Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Wlaczylismy z mezem Hausa i w polowie zasnelismy 🙂 Teraz synka dokarmilismy - wypil 140ml - super! w ogole dzis super je i musze sie pochwalic synkiem ze szczepienia znosi po rpostu cudownie. nie dosc ze jest grzeczny i w zasadzie placze tylko chwilke przy ukluciu to jeszcze po jest usmiechniety, zadowolony, glodny, niemarudny i nie gorączkuje...ufff...przynajmniej tyle dobrze 🙂
A od dzis tuczymy go jak prosiaczka 🙂 dobrze ze maz juz jest z nami - i powiem Wam ze byloby super gdyby macierzynski mozna bylo spedzac cala rodzina z tatusiami - zupelnie inaczej mija dzien - duzo przyjemniej a ile rzeczy zrobilam!

Uciekam lulu spokojnych nocek Wam i Waszym dzieciaczkom papa dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
mycloud napisał(a):
Sylla jak to ci poszła? tak se poszła? musiała być bardzo słaba po ciaży skoro se tak wyleciała,chyba,że w zęby dostałaś od Nelki przypadkiem ;-)żart!
idę do łóżka zaraz bo czuję się okropnie,młoda spać nie chce marudzi jak nie wiem co.Mąż mi obiad dopiero gotuje bo ja taka bidna jestem 😞
nie młoda nie wybiła mi 🤪 chociaz lubi mamie z basi przywalić. Zeby mi siadaja po ciazy nie lykam zadnego wapna a mleka nie moge bo mała boli brzuch pozniej 😞 i czekam az bede w pl w koncu kupie wapno .. wiesz miałam kiedy jedynke leczoną kanałowo i poszla.. 😞 😞 😞 😞


Przeszłam przez to samo! Skonczyło sie niestety na koronie 😞 Na szczęście dość dobrze zrobiona i prawie nic nie widać. Ale zanim ją zrobiłam to z domu nie wychodziłam, siedziałam i płakałam, do lustra bałam się popatzreć , męzowi i julce sie nie pokazywałam. Jak dla mnie to był koszmar!
I jak tylko przeczytałam Twojego posta to odruchowo językiem sprawdziłam czy aby wszystkie mam 😉 😜 🤪 taka shiza 😜


A tyle co miałam Ci pisać że masz piekny hololiwoodzki uśmiech! ja juz chce doo dentysty 😞 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pozwole sobie wkleic kawalek artykułu , warto przeczytac

Niezwykle ważne jest też pamiętanie, że każde niemowlę dla prawidłowego rozwoju wymaga ciągłego kontaktu z matką. Już od pierwszego tygodnia życia dziecko musi być karmione kilka razy na dobę, a karmienie, przewijanie, kąpiel, branie na ręce i przytulanie zajmuje matce przeciętnie 5-7 godzin dziennie. U tych dzieci, u których kontakt z matką był ograniczony dochodzi do zahamowania rozwoju. Profesor Theodor Hellbrügge z Centrum Dziecięcego i Instytutu Pediatrii Społecznej i Medycyny Młodzieżowej Uniwersytetu w Monachium opisał w swojej książce dzieci z wyższych warstw społecznych, ze znakomitym stanem zdrowia, które nie dawały sobie rady w szkole i w późniejszej pracy zawodowej, pomimo stwierdzanego wysokiego poziomu inteligencji, jeżeli przez pierwsze lata swego dzieciństwa pozbawione były bliskości matki.

Badania dotyczące rozwoju dzieci adoptowanych przeprowadzone w monachijskim Centrum Dziecięcym wykazały, że najistotniejsze dla prawidłowego rozwoju społecznego są pierwsze 3 lata życia dziecka. Dzieci adoptowane w pierwszym roku życia, przy odpowiednim poradnictwie i leczeniu, nie miały żadnych trudności przystosowawczych w rodzinie adoptującej. Natomiast dzieci, które wyszły z domów dziecka w wieku 3 lat lub później, wykazywały zaburzenia, które tylko w niewielkim stopniu były możliwe do opanowania, pomimo intensywnej terapii.

Warunkiem decydującym o rozwoju społecznym niemowlęcia i małego dziecka jest stała, trwająca od 5 do 6 godzin dziennie opieka jednej i tej samej osoby. Nie musi to być matka rodzona, ale w okresie wczesnego dzieciństwa jakakolwiek zmiana osoby zajmującej się dzieckiem oznacza stałe naruszenie nie tylko jego rozwoju społecznego, ale także mowy i całego zachowania psychoruchowego.

reszta na stronie http://www.forumpediatryczne.pl/txt/a,2398,0,1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 MIESIĄC

RACZKOWANIE
Unosi głowę w pozycji na brzuchu nawet na 9 sekund. Twarz i podłoże tworzą kąt 45º.

SIADANIE
Posadzone potrafi utrzymać prosto głowę, jeszcze chwiejnie, ale już przez 5 sekund.

CHODZENIE
Odruchowe podparcie i marsz już zanikają.

CHWYTANIE
Dłonie coraz częściej są otwarte.

PERCEPCJA
Niemowlę nieruchomieje np. na dźwięk dzwonka.

ZACHOWANIA SPOŁECZNE
Następuje najwspanialsze wydarzenie! Dziecko zaczyna się uśmiechać na widok pochylającej się matki.

WYDAWANIE DZWIĘKÓW
Zaczyna wydawać dźwięki przypominające głoski „a” lub „e” z czasem dołącza „h”.

3 MIESIĄC

RACZKOWANIE
Dziecko unosi głowę trzymając ją około 1 minuty. Twarz i podłoże tworzą kąt 90º. Dziecko zaczyna opierać się na przedramionach obserwując otoczenie. Miednica spoczywa płasko na podłożu.

SIADANIE
Na krótko unosi głowę podciągane do siedzenia za rączki. W pozycji siedzącej utrzymuje prosto głowę. Plecy nie są jeszcze wyprostowane.

CHODZENIE
Zgina nogi przy oparciu o podłoże.

CHWYTANIE
Porusza podaną do rączki grzechotką. Próbuje włożyć ją do buzi.

PERCEPCJA
Wodzi oczyma za grzechotką, przekręca główkę w stronę poruszającej się zabawki.

ZACHOWANIA SPOŁECZNE
Coraz częściej się uśmiecha, w tym wieku każda obca twarz może wywołać uśmiech.

WYDAWANIE DZWIĘKÓW
Dziecko zaczyna głużyć lub gruchać – wydaje połączone głoski „rrr”, co przypomina gruchanie lub płukanie gardła.

3 MIESIĄC – SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE W ROZWOJU

U – dziecko nie przygląda się otoczeniu, przedmiotom, nie śledzi osób i przedmiotów w ruchu, nie odwraca głowy za znikającym z pola widzenia obiektem, nie wydaje dźwięków głużenia, gruchania
E – nie uśmiecha się na widok twarzy, nie płacze w zróżnicowany sposób (na ból, głód), nie ożywia się na widok mamy przygotowującej się do karmienia
R – nie utrzymuje głowy prosto w pozycji siedzącej przynajmniej przez pół minuty, nie przewraca się z boku na plecy, a w pozycji na brzuchu nie opiera się na przedramionach, nie utrzymuje podanej grzechotki, nie potrząsa nia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki, ja dzis nie za bardzo mam czas dla Was, gary, gary i jeszcze raz gary. małą pakuję na spacer z dziadkiem.
Syla I Aniołku piękne ubranka do chrztu, Syla a kiedy wy chrzcicie że na krótki rękawek sukienusia?
u nas karmienie już spokojnie choć nadal na raty i w mniejszych ilościach, ale ważne że bez krzyku i prężenia. doję jej od paru dni lakcid.
a oklaska dam najpierw Syli, bo od niej nie musiałam się upominać 😜
reszta po kolei. zmykam, może zajrzę wieczorkiem. a dziś jadę jeszcze do podiatry z wynikami, zobaczymy co powie.
pinacolada Lenka jest zaskakująca, a Ksawciu przeuroczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada Lenka jest boska! zaraz dostaniecie oklaski babeczki. Ja jestem zasmarkana ,w nocy to myślałam,że już mnie grypsko solidne zlapało,ale czosnek ,cebulka,cytrynka miodzik i żyję dalej.
Młoda je już bardzo ładnie co 3h od100-125ml. w nocy obudziła się jedynie raz 🤪
Wy sobie wyobrażacie,że ja mam okres już 2tygodnie 😠chyba jakieś jaja!
W niedzielę wyjeżdżamy do moich stron 2,5h jazdy mam nadzieję,że młoda się ulula.Nelka nie znosi leżeć na brzuszku,ale też ją oszukuję biorę na kolana i kładę ,a ta cwaniara zamiast podnosić głowę to ją opiera na moich nogach 😞
Robi bardzo podobnie jak Ksawciu tzn.nogi na przewijaku,a jak się śmieje to zwija się w kłębek albo tak rusza nogami jakby biegła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla - sukienusia bajeczna ale rzeczywiście "letnia". Masz coś do zarzucenia w razie niepogody? A i w kościołach zazwyczaj jest chłodno!

Moja myszka obudziła sie dzis po nocy o 6:15 - tatuś nie był zbyt szczęśliwy bo nie ezedł dzis do pracy i liczył na dłuższe spanko. Bączki jej dokuczały ale w koncu walnęła kupę, zjadła flachę i zasnęła i spała do 9 a my razem z nią 😉


Dziekuję za oklaski i ja w miare wolnego czasu będę polować choć to "polowanie" wcale mi sie nie podoba 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Syla - sukienusia bajeczna ale rzeczywiście "letnia". Masz coś do zarzucenia w razie niepogody? A i w kościołach zazwyczaj jest chłodno!

Kupiłam do tego białą bluzeczka bawełnianą z dł rękawkiem. Jeszcze body białe musze kupić bo mi wyrosła z białych i mam same kolorowe. Sukieneczka mimo tego ze tak wyglada wcale nie jest taka cienka ma sproo warst pod sobą tylko to że krótki rękaw. No i zależy od pogody mam sweterek biały z dł rekawem albo taki kożuszek, bolerko 🙂 do tego są jeszcze takie majciochy pod które załoze cieple białe rajstopki no i kocyk polarowy taki biały 🙂 cykne zdjecie bolerka to wam posle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
misiamamy napisał(a):
jeju jakie te wasze berbecie są już duże pinacolada nie mam pytań Lenka w brylach odlot ale ona jest ogromna Ksawciu jest taki sliczniutki Boże on ma minke aniołka agab przepiekne malenstwo Dusia ty złota kobieta jesteś dwie dziewczyny w domu i masz czas na forum i na paznokcie 🤪 🤪 🤪 czapki z głów kochana ja tez w końcu musze zadbać o siebie

dziewczyny mam pytanie czy wychodzą wam włosy??? mnie garściami niestety chciałam farbowac ale chyba sie jeszcze wstrzymam pomyślałam sobie że zawsze farbowałam sie na blond może powinnam coś zmienic w sobie potrzebuje jakiedujś podpowiedzi najchetniej poszłabym do jakiegoś stylisty i wizażysty nie znacie kogoś z okolic śląska ???? a paznokcie kosmetyczki nie widziały już za długo.... nie dobijam sie tylko ....

duże te wasze dzidzie co która mówi to dziecko powyżej 6 kg moja mała waży 5300 g przynajmniej ważyła tyle w zaeszłym tygodniu ...nie głodze jej wiec nie wiem dlaczego tylko tyle waży 😞




mnie tak włosy wychodziły przy Julce jak odstawiłam ja od piersi - garściami. Pomogła wtedy SILICA - tabletki, dla mnie rewelacja ! Spróbuj, moze akurat.
Nie moga wszystkie dzieci wazyc ponad 6kg. Różnia sie pzrzeciez data narodzin no i różnie są "obciążone" genetycznie 😉
Styliste znam dobrego (ale drogiego) w Krakowie. jak chcesz to znajde adres i Ci podam.


jak możesz znależć adres tego stylisty to chetnie przyjmę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamusie widze że tu cicho i spokojnie.

My mamy przeprawy z córka! nie chce jeść: 😞 😞 zassysa sobie cycka a za chwile jest krzyk lament płacz i pręzenie 😞 płakala ze szok od rana.. o 10 dostaala herbatke wciagla 100ml calutką i chciaala jeszcze ale jej nie dałam. Pokimala i marudzila z glodu a przy cycku byl krzyk, odciaglam pokarm i wciagla 80ml 😞 dzwonilam do mamy, mowila ze to kolki! że prady ida z mojego cycka i dostaje kolki w momencie jak sobie zassysa.. moja mama tak miala z nami tylko ona miala te kolki 😞 i mowi ze zwijala sie z bolu a moze byc odwrotnie a bol jak przu skurczach macicy. buuuuuuuuuuuuuu dobrze ze w nocy grzecznie je i spi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie

ja dzisiaj dalej szaleje z zakupami, praniem, przygotowaniami. Koszyczek juz prawie gotowy, jaja zafarbowalam zaraz je bede malowac. chcialam wciagnac w to meza ale mnie wysmial i poweidzial ze to babskie zajecia i on zadnych jajek malowac nie bedzie 🤢
Ksawciu odpukac je przepieknie - po 150-180 a dzis nawet 190 ml jednorazowo co 3 godziny nie dajemy mu spac dluzej niz 3 godziny 🙂
Maz przywiozl mi moje kwiatuszki - wszystkie te ktorymi opiekowala sie tesciowa bo ja je "mordowalam" - takze mam malutka paprotke, chiacynta, dzis kupilam dla Ksawcia zonkile [pod kolor jego pokoju 😉] no i moja tujeczka ktora kupilam 2 lata temu z mysla o tym ze bedzie to pierwsze drzewko zasadzone w naszym przyszlym ogrodku i o nia musze dbac! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
Witam was mamusie widze że tu cicho i spokojnie.

My mamy przeprawy z córka! nie chce jeść: 😞 😞 zassysa sobie cycka a za chwile jest krzyk lament płacz i pręzenie 😞 płakala ze szok od rana.. o 10 dostaala herbatke wciagla 100ml calutką i chciaala jeszcze ale jej nie dałam. Pokimala i marudzila z glodu a przy cycku byl krzyk, odciaglam pokarm i wciagla 80ml 😞 dzwonilam do mamy, mowila ze to kolki! że prady ida z mojego cycka i dostaje kolki w momencie jak sobie zassysa.. moja mama tak miala z nami tylko ona miala te kolki 😞 i mowi ze zwijala sie z bolu a moze byc odwrotnie a bol jak przu skurczach macicy. buuuuuuuuuuuuuu dobrze ze w nocy grzecznie je i spi 😞


Syla, coz, wiem doskonale co to znaczy jak dziecko nei chce jesc a Ty nie wiesz jak mu pomoc.Straszne. Zycze cierpliwosci i powrotu do formy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

wrócilismy od neurologa.
Problemy z powieka są efektem uszkodzenia nerwu odpowiedzialnego za domykanie i otwieranie powieki. Na szczęście uszkodzenie jest minimalne i samo się zregeneruje za 2-3 miesiące nie będzie śladu. Uszkodzenie nastapiło podczas porodu jak w połowie rodzenia główki skończył się skurcz i musiałam czekac do nastepnego zeby urodzic główkę. Poza tym lena wybadana bardzo dokładnie. Pani doktor powiedziała że super rozwinięta i ze dawno nie widziała tak pogodnego 3 miesiecznego dzieciątka. Młoda chichrała się przez całe badanie i gadała do niej i pluła śliną (to nowa zabawa - od wczoraj 😉). Tak więc kamień spadł nam z serca.


Ide obierać jarzyny na sałatkę.
Zaglądne potem

Misiamamy - napisze ci sms-ka ale wieczorkiem jak młoda zasnie to poszukam dopiero tego adresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczynki ,które karmicie butlą czy kupujecie do tego wodę mineralna czy zwykłą kranówkę przefiltrowaną i przegotowaną? pytam bo ja podaje przefiltrowaną i przegotowaną,ale teraz jak jedziemy do mojej mamy to tam woda syf a i filtra brak,więc kupiłam wodę mama i ja tylko czy muszę ją najpierw przegotować?\
buziaki,zaraz polecą następne oklachy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wszystkim wam udało mi się dać;-)
Sylla strasznie Ci współczuję ztym karmieniem,jak karmiłam piersią też wiecznie było coś nie tak i wykańczało mnie to psychicznie.Teraz jestem zadowolona,że jesteśmy na butli-obopólne zadowolenie.
Ostatnio mnie teściowa zapytała czy jeszcze karmię piersią? mówię,że nie! a ona pyta czemu? więc jej tłumaczę ,że kolki miała itd,że ja jadłam złe rzeczy bo na gotowanie nie miałam czasu a to trzeba jednak uważać co się je,że jak by mi gotowała obiadki codziennie typu indyczek,marcheweczka to pewnie bym dalej karmiła hahah;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Hej

wrócilismy od neurologa.
Problemy z powieka są efektem uszkodzenia nerwu odpowiedzialnego za domykanie i otwieranie powieki. Na szczęście uszkodzenie jest minimalne i samo się zregeneruje za 2-3 miesiące nie będzie śladu. Uszkodzenie nastapiło podczas porodu jak w połowie rodzenia główki skończył się skurcz i musiałam czekac do nastepnego zeby urodzic główkę. Poza tym lena wybadana bardzo dokładnie. Pani doktor powiedziała że super rozwinięta i ze dawno nie widziała tak pogodnego 3 miesiecznego dzieciątka. Młoda chichrała się przez całe badanie i gadała do niej i pluła śliną (to nowa zabawa - od wczoraj 😉). Tak więc kamień spadł nam z serca.


Ide obierać jarzyny na sałatkę.
Zaglądne potem

Misiamamy - napisze ci sms-ka ale wieczorkiem jak młoda zasnie to poszukam dopiero tego adresu


no to super! radosc matki gdy lekarz mowi ze wszystko jest ok jest przeogromna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał(a):
dziewczynki ,które karmicie butlą czy kupujecie do tego wodę mineralna czy zwykłą kranówkę przefiltrowaną i przegotowaną? pytam bo ja podaje przefiltrowaną i przegotowaną,ale teraz jak jedziemy do mojej mamy to tam woda syf a i filtra brak,więc kupiłam wodę mama i ja tylko czy muszę ją najpierw przegotować?\
buziaki,zaraz polecą następne oklachy.


u nas w olkuszu niestety woda jest twarda, pelna kamienia i syfow i filtrujemy i gotujemy w czajniku takim aluminiowym. Kilka razy gotowalam ŻYWCa [wode, nie browca 😉] bo on jest polecany w zywieniu niemowlat i tez jak jedziemy do rodzicow to zawsze wozimy ze soba butle wody ale zauwazylam ze po jej przegotowaniu robi sie taki dziwny osad na powierzchni 🥴 Coz, jednak wyjscia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud - ja zwykła kranówę gotuje w czajniku bezprzewodowym dwukrotnie. Nie filtruje jej wcześniej. Tak nam poradziła pediatra i tak robimy od początku. Z wody mineralnej podczas gotowania cos sie tam wytrąca i myslę że lepiej jest kranówę nawet najgorszą (skoro leci z kranów tzn ze sanepid ja zbadał i dopuścił) długo przegotowac niz kombinowac z mineralnymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...