Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Syla ja uważam tak jak dziewczyny, że takie małe dziecko - dziewczynka jest za małe na kolczyki i dopiero jak będzie świadoma tego, że chce kolczyki to przebiję jej uszy, no i zrobię to z jakiejś okazji-jako prezent żeby czuła się 'dorosła', że mogła podjąć taką decyzję sama

a moje koleżanka jest przedszkolanką i pyta się jednej z dziewczynek(3latka) "Aniu kiedy mama przebiła Ci uszy?" "Proszę Pani ja się z nimi urodziłam!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda oklas za świetny makijaż.Pinacolada oklask za super figurę! i ty kobieto urodziłaś dwoje dzieci i masz ponad 30lat...nigdy bym nie powiedziała.Jak to robisz,że wyglądasz tak ładnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Jagoda oklas za świetny makijaż.Pinacolada oklask za super figurę! i ty kobieto urodziłaś dwoje dzieci i masz ponad 30lat...nigdy bym nie powiedziała.Jak to robisz,że wyglądasz tak ładnie?


dziekuję barrrrdzo! Co robię? Nic specjalnego 🙂 Myslę że w genach nie mam "tycia", no chyba że w ciąży i to od razu 20kg! Ale zostało mi jeszcze 5! I zrzucę je, nie ma bola 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
DZIEWCZYNY MAM WAZNE PYTANIE DO MAM CÓREK[/B]

CO UWAZACIE NA TEMAT PRZEBIJANIA USZU????????? BO JA DZIS TOCZYLAM WOJNEE Z TESCIOWA ZE PRZEBIJE MAŁEJ USZY;/ A ONA ZE NIE ZE MAM JEJ DAC WYBOR W DOROSLOSCI?????????????//


SYLA nie mam poki co coreczki ale... jesli mam byc szczera to uwazam przebijanie uszu w takim wieku za zupelnie niepowazne i niepotrzebne. Malo tego kolczyki uwazam za niebezpieczne i nawet ja teraz zakladam kolczyki tylko na chwile bo sie boje ze Ksawciu machnie gdzies raczka czy nie daj Boze glowka i zahaczy i sie porani.


Ale chodziło mi w późniejszym czasie tak na roczek , póltora??? teraz to absolutnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada dla dzieci są specjalne kolczyki, czyż nie? chyba jedyne mamy podobne zdanie że na roczek.

Dziewczyny dlatego się Was pytam bo wciagnełam cięzkie działa dzis przeciwko mojej teściowej! bo nie było agrumentów tylko od razu że ona nie pozwoli na to ,, a co ona ma do tego do cholery to moja córka i ja za nia decyduje jak narazie .. 😠 mówie wam jaka byłam zła! aaah
Po pierwsze to najpierw dojebałam jej że jak bedzie miałą pol roczku:P żeby dosrac i sie zaaaczęło ulala! szczerze mówiac nigdy nie spotkałam się z przypadkiem że mamy nie przebijały uszu dzieciom.. heeh myslałam że tak po prostu jest.. a czym dziecko starsze to bardziej cierpi.. chyba każda dziewczynka chce mieć kolczyki.. ja mojej Niuni przebije na pewno albo na roczek albo na dwa maxymalnie. Jakoś tak wpojone mam.. choć fakt że mogłaby podjąć :dorosłą: decyzje w wieku 6lat jest interesujacy ale chyba jednak inaczej mam wpojone 🤪
Dziekuje Wam za swoje sugestie:P Tesciowa chocby dobrze mówiła to i tak mówi źlee:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCLOUD - hihi - wlasnie nie mialam w sumie makijazu dzis! :P tylko podklad i kreska na gornej powiece i tyle - zero pudru, tuszu, rozu - nie mialam czasu, ale dziekuje 😘

Pinacolada - to prawda! zajebiscie wygladasz i nawet z tymi 5 kilo na plusie 🤪

Syla - dziekuje Ci bardzo - poprawilas mi nastroj 😘co do opuchlizny - na twarzy juz nie, ale na nogach ciagle... i z tego powodu mam dzis doła, bo szykujemy sie jutro na "wyscie" i nie sadzilam ze najwiekszym kurwa [przepraszam] problemem beda buty! 😞 😞
Wchodze juz w spodnie, spodnice, kupilam dzis cala szczesliwa rajstopy i co..??? i nie mam butów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bede chyba musiala isc w traperach albo w rozklepanych od biegania z Ksawciem po lecie cichobiegach! szlag normalnie moze trafic!!!

Malo tego jak nie urok to sraczka - Ksawciu rewelacyjnie je - po 220, 180 ml natomiast wysypka przybiera takie rozmiary ze mi juz rece opadaja!!!! jest caly w bablach 😞 i drze sie jak go smaruje w nieboglosy az sie sasiad pytal co sie stalo ze on tak wyje [a sasiad mieszka 2 pietra nizej i w pionie na przeciwko] 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada wyglądasz rewelacyjnie,nie wiem co ty od siebie chcesz? 🙂

jagoda również wyglądasz kwitnąco,super że Ksawciu tyle je,ja natomiast jestem załamana bo lalunia dziś bardzo mało zjadła w sumie jakieś 500g 😞jeszcze raz dostanie ale to i tak malusio,wczoraj było podobnie 😞nie wiem co robić,czy czasem jej nic nie dolega?choć cały dzień uśmiechnięta i po raz pierwszy śmiała się na głos,aż się popłakałam takie to było piękne 🤪
a próbowałaś metody z lustrem?u Nas nie zadziałało-ale będziemy próbować dalej 🙂

p.s.dziękuję Wszystkim za oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIOŁKU - dziekuje 😘 u nas tez lustro nie zadzialalo.

MAMUSIE karmiace butelka - czy Wy caly czas podajecie dzieciom witamine D???? bo czytam ze nie trzeba a ja caly czas podaje Ksawciowi :/
A jesli podajecie to jak? przed po w trakcie jedzenia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😲 😲 😲 😲 😲 😲

PATRZCIE:

Witamina D w dużych ilościach, większych niż zalecane jest toksyczna. Wynikiem nadmiaru tej witaminy może być:


nudności
biegunka
spadek masy ciała
łatwe męczenie się
nadmierne pocenie się
brak apetytu, utrata łaknienia
senność
opóźnienie w rozwoju dziecka
zaburzenia rytmu pracy serca
wzmożone oddawanie moczu
ból oczu
bóle szczęk, stawów i mięśni
bóle głowy
świąd skóry
zwiększenie ryzyko powstania miażdżycy
zwiększenie ryzyko powstania kamicy nerkowej."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
ANIOŁKU - dziekuje 😘 u nas tez lustro nie zadzialalo.

MAMUSIE karmiace butelka - czy Wy caly czas podajecie dzieciom witamine D???? bo czytam ze nie trzeba a ja caly czas podaje Ksawciowi :/
A jesli podajecie to jak? przed po w trakcie jedzenia???


ja podaję cały czas,ponoć tę witaminkę podaje się do ukończenia roku ale nie wiem ile w tym prawdy?zapytam przy kolejnej wizycie.
a podaję ją przed jedzeniem i wyciskam bezpośrednio do buźki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
ANIOŁKU - dziekuje 😘 u nas tez lustro nie zadzialalo.

MAMUSIE karmiace butelka - czy Wy caly czas podajecie dzieciom witamine D???? bo czytam ze nie trzeba a ja caly czas podaje Ksawciowi :/
A jesli podajecie to jak? przed po w trakcie jedzenia???


ja podaję cały czas,ponoć tę witaminkę podaje się do ukończenia roku ale nie wiem ile w tym prawdy?zapytam przy kolejnej wizycie.
a podaję ją przed jedzeniem i wyciskam bezpośrednio do buźki 🙂


Aniolku! - ja robilam dokladnie taksamo ale widzisz co wyczytalam???? nie mam juz jak dzis sie zapytac o to na tej stronie co odpowiadaja w godzine bo juz dzis pytalam o te wszystkie wysypki i alergie ale hmm...ja narazie nie podaje tej witaminki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos podawania wit d Ale ta zasada nie dotyczy butelkowych dzieci. Mieszanki mleczne są wzbogacone nie tylko w wapń, ale także w tę witaminę – 100 ml mleka początkowego zawiera 40–60 jednostek witaminy D3, a 100 ml następnego – 56–76 jednostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalam tez ze jesli dziecko przyjmuje mleko modyfikowane ale je mniej niz 1000 ml na dobe to mozna podawac jedna kropelke witaminy D - ja dotychczas podawalam witamine w takich kapsulkach twist off i tam byla wiecej niz kropelka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...