Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
och z tą wytrwałością jest ciężko, same brzuchatki wiecie 🙂 🙂
a jak Gunia u Ciebie, przeczyściłaś się solidnie, zmiany nastrojów przeszłaś, niedawno czułaś się rewelacyjnie, pełna energii dzień później nie do życia i dalej nic......
więc Tobie też życzę CIERPLIWOŚCI 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuski kochane te rozpakowane i te jeszcze w dwupaku


Poproście swoich pediatrów (albo juz przy wypisie ze szpitala) o DEBRIDAT. Jest to bardzo skuteczny środek na brzuszkowe sprawy i chyba jako jedyny do stosowania od pierwszych dni zycia bo dawke ustala sie na podstawie wagi dzidziusia.
Podałam go Lence wczoraj wieczór i spałysmy smacznie bez zbednego gniecenia się. Lek ma smak pomarańczowy i wczoraj wieczór mielismy niezły ubaw bo Lenka była zachwycona nowym smakiem. Dzis rano juz sie zbuntowała i podanie 2,5ml trwało dobre 15min i część niestety została wypluta :P Ale śpi sobie teraz słodko więc cos tam połknęła - a wieczorem bedziemy musieli ja mocno zabawic zeby całą dawke połknęła bo nocka ważniejsza 😉

Zapiszcie sobie koniecznie ta nazwe bo te wszystkie kropelki dostepne w aptece bez recepty( bobotic, espumisan...) sa od 28dnia życia i chyba nie az tak skuteczne jak Debridat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio z tymi moimi dolegliwościami to ja juz sama wymiękam, chyba przeszłam już wszystkie możliwe to przedporodowe i pozorne, a dalej ani rusz :P
A tymi kopniakami pod żebra z chęcia sie podzielę, dzisiaj znowu z rana byłam tak skopana, że ani rusz żeby sie choćby obrócić, taki ból od góry brzucha 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane!
Syla gratuluję ślicznej Nelci!spora kobitka z niej!niech rośnie zdrowo!!!
Katpio no to termin masz 1dzien po moim terminie zobaczymy czy moje serduszko zechce wyjść 🙂
Pinacolada my po wkropieniu jakichkolwiek kropelek (wit K,wit D, cenbion) robiliśmy Agacie dziubek z ust - po bokach ust ściskasz delikatnie palcami (tak nam poradziła położna) i przeważnie wszystko połykała no chyba że za szybko zabieraliśmy palce to języczek usuwał zawartość z buzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Mamusie i Brzusie 🙂 Syla nie pisala smskow juz wczoraj jak widac Maz sie pochwalil 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jeszcze raz GRATULACJE dla Syli i Ani 🙂


wlasnie rozmawialam z Syla mowi ze Nelcia jest ogromna i gdyby ja miala rodzic SN to by nie dala rady :P Jest na morfinie strasznie boli ja brzuch 😞 dostala juz 3dawki i mowi ze jak nacpana lezy...
Tatus musial przywiezc Corci inne ubranka bo te co wziela Syla byly za male :P
Pozdrawia Was wszystkie serdecznie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej gratulacje dla Sylli,faktycznie duża dziewczynka,ludzie żeby moja nie była taka duża...jutro się okaże bo mam usg.


Wczoraj miałam tak twardy brzuch jak kamień,do tego mnie coś bolało,ale to od mojego obżarstwa bo zjadłam frytki,czekoladę i ogólnie wcale się nie dziwię ,że flaki nie wytrzymują.Od jutra jak mi zdejmie ten krążek zacznę chyba masować cycki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Mamusi ktore mialy KTG. U Was tez tetno dziecka tak skakalo? Bo u Olafa co chwile 150 za sekunke 135 za sek. 127 i znow 150 i 140 a kilka razy spadlo i bylo np 122 125 127 ech ale schize mialam
a pozniej Maly sie rozbrykal i jak lekarz przyszedl bylo powyzej 150.
Wynik koncowy na ktg srednia pulsu 130 zero skurczy przez 10min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mam pytanie z innej beczki: odnośnie wolnego przysługującego tatusiowi z tytułu urodzenia się dziecka, ile się należy i gdzie jest to określone, bo w tv mówiono o tym niedawno że z trzech dni przedłużono na tydzień. kadrowa męża za nic nie chce dać z tego tytułu wolnego i radzi wziąć normalny urlop, poza tym twierdzi, że ten tydzień wolnego należy się tacie wówczas kiedy mama tydzień wcześniej zakończy macierzyński. któraś z was się orientuje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek z tym tętnem u małego wszystko ok - u mnie też mała wariowała w szczególności tętno skakało jak wchodziła pielęgniarka lub lekarz widocznie mała nie lubi być podsłuchiwana 🙂 jakbyś miała przez dłuższy czas powyżej 150 albo poniżej 120 wtedy oznacza, że coś jest nie tak. No widzisz zero skurczy 🙂 to tak jak u mnie a mi zostało 6 dni do terminu a ja chyba jakoś w to nie wierzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio znalazłam coś takiego:

http://www.babyboom.pl/forum/dzial-ekspercki-i-f283/urlop-tacierzynski-35299/#post4747710

http://forum.gazeta.pl/forum/w,584,100358067,,Ile_wolnego_dla_taty_dziecka_po_prododzie_.html?v=2

http://urlopy.wieszjak.pl/urlopy-okolicznosciowe/203751,Dni-wolne-na-urodzenie-dziecka.html

może coś z tego naprowadzi Cię do odpowiedzi 🙂 chociaż wiesz, że u nas w kraju inaczej mówi prawo inaczej wszyscy robią!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie u Nas tez jedna miala ktg i tetno sobie skakalo co chwilke 🙂 ja nigdy tego ktg nie mialam stad moje zdziwienie a mam w domu detektor tetna i jak sprawdzam sama to wychodzi zawsze ok 150 no ale nie jestem w stanie tak jak maszyna ktg z taka dokladnoscia sprawdzac poza tym to tetno sie zmienialo co sekunde hehe no i tak ma byc 🙂 juz jestem spokojna 🙂co do skurczy to akurat jak mialam ktg to nic a nic mnie nie lapalo bo tak to mam kilka skurczy przez caly dzien, no ale to normalne na tym etapie ciazy 3xdziennie luteina to nie jest dawka ktora calkowicie zniweluje skurcze ale je minimalizuje wiec stad delikatne skurczyki 🙂
Dusia jak tak piszesz ze u Ciebie nic to wiesz kto mi sie przypomina? Justyna Malutka 😁 do samego konca nic a tu niespodzianka 🙂 i kto wie moze u Ciebie tez takie bedzie tego Ci zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunia141 napisał:
Mycloud ja podejrzewam że jak zdejmą Ci ten pesser to Twoje godziny będą policzone 🤪


Oby gunia bo czuję się już tak źle dziś ,że płakać się chce.Mam wrażenie ,że zaraz pęknie mi brzuch.

Anitek-tak jak Ci dusia napisała jest.Ja też tak miałam.

Katpio- z tym ktg to zależy od lekarza,jeśli Cię coś niepokoi jedziesz do szpitala i tam Ci robią ktg.Z reguły robią też po terminie porodu.Wcześniej jak się nic nie dzieje to nie ma potrzeby.Ale mówię to zależy od lekarz prowadzącego jeden każe Ci jechać i robić ktg a inny nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCloud racja Lutowki niektore maja juz na kazdej wizycie a niektore nie slyszaly o czyms takim... wszystko zalezy od lekarza.
A z tym tetnem to juz jestem spokojna :P tak tez myslalam ze to normalne bo przeciez gdyby bylo cos nie tak to by mnie nie puscili ot tak sobie do domu...

MyCloud mysle ze do nastepnego tygodnia Nelcia sie pojawi 🙂 kto wie czy wogole w sobote wrocisz tu do Nas :P
Oby sie zaczelo odrazu. Ale to jest racja ze przy koncowce chyba kazda kobieta prosi o porod hehe 🙂 ja juz ledwo sie kulam a gdzie tu jeszcze 3-6tygodni? OMG padne chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio odnośnie urlopu dla męża bez żadnego ale należy mu sie tydzień! Mój mąż już ma sobie go zaklepane. Z tymże nie jest to 7 dni pracujących, bo niestety wchodzi w to też sobota i niedziela, ale dobre i to 😉
I nie ma tu żadnej zależności związanej z Twoim macierzyńskim. I jeszcze jedno jeśli tatuś z tego nie skorzysta to automatycznie urlop ten przepada, dlatego niech Twój mąż idzie w zaparte, musi go dostać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...