nie potrafię Ci pomóc. Może poproś swojego mężczyznę żeby Cie troszkę pomasował. Mi zawsze pomagało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziula- ja mam naprawde fajne te cwiczenia postaram sie to na rapidshare wrzucic a ty sobie to sciagniesz i zobaczysz. One mi naprawde pomagaja na bole plecow. Najlepszy sposob to są ćwiczenia. Rozciaga ci sie macica to automatycznie tez ci sie rozciaga wszystko przy kregoslupie dlatego boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna malutka- dzieki:P:P hehe no teraz sie nasila jakos tak szybciej rosnie;p ahh ja juz chce wizytee u lekarzaa buu:P co do niemieszczenia sie to do spodni juz dawno bo z reguly mialam opiete rury to krotko w nich pochodzilam tylko dresiki no i mam jedne ciążowe;p hihi ale za to z bluzeczkami jest okej bo lubilam fason tunika bufiasta wiec jest gitara hhe;D problem mam z kurteczkami juz sie pomalu nie dtpinam a jak sie dopne to wygladam okropnie taka napieta! wiec zostaly mi tylko sweterki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio ja chyba też muszę sobie kupić jakieś ciążowe bo niedługo się nie zmieszczę w dresiki jak tak będzie brzusio rósł 🙂 Ja jutro na badania krwi idę. Mam nadzieję że wszystko oki będzie, a później tylko czekać do września 🙂 Zobaczmy może jednak pan doktor powie co sie kryje między nóżkami naszego maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam czasami takie bóle, wstanie z łóżka graniczy z cudem 🙂

pomaga ciepły kompres, zakupiłam w aptece jak mnie głowa bolała. Fajny bo jest na zimno i na ciepło. Kosztuje grosze a pomaga. Wystarczy podgrzać w mikrofali i gotowe. Lekarz mi to polecał i zdało egzamin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziewczyny 😉

Musiałam sporo nadrobić...troszkę się rozpisałyście.Odpowiem najpierw na kilka wcześniej zadanych pytań.

Ja jestem z Warszawy 😉

Rodzić będę z mężem 😉

Usg w następnym tygodniu.

Wózek wybrany sprawdzony tani i polecany na forach to firma polska Jedo wózek Barbatina lub Fun.Wielka gondola wystarczy na długo ,a spacerówka wygodna zupełnie rozkładana co dla mnie jest ważne.Dziecko może w niej spać.Wózek lekki w miarę,śliczna kolorystyka.Sprawdziliśmy już wiele wózków aż po najdroższe i jednak zdecydowaliśmy się na ten formy jedo.

Ubranka niektóre też wypatruję na allegro,ale kupuję tylko takie ,które są naprawdę ładne i okzaja bo czasem można przepłacić nawet na allegro.Buszowałam ostatnio w sklepie Smyk i są piękne ubranka wcale nie najdroższe.Jednak ja jeszcze czekam aż poznamy płeć.

Ruchy dziecka są już bardzo wyczuwalne nadal nie kopniaczki ,ale czuję ,że siedzi sobie po lewej stronie i zaraz przepływa na prawą.Smyra mnie ,dotyka od środka,nie wspomnę o bulgotaniu jakie mocno słychać 😉

Czuję się dobrze,piersi mam ogromne chyba też przytyły mi tylko one;(czasem jednak wejdzie mi taki ból w kość ogonową że ledwo chodzę,ale potem mija.Zdarza się też ,że pobolewa mnie lewa pachwina.No coż wizyta niebawem więc będzie i ush i ważenie i badanie krwi 😉Dobranoc.

ps.hurrrraaaa nareszcie nie będę ostatnia na liście porodów,widzę,że jest koleżanka na 14.luty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane w ten piękny poranek 😉)) Ładnie naprodukowałyście stronek hhihihi 🙃
Ja wybieram się zaraz do Katowic na uczelnie pozałatwiać kilka spraw i połażę troszkę po sklepach dziecięcych hehehee.. 🙃 .

Mój synek daje się we znaki niestety również bolą najczęściej mnie nerki i pachwiny hehehe no cóż warto przeżywać takie piękne chwile.
Pozdrawiam was kochane buziaczkiii:****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kobietki 🙂
wczoraj jednak nie dotarlismy do sklepu z wozkami bo czynny tylko do 18stej a na drogach korki.. 🤢 (ale skrupulatnie zapisuje sobie wszystkie nazwy ktore tu padly i obiecuje je wszystkie wymacac i posprawdzac 😉 )

Pojechalismy natomiast do reala zobaczyc na te WYPRAWKI-wyglada to ladnie, bylo co prawda tylko jedno opakowanie dla dziewczynek..ale ja widzialam zestawy za 27 pln w necie a te kosztuja 50 pln a nie wiem czy potrzebne beda az 3 myjki na przyklad... 🥴
wyprawka 1
http://www.allegro.pl/item695688157_wyprawka_niemowleca_piecioczesciowa_6_kolorow.html
wyprawka 2
(droższa ale z aplikacją)
http://www.allegro.pl/item711497306_super_wyprawka_62_dla_noworodka_haft_mis_zyrafa.html
wyprawka 3
(tez z aplikacją)
http://www.allegro.pl/item712297988_praktyczna_wyprawka_paski_lux_56cm_kilka_kolorow.html
wyprawka 4
(słodkie pasiaki)
http://www.allegro.pl/item715822427_wyprawka_piecioczesciowa_r_56_promocja.html
wyprawka 5
(23 pln!)
http://www.allegro.pl/item716687001_wyprawka_5_czesci_r_62_rozowa_niebieska_biala.html
wyprawka 6
("jestem aniołkiem mamusi" 😉
http://www.allegro.pl/item717110205_wyprawka_niemowleca_piecioczesciowa_roz_56.html
wyprawka 7
(27 pln - prosta, z malutką aplikają, urocza)
http://www.allegro.pl/item719203134_wyprawka_niemowleca_piecioczesciowa_roz_56.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCLOUD - 😆 kombinujac w ten sposób to zobacz jaki dłuuugi sznur kolejki mamuś za Tobą - mamuś, które rodzą po Tobie a w 2010 :P
Co do SMYKA- ja tam kupuje tylko awaryjnie na prezent cos jak wszystko inne zamkniete...bylismy tam tydzien temu i nie ma zadnych obnizek, spiochy po 40 pln... 😲 choc nie powiem, ubranka sliczne (mam karte rabatową 20% to moze jakies wieksze zakupy tam zrobimy kiedys 😉)
Bylismy tez wczoraj w HMie...oj...tam to moglabym przepasc..no cud miod malina - ale tez niestety zero obnizej...body z dlugim rekawem 40 pln...spodenki sztruksowe z tygryskiem 60 pln...7-pack bodziakow...80 pln!!!!(na allegro 39 pln)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BÓLE PLECÓW - mi o dziwo nie dokuczaja jakos specjalnie choc zawsze mialam problemy z bolacymi plecami - szczegolnei od pracy - siedzenia po 10 godzin przed kompem...teraz tez siedze przed kompem 🙃
Ja ze wszelkich dolegliwosci ciazowych to mam:
ZGAGĘ - okropmnie mnie meczy od poczatku 🤢
SZYBKO BIJACE SERCE (choc cisnienie i puls niby w normie, ale mi tchu brakuje...)
od kilku tygodni - problemy z pamięcią i koncentracją (wczoraj pierwszy raz w zyciu zostawilam torebke w przymierzalni i nie wiedzialam ktorej... ☺️ )

Czy któraś z Was też coś takiego ma?
Jak sobie radzicie ze zgagą?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny 🙂 strasznie duzo dzieje się na tym forum 🙂 Jagoda ja mam to samo jeśli chodzi o serce... tak mi bije ze czasem nie moge spokojnie odetchnac 😞 no i te okropne bóle pleców... ale czego sie nie robi dla maleństwa 🙂
Widzę, ze piszecie tu tez o ubrankach. Moja teściowa wrócila niedawno z wakacji z Austrii i przywiozła mi 2 ogromne torby ubranek, oczywiście uzywane ale w bardzo dobrym stanie 🙂 jest ich ok 60 sztuk i zaplacila 12 euro!! a vco do wozka to ja kupłam od znajomej ktora urodzila dziecko rok temu, a wyglada tak;
http://allegro.pl/item714394108_city_voyager_firmy_tako_najtaniej_na_allegro.html
pozdrawiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff w końcu przebrnęłam przez 10 stron 🙂

Zgaga-polecam surowe mleko na mnie działa,nawet przed ciążą działało-Jagoda spróbuj

Pojawiły się również bóle kręgosłupa i co Mnie niepokoi chyba ból nerki z prawej strony ale tylko rano.Nigdy nie miałam problemów z nerkami więc nie wiem czy to na pewno to ale boli jak diabli,czy któraś z Was ma podobne objawy-co robić.

Aha wczoraj kupiłam używane spodnie ciążowe 😆okazja 65zł ,bo już w żadne inne się nie mieszczę,kurcze szafa pełna ciuchów a nie mam co na siebie włożyć,nosiłam 38 a teraz to chyba 42(na plus 5kg) 😞 .Martwię się co będzie dalej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 - ja chodze w ciazowych od konca 2 miesiaca... 🤪
mamamaliszka - to ci sie przyda 🙂
http://zapytajpolozna.pl/ciaza/wyprawka/
BODY- bez nogawek, moze byc z dlugim lub krotkim rekawkiem,
kaftanik - bluzeczka zapinana lub sznurowana z boku - zreszta wystarczy wpisac w google czy na allegro wyszukac i popatrzec co i jak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - ja ze zgagą też się męczę od samego początku. Pomaga w tej chwili Rennie ( pytałam lekarkę i można zażywać).

Przy Julce też miałam ale pod koniec ciąży i wtedy mówili,że dziecku włosy rosną. Nie uwierzycie jaką miała czuprynę jak się urodziła. Lekarze z innych oddziałów przychodzili zobaczyć TO dziecko ( nie dość że długie, gęste, falowane włosy to jeszcze 4,050kg). Więc jeżeli zależność między zgagą a włosami jest wprost proporcjonalna to tym razem chyba małpę urodzę :laugh: :laugh: 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wczoraj siedziałam trochę w necie i zrobiłam listę potrzebnych rzeczy (bez ubranek, wózka, łóżeczka, wanienki). Począwszy od rzeczy z apteki typu waciki, gaziki do pępka poprzez rożek, kosmetyki, butelki, podgrzewacze, smoczki, ceratki grzebyczki itp, itd i podliczyłam na podstawie cen z internetu i wyszło za wszystko 800zł!
Sporo biorąc po uwagę że to tzw. drobnica bo przecież najdrozsze to właśnie te rzeczy, które ominęłam wpisując w nawias.
Ech...trzeba zacząć pomału gromadzić te pierdółki, wydatek rozłoży się w czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Co do tych dolegliwości ciążowych to ja mam na razie tylko ból pleców. Nie wiem nawet co to zgaga ale podobno to przypadłość ciąży więc się pewnie dowiem...podobno faktycznie pomaga mleko. Nie wiem nie próbowałam.
Nio a teraz uciekam na badania. Ehhh jak ja nie lubię gdy mi krew pobierają;/ Do wieczorka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...