Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziś znów była u Nas położna-Małgosia zdrowo się rozwija póki co 😆 a i szwy Mi ściągnęła-uff jaka ulga-tyłek Mnie już prawie nie boli:P

misiamamy a jak u Ciebie po ściągnięciu tych 20szwów,nie odzywasz się 😞 Przepraszam,że cię wprowadziłam w błąd z tym bólem,jednak troszkę boli.Jak ściągali Mi po wyrostku to nic a nic nie bolało,więc myślałam,ze tym razem też tak będzie.

Miłego dzionka dla mamuś w dwupaku i rozpakowanych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuję Gunia, a nasz na to jakaś podstawę prawną???
i czy ten urlp wyklucza już 2 dni urlopu okolicznościowego???
ale to wszystko zamieszane. piszą też że wniosek trzeba składać pisemnie, nie orientujesz się czy są na to gotowe druki, czy każdy pracodawca ma swoje, czy należy podanie napisać odręcznie???
z góry dziękuję za wskazówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytaj sobie tę informacje ze strony portaloswiatowy.pl

W latach 2010-2011 pracownikowi ojcu przysługuje 1 tydzień urlopu ojcowskiego
Pracownik - ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego począwszy od 1 stycznia 2010 r. w wymiarze 1 tygodnia, pod warunkiem że dziecko nie ukończyło 12. miesiąca życia. Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika - ojca wychowującego dziecko. Wniosek ten należy złożyć w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu. Pracodawca obowiązany jest uwzględnić wniosek pracownika (art. 1823 § 2 kp). Przy udzielaniu tego urlopu należy pamiętać, że tydzień oznacza tu 7 dni kalendarzowych (art. 1831 § 1 w zw. z art. 1823 § 3 kp).

PODSTAWA PRAWNA:
* Ustawa z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 ze zm.) - art. 1823, art. 1831 § 1.
* Ustawa z 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 237, poz. 1654) - art. 14.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
a mam pytanie z innej beczki: odnośnie wolnego przysługującego tatusiowi z tytułu urodzenia się dziecka, ile się należy i gdzie jest to określone, bo w tv mówiono o tym niedawno że z trzech dni przedłużono na tydzień. kadrowa męża za nic nie chce dać z tego tytułu wolnego i radzi wziąć normalny urlop, poza tym twierdzi, że ten tydzień wolnego należy się tacie wówczas kiedy mama tydzień wcześniej zakończy macierzyński. któraś z was się orientuje???


mój M dostał w szpitalu zwolnienie lekarskie na 2 tygodnie na opiekę nad żoną po porodzie. Płatne jest 100% podobno 🙂 podobno nie za bardzo chca dawać przy porodzie SN a dają raczej przy cesarkach ale nam dali za ładny usmiech 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś czuję fatalnie,boli mnie krzyż,pochwa,brzuch,nie mam apetytu..czuję ,że moje godziny są policzone.Czuję się jakbym miała grypę z okresem dostać..dziwne to.Póki co sprzątam,mam zamiar jeszcze łazienkę ogarnąć,żeby zostawić czyste mieszkanie.Guniu jak twój perfekcjonizm?bo ja może podłogi nie pastuję na kolanach,ale jak widzę włos czy paproch to już sprzątam,mąż na mnie krzyczy ,ale widzi,że już mnie pod tym względem nie zmieni.Idę jakąś inkę zrobić może poczuję się ciut lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz na koncówce ciaży wracam do starych przyzwyczajeń, nie zalegam z praniem, a co jeszcze dziwniejsze z prasowaniem 🤪 Sama siebie tu podziwiam. Ale tak jak Mycloud mówisz jak trafię do szpitala nie chcę z tym zostawiac męża. Podłogi obowiązkowo raz w tygodniu (a kto ma nam niby nabrudzić), łazienki obie lśnią i pachną :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio tu nie chodzi o zróżnicowanie urlopu "tacierzyńskiego", dlatego nic nie możesz znaleźć.
Ojcowski jest na tydzień (w przyszłym roku wejdą 2 tygodnie).

A te dwa tygodnie w przypadku kiedy jest cesarskie cięcie to jest co innego. Mężowi przysługuje tzw. opieka nad żoną, ale to zależy od lekarzy w szpitalu bo muszą wystawic stosowne zaświadczenie, że taka opieka jest Ci potrzebna, a z tego co wiem to oni nie bardzo chcą to robic 😠 Allicee była tą szczęściarą i dostała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
Aniołku Ty miałas szwy nie rozpuszczalne? Pytam bo ja mam rozpuszczalne i tylko na koncach miałam jakies do rozciecia w 3 dobie- dosłownie 2 szt 🙂


z tego co mówiła lekarka podczas szycia to rozpuszczalne były w środku i to sporo a na zewnątrz do ściągnięcia 5 sztuk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wręcz przeciwnie od was, na końcówce ciąży bardzo się rozleniwiłam, a podłóg nie myję od kilku miesięcy:laugh: :laugh: :laugh: robi to mąż i całkiem nieźle mu to wychodzi, więc niech zostanie to w jego obowiązku. a dziś totalny leń, nic oprócz obiadku nie zrobiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj gunia jak ja Cię dobrze rozumiem;-) moja łazienka też już lśni 😆 trochę się nagimnastykowałam ,ale efekt jest.Pościel zmieniłam,pranie zrobiłam,koszule i gacie mu wyprałam,podłogi pomyłam.Jeszcze prasowanko i już..oj z kim mu by było tak dobrze jak ze mną haha;-)jak mam leżeć i płakać,że mnie tu boli i tam to wolę coś porobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie jak mam leżeć, gapić się w telewizor i wyszukiwać u siebie czy aby cos sie nie dzieje to wolę ruszyć zadek i cos pożytecznego zrobić, tym bardziej że w połogu nie dam rady.


Katpio nie przejmuj sie bo jeszcze niedawno miałam takie zaległości że hoho :laugh: I tak się obawiałam że to mi wejdzie w krew ale powolii wszystko wraca do normy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunia141 napisał:
Madziula nie masz co rezerwować, tylko do dzieła 🙂
A swoja drogą czemu nie 16.01 ? Byłoby szybciej :laugh:


Na 16.01 ja liczę,mam nadzieję,że u mnie będzie jak u pinacolady,że jak mnie lekarz zbada i wyjmie krążek to mi wody odejdą.A jak się tak nie stanie to chyba się załamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj marudki kochane 🙂 będzie co ma być! ja już nie przewiduje kiedy bo za bardzo się przez to denerwuje!
właśnie Agata podgląda co do Was piszę - bidulka prawie z nocnika spadła, żeby zobaczyć co mama wypisuje 😁
Mycloud ja też myślałam że podczas badanie pójdą mi wody...a tu nic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...