Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

pinacolada napisał:
Dusia_P napisał:
Jagodka mowilam za kazdym razem ze cos dlugo nie odpada i dzis wreszcie sie ze mna zgodzila ze gencjana trzeba, bo wczesniej caly czas mi mowila ze mam sie nie martwic bo odpadnie juz niebawem 😠




Dusia- w szoku jestem! Aż popatrzyłam na suwaczek ile Maja ma dni! Lence odpadł w 7 dobie a u Was juz tyle czasu? Nie śmierdzi z niego? Chyba źle robiłaś ze psikałaś tym Octani.... bo on chyba nie jest na spirytusie! Zacznij moze najzwyklejszym spirytusem i powinno wysuszyc go



NAM tez w szpitalu kazali psikac tym octaniseptem ale po wyjsciu ze szpitala uzywalismy 70% spirytusu a na sam koniec octaniseptem jak juz odpadal ale byl tak twardy ten strupek ze ranil skore dookola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
za spiryt dostalam oper bo niby przenika do krwi 🥴 i od małego wpajane są złe nawyki 🤨 więc ten octanisept stosowałam choć przy Agacie spiryt i po 23dniach odpadł więc też długo ale nie 6tyg!!!



Ale się teraz wkur.....!
Ci lekarze to jacyś popier...... są! Kiedyś się tylko spirytusem robiło i wszyscy jakoś żyjemy, a u siebie to też nie widzę jakiegoś specjalnego nawyku sięgania po spiryt 😉 .
Mi też kazali kupić ten octenisept w szpitalu, a pępek się tylko śliniaczył i położna kazała robić spirytusem i od razu było lepiej. Kosztował dwie dychy, a teraz to se mogę go w pupe wsadzić, albo będzie czekał aż Lenka zacznie kolana zdzierać.
Ci wszyscy "super" lekarze to pewnie mają dobre profity od przedstawicieli tych firm i wszystko nam wciskają, żeby pewnie sobie na sponsorowane wycieczki jeździć.
Ale mi się ciśnienie podniosło 😠 .

......idę napić się drinka 😉 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agab- ja juz zdażyłam zmienić Vanessce pediatre, a co do lekarzy to już kiedyś opowiadalam jak ojca Vanessy poskładali i teraz idzie na kolejna operacje( proteze biodra) tak mu nastawiali nogę ze coś uszkodzili i jeszcze czeka go kolejna operacja bo zaoszczędzili na gwożdziu i za krótki jest i noga mu ucieka.a wspomę ze wypuścili go ze zwichnieciem stopy a okazało się złamanie z przemieszczeniem. No ale cóz słuzba zdrowia działa rewelacyjnie.

nic tylko pic:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał:
Dusia_P napisał:
za spiryt dostalam oper bo niby przenika do krwi 🥴 i od małego wpajane są złe nawyki 🤨 więc ten octanisept stosowałam choć przy Agacie spiryt i po 23dniach odpadł więc też długo ale nie 6tyg!!!



Ale się teraz wkur.....!
Ci lekarze to jacyś popier...... są! Kiedyś się tylko spirytusem robiło i wszyscy jakoś żyjemy, a u siebie to też nie widzę jakiegoś specjalnego nawyku sięgania po spiryt 😉 .
Mi też kazali kupić ten octenisept w szpitalu, a pępek się tylko śliniaczył i położna kazała robić spirytusem i od razu było lepiej. Kosztował dwie dychy, a teraz to se mogę go w pupe wsadzić, albo będzie czekał aż Lenka zacznie kolana zdzierać.
Ci wszyscy "super" lekarze to pewnie mają dobre profity od przedstawicieli tych firm i wszystko nam wciskają, żeby pewnie sobie na sponsorowane wycieczki jeździć.
Ale mi się ciśnienie podniosło 😠 .

......idę napić się drinka 😉 🤪 🤪




Eee tam drinka. Grzech rozcieńczać! Sete spirytu strzel, od razu Ci przejdzie. 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej Dusia faktycznie długo ten pepek nie odpada dziwne. Tu faktycznie nie ma spirytusu ale ja przemywałam zwykła wódka i odpadł po 7 dniach, ja na Twoim miejscu przemywałabym spirytusem.
Syla o herbatce nie mówiłam bo nie wiem czy to od tego czy sobie wmówiłam że musi działac i zadziałała 😉 Co prawda za duzo mleczka nie ma ale Piotrus chyba sie najada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przypomniałam sobie. Jagódka chyba Ty miałaś problem z ciemieniuchą. Słuchaj ostatnio przeczytałam ze działa bephanten, a ze Piotrus miał na czubku głowy taka zółta brzydka skorupę to postanowiłam spróbować i musze Ci powiedzieć ze dziala!! Dwa dni i ciemieniucha zniknęła praktycznie cała! Nic nie wyczesywałam, tylko posmarowałam dość grubą warstwą i założyłam czapeczkę zeby masc nie starła sie podczas spania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamunie 🙂

Ale się dziś rozpisałyście 🤪
Dusia akciki piękne 🙂 Ja octanisept stosowałam po odpadnięciu pępka,najpierw używałam beznadziejne Leko a potem się wkurzyłam i zwykłą wódeczką i pomogło 😆Pępuś odpadł w 17 dobie.

Wiecie co u Nas te ząbki to był chyba fałszywy alarm,chociaż dziś wieczorem masowałam jej dziąsełka i wyczułam zgrubienie ale do góry a przecież najpierw wychodzą dolne ząbki.A i mała się nadal ślini,dziwne bo najbardziej wieczorem.W każdym razie jestem przygotowana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas jakis dramat wieczorny 😞
Bylismy z ta ciemieniucha u lekarki - opierdzielila nas ze przyszlismy ze zdrowym dzieckiem na chore [maz czekal z synkiem na zew. i tylko go zawoalalam jak byla nasza kolei - a nie ma jak na zdrowe isc bo przyjmuje raz w tyg i to rano :/]
Potem wrocilismy i chcielismy go nakarmic ale wrzask jak nie wiem co... 😞
[a o 16:00 zjadl 180 ml i krzyczal o wiecej]

I polozylam go o 19.30 do lozeczka i zasnal od razu i spi do teraz..nie jadl od 16stej 😞 Nie kapalismy go dzis 😞 😞
Zaraz go budzimy i sprobujemy nakarmic..juz sie boje 😞


Bylismy tez w sklepie po czapeczki i przy okazji kupilismy wszystko do chrztu.
Tak na marginesie - juz druga osoba poweidziala ze Ksawciu ma mala glowe 😠 ile Wasze dzieci maja w obwodzie glowy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiaj cały dzień nie spała i tak mnie umęczyła jak cholera.Po prostu po dwóch dniach spania non stop postanowiła dać sobie luz.Teraz zasnęła i śpi i śpi a ja czekam z wanienką na kąpiel.Byłam u ginekologa 🤪 zbadał mnie,mam jeszcze troszkę skróconą szyjkę,ale ok wszystko.Ostrzegł mnie,żebym uważała bo można teraz szybko zajść w ciążę przed okresem,ponoć mam dostać okres w ciągu miesiąca o ile:P
Dostałam receptę na yasminelle bo nic fajniejszego nie wymyślono.Zatem czekam na okres!A teraz popijam browarka;-)nie piłam rok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jestem dzis wyjatkowo padnieta. Strasznie bolą mnie uda a to znak ze mam dosc! Marzy mi sie goraca kapiel ale jeszcze cieknie ze mnie wiec nie moge 😞 Ale wezme zaraz ciepły prysznic i wskakuje do wyrka jak tylko tatus wygra walke z córką 🤪 Boziu - kiedy to sie unormuje? Moze po 3 m-cu albo po chrzcie 😉 Tak mi sie marzy zeby wieczorem zasypiała tak grzecznie i szybko jak w dzien. A dzisiaj w dzien to spała duzo i ładnie. A jak nie spała to cały czas ziewała 🙂

Jagoda - a kiedy Wy sie chrzcicie i kogo w koncu wzieliscie na chrzestnego po tym jak brat meza odmówił 🤢

Mycloud - to dobrze ze podwozie w porzadeczku 😉 A z tabletkami kazał Ci czekac do miesiaczki czy pozwolił Ci zacza zazywac juz? Bo z tego co widze to tylko ja zaczełam zazywac nie czekajac na "naturalny" okres .... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
a u nas jakis dramat wieczorny 😞

I polozylam go o 19.30 do lozeczka i zasnal od razu i spi do teraz..nie jadl od 16stej 😞 Nie kapalismy go dzis 😞 😞
Zaraz go budzimy i sprobujemy nakarmic..juz sie boje 😞



Nam się tak zdarzyło wczoraj,młoda zasnęła koło 20-jadła o 18 myślałam że się obudzi koło 22 na papu a ona spała dalej do 1.10 dostała butlę i spała do 7.30 🙂
wcześniej jak zdarzały się takie sytuacje to przed pójściem spać robiłam jej flachę ale stwierdziłam,że to bez sensu bo organizm prędzej czy później będzie potrzebował jedzenia i Małgosia się obudzi.Teraz jest lepiej bo dłużej śpi jak jej nie budzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja też nie mam jeszcze okresu, a nie karmię piersią więc powinien się już pojawić. a po kilku konkretnych mizianiach z mężem, zmusił mnie do zrobienia testu ciążowego. wiecie jaki przeżywaliśmy stres jak czekaliśmy na wynik, chyba w życiu się tak nie bałam. wynik negatywny, na szczęście!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada moja córcia jest wieczornym aniołem 🙂 po kąpieli do 22/23 rozmawia z rodzicami na zmiane z misiami z łóżeczka i zasypia grzecznie sama w łóżeczku, czasem włacze jej wibracje złóżeczka bo je lubi bardzo 🙂 jest czystym aniołkiem. Rano rozmawia zawsze w lozeczku z misiami i po godzinie usypia 🙂 daje czas mamie posprzatac i sie ogarnac 🙂 pozniej wstaje. I jak byla zdrowa chodzilysmy na spacery i Ona nigdy nie śpi w wózku 🙂 obserwuje 🙂

Co do trzymania zabawek to raz jej sie zdarzylo złapzac grzechotke od taty ale nieświadomie. Natomiast coraz czesciej łapie sobie smoka i wyciaga sama z buzi 🤪:P ostatnio wyciagła i trzymała normalnie heh bylam w szoku ale po chwili wypadł 🙂 co do trzymania główki, to ja już nie pamietam nawet ale bardzo długo sama się utrzymuje z miesiac jak nic. Oczywiscie gibnie sie czasem no i kołysze jakby podpiła coś 🙂

okres niby mam nie miec jak karmie.. oStatnio zauwazylam ze zaplamilam majtki a po zmianie, nic nie bylo.Na drugi dzien rowniez była plamka ale mniejsza 🤨 ? mam nadzieje ze wszystko ze mna ok. Wizyta dopiero w kwietniu u ginekologa.
Jagodamoja w 6tyg miala 39. A mysle ze nie powinnas sie martwic tym jeżeli tylko rosnie. A jakoś płec męska ma mniejsze głowki, Justyna tez miala podobna sytuacje ale jest ok. Wiec nie martw sie. Po zdjeciach widac ze ładnie rosnie bo pyzunia sie zrobila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...