Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - smak i zapach pepti i nutramigenu jest bardzo podobny i na szczescie Ksawciu pije i nawet powiedzialabym ze wiecej ale nie chce zapeszac

po pepti powinna wysypka minac ale jesli dziecko ma wysoka alergie na bialko mleka krowiego to pepti go ma w jakiejs tam formie i ma laktoze a nutramigen nie. A i po nutramignenie moze sie pojawic wysypka - jest tysiace alergenow i nie ma opcji ochronic dziecko przed wszystkim - niestety jest to loteria i metoda prowokacji - rownie dobrze ta wyspka moze byc na nasz proszek od naszych ubrac lub na kurz...cokolwiek.
!!!


Jagoda ja wysypkę przerabiam od 2 tygodnia życia a tak na poważnie to od urodzenia się KAcpra. I wątpię że jest to skaza białkowa! ja twierdzi nasz lekarka...bo jak karmi kobieta piersią to odrazu że to skaza. Przewertowałam cały internet na temat skazy i w 95% przypadkach wysypka to nie skaza białkowa,jest to alergia ale nie ta o której nam mówią lekarze. Spotkałam się postem gdzie dziewczyna mówi że w 6 miesiącu życia doszła od czego jej dziecko ma alergię Na koc akrylowy. dopiero po jego zlikwidowaniu alergia przeszła.
Mój Kacper ma wysypkę straszną jutro porobię mu zdjęcia to zobaczysz z buzi mu zeszła wyleczyłam mu ELOCOMEM też bałam się go stosować ale jak miała pomóc to pomogła 2 noce smarowałam cienką warstwą i po bólu 🙂 Pediatra kazała nam odstawić kosmetyki wszystkie włącznie z OILATUM i to był mój bład skóra Kacperka jest teraz wysuszona staję na głowie że mu ją wyleczyć. Wizę kiedy sie ta wysypka nasila kiedy zjem za dużo marchwi, piłam za dużo soków z kartonu,a wogóle eliminacja białka etc. nic nie pomogło. Nie mam zamiaru go odstawiać od piersi, a taka wysypka przejdzie i wierzę że bardzo szybko.I mam nadzieję że u was też szybko minie wiem jak to jest więc nie denerwuj się i wylecz mu to tuym Hydrokortizonem,ja po Elocomie co chwilę smarowałam i smaruję Kacprowi buzie kremem Oliatum i Niveą soft.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja wam powiem mamusie że mój Kacperek to jak zasnął wczoraj o 20 to obudził się ok 4 i to ja go obudziłam cała mokra żeby sprawdzić czy dycha,a cycye to myślałam że mi eksplodują 😁
No i mieliśmy problem z nie robieniem kupki więc zamiast czopków w ruch poszedł soczek Jabłkowy z gerbera i ???Kupa 😁 jak ta lala po pachy 🤪 :P :P 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dziś było 21 stopni więc ja spędziłam dzień poza domem- mała była u 2 letniego kuzyna a ja miałam czas dla siebie na pozałatwianie spraw.

byłam w szpitalu bo musiłam pójsc porozmawiac z tym Jarka lekarzem.Jarek po operacji tracił przyomnośc, jakies drgawki dostał i jak mu krew podali.wogóle nie wesoło było. W czwartek operacja drugiej nogi... A ten znajomy lekarz nic nie chciał powiedzieć jego ojcu.no i oczywiście miałam cudowne spotkanie z teściowa- miła aż przesadnie.

i najlepszy tekst usłysząłam: przełorzyć chrzest! no kurw.. i co jeszcze, doładnie tak ja zapytałam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał:
A ja wam powiem mamusie że mój Kacperek to jak zasnął wczoraj o 20 to obudził się ok 4 i to ja go obudziłam cała mokra żeby sprawdzić czy dycha,a cycye to myślałam że mi eksplodują 😁
No i mieliśmy problem z nie robieniem kupki więc zamiast czopków w ruch poszedł soczek Jabłkowy z gerbera i ???Kupa 😁 jak ta lala po pachy 🤪 :P :P 🙃 🙃


ania a masz czasem mniej pokarmu?? mi sie czasem robi mniej i musze dać butle a czasem mam nawał. Teraz mam mało i mam stracha żę mi się kończy 🤨 no a nie chce żeby mi się skończył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny ;* po bardzo dużej nie obecności 😞

ale ciężko mi znależć chwile przy Lenie bedac z nia sama..
Wczoraj wrociłysmy ze szpitala po 2 tygodniach bo lenka miała zapalenie płuc 😞;/
2 dni po szczepionce dostała kaszlu i kataru i tak sie zaczelo ;(
napisze jutro bo wlasnie placze 3ymcie sie pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba wszystkie "niegrzeczne" dzieci ochrzcić Lenka. Może to kwestia imienia skoro mała Brylówna też anioł 😉 🤪

allice -ale sliczny włochaczek 😉
agab - Twoj aniołek też boski 🙂

Basia - ja ubieram body z dł. rekawem , na to kaftanik lub bluzeczkę i na to Kurteczkę lub bluzę dresową "podwatowaną". A na nóżki rajstopki i dzinsy. No i cienka czapeczka . Kurteczkę rozpinam w razie potrzeby. No i biorę kocyk gdyby się ochłodziło... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne macie bobaski,ja zaraz wstawię moją niunię na hustawce.

Dziś za to ładnie lula.
Basia ja ubieram tak:body,pajacyk,lub śpioch na to pajacyk welurowy i kurteczka+czapeczka już lżejsza,skarpety frotkowe i rękawiczki bawełniane.Nadal śpiworek,ale już okrycia na wózek nie biorę.Muszę teraz brać parasol dla mej damesy bo jak śpi i jej świeci w oczka to się krzywi jakby cytrynę zjadła.Jak się jeszcze ociepli mam już naszykowane watowane bluzy rozpinane.Kurteczkę mam ocieplaną welurkową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:


Basia - ja ubieram body z dł. rekawem , na to kaftanik lub bluzeczkę i na to Kurteczkę lub bluzę dresową "podwatowaną". A na nóżki rajstopki i dzinsy. No i cienka czapeczka . Kurteczkę rozpinam w razie potrzeby. No i biorę kocyk gdyby się ochłodziło... 🤢
ja tak samo oprocz rajstopek?? ale przykrywam bo wieje.. a ty przykrywasz kocykiem zawsze? hmm i chyba nie jest jej za cieplo i czesto ma zimne raczki, wasze tez?? ostatnio wlasnie ubralam ja cieniej i pierwszy raz spala jak susel na dworze w wozku ale miala zimne raczki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
pinacolada napisał:


Basia - ja ubieram body z dł. rekawem , na to kaftanik lub bluzeczkę i na to Kurteczkę lub bluzę dresową "podwatowaną". A na nóżki rajstopki i dzinsy. No i cienka czapeczka . Kurteczkę rozpinam w razie potrzeby. No i biorę kocyk gdyby się ochłodziło... 🤢
ja tak samo oprocz rajstopek?? ale przykrywam bo wieje.. a ty przykrywasz kocykiem zawsze? hmm i chyba nie jest jej za cieplo i czesto ma zimne raczki, wasze tez?? ostatnio wlasnie ubralam ja cieniej i pierwszy raz spala jak susel na dworze w wozku ale miala zimne raczki 🤢



nie, kocyk mam w razie ochłodzenia. A raczkami sie nie przejmuj. Temperature dziecka sprawdza się na karczku - jak tam jest gorąco lub mokro (pot) to znaczy że dziecku jest za ciepło . Ja mam ciut za dużą "kurteczke" i dłonie jej nie wystaja na zewnatrz wiec nie jest jej zimno a przynajmniej nie zauwazyłam 🤢
A rajstopki ubieram zawsze pod dzinsy! Dzins sam w sobie jest dosc zimny wg mnie 🤢 Mnie czasmi nogi w dzinsach zmarzna na spacerze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada ja zawsze przykrywalam jeszcze heh ja jak spie nawet w ciuchach to musze sie przykryc bo zimno


wlasnie karmie niuniee i nie zauważyłam ze cycus wyleciał 🤪 i fontanną nalałam jej mleka do oka bo zapatrzylam sie co naskrobałyscie! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada sorki ale dopiero weszłam na neta, przelew poszedł przed chwilą więc jutro powinny być pieniążki na koncie. Mam pytanie czy ten krem to będę mogła zamówic jeszcze raz? Bo kolezanka jest zainteresowana.
Co do biegunki Piotrusia to chyba przechodzi. Dzwoniłam do lekarki i kazała mi podawać probiotic 2 razy dziennie dużo podawać mu pić i jak nie minie po 3 dniach to do lekarza.
Syla o karte jeszcze się nie starałam, bo musze iść do lekarza a tak jak mówiłam nie śpieszno mi kase wydawać bez powodu;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiotamy środowo 🙂MAmusie 🙂 🙂
Ktośwyjątkowy witaj 🙂 Oj szkoda mi was i współczuje 😞 aallicee napisał:
ania a masz czasem mniej pokarmu?? mi sie czasem robi mniej i musze dać butle a czasem mam nawał. Teraz mam mało i mam stracha żę mi się kończy 🤨 no a nie chce żeby mi się skończył


no pewnie i szlag mnie trafia jak mam mu dać butlę bo zaraz cycki mam jak skały!!!Coś mi się wydaję że pokarm sam zanika młody je co 2godziny bo się nie najada ostatnio sie nam udało najadł się o 20 2 cycki!! i spal prawie do 4 🙂 🤪

SYLAStrasznie boli;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Pinacolada sorki ale dopiero weszłam na neta, przelew poszedł przed chwilą więc jutro powinny być pieniążki na koncie. Mam pytanie czy ten krem to będę mogła zamówic jeszcze raz? Bo kolezanka jest zainteresowana.
Co do biegunki Piotrusia to chyba przechodzi. Dzwoniłam do lekarki i kazała mi podawać probiotic 2 razy dziennie dużo podawać mu pić i jak nie minie po 3 dniach to do lekarza.
Syla o karte jeszcze się nie starałam, bo musze iść do lekarza a tak jak mówiłam nie śpieszno mi kase wydawać bez powodu;/




Kobieto, za co Ty mnie przepraszasz? - nic sie przeciez nie dzieje 🙂
A jesli chodzi o krem to nie ma sprawy daj znac gdzie wysłać (promocja trwa do 31.08 - potem bedzie ok.10zł droższy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam znów słonecznie 🙂

Niunia poszła już spać - grzeczny aniołek 🙂

Mamusia bierze sie zatem za obowiązki 😉 😉 I na 13 do okulisty !

Jagoda - wiem cos na temat "łapania" moczu choć wydawało mi się że u chłopca to duzo prostsza sprawa jak u dziewczynki 🤢 My tez sie niezle nagimnastykowaliśmy - zwłaszcza że musielismy to zrobić 3 razy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie

zlapalismy minimalna ilosc moczu i zrobia na moje blaganie tylko mocz ogolny a na posiew musimy zlapac wiecej 😞
Wyobrazcie sobie ze od 2:00 do 5:00 Ksawciu w ogole nie zrobil siku! a jak tylko sciagnelismy mu woreczek to siurnal tak ze zalal wszystko...
Pobrali mu krew - na szczescie weszlismy bez kolejki i pobieranie z palce ale i tak wymieklam i sie poryczalam. Ludzie mnie pocieszali w poczekalni, krzyczeli za mna zebym sie zapiela bo sie przeziebie i ze wszystko bedzie dobrze a ja plakalam dluzej i bardziej niz Ksawciu ☺️
I jak sobie pomysle co on biedny musial przezyc w samotnosci w szpitalu jak sie urodzil to mi ciarki przechodza po plecach...
Dzis kolejny dzien lapania sikow 😞

Z innej beczki - od tygodnia nie ma u nas na osiedlu swiatla na ulicach - ciemno jak w dupie i nikt z tym nic nie robi bo podobno to specjalnie zeby bylo latwiej okradac samochody - codziennie jest pelno szkla na ulicach 🤢
Chyba bede musiala uderzyc do starostwa i wspomniec im dodatkowo ze sa najbrudniejszym miastem bez koszow ulicznych jakie widzialam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka nie płakaj 😘
ja dzis ide na pobranie krwi z Niunia ma morfologie miec robioną więc kurde napewno pobiorą z żyłki, tylko że ona nie płacze 🙂 mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie...

a ja w nocy przezyłam koszmar! nie dośc ze jakis palant wiercił do 23 to zanim zasnełam była 24 i Vaneska wstała po 2- walneła kupe i nakarmiłam łobuza. Była prawie 3 jak skończyła jeść. zgasiłam lampke odwróciłam się plecami do niej bo już zasneła i nagle słysze takie chlust, kuźwa skoczyłam na rózne nogi. Mała zwróciła całe mleko. kaftanik, poduszka - wszystko mokre. Jak pomyślałam sobie ze mogła sie zadławić to od 3 już nie śpie. Siedziałam i patrzyłam na nią...

pije 2 kawe i gówno pomaga- śpię na stojąco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...