Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

w serialu MAJKA caly czas pokazuja moje okolice 🙂 podobnie jak w W11 ktory kreca zaraz pod oknami rodzicow 🙂
Maz ojechal złapac lekarke bo nie za bardzo skumalismy jak stosowac masci sterydowe ktore nam przepisala - masakra - ile kasy wydajemy bez sensu - co chwile to co innego - apteczka mi juz peka w szwach a niektore leki i masci uzyte np. tylko raz 🤢
Zabieram sie za malowanie jaj. Szkoda tylko ze mnie wena opuscila 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozazdrościć;-) pięknie Lenka waży,chyba przoduje z naszych wszystkich dzieciaczków.
tak tak woda źródlana,"mama i ja" to woda źródlana dla kobiet w ciąży,karmiących i dla niemowląt.
Nie wiem u mojej mamy woda jest naprawdę syfiasta,zawsze na herbacie mam osad aż się odechciewa pić.
A ja się nażarłam czosnku i smierdzę na kilometr.Ale może się nie rozchoruję na dobre.
Niunia śpi,mąż na zakupach jak wróci to ja się też walnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
aaaa, i ważyłam ją dzisiaj żeby wiedzieć w razie czego jak neurolog zapyta ....... 6900g 🤪


a jak Ty ja wazysz????
nam lekarz powiedzial ze najlepiej jak to jest zawsze jedna i ta sama waga i jak go wazymy w domu na elektrycznej specjalnie do tego celu kupiona - to wychodzi nam 6500....no i wahniecie jest zbyt duze wg mnie bo 700 gram :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud znalazłaś jakiś sposób na spanie Nelci w ciągu dnia i na walkę ze smokiem, bo mi ręce już opadają, jak zaczyna marudzić to jeszcze trochę ją męczę i kladę do łóżeczka, natychmiast zasypia ale na 20 MINUT.............. potem zwija się w kłębek (kładę ją na boczku) i tak jakby wtula się w poduchę, ociera się o nią, rączkami macha przy buźce aż w końcu wypada jej smok, i tak kolejne 30 min i tak kuźwa wygląda jej spanie w dzień. Jagoda nie dajesz spać Ksawciowi dłużej jak 3 godz, co ja bym dała by moja choć raz tak w dzień w domu pospała. a wieczorem jest tak marudna ze zmęczenia że nie wytrzymuje do godziny kąpania zasypia byle gdzie. jak nie urok to sraczka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katpio,ponieważ Nelka ma już problemy z dziąsłami kupiłam jej ortodontyczny smoczek.Jak widzę,że jest zmęczona a widzę to bez gadania kładę ją do kołyski daję smoczka,pieluchę do buzi i kołyszę,bardzo często zasypia choć na początku krzyczy niemożliwie.Są jednak dni,że dziąsła lub pogoda jej przeszkadzają i nie da rady nie zaśnie.Więc biorę ją na zmęczenie i jak nie chce spać to nie śpi,ale kiedy już max.marudzi i chce zasnąć a nie może się wyciszyć wtedy włączam suszarkę,żeby się uspokoiła,albo biorę na ręce poskaczę z nią i zasypia.Prześpi wtedy może godzinkę w takie dni,ale zawsze coś,zawsze już jest w lepszym nastroju.Kiedyś się z nią bardziej szczypałam z tym spaniem,teraz jestem bardziej konsekwentna ,Nelka jest cwana i nawet jak pada ze zmęczenia to jeszcze by wynegocjowała nie spanie!!!ale nie ma zmiłuj się kładę ją i już.Jak jej nic nie przeszkadza zasypia w 5min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoczek...zasypia często z znim...jak zaśnie mocno po jakimś czasie wypluwa go a ja go odbieram 😁
A ja śpi jak zając i ciągle jej wylatuje albo specjalnie go wypluwa i zauważę ,że zabawia się ze mną to nie daje jej go ,pokrzyczy postęka,a jak go jej dam po paru min.to go bardziej doceni i już nie wypluwa.Taki oto łobuz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
mycloud znalazłaś jakiś sposób na spanie Nelci w ciągu dnia i na walkę ze smokiem, bo mi ręce już opadają, jak zaczyna marudzić to jeszcze trochę ją męczę i kladę do łóżeczka, natychmiast zasypia ale na 20 MINUT.............. potem zwija się w kłębek (kładę ją na boczku) i tak jakby wtula się w poduchę, ociera się o nią, rączkami macha przy buźce aż w końcu wypada jej smok, i tak kolejne 30 min i tak kuźwa wygląda jej spanie w dzień. Jagoda nie dajesz spać Ksawciowi dłużej jak 3 godz, co ja bym dała by moja choć raz tak w dzień w domu pospała. a wieczorem jest tak marudna ze zmęczenia że nie wytrzymuje do godziny kąpania zasypia byle gdzie. jak nie urok to sraczka 😠


Ksawciu spi w ciagu dnia tak dluzej tylko raz od ok 12/13:00 ok. 4-5 godzin! [spacer+werandowanie]
Poza tym spi przed spacerem ok 10:00 i spi od 30 min do 1,5 godzinki i przed kapiela tak kolo 18stej pospi z godzinke i tyle. ale raz w ciagu dnia zawsze spi dluzej - dzis padalo to nie poszlam z nim na spacer - wtedy ubieram go, wsadzam do gondoli, otwieram okno i puszczam mu albo karuzele albo dzwieki natury i po kilku minutach spi nawet jesli klade go jak dzis z szeroko otwartymi oczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
moje oklaski poleciały do Was już wczoraj jak tylko odkryłam tę możliwość a dziś dokończyłam 🙂 w ogóle śniło mi się, że Myclud miała 115 oklasków te co kiedyś ginęły się odnalazły. My dziś cały dzień na dworze - Majka spała jak zabita nawet wózka nie trzeba było ruszać,Agata podlała babci wszystkie kwiaty, a rodzice wędzili mięcho - teraz właśnie jem ziemniaka z wędzarki 😜 smakuje jak z ogniska 🙃

Pinacolada Lenka rewelka śmieszek
Aniolku Małgosia modystka że hoho
Syla sukienka cudna 🙂
Jagoda Ksawciu super przystojniak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczęta!

Ja dziś padam na pysk.
Od rana zabrałam się za stertę zaległego prania i prasowania, później pojechaliśmy do lasu - tatuś spacerował z Lenką, a mamusia biegała (idzie mi całkiem nieźle 🙂), po bieganku szybki prysznic i robienie obiadku. O 17.00 miałam jeszcze takiego powera, że pojechałam na zakupy.
Wróciłam niedawno i jeszcze na szybko zrobiłam sałatki.
A teraz ledwo żyję 🤢.

jagoda - co do kwiatków, u mnie to samo 😞, nic nie przeżyje dłużej jak kilka miesięcy, najpierw zapominam regularnie podlewać, wysychają, a jak mi się przypomni to tak podleję, że zgniją 🤔 🤨.

pinacolada - jaki chrzan z jajkami? 🤢
Nigdy czegoś takiego nie jadłam 🤔.

Katpio - nie martw się, moje dziecko też śpi w dzień tragicznie, po 15 do 30min.

Zaraz zaczynam rozdawać oklaski, wszystkim i za całokształt i tak jeszcze z okazji świąt.
Buziaki dla Was 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie porzadki ze zdj z komorki i znalazlam sprzed 2 dni z blogostanu po karmieniu 😉

[URL=http://img255.imageshack.us/i/033010085503.jpg/][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/9273/033010085503.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ndrobilam forum ale nie mam sił pisac, mała dzis miała zły dzien płacze nie chce jeść.. nie wiem o co looko.. brud syf w domu sterta prania a jutro musze jechac z koszyczkiem i załatwiać papier na jebany chrzest!! bo ksiadz sobie ubzdural ze mam miec zaswiadczenie z emoge dziecko chrzcic paranoja! usmiechne mu sie kurwa|! to spierdoli od razu albo zal mu sie mnie zrobi i szybciutko wypisze ! wstyd jak nie wiem ja taka szczerbataa ;(;( ale muszeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny Wesołych Świąt dla Was i Waszych rodzinek całuski ode mnie dla wszystkich grudniowych, styczniowych i lutowych maleństw chyba nie pominęłam żadnego zaczynając od Ksawcia a kończąc na Majeczce od Dusi

weszłamżeby sie troszkę pożalić mam naciągniety bark bo lizłam jak długa na mokrej podłodze bolą mnie wszystkie stawy dziecka na reke nie moge wziąc ramie boli jak choera a do tego Nadusia ma zapalenie spojówek i antybiotyki do oczka 😞 do dupy jest ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada kochana jaka Lenka jest rozbawiona tak sie śmiała ślicznie że aż ja sie śmiałam 🙂 kochana jaka ty jesteś chudziutka i zgrabniutka ja juz nie chce słyszec od ciebie że taki grubas jestes całą ciąże narzekałaś że tak tyjesz a wyglądasz teraz R E W E L A C Y J N I E !!!!!

Ksawciu śliczny

ja mama pytanie do was czy jak dajecie oklaski to odrazu na liczniku sie pojawiają bo ja każdej dałam a licznik sie nie zwieksza 😞 i mam jeszcze pytanie czy wasze dzieci jak je wołacie to odwaracają głowe do was chodzi mi o to że jak was nie widzą to czy reagują moja Nadusia nie i boję sie że niedosłyszy 😞 strasznie sie boje jak byłyśmy u logopedy to nie zareagowała wogóle na dzwonek 😞 jeśli wasze maleństwa reagują napiszcie ja bede szukała wtedy specjalisty ona reaguje na pozytywki na każdr trzask zamykanie drzwi spadająca monete na podłoge gaworzy i powtarza po mnie ale na dzwonek i grzechotkę niebardzo i jak leży w łóżeczku rano i sie bawi a ja leże w swoim i ją wołam to sie nie obraca w moją strone strasznie sie martwie napiszcie prosze jak jest z reakcją u waszych dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie ja tylko na chwilkę...nadrobię forum jutro 😉
Oto Zyczonka dla was i waszych rodzinek 😉

http://www.zyczeniawielkanocne.yoyo.pl/zyczenia.swf
Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej
się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości płynącej ze
Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie
najbliższych szczerze życzą Ania Tadzik i KAcperek 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
Pinacolada kochana jaka Lenka jest rozbawiona tak sie śmiała ślicznie że aż ja sie śmiałam 🙂 kochana jaka ty jesteś chudziutka i zgrabniutka ja juz nie chce słyszec od ciebie że taki grubas jestes całą ciąże narzekałaś że tak tyjesz a wyglądasz teraz R E W E L A C Y J N I E !!!!!

Ksawciu śliczny

ja mama pytanie do was czy jak dajecie oklaski to odrazu na liczniku sie pojawiają bo ja każdej dałam a licznik sie nie zwieksza 😞 i mam jeszcze pytanie czy wasze dzieci jak je wołacie to odwaracają głowe do was chodzi mi o to że jak was nie widzą to czy reagują moja Nadusia nie i boję sie że niedosłyszy 😞 strasznie sie boje jak byłyśmy u logopedy to nie zareagowała wogóle na dzwonek 😞 jeśli wasze maleństwa reagują napiszcie ja bede szukała wtedy specjalisty ona reaguje na pozytywki na każdr trzask zamykanie drzwi spadająca monete na podłoge gaworzy i powtarza po mnie ale na dzwonek i grzechotkę niebardzo i jak leży w łóżeczku rano i sie bawi a ja leże w swoim i ją wołam to sie nie obraca w moją strone strasznie sie martwie napiszcie prosze jak jest z reakcją u waszych dzieci


misiamamy - ty się kobito nie zamartwiaj! Jeżeli wogóle reaguje na dźwięki, to moim zdaniem jest wszystko dobrze!
Lenka jak sobie leży na kanapie, a ja jestem na drugim końcu pokoju i ją wołam, to też czasami nie reaguje i muszę podejść do niej.
Najważniejsze, że Twoja Nadunia słyszy cokolwiek i jak piszesz reaguje na różne hałasy 🙂.
A to, że akurat nie zareagowała na dzwonek to może przypadek, może była zaabsorbowana w danej chwili czymś innym 🙂.
Głowa do góry misiamamy! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...