Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

noo, wysmarowalam maila do naczelnika wydzialu komunalnego UM OLKUSZ 😉 Napisalam o awarii oswietlenia i o tym ze nigdy nie widzialam w zadnym miesicie tylu smieci i braku koszy [wczoraj lazac z Ksawciem po osiedlu chcialam wypluc gume i nie bylo gdzie, donioslam ja do domu..co za miasto..]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Basia81 napisał:
Jagódka nie płakaj 😘
ja dzis ide na pobranie krwi z Niunia ma morfologie miec robioną więc kurde napewno pobiorą z żyłki, tylko że ona nie płacze 🙂 mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie...

a ja w nocy przezyłam koszmar! nie dośc ze jakis palant wiercił do 23 to zanim zasnełam była 24 i Vaneska wstała po 2- walneła kupe i nakarmiłam łobuza. Była prawie 3 jak skończyła jeść. zgasiłam lampke odwróciłam się plecami do niej bo już zasneła i nagle słysze takie chlust, kuźwa skoczyłam na rózne nogi. Mała zwróciła całe mleko. kaftanik, poduszka - wszystko mokre. Jak pomyślałam sobie ze mogła sie zadławić to od 3 już nie śpie. Siedziałam i patrzyłam na nią...

pije 2 kawe i gówno pomaga- śpię na stojąco...



Basiu, przeciez my tez na morfologie i z paluszka pobierali - porpos o to bo to mniej boli.
Strasznie Ci wspolczuje ze nie masz wsparcia i oparcia w tatcie Vaneski, razem zawsze lepiej, a Ty biedna caly czas sama...trzymaj sie dzielnie kochana i tak jak dla mnie jestem wielka! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZYNY -

NAPISZCIE MI PROSZE ILE WASZE DZIECI JEDZA NA DOBĘ I ILE JEDNORAZOWO? CZY ZAWSZE TYLE SAMO CO 3 GODZINY CZY MAJA JAKIES PORY KIEDY WIECEJ ZAWSZE JEDZA LUB MNIEJ???
A ILE SUMARYCZNIE NA DOBE LICZAC DO 24TEJ DO 24TEJ?
Bo moze ja panikuje...chcialabym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
DZIEWCZYNY -

NAPISZCIE MI PROSZE ILE WASZE DZIECI JEDZA NA DOBĘ I ILE JEDNORAZOWO? CZY ZAWSZE TYLE SAMO CO 3 GODZINY CZY MAJA JAKIES PORY KIEDY WIECEJ ZAWSZE JEDZA LUB MNIEJ???
A ILE SUMARYCZNIE NA DOBE LICZAC DO 24TEJ DO 24TEJ?
Bo moze ja panikuje...chcialabym.



jagoda - przestudiowałam swój notatnik i :

je co 3 godziny a pod wieczór dajemy jej po 2 godzinach zeby była "zatankowana na noc" i zjada wszystko wiec najwyrazniej potrzebuje.
Zjada zazwyczaj 110ml bo tyle jej robimy, czasami zdarza jej sie zostawić 10-30 ml
Wyciągnęłam średnią z 3 dni i wyszło mi 860ml / dobę

Ostatnio bedac na szczepieniu studiowałam planszę wiszącą w poczekalni i było tam napisane ze w 3 miesiacu dziecko powinno jeść 6 posiłków po 130mlczyli w sumie 780ml tyule że posiłki wypadałyby co 4 godz 🤢 No cóż - nie zamierzam sie tym przejmować , moja po prostu ma inaczej 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Jagoda80 napisał:
DZIEWCZYNY -

NAPISZCIE MI PROSZE ILE WASZE DZIECI JEDZA NA DOBĘ I ILE JEDNORAZOWO? CZY ZAWSZE TYLE SAMO CO 3 GODZINY CZY MAJA JAKIES PORY KIEDY WIECEJ ZAWSZE JEDZA LUB MNIEJ???
A ILE SUMARYCZNIE NA DOBE LICZAC DO 24TEJ DO 24TEJ?
Bo moze ja panikuje...chcialabym.



jagoda - przestudiowałam swój notatnik i :

je co 3 godziny a pod wieczór dajemy jej po 2 godzinach zeby była "zatankowana na noc" i zjada wszystko wiec najwyrazniej potrzebuje.
Zjada zazwyczaj 110ml bo tyle jej robimy, czasami zdarza jej sie zostawić 10-30 ml
Wyciągnęłam średnią z 3 dni i wyszło mi 860ml / dobę

Ostatnio bedac na szczepieniu studiowałam planszę wiszącą w poczekalni i było tam napisane ze w 3 miesiacu dziecko powinno jeść 6 posiłków po 130mlczyli w sumie 780ml tyule że posiłki wypadałyby co 4 godz 🤢 No cóż - nie zamierzam sie tym przejmować , moja po prostu ma inaczej 😉 :P


U nas to jest różnie - zawsze robimy 120ml, czasami zje wszystko, często zostawia jakieś 30-40ml.
Je co 3h,ale czasami nie chce i wypluwa. Zdażały się dni, że wydawało mi się, że wogóle nie jest głodna i wpychaliśmy jej na siłe po 20-30ml 🤔 , jak głupki całe dnie lataliśmy przy niej z flachą żeby choć trochę jadła. Przestałam się tym przejmować bo stwierdziłam, że nie ma sensu, że pewnie nie potrzebuje i tyle. Gdyby żeczywiście była głodna to by wyła.
Raz nawet zdarzyło się że nie jadła 7h 🤪 , bo spała i nie dała sobie wcisnąć flachy.
Ale na ogół je ładnie, a to są tylko wyjątki 🙂 .
Ile zjada przez cały dzień?- tego nie wiem, bo nie liczę 🤢 , ale ładnie przybiera, jest radosna i to chyba najważniejsze! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Wam napisze jak jest u nas - jak wiecie dawniej Ksawciu jadl zawsze co 3 godziny z nocna przerwa po minimum 120 ml w sumie z proszkiem to ok 130.
Od ponad 2 tyg je roznie - nad ranem nawet 160 ml i po kapieli tez wiecej natomaist w ciagu dnia ok 60-80 ml a jesli wczesniej dam mu herbatke to nawet zdarza mu sie 40 ml.
Sumarycznie teraz je od 600 do 800 ml na dobe. Jest to zmiana dlatego tak sie stresuje ale on tez jest pogodny i wesoly i nie wyglada na chorego jak same stwierdzilyscie.
Czekam na wyniki badan i drże...tak bym chciala zeby nie mial zadnej anemii albo zakazenia drog moczowych... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka, Vanessa je róznie co 2 i co 4 godz. Je jak jest głodna i zawsze jej robie ze 120 ml wody ale czasem zje wszystko a czasem zostawi nawet i 5o ml. Jak głodna to się upomina wcinając paluszki:laugh:

sa też dni co nie chce wogółe jesc- nasza pediatra mów że widocznie nie potrzebuje i by sie nie martwić. Rośnie przybiera na wadze to ok.
moja np wogóle nie chce nic pić ani herbatek ani wody- tylko mleko jej podchodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
to ja Wam napisze jak jest u nas - jak wiecie dawniej Ksawciu jadl zawsze co 3 godziny z nocna przerwa po minimum 120 ml w sumie z proszkiem to ok 130.
Od ponad 2 tyg je roznie - nad ranem nawet 160 ml i po kapieli tez wiecej natomaist w ciagu dnia ok 60-80 ml a jesli wczesniej dam mu herbatke to nawet zdarza mu sie 40 ml.
Sumarycznie teraz je od 600 do 800 ml na dobe. Jest to zmiana dlatego tak sie stresuje ale on tez jest pogodny i wesoly i nie wyglada na chorego jak same stwierdzilyscie.
Czekam na wyniki badan i drże...tak bym chciala zeby nie mial zadnej anemii albo zakazenia drog moczowych... 😞


a my wyniki dostaniemy dopiero jutro, wiec ja nerwe do jutra bede miała czy Vanesska dalej ma anemie czy to cholerne żelazo coś pomogło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał:
Jagoda80 napisał:
to ja Wam napisze jak jest u nas - jak wiecie dawniej Ksawciu jadl zawsze co 3 godziny z nocna przerwa po minimum 120 ml w sumie z proszkiem to ok 130.
Od ponad 2 tyg je roznie - nad ranem nawet 160 ml i po kapieli tez wiecej natomaist w ciagu dnia ok 60-80 ml a jesli wczesniej dam mu herbatke to nawet zdarza mu sie 40 ml.
Sumarycznie teraz je od 600 do 800 ml na dobe. Jest to zmiana dlatego tak sie stresuje ale on tez jest pogodny i wesoly i nie wyglada na chorego jak same stwierdzilyscie.
Czekam na wyniki badan i drże...tak bym chciala zeby nie mial zadnej anemii albo zakazenia drog moczowych... 😞


a my wyniki dostaniemy dopiero jutro, wiec ja nerwe do jutra bede miała czy Vanesska dalej ma anemie czy to cholerne żelazo coś pomogło...


Basienko, my tez dopiero jutro rano odbieramy i tez czekam zeby sprawdzic czy ma anemie 😞 i oczywiscie po zasugerowaniu tego przez lekarza ciagle mi sie wydaje ze Ksawciu jest jakis blady. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:

Syla o karte jeszcze się nie starałam, bo musze iść do lekarza a tak jak mówiłam nie śpieszno mi kase wydawać bez powodu;/
ale przeciez nie płacisz za podbicie papierka na medical:>??



za papierek sie nie placi ale trzeba zaplacic za pieczatke gp a tak bez powodu chodzic nie bede jak pojde to juz z konkretnym powodem. Szkoda ze do komorowskiej nie moge;/ wczoraj dzwonilam i bez zadnego ale mi powiedziala co mam dac Piotrusiowi na ta biegunke. W medicusie pewnie bym placila i wizyta za miesiac;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:

Syla o karte jeszcze się nie starałam, bo musze iść do lekarza a tak jak mówiłam nie śpieszno mi kase wydawać bez powodu;/
ale przeciez nie płacisz za podbicie papierka na medical:>??



za papierek sie nie placi ale trzeba zaplacic za pieczatke gp a tak bez powodu chodzic nie bede jak pojde to juz z konkretnym powodem. Szkoda ze do komorowskiej nie moge;/ wczoraj dzwonilam i bez zadnego ale mi powiedziala co mam dac Piotrusiowi na ta biegunke. W medicusie pewnie bym placila i wizyta za miesiac;p
pierwsze słysze 🙃 ja juz dwa razy brałam pieczatke i podpis od lekarza 😆 i nigdy nic nie płaciłam 🙂 więc nie wiem z skąd masz takie informacje;>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:

Syla o karte jeszcze się nie starałam, bo musze iść do lekarza a tak jak mówiłam nie śpieszno mi kase wydawać bez powodu;/
ale przeciez nie płacisz za podbicie papierka na medical:>??



za papierek sie nie placi ale trzeba zaplacic za pieczatke gp a tak bez powodu chodzic nie bede jak pojde to juz z konkretnym powodem. Szkoda ze do komorowskiej nie moge;/ wczoraj dzwonilam i bez zadnego ale mi powiedziala co mam dac Piotrusiowi na ta biegunke. W medicusie pewnie bym placila i wizyta za miesiac;p
pierwsze słysze 🙃 ja juz dwa razy brałam pieczatke i podpis od lekarza 😆 i nigdy nic nie płaciłam 🙂 więc nie wiem z skąd masz takie informacje;>?



Bo sama byłam i się pytałam 🙂 Powiedziała mi pani w recepcji ze trzeba się zapisać do lekarza na wizyte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:

Syla o karte jeszcze się nie starałam, bo musze iść do lekarza a tak jak mówiłam nie śpieszno mi kase wydawać bez powodu;/
ale przeciez nie płacisz za podbicie papierka na medical:>??



za papierek sie nie placi ale trzeba zaplacic za pieczatke gp a tak bez powodu chodzic nie bede jak pojde to juz z konkretnym powodem. Szkoda ze do komorowskiej nie moge;/ wczoraj dzwonilam i bez zadnego ale mi powiedziala co mam dac Piotrusiowi na ta biegunke. W medicusie pewnie bym placila i wizyta za miesiac;p
pierwsze słysze 🙃 ja juz dwa razy brałam pieczatke i podpis od lekarza 😆 i nigdy nic nie płaciłam 🙂 więc nie wiem z skąd masz takie informacje;>?



Bo sama byłam i się pytałam 🙂 Powiedziała mi pani w recepcji ze trzeba się zapisać do lekarza na wizyte 🙂
to gdzie Ty byłaś?? to jakiś absurd! ale chcą wyłudzić.. ! ja dawałam papier w recepcji i ta babka szła do doktora tylko po pieczatke i podpis! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po spacerku,wychodzimy po 11 i chodzimy 2h albo siedzę na ławeczce.Niunia grzeczna,ładnie lula ostatnio;-)

Jagoda moja trochę młodsza od twojego więc zjada w dzień co 2-5h zależy czy spi ok.4,5razy po 90-120ml często zostawia jak zjada co 2h.W nocy zjada 2x co 4h po 110ml+mleko.Dodam,że wypija jeszcze wodę 2x po 4--60ml.W ogóle nie ma co się sugerować żadnymi tabelkami ile dziecko powinno jeść,jeśli przybiera na wadzę to je tyle ile mu potrzeba.

Co do sików-przepój go herbatką i zaraz otwórz pieluchę.Ja co otwieram pieluchę siki lecą same.

Basia-cholernie Cię podziwiam.Ja w nocy robię tylko mleko ,resztę czyli karmienie,przewijanie,noszenie do odbicia,ewentualne usypianie robi mąż a ja lulam.
A to moja niunia w huśtawce. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PICT5882.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wynalazek jaki widziałam,młoda zasypia w niej tak ją wybuja. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PICT5883.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja


Wróciliśmy od okulisty. Młoda miała trzykrotnie zakrapiane oczka szczypiącymi kropelkami 😞 a potem badane dno oka 😞 Na szczęście z oczkami wszystko ok. Kanaliki drożne, łzy mogą się pojawić dopiero po 3 miesiącu. Zauważalna jest wg pani doktor i pani pielegniarki asymetria nie tylko w oczku ale w całej połowce twarzy (policzek, kącik ust) i dostaliśmy skierowanie do neurologa 😞 Zadzwoniłam juz do naszej pani neurolog (do tej co chodzimy z Julką) i jestesmy zapisani na wizyte na 2 kwietnia czyli w przyszły piątek. Mam nadzieje że to nic poważnego ale oczywiście martwię się bardzo i bede sie zamartwiac cały tydzień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane!dopiero dopadłam neta bo dziś moja lalunia nie chce spać 🙃 całe szczęście, że nie marudzi tylko sobie gada 🙂

Aaliccee, Agab, Myclud śliczne macie dziewczyny - rosną jak na drożdżach 🙂

Syla Aalicce ei Ania23 co do mleczka i cycusió to są takie dołki laktacyjne kiedy ilość mleka spada ale po 2-3 dniach wraca do normy -nasz organizm przyzwyczaja się do większego zapotrzebowania przez maleństwa,jeśli dziecko je częściej wtedy cycusie mają informację, że muszą wyprodukować więcej. A jeśli zauważycie że nie produkujecie więcej i trzeba dawać butle to wtedy będzie znak że się powoli kończy. Ale z tego co piszecie to są momenty, że macie piersi jak skały więc to nie wskazuję na końcówkę produkcji 😁

Pinacolada dobrze, że z oczkami Lenki wszystko ok, a co do wizyty neurologa to pomyśl, że to tylko badanie potwierdzające, że nic złego się nie dziej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i zapomniałam Wam napisać miałam dziś wizytę patronażową - wcześniej się pani doktor jakoś nie składało - skleroza i i non stop przeziębienia(aż wczoraj do niej zadzwoniłam i powiedziałam, żeby sobie już odpuściła 😠 i dziś się pojawiła:silly 🙂 ! więc z Majeczką wszystko ok co do pępka to jest podobno wyjątkiem 🙃 ale zdarzają się wypadki że przez 3 miesiące kikut nie odpada :P to zostało nam 5 tyg do pobicia rekordu 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał:
My już po spacerku,wychodzimy po 11 i chodzimy 2h albo siedzę na ławeczce.Niunia grzeczna,ładnie lula ostatnio;-)

Jagoda moja trochę młodsza od twojego więc zjada w dzień co 2-5h zależy czy spi ok.4,5razy po 90-120ml często zostawia jak zjada co 2h.W nocy zjada 2x co 4h po 110ml+mleko.Dodam,że wypija jeszcze wodę 2x po 4--60ml.W ogóle nie ma co się sugerować żadnymi tabelkami ile dziecko powinno jeść,jeśli przybiera na wadzę to je tyle ile mu potrzeba.

Co do sików-przepój go herbatką i zaraz otwórz pieluchę.Ja co otwieram pieluchę siki lecą same.

Basia-cholernie Cię podziwiam.Ja w nocy robię tylko mleko ,resztę czyli karmienie,przewijanie,noszenie do odbicia,ewentualne usypianie robi mąż a ja lulam.
A to moja niunia w huśtawce. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PICT5882.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Nelcia jaka powazna:P
A jesli chodzi o mezow - to nasi robia to samo 😉 - w nocy tylko tatuś 🙂 a mamusia tylko jak jest jakas awaria typu wielka kupa albo wielki wrzask 😉
No i nie wiem jak u Ciebie ale moj jak pozalatwia zakupy i wszystko co sie da to po powrocie on zajmuje sie synkiem a ja odgruzowuje mieszkanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Heja


Wróciliśmy od okulisty. Młoda miała trzykrotnie zakrapiane oczka szczypiącymi kropelkami 😞 a potem badane dno oka 😞 Na szczęście z oczkami wszystko ok. Kanaliki drożne, łzy mogą się pojawić dopiero po 3 miesiącu. Zauważalna jest wg pani doktor i pani pielegniarki asymetria nie tylko w oczku ale w całej połowce twarzy (policzek, kącik ust) i dostaliśmy skierowanie do neurologa 😞 Zadzwoniłam juz do naszej pani neurolog (do tej co chodzimy z Julką) i jestesmy zapisani na wizyte na 2 kwietnia czyli w przyszły piątek. Mam nadzieje że to nic poważnego ale oczywiście martwię się bardzo i bede sie zamartwiac cały tydzień 😞


Strasznie wspoczuje bo wiem jak koszmarne jest oczekiwanie na wyniki i diagnoze...ale pomysl ze to tylko formalnosc dla pewnosci i wykluczenia.
My z mezem tez mamy takie mysli bo...moj M. przy uordzeniu mial jakis podobno mikrowylew czy cuś i jego lewa noga i reka jest mniej umiesniona i mniej sprawna niz prawa. W dziecinstwie mial dluga rehabilitacje I niby to jest absolutnie niedziedziczne ale...obserwujemy Ksawcia ze czesciej uzywa prawej reki i widze ze maz sie tym przejmuje bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylismy dzis na spacerze. nie moglismy jechac dalej bo czekalismy na kuriera z grzechotkami 🙂
Siadlam sobie na laweczce wsrod sosen na placu zabaw i Ksawciu chyba tak bardzo nei mogl sie doczekac pana kuriera ze sie obudzil i w ogole nie spal 😉 wzielam go na rece i pokazywalam mu swiat 🙂 w ogole nie plakal, nawet nie marudzil, oczy mial jak 5 zl i ogladal sobie raczki i tak spacerowalismy jeszcze ze 30 min 😉


Co do karmienia - nie kumam... 🤨 Byl glodny juz na spacerze, potem go jeszcze przetrzymalam specjalnie i potem jak sie rzucil na butle to masakra i zjadl 40 ml i krzyk i prezenie plucie itd...uspokoilam go, probowalam mu jeszcze z 5 razy dac butle i to samo...w koncu po ok 10 min dalam mu to samo mleko z butelki NUKa i wypil do konca... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - czy Wasze dzieciaczki tez Was tak łapią za nosy, włosy, wkładają łapki do Waszych ust i drapią po policzkach - mój tak robi jak jest na przewijaku - tzn najpierw marszczy brwi i wyciaga łapki, wtedy ja sie przyblizam i on mnie tak "bada" 😉 slodziak " 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...