Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja muszę pochwalić moje maleństwo bo wymęczyliśmy jadziś na maxa. Najpierw śniadanie u dziadków, potem spacer, msza w kościele (weszlismy do środka bo się wiatr zerwał), potem godzinka odpoczynku w domciu i odwiedziny u mojej siostry. Wróciliśmy o 21!!! W kościele troszkę spała, troszkę była u tatusia na rączkach, troszkę u mamusi 🙂 rewelacji nie było ale w sumie spoko 😉 Zobaczymy jak się spisze za tydzień 😉
Kto jeszcze chrzci 11-go?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agab napisał(a):
jagoda - ile w "waszym" mleku jest wit.D?
U mnie 37 na 100ml, czyli jak wypije 6x150ml =900ml, wychodzi jakieś 350jonów dziennie. Jedna kropla to 500jonów.
Wychodzi, że dziennie dostawała by ok. 850jonów.
Zaraz sprawdzę gdzieś w necie ile dziecko powinno dostać tych jonów wit.D dziennie.


Wyczytałam!
Dziecko do pół roku potrzebuje 400jonów!!
Czyli zbędne jest dawanie kropli. (chyba jednak wystarczy dać raz na kilka dni).

A tych wszystkich lekarzy to bym zajeb....! ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
jagoda - ile w "waszym" mleku jest wit.D?
U mnie 37 na 100ml, czyli jak wypije 6x150ml =900ml, wychodzi jakieś 350jonów dziennie. Jedna kropla to 500jonów.
Wychodzi, że dziennie dostawała by ok. 850jonów.
Zaraz sprawdzę gdzieś w necie ile dziecko powinno dostać tych jonów wit.D dziennie.



u mnie 1,5 mikrograma na 100ml 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
[quote]no i szlag trafił całą wcześniejszą dietę 😞 Brzuch mam jak w 4 misiącu 😠 Jutro nie włożę nic do ust 🤢
Mielismy jutro jechać do Zakopca ale sprawdzilismy pogodę i ma być śnieg z deszczem i 5 stopni więc zrezygnowaliśmy 😞 Jak u nas nie bedzie padać to się do Krakowa przejedziemy pospacerować po bulwarach wiślanych 🙂

Idę przygotować flachy na noc i kładę sie do łóżka. Dobranoc 🙂


jeny pinacolada nie pisz tak, ty taka szczupła lasencja jesteś!
Co ja mam bidna powiedzieć z moimi +10kg 🤨, aż mi się smutno zrobiło 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
pinacolada napisał(a):
[quote]no i szlag trafił całą wcześniejszą dietę 😞 Brzuch mam jak w 4 misiącu 😠 Jutro nie włożę nic do ust 🤢
Mielismy jutro jechać do Zakopca ale sprawdzilismy pogodę i ma być śnieg z deszczem i 5 stopni więc zrezygnowaliśmy 😞 Jak u nas nie bedzie padać to się do Krakowa przejedziemy pospacerować po bulwarach wiślanych 🙂

Idę przygotować flachy na noc i kładę sie do łóżka. Dobranoc 🙂


jeny pinacolada nie pisz tak, ty taka szczupła lasencja jesteś!
Co ja mam bidna powiedzieć z moimi +10kg 🤨, aż mi się smutno zrobiło 😞.



szczupła "lasencja" to ja moze wczoraj byłam 😞 Wczoraj miałam 5 na plusie dzis pewnie juz z 7 wiec zblizam sie do Ciebie. A żeby Ci całkiem smutno nie było to łap oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
agab napisał(a):
jagoda - ile w "waszym" mleku jest wit.D?
U mnie 37 na 100ml, czyli jak wypije 6x150ml =900ml, wychodzi jakieś 350jonów dziennie. Jedna kropla to 500jonów.
Wychodzi, że dziennie dostawała by ok. 850jonów.
Zaraz sprawdzę gdzieś w necie ile dziecko powinno dostać tych jonów wit.D dziennie.



u mnie 1,5 mikrograma na 100ml 🤢 🤢


15mikrogram = 1 kropla, czyli 15mikrogram to 500 jonów wit.D
Podając 900ml mleka wychodzi 13,5 mikrogram dziennie, do dziennego zalecanego spożycia tej wit. brakuje tylko 1,5 mikrograma.

Czyli - jeśli będziemy podawać codziennie tą wit.D to napewno nasze dzieciaki będą miały jej za dużo!!(piszę tylko o mamach butelkowych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
pinacolada napisał(a):
agab napisał(a):
jagoda - ile w "waszym" mleku jest wit.D?
U mnie 37 na 100ml, czyli jak wypije 6x150ml =900ml, wychodzi jakieś 350jonów dziennie. Jedna kropla to 500jonów.
Wychodzi, że dziennie dostawała by ok. 850jonów.
Zaraz sprawdzę gdzieś w necie ile dziecko powinno dostać tych jonów wit.D dziennie.



u mnie 1,5 mikrograma na 100ml 🤢 🤢


15mikrogram = 1 kropla, czyli 15mikrogram to 500 jonów wit.D
Podając 900ml mleka wychodzi 13,5 mikrogram dziennie, do dziennego zalecanego spożycia tej wit. brakuje tylko 1,5 mikrograma.

Czyli - jeśli będziemy podawać codziennie tą wit.D to napewno nasze dzieciaki będą miały jej za dużo!!(piszę tylko o mamach butelkowych).


Aha, i jeszcze jak zaczną się słoneczne dni to zupełnie chyba powinnyśmy z niej zrezygnować!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was mamy! ja po ciezkim dniu w koncu siadlam na kompa. Zaczne po kolei ale mam mnostwo pytan.
Moja córka już konkretnie odrzuciła mi pierś kolejny dzień za chiny nie wezmie cycka do buzi 🤢 jest takie darcie jakby kolki miała! jak juz tylko zbliżam cycka to sie drze jakby ja tłukli! a jak sciagne mleko i podaje w butelce to wcina az miło! 😠 i tu zaczynaja sie schody mi mleko naplywa jak ona zasssie sobie a teraz ona nie zassysa, niby mleko jest ale nie tyle.. wycislam na przed ostatnie karmienie 80ml i domagala sie wiecej a ja nie mialam juz.. 😞 😞 na szybciora pojechalismy po nutramigem.. i tu pierwsze pytaniepowinnam cos waznego wiedziec na temat tego mleka? czy moge go zrobic na kilka godzin przed lotem , wiecie gotowe w butelce rozmieszane i jak mala bedzie głodna to wtedy jej podam? nie mam pojecia. Czy o wrzatek w samolocie mam prosic? i mam miec sam proszek. Wiem ze czesto pisalyscie o wodzie ale jak czlowieka niedotyczy to nie zapamietuje. Jak wode gotujecie? hmm z mojego czajnika czesto wypada kamien 🤨 co zrobic zeby tak nie było.. 😞

I jakich używacie podgrzewaczy? polecic cos mozecie? i czy uzywacie sterylizatorow? tez jakich? (prosilabym o link na allegro)

pinacolada- dostalas juz rach za prad po fakcie jak idzie caly cza podgrzewacz? hmm mowisz tez ze robisz flache na noc? tzn mieszasz juz mieszanke mleka? i wstawiasz do podgrzewacza?

Ja jestem totalnie zdezorietnowana?

A czy moge w nocy karmic piersia a w dzien podawac modyfikowane? bo mała w nocy jeszcze jada(albo jadla, poprzedniej nocy przy drugiej pobudce byly juz waty) chyba jak jest zaspana to sie nie kluci tylko je co jej daje(czyli cycyka)

Co ile mam podawac jej modyfikowane? kurde jak wprowadzic to modyfikowane? dzis na noc dostala juz nutramigen wypila 80ml i śpi, kiedy nastepna porcja? mam ja budzic w nocy.. ? 🤢

Powiem Wam że beczałam dzis cały dzien.. i znowu mi sie wyc chce jak wam to teraz pisze.. NAJGORSZE UCZUCIE DLA MATKI GDY JEJ DZIECKO NIE CHCE PIERSI.. inaczej jak mama sama chce odstawic a ja tak bardzo chcialam ja karmic.. czuje sie normalnie odtrącona od niej.. może ona nie uwaza mnie za mame.. znienawidzila mnie ? ze nie chce piersi. Dlaczego tak strasznie płacze, przeciez wtedy mamy taka bliskosc.. moze ona ma mnie gdzies.... ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
A ja muszę pochwalić moje maleństwo bo wymęczyliśmy jadziś na maxa. Najpierw śniadanie u dziadków, potem spacer, msza w kościele (weszlismy do środka bo się wiatr zerwał), potem godzinka odpoczynku w domciu i odwiedziny u mojej siostry. Wróciliśmy o 21!!! W kościele troszkę spała, troszkę była u tatusia na rączkach, troszkę u mamusi 🙂 rewelacji nie było ale w sumie spoko 😉 Zobaczymy jak się spisze za tydzień 😉
Kto jeszcze chrzci 11-go?


MY!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
Witam Was mamy! ja po ciezkim dniu w koncu siadlam na kompa. Zaczne po kolei ale mam mnostwo pytan.
Moja córka już konkretnie odrzuciła mi pierś kolejny dzień za chiny nie wezmie cycka do buzi 🤢 jest takie darcie jakby kolki miała! jak juz tylko zbliżam cycka to sie drze jakby ja tłukli! a jak sciagne mleko i podaje w butelce to wcina az miło! 😠 i tu zaczynaja sie schody mi mleko naplywa jak ona zasssie sobie a teraz ona nie zassysa, niby mleko jest ale nie tyle.. wycislam na przed ostatnie karmienie 80ml i domagala sie wiecej a ja nie mialam juz.. 😞 😞 na szybciora pojechalismy po nutramigem.. i tu pierwsze pytaniepowinnam cos waznego wiedziec na temat tego mleka? czy moge go zrobic na kilka godzin przed lotem , wiecie gotowe w butelce rozmieszane i jak mala bedzie głodna to wtedy jej podam? nie mam pojecia. Czy o wrzatek w samolocie mam prosic? i mam miec sam proszek. Wiem ze czesto pisalyscie o wodzie ale jak czlowieka niedotyczy to nie zapamietuje. Jak wode gotujecie? hmm z mojego czajnika czesto wypada kamien 🤨 co zrobic zeby tak nie było.. 😞

I jakich używacie podgrzewaczy? polecic cos mozecie? i czy uzywacie sterylizatorow? tez jakich? (prosilabym o link na allegro)

pinacolada- dostalas juz rach za prad po fakcie jak idzie caly cza podgrzewacz? hmm mowisz tez ze robisz flache na noc? tzn mieszasz juz mieszanke mleka? i wstawiasz do podgrzewacza?

Ja jestem totalnie zdezorietnowana?

A czy moge w nocy karmic piersia a w dzien podawac modyfikowane? bo mała w nocy jeszcze jada(albo jadla, poprzedniej nocy przy drugiej pobudce byly juz waty) chyba jak jest zaspana to sie nie kluci tylko je co jej daje(czyli cycyka)

Co ile mam podawac jej modyfikowane? kurde jak wprowadzic to modyfikowane? dzis na noc dostala juz nutramigen wypila 80ml i śpi, kiedy nastepna porcja? mam ja budzic w nocy.. ? 🤢

Powiem Wam że beczałam dzis cały dzien.. i znowu mi sie wyc chce jak wam to teraz pisze.. NAJGORSZE UCZUCIE DLA MATKI GDY JEJ DZIECKO NIE CHCE PIERSI.. inaczej jak mama sama chce odstawic a ja tak bardzo chcialam ja karmic.. czuje sie normalnie odtrącona od niej.. może ona nie uwaza mnie za mame.. znienawidzila mnie ? ze nie chce piersi. Dlaczego tak strasznie płacze, przeciez wtedy mamy taka bliskosc.. moze ona ma mnie gdzies.... ;(


SYLA - kochana, wiem jak Ci przykro, ja placze czasem do tej pory z tego powodu ze nie karmie piersia - tylko ze u nas byly inne przyczyny 😞
Kochana - my karmimy nutramigenem - u nas jest to tylko na recepte. Zauwaz ze na opakowaniu nawet jest napisane ze nie jest to mleko tylko NAPÓJ mlekozastepczy - jest to jedyny taki napoj ktory nie zawiera bialka krowiego i laktozy - wiec skladnikow ktore moga uczulac dzieci alergiczne.
Co do przygotowania - niestety wszyscy producenci zaznaczaja ze mleko trzeba podac zaraz po przygotowaniu - im dluzej stoi tym gorsza jego jakosc. Akurat na nutramigenie jest napisane ze dziecko powinno wypic mleko do 2 godzin od przygotowania. Takze lepiej byloby gdybys sobie przygotowala proszek i poprosila o wrzatek tylko ze...wrzatek musi byc gotowany minimum 5 minut czyli czajniki bezprzewodowe odpadaja - my gotujemy w czajniku aluminiowym na gazie. Poza tym musi byc ostudzona ta woda - pomysl o termosie- przygotuj sobie wode w domu i przelej troszke cieplejsza niz zazwyczaj do termosu i termos do samolotu.

Gotujemy wode z kranu ale przefitrowana a i tak musimy co ok 1,5 tyg zmieniac filtr [mimo ze producenci pisza ze starcza na miesiac] i co kilka dni myjemy z kamienia i osadu wszystko - filt, dzbanki w ktorych trzymamy ta wode i czajnik.

Jesli chodzi o sterylizator i wyparzanie - my po pierwszym rachunku za prad przerzucilsmy sie tylko na gaz - i gotujemy butelki, smoczki i wszystko w garnku. Od czasu do czasu uzywamy sterylizatopra do mikrofali firmy CANPOL i tam wsadzasz butelki i inne rzeczy, zalewacz 250 ml wody i na 6 lub 8 min do mikrofali [czas zalezy od napiecia mikrofali]
Jesli potrzebujemy smoczka na szybko - wrzucamy do miseczki i zalewamy wrzatkiem z czajnika bezprzewodowego.

Podgrzewacz - u nas chodzi non stop...tego sie nie da inaczej zrobic, niestety...i woda do mleczka i herbaty caly czas w butelce w podgrzewaczu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
agab napisał(a):
jagoda - ile w "waszym" mleku jest wit.D?
U mnie 37 na 100ml, czyli jak wypije 6x150ml =900ml, wychodzi jakieś 350jonów dziennie. Jedna kropla to 500jonów.
Wychodzi, że dziennie dostawała by ok. 850jonów.
Zaraz sprawdzę gdzieś w necie ile dziecko powinno dostać tych jonów wit.D dziennie.


Wyczytałam!
Dziecko do pół roku potrzebuje 400jonów!!
Czyli zbędne jest dawanie kropli. (chyba jednak wystarczy dać raz na kilka dni).

A tych wszystkich lekarzy to bym zajeb....! ☺️



agab - nie rozumiem - u nas na opakowaniu jest napisane:
1,02 [TUTAJ JEDNOSTKA MI NIEZNANA ☺️ takie jakby lustrzane odbicie y i male g] na 100 ml
Czyli jak to policzyc skoro Ksawciu je mniej wiecej 800 ml na dobe??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE DZIECI KARMIONYCH PIERSIA - 400 jm, jesli dziecko je ok 800 ml mleka ktore zawiera tak jak u nas 1,02 wit. d to... otrzymuje ok 320 mj witaminy D, a my podawalismy dodatkowo codzienne jedna kapsulke twist off ktora zawiera 400 mj czyli..nasze dziecko dostawalo PRAWIE PODWÓJNA DAWKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to wychodzi
ja nie wiem jak to tam z tym jest
bo mojej córce nie podawałm witaminy d
bo niekarmiłam piersią bo zaraz po porodzie straciłam pokarm 😞 😞 😞

więc moja mała jest cały czasd na mleku modyfikowanym
więc nie musiałam jej podawać witaminy d bo ona jest już bezposrednio w mleczku
mała ma juz rok i jest zdrowa i wesoła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
Jagoda co do tej witaminy! to rzeczywiscie dwa razy wieksza! ci lekarze sa nie poważni!! szok!

Dziekuje za odpowiedz łap oklaska! 😘 a Ksawciu nie ma problemu z jedzeniem tego mleka? moja w ogole nie chce tego pic 😞


Ksawciu ogolnie mial problemy z jedzeniem - od miesiaca - ale wczesniej byl na rownie syfnym mleku i po zmianie na nutramigen nawet nie protestowal i je coraz wiecej.
A Twoja Nelcia ma objawy alergii na bialko krowie lub laktoze? bo jesli nei to daj jej inne melczko - one maja lepszy smak! nutramigen jest smierdzacy i w niczym nei rpzypomina slodziutkiego mleka mamy - pewnie dlatego Twoja nie chce tego pic bo byla dlugo na piersi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilam do mojej przyjaciolki - ona tez podawala VITA D przez 2 miesiace jedna kapsulke dziennie ale ona zaczela to podawac od 4 miesiaca kiedy lekarka stwierdzila ze nie twardnieja jej tak jak powinny kosci glowy i wtedy zalecila vit. D.
Natomiast pediatra dziecka siosrty mojej przyjacioly powiedzial ze w okresie zimowym mozna dziecku podawac dodatkowa dawke vit D...mozna zglupiec.
Co lekarz to opinia - jakby konczyli rozne medycyny...jesli sie okaze ze Ksawciu bedzie mial cokolwiek z przedawkowania to napisze skarge na ta lekarke do izby lekarskiej albo ja nie wiem... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...