Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć brzuchatki!!
Mycloud byłam na wizycie ale usg nie miałam 😞 więc wymiarów nie mam i będę mieć niespodziankę co do wielkości!
Pinacolada biedna Lenka ja też się boję przeziębienia maleństwa teraz jest najgorszy okres! może posmaruj jej pod noskiem maścią majerankową będzie jej się lepiej oddychało.

ja dziś pierwszy raz w tej ciąży miałam taką straszną noc!miałam twardy brzuszek i takie cholernie mocne bóle krzyżowe, że do łazienki to ja szłam po ścianach a w drodze powrotnej położyłam się na podłodze, bo na łóżku nie dałam rady 😞 i tak przez prawie 2h!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
cześć brzuchatki!!
Mycloud byłam na wizycie ale usg nie miałam 😞 więc wymiarów nie mam i będę mieć niespodziankę co do wielkości!
Pinacolada biedna Lenka ja też się boję przeziębienia maleństwa teraz jest najgorszy okres! może posmaruj jej pod noskiem maścią majerankową będzie jej się lepiej oddychało.
ja dziś pierwszy raz w tej ciąży miałam taką straszną noc!miałam twardy brzuszek i takie cholernie mocne bóle krzyżowe, że do łazienki to ja szłam po ścianach a w drodze powrotnej położyłam się na podłodze, bo na łóżku nie dałam rady 😞 i tak przez prawie 2h!



Smarowałam Dusiu - tylko to mi do głowy przyszło w nocy i na szczęście maść była w domowej apteczce. Teraz z niecierpliwoscia czekam na wizyte p.doktor - mam nadzieje ze jej jeszcze ten cholerny katar nie zszedł na oskrzela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze nie tylko ja mialam nieprzespana nocke, ehhhh moj maluszek ma cos w nosku a ja mam tylko gruszke ktora nie daje rady i tak bidulek oddycha przez usteczka a frida bedzie jutro jak babcia przyleci

Anitek dzieki za ten spirytus ale przemywalam cala nocke wacikami i patyczkami nasaczonymi wodka i juz dzis pepuszek wyglada duzo ladniej. dobrze ze ta wodka zostala po imprezie 😉

Pinacolada biedna ta Twoja Lenka. tak mi jej szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada trzymam kciuki mam nadzieje, że Lence nic poważniejszego nie jest - bo nie ma nic bardziej dołującego niż chore maleństwo - dorosły człowiek czuje się taki bezsilny.
Justynka a wkrapiałaś sól fizjologiczną?może wtedy wydzielina się troszkę rozrzedzi i gruszka da rade do przylotu babci!
Biedna Syla mleczka pewnie nie ma przez cesarkę i ta całą chemię co dostała, musimy trzymać za nią i Nelcię kciuki!

ja mam dziś dzień bezsilności dalej boli krzyż, głowa mocno łupie i nic mi się nie chce - z chęcią wyłabym do księżyca!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochane!

oj, widze ze rzeczywiscie ciezka noc dlamałych nosków 😞
U nas harczenie jakby sie zmniejszylo. Zakrapiam na zmiane tetrisanem [krople soli fizjologicznej] i tym czyms z delfinkiem [sol morska] i odciagamy frida ale czesc siedzi za daleko o sie nie da, a gruszka w ogole nic nie wyciaga.

Pinacolada-zycze duzo zdrowka Lence!
[my na zdrowe dziecko musielismy przejsc przez cala przychodnie bo...na zdrowym klamka odpadla] 🤢

ANITEK - jeszcze raz naprawde dziekuje!zapisalam nazwy lekow

Dziewczyny - te co przytyły więcej niż 15 kg 🙂 jak tam Wasze figury :P? ja dzis sie odwazylam przymierzyc spodnie sprzed ciazy ale niestety...jeszcze mi brakuje. Chociaz i tak dobrze bo jak sie zobaczylam po operacji to nie moglam uwierzyc - zostal mi brzuchol - praktycznie w całosci! i jeszcze lekarz nawet powiedzial ze bede miala ciezko zeby to zrzucic i ze chyba wszystkie kg poszly mi w brzuch...a tymczasem brakuje mi jakis 5 cm i brzuch zszedl.
Pozostaly mi jeszcze ogromne łydy i stopy [opuchlizna nadal trzyma] i piersi ciezsze o jakies 3-5 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane
oj moja noc tez nie przespana Nadunia nie mogła zrobić kupki i próbowałam wszystkiego udało sie dopiero o 9 rano mam pytanie do Basi miedzyinnymi i do mam które dopajaja swoje maleństwa bo są na sztucznym mleku kiedy wy je dopajacie czy w czasie karmienia czy przed czy pomiędzy karmieniem ? czy robicie to umyślnie czy naprzykład wasze maleństwa nie chcą mleka tylko piciu ja moją kruszynkę dopajam jak sie obudzi potem dopiero ja karmie ale w ten sposób nie bardzo chce sie jej jeść bo picie jest syte

kupiłam wkładki laktacyjne z belli bo nie mieli z penatenu rany Boga co za koszmar chyba mi zaraz cycki odparzą nie polecam nikomu te wkładki sa beznadziejne zmieniam je co 30 min katastrofa

jeśli chodzi o to jak przeżyłam ściąganie szwów hm... przeżyłam ale nie było miło po pierwszych pięciu już ból stał sie poprostu ciągły ściągnęli mi te które były w pochwie i na zewnątrz aż do odbytu a te w macicy i szyjce podobno same sie rozpuszczają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

jestem załamana 😞 Lenka dostała antybiotyk! ma wstrętny ropny katar i pani doktor nie chciała ryzykowac i czekac na rozwój sytuacji. Twierdzi ze gdyby miała ok 2 m-cy to poczekałaby i poobserwowała ale w przypadku 2 tyg dziecka nie odwazy sie bo jutro rano juz mogłoby z tego byc zapalenie oskrzeli zwłaszcza ze jakies pojedyncze szmery sa juz słyszalne 😞 Szlag mnie trafia na samą myśl, mam pretensje do samej siebie ze tak sie stało choc nie wiem co zrobiłam zle ze od tego doszło. Zal mi jej strasznie bo tyle tego bede jej musiała podawac - antybiotyk, syrop, osłonowe - wszystko doustnie a do tego jeszcze 2 specyfiki do noska. Kiedy ja jej to wszystko zaaplikuje? Przez 8 dni nic innego nie bedziemy robic tylko sie karmic, przewijac i podawac w miedzyczasie lekarstwa 😞 Płakac mi sie chce. Dlaczego ona musi sie tak meczyc? Nie mogłabym ja pochorowac zamiast jej? Ona jest jeszcze taka malenka.... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nie powiedziałam wam jeszcze że jest problem z moimi kościami łonowymi 😞 wiecie że miałam cieżki poród niestety na tyle Nadia szła szeroko że powiedzino mi że rodziłam dziecko w obwodzie ok 4,5- 5 kg a nie 3100 no Nadusia zaszalała niestety sa poważne skutki tego nie schodzą sie kości łonowe i nie odkształca sie kośc ogonowa musze brac wapno ale takie specjalne w dużych ilościach i do tego majtki ściągajace jak to nie pomoże moge przestać chodzic 🤢 mam nadzieje jednak że da to dobre skutki siedzieć leżeć sie nie da a chodzic no nie mam jeszcze tyle sily żeby stac 30 min bez przerwy ale wiecie przy tak małym dziecku zapomina sie o całym bólu wszystko przy niej robie wszedzie mam rozłożone poduszki pod pupę -jak jakaś królewna 🙂ale dajemy rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada - choroby takich maleńst są bardzo bolesne dla matek.
Ja szlochałam w szpitalu za każdym razem jak podawali Ksawciowi antybiotyk przez wenflon albo jak go kłuli itd. Serce sie kraje, wiem - i najgorsze jest to ze te maluszki sa absolutnie zdane na naszą łaskę i niełąskę, na to że sie domyslimy ze je cos uwiera, ze boli oczko, czy uszko, czy ze katarek przeszkadza itp...Te aniołki nic nie mogą same, tylko my im możemy pomóc.
Trzymam kciuki za Was - za Ciebie i Lenkę, wygońce szybko to choróbsko!

My dzis po konsultacji ze znajomymi mamami dokarmilismy Młodego bo zjadł 120 ml i darl sie strasziwie o wiecej no i w koncu dostal jeszcze dodatkowe 30 ..mało..i dodatkowe 30 ml i dopiero usnal. Potem na spiocha go kąpalismy [tutaj widac jest sposob na naszego synka bo jak sie wykonuje jakiekolwiek zabiegi pielegnacyjne na spiocha - JEST SPOKOJNIUTKI! 🙂] wychodzi na to ze Ksawciu placze tylko z glodu, a mama nie wiedziala o co "kaman" 🙂
Niestety w nosku dalej mu furczy dosc mocno i sol morska nie pomaga i frida tez 😞 mam nadzieje ze to nic powaznego. Jutro dzwonie do tego pediatry=ordynatora.

Jutro tez zostajemy z Ksawciem bez tatusia 😞 bedziemy tesknic 😞


DOPAJANIE - ktoras z Was pytala kiedy - mi powiedzial lekarz ze mozna tak ok. godizny po karmieniu. U nas to nie zdalo egzaminu bo zawsze po podaniu wody z glukoza lub samej wody Ksawciu ulewa woda i przetrawionym juz serowatym mlekiem.. 🤢


dobrej nocki mamusie papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misiamamy- ja daje Vanessce wode jak się przebudzi a jest np pół godz- godz po jedzeniu 🙂 moja ksiezniczka nie spragniona wody - krzywi się jakbym jej soku z cytryny dawala:laugh: mimo że to tylko woda z glukoza:laugh:

jak malenka nie może zrobić kupki i ise napina to nózki w góre i przetrzymaj i chwilkę z nia postękaj, ja tak mojej robie i pomaga- dziś mój oznajmił ze tak nam to dobrze idzie wspólna kupka ze czas nocnik zakupić bo mała robi na zawołanie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dziś pierwsza...nie śpię całą noc,od wieczora mam skurcze,myślałam,że przejdą,wzięłam no-spę i kąpiel,ale nic z tego.Nie dało się zmrużyć oka..do tego ból w dole brzucha jak na okres i biegunka..zadzwoniłam do położnej o 5 nad ranem i kazała zadzwonić jak będą skurcze co 6min,narazie są co 10min.Wstaliśmy naszykowaliśmy się ,zjem śniadanko i pojedziemy do szpitala bo potem korki nas zastaną.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Może z wrażenia mi przejdą hahaa nie sądzę.

Skurczów nie da się przegapić,idą na Ciebie jak fala i oplatają cały brzuch,krzyż i tyłek.Idę bo się trafiają częściej 🤪 będę pisała smsy nawet z wanny;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud no to teraz trzymam za ciebie kciuki 🤪 !

No, a ja dzisiaj znowu na kontrolne ktg, doła łapie moja księżniczka spóźnia się już 4dni 😞
Nic nie dają mi długie spacery nawet po 2km, chodzenie po schodach czy sprzątanie 😞 wrrrr.. jakoś smutno mi.

Jagoda, Pinacolada biedne te Wasze maleństwa, niech zdrowieją szybciutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud a nie mówiłam że będziesz nastepna? 🙂 Powodzenia, żeby to już było to! Trzymam kciuki i czekam na wiadomość. Super 🙂

A moja lady jak nigdy się dzisiaj nie rusza i po raz pierwszy gdzies od 3 tyg żebra mnie nie bolą z rana i moglam spokojnie dospać, jak miło 😆 Wogóle jakoś tak dzisiaj dobrze spałam, jakbym w ciąży nie była 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...