Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pinacolada moja lekarka wczoraj mi odpowiadała na co 2 pytanie 😠 ja jej mówię że niunia ma takie miejsce mocno wyczuwalne na mostku, taką jakby kuleczkę wystającą a ona mi no jest ok tak ma być i za chwile komentarz : " ale Cie mamusia dokładnie ogląda" nosz kurde to co mam ograniczyć się tylko do brania dziecka na rece?

ja jej cos pytam o zupki a ona mi że dobrze ze je i pytam o mieso a ona mi zeby dawać stopniowo, eh się dowidziałam

pytam się co robic bo mała ma krótką szyję i ciągle czewoną i tylko krochmal pomaga ale to tylko na dzien a ona mi "no tak ma czerwone" i od razu mnie się pyta coś.

zaraz po mnie weszła moja siostra z synem i wyszła jeszcze bardziej wkurw... niz ja. Ona poszła bo mały ma 2 latka i chyba się zrobiła mu stulejka czy coś takiego a lekarka do niej:" co te mamy tak ostatnio oglądają dzieciom siusiaka 🤪 internet robi swoje. no i dała jej skierowanie do hirurga 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
witam! Dusia jak ja CI zazdroszcze, choc ostatnio narzekać na syna nie moge. Co prawda budzi się 2-3 razy ale odrazu po jedzonku idzie spać 🙂 Dusia Ty dokarmiasz jeszcze Majeczka?? Ile razy dziennie?? Ile Ci zjada??


Justynka - dokarmiam czasmi jak widzę, że jeszcze chce a z cycusiów nie leci no albo jak ja wyjdę na miasto i nie zdążę wrócić na porę jedzenia to wtedy mąż jej daje butlę ale tak max 90ml zjada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie 🙂
Jagoda nie wiem czy znalazlas w koncu jakis krem przeciwsloneczny jesli nie to ten bedzie odpowiedni 🙂
http://www.laroche-posay.pl/przeciwsloneczna/dzieci.php
jest on dla dzieci z atopowym zapaleniem skory rowniez.
Olafka nim smaruje i jestem bardzo zadowolona 🙂
mam krem i spray i oba sa super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Basia najwyzszy czas 😉 ja Ci powiem że po zdjęciach Pinacolady czy tez Jagody stwierdzam ze One tez maja tak wysoko i żadnej bariery chyba bym umarła ze strachu 😁 mojaa to ma z 20cm w górę. Więc nawet jak siadzie to nie wypadnieee 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Wkońcu mam chwilkę żeby do Was zajrzeć.
Lenka zasnęłą także mam jakieś pół godzinki 🙂.

PINACOLADA - brawa dla Julki! Pięknie zaśpiewała!

A mi wczoraj było smutno bo S. nie przyniósł nawet kwiatka w imieniu Lenki 😞,
ale za to mój synek mnie bardzo zaskoczył, zrobił dla mnie taką dużą laurkę w szkole- na takiej kolorowej kartce z bloku ponaklejał zdjęcia (które nawet nie wiem kiedy wyszperał), na jednym ze mną i inne z nim i każde podpisał np. "kocham cię mamo", "zawsze razem", "słodki uśmiech dla mamy". 🙂 🙂 🙂
Byłam przeszczęśliwa! Aż mi się łezki zakręciły!
Nigdy takich rzeczy nie robił, bo wiadomo - chłopak nie lubi bawić się w takie prace plastyczne 😉, zawsze kupował kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć

My juz po szczepieniu - Lena była bardzo dzielna. Zapłakała dosłownie na moment i juz za chwilę cieszyła michę do siostry 🙂 Waży 7450g.
Pytałam o gluten - po skonczonym 5 m-cu dodawac do zupek 1 płaską łyżeczkę kaszy manny lup kupowac zupki z dodana juz kaszką - Tyle sie dowiedziałam 😜 Na wiecej nie było czasu bo pytałam jeszcze o "swoje" sprawy 😉

Naciągnęłam dziadków na mate edukacyjna dla młodej 😉 bo do tej pory nie miała. Kładłam ja na kocu Julki i tym sposobem Julka nie miała "narzuty" i nie ścieliła w związku z tym swojego wyrka. Wygląda na to ze sie jej prezent dla siostry wcale nie spodoba 😜

Pablo miał wyleciec o 13 , potem o 14 potem o 17 powiedzieli ze Francja strajkuje i nie zezwala na loty nad swoim terytorium i nie wiadomo kiedy wylecą i czy w ogóle. Nie umieli nawet powiedziec czy dostana cos jesc i jakis hotel. Prxzed momentem przysłał sms ze wiozą ich do samolotu wiec jest szansa ze wyleci. problem natomiast z powrotem z Wa-wy bo ostatni pociag do Krakowa odjezdza o 23 i na niego nie zdazy 😞 Szlag by to .... 😠

Maleńka własnie zasnęła i jak sie obudzi to walimy na majówkę a potem to chyba padnę - taka jeste urypana tym tempem ostatnich dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Hej

Wkońcu mam chwilkę żeby do Was zajrzeć.
Lenka zasnęłą także mam jakieś pół godzinki 🙂.

PINACOLADA - brawa dla Julki! Pięknie zaśpiewała!

A mi wczoraj było smutno bo S. nie przyniósł nawet kwiatka w imieniu Lenki 😞,
ale za to mój synek mnie bardzo zaskoczył, zrobił dla mnie taką dużą laurkę w szkole- na takiej kolorowej kartce z bloku ponaklejał zdjęcia (które nawet nie wiem kiedy wyszperał), na jednym ze mną i inne z nim i każde podpisał np. "kocham cię mamo", "zawsze razem", "słodki uśmiech dla mamy". 🙂 🙂 🙂
Byłam przeszczęśliwa! Aż mi się łezki zakręciły!
Nigdy takich rzeczy nie robił, bo wiadomo - chłopak nie lubi bawić się w takie prace plastyczne 😉, zawsze kupował kwiatki.




i ja się popłakałam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGAB! no widzisz! jakiego masz uczuciowego syna!!!!!!!!!!!!! brawa dla niego! 🤪 😘

PINACOLADA - dzieki za info o kaszce,
z innej beczki teraz moja kolei robienia rozpizdu - ja bede pisac pismo do dyrektora przychodni ze skarga na piz... z rejestracji. Nawet nie musialam pytac o jej godnosc bo kiedys naczytalam sie wielu opini na jej temat i nie mialam watpliwosci ze to to ci..sko...
Nie chciala poprosic lekarza o wypisanej jebanej recepty na mleko dla Ksawcia - zarzucila mnie tysiacem przepisow dlaczego nie moge tego tak robic i ze moge o to poprosic tylko w czw w godz 9-12 w godz. w ktorych ktos zastepuje nasza nieobecna pediatre...i jeszcze mowila do mnie jak do 15 letniej smarkuli ciagle mi przerywala, kazala mi wyjsc z wozkiem do wozkowni [powiedzialam jej ze chyba zartuje !!! - Ksawciu spal! a ja zawsze tak wpadalam na 2 minutki po recepte i nikt nie robil problemu] - kazala mi sie przepisac do lekarza ktory dzis urzedowal to ona mi dopiero recepte przygotuje - PO JE BALO BABE! malo tego jak jej powiedzialam ze rozmawialam tu z 2 innymi paniami i robie tak jak one mi mowily zeby robic - na to ta piz.. "to mnie prosze sluchac! ja tu jestem najwazniejsza!" - normalnie opad szczeny! zaproponuje dyr szpitala zeby inne "mniej wazne rejestratorki" mialy informacje ze sa mniej wazne i nie nalezy ich sluchac - na plakietkach [albo najlepiej flamastrem na czole 😉 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Cześć

My juz po szczepieniu - Lena była bardzo dzielna. Zapłakała dosłownie na moment i juz za chwilę cieszyła michę do siostry 🙂 Waży 7450g.
Pytałam o gluten - po skonczonym 5 m-cu dodawac do zupek 1 płaską łyżeczkę kaszy manny lup kupowac zupki z dodana juz kaszką - Tyle sie dowiedziałam 😜 Na wiecej nie było czasu bo pytałam jeszcze o "swoje" sprawy 😉

Gdybym miała blisko na Okęcie to bym przygarnęła Pabla na noc,ale jedynie mogę polecić fajny i sprawdzony hotel blisko lotniska 🙂
To jak Lenka waży 7450 a moja 7400 to moja jest niezła klucha 😁 😁 😁
Naciągnęłam dziadków na mate edukacyjna dla młodej 😉 bo do tej pory nie miała. Kładłam ja na kocu Julki i tym sposobem Julka nie miała "narzuty" i nie ścieliła w związku z tym swojego wyrka. Wygląda na to ze sie jej prezent dla siostry wcale nie spodoba 😜

Pablo miał wyleciec o 13 , potem o 14 potem o 17 powiedzieli ze Francja strajkuje i nie zezwala na loty nad swoim terytorium i nie wiadomo kiedy wylecą i czy w ogóle. Nie umieli nawet powiedziec czy dostana cos jesc i jakis hotel. Prxzed momentem przysłał sms ze wiozą ich do samolotu wiec jest szansa ze wyleci. problem natomiast z powrotem z Wa-wy bo ostatni pociag do Krakowa odjezdza o 23 i na niego nie zdazy 😞 Szlag by to .... 😠

Maleńka własnie zasnęła i jak sie obudzi to walimy na majówkę a potem to chyba padnę - taka jeste urypana tym tempem ostatnich dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogóle to Lenka dziś straszna marudka 😞, chyba przez ząbki, ciągle grzebie w buźce i się ślini.
Miała 37,5 C, to dałam jej paracetamol
....tylko za chwilę go wysrała 🤢
i nie wiem teraz, czy mogę dać jej następnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
A tak wogóle to Lenka dziś straszna marudka 😞, chyba przez ząbki, ciągle grzebie w buźce i się ślini.
Miała 37,5 C, to dałam jej paracetamol
....tylko za chwilę go wysrała 🤢
i nie wiem teraz, czy mogę dać jej następnego?


ja bym nie dawala bo to nie jest wysoka temp - odczekalabym z godzinke i zmierzyla ponownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Dziewczyny, a po co wogóle dosypywać kaszki do obiadków? 🤢
Nigdy w życiu tak nie robiłam z Maksem 🤢.


no ale Max jest troche starszy 😉 a tu wiesz, z roku na rok zmieniaja sie normy zywienia niemowlat - nawet w przeciagu 2 lat sa inne teraz inne 2 lata temu 🤢
Teraz jest zalecenie zeby male dawki glutenu zaczal podawac po 5 mies i po 30 g to jest ok 1 lyzeczki 🙂 chyba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
A ja dziś też zważyłam i zmierzyłam Lenę, bo po ostatnim szczepieniu nie wiedziałam nic! 🤔.
Waży równe 7kg (ważyłam 3 razy 😉) i ma 64cm 🙂, myślę, że to super! Maks ważył 7300 jak miał 7 miesięcy.


JEJKU, JAK WY WAZYCIE DZIECI W DOMU? NA NORMALNEJ WADZE??? nam za kazdym razem wychodzi co innego - dzis tez go wazylismy i wyszly nam pomiary od 7 - 7,5 kg - co wiecej - i bez niego sie wazac wychodzi nam roznica do pol kilo w dziesietnych...
[ale tak czy siak - znowu troche schudlam! 🤪malo bo malo ale zawsze cos]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
A tak wogóle to Lenka dziś straszna marudka 😞, chyba przez ząbki, ciągle grzebie w buźce i się ślini.
Miała 37,5 C, to dałam jej paracetamol
....tylko za chwilę go wysrała 🤢
i nie wiem teraz, czy mogę dać jej następnego?


nieee,w ogóle powinno się dawać paracetamol i zbijać temp.tylko powyżej 38stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
A ja dziś też zważyłam i zmierzyłam Lenę, bo po ostatnim szczepieniu nie wiedziałam nic! 🤔.
Waży równe 7kg (ważyłam 3 razy 😉) i ma 64cm 🙂, myślę, że to super! Maks ważył 7300 jak miał 7 miesięcy.

a ja zmierzyłam Nelkę i mierzy 68cm 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja już wykąpana i śpi.A znalazła sobie dosyć ciekawą zabawę ze mną bo po kąpieli za nic w świecie nie chce zjeść nie ma różnicy czy minęło 3,2 czy 4h od ostatniego posiłku.Każe się położyć ululać i za jakieś 30min budzi się z miną nieciekawą i chce jeść 😁po czym wypija 160ml mleka i sama zasypia.O to taka nowość 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle jak czytałam o tych waszych lekarzach to bardzo współczuję ...my mamy fantastycznego ,zawsze jak Nelka przychodzi to ją pamięta i mówi: O panna NEl do mnie przyszła",Nelka go bardzo lubi,zawsze najpierw ją wybada,wypisze w książeczce,potem szczepienie a potem siadamy i można mu zadawać tysiąc pytań a on na każde wyczerpująco odpowie.Można sidzieć nawet godzinę 🙂 to mój mąż go wynalazł 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie! my dzien długi i owocny. Na szczepieniu Piotrus troszkę popłakał ale i tak był bardzo dzielny. Waży 7600! Nie wiedziałam że taki pulpet z niego! Kupiliśmy mu też spacerówke, z tego cieszę się najbardziej bo już miałam dość tego ciężkiego wózka:/ Uciekam bo mężuś ma wolne. papatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale se chyba pogadam ze sobą 😞 😠 😠 😠 😠 mąż kupił dobre wino a ja chlam browara jak żul i kabanosa,ale co sama nie będę wina piła a on będzie za 30min to już będę lekko wstawiona 🙃 🙃 🙃nie nie...musiałbym wypić jeszcze z jednego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...