Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłam na spacerku z moim(tzn.siedzielismy na ławeczce w parku bo ja już do chodzenia to sie nie nadaje zbytnio)i z naszymi znajomymi... 🙂 posiedzielismy,pogadalismy...kolezanka tez w ciązy i ma juz nie długo termin(31 sierpnia)biedna juz sie boi porodu a to juz jej drugi poród 😲 nas tez nie długo to czeka... 😲
Ja jutro z moim wybieram sie nad morze do Kołobrzegu... 🙂 🙂 🙂 troche sie odstresuje bo juz dostaje nerwicy w tym domu... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mamunie tak sobie pomyślałam ze moze Wy bedziecie mogły odpowiedziec na moje pytanie- 🙂 jestem w 32 tyg ktory to miesiac? bardzo mnie nurtuje to pytanie juz sie pogubiłam w tych obliczeniach 😞 a na necie na kazdym forum pisza co innego 😲 pozdrawiam i bede wdzieczna jesli ktos odpowie na moje pytanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczynki 🙂 weszlam zeby sie pochwalic moimi dzisiajszymi zdbcyzami 🙂 jakie dostalismy wiec tak moj narzyczony zrobil literki imienia naszego skarba na rozowej plycie gipseowej wstawie zaarz foty i mam jeszcze pare ciuszkow jakie mi przyslal kuzyna z anglii 🙂 i jeszcze mam detktor tetna natalko chyba ty tez to masz kurcze moja to kopie jak to przykladam heeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamunie....

dzisiaj piękny dzień więc pewnie zaraz wybędę z domku...moja bratowa urodziła córeczkę taką maleńką 2750 g i jak jej zazdroszczę że już ma dzidzię...moja też kręci się po brzuszku bardziej niż kopie,ale to takie fajne uczucie 😉
Jutro czeka mnie wymiana okien i aż się boję tego bałaganu bleeee....potem jeszcze korytarz i pokoje dzieci,a ja mam stresa przez ten remont - cała w nerwach chodzę że mój nie zdąży wszystkiego wykończyć...
Miłej niedzieli brzusie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ciezarne niunie 😁 myslicie ze zlobek bedzie dobrze dzialal na malenstwo?? ja chcialam zostawiac z tesciowa jakies 4-5 mcy po porodzie zeby isc do pracy ale nie mam do niej przekonania wiec moze faktycznie lepiej poczekac rok i do zlobka nie wiem czy tam bedzie mojej małej dobrze. mialam w rodzinie taka sytuacje ze sie dzieciak zamknoł w sobie (dosłownie) prawdopodobnie ktos tam na niego nakrzyczal i bardzo boi sie obcych jego znajomi to rodzice i babcie nikt wiecej i co jeszcze to bardzo ciezko wymawia slowa jąka sie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak ale tez trzeba pracowac zeby miec za co utrzymac dzidziusia rozmawialam ostatnio z koleznka i ona wlasnie dorabia bawiac dzieci a poiwem wam ze bardzo dobrze jej to wychodzi 🙂 nie wiem zobaczymy troche czasu jeszcze jest ...TU jest zdjecie ciezkiej roboty mojego M ktroy dalej spi bo wczoraj byl u nas kolega ktory niedawno wyszedl z szpital;a( nowotwor jader;/ chlopak sliczny 15 lat i takie nieszczenie no ale jest juz dobrze) no i powspominali i troche wypili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyy bo siedze na llaegro i tak wypatrzylam projektor co o tym sadzicie?? http://www.allegro.pl/item710847999_uspokajacz_obrazkowy_projektor_fisher_price_krk.html
bo zastanawiam sie nad tym fajne takie sie wydaje ale jestem ciekawa jak w praktyce moze ktos z znajomych mial takie cos i moze wiecie czy sobie chwalil??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzisiaj było gorąco co???Myślałam że się rozpłynę 🤢

Wiecie że mam mdłości 🥴 ja nie wiem co się dzieje,przecież to dolegliwość z początku ciąży he,he...

Niunia śliczne te literki - będą nad łóżeczkiem? Bardzo mi się coś takiego podoba,ale ja nie poszaleję z ozdobami bo łóżeczko będzie w naszym pokoju i nie będzie pasowało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski.....Faktycznie skwar dzisiaj był okropny.....Niunia cudne literki....ale ja tak jak Moniczek będę miała kołyskę u nas w pokoju więc nie mogę zdobić zbytnio pokoju..... 🙂 ......A co do żłobka....to dla mnie nowość,bo Syna w domu wychowywałam (nie licząc 8lat studiów,które dzięki temu skończyłam)....ale teraz zapiszę Malucha,bo tak będzie lepiej dla Nas wszystkich,a zwłaszcza dla mojej kariery zawodowej.....Mam nadzieję,ze przez to nie jestem wyrodną Matką....DZiewczyny wszystko zależy od żłobka....wybierajcie te polecane przez znajomych....Ja nie mam zbytniego wyboru,bo u nas w Mieście jest tylko 1 publiczny,a na prywatne gdzie czesne wynosi ok 700złm mnie nie stać.......Myślę,ze będzie dobrze,bo naszą czwórkę Mama oddawała właśnie do tego żłobka zaraz jak tylko macierzyński sie jej kończył,czyli ok.4miesiąca życia i sobie chwali,a z Nas nawet całkiem całkiem ludzie wyszli 😉 Nie wiem jak będzie się moje Maleństwo chować,ale na razie jestem skłonna je oddać do żłobka...chyba,że tak jak przy starszym zdecyduję się z nim siedzieć w domu....no nie wiem jeszcze na 100%......Aha dzisiaj przy grilu rozmawiałam z bratową o porodzie i wszystko mi sie na nowo przypomniało....trochę mnie cykor bierze,a do taj pory byłam chojrak:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.... 😉
U nas w miescie nie ma miejsc w złobku,ale na szczescie mam rodzicow..tzn mamusie ktora zostanie z Zuzia po roku bo wtedy chce isc do pracy i wkoncu isc na studia.
Ja tez bede miec malenstwo w sypialni na poczatku fakt mam wolny pokoj ale to w innej czesci mieszkanka i obawiam sie,ze moge jej nie slyszec.. 🤨
Juz odliczam z niecierpliwoscia dni do porodu...prawdopodobnie bedzie cesarka wiec powinno pojsc sprawnie i szybko jak przy moim 1wszym juz dosc duzym dzieciaczku 😉
Wczoraj byla tesciowa powiedziala,ze mam sobie wozek wybrac a ona zakupi podczas mojej wizyty w sz;pitalu..jakis przesad 🥴
A teraz pod koniec miesiaca planuje odmalowac pokoj stolowy aby bylo swiezej jak Zuzia przyjdzie dod domku.
jak ja bym chciala juz ja miec serio...a tu wyglada na to,ze bede miec praktycznie na koncu swoje malenstwo...Ale z drugiej strony przynajmiej zdacie relacje ;D

Pogoda fajna ,sloneczna...dzis jade zlaozyc pesar...troche sie boje bo nie pamietam czy boli czy nie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.....Oj Madziu nigdy nic nie wiadomo....a szczególnie jeśli o poród chodzi.....nie przesądzaj sprawy,że Ty jako ostatnia się rozpakujesz.....bo chociaż Ty masz wpływ na to kiedy to nastąpi,a my jak na razie nie wiemy kiedy nas wezmie....Ja syna urodziłam 5 dni przed terminem i chWALĘ SOBIE,BO PORÓD ZAATAKOWAŁ MNIE ZNIENACKA W NOCY....ALE TERAZ RÓWNIE DOBRZE MOGĘ URODZIĆ TYDZIEŃ PÓZNIEJ......Bo raczej nie sądzę zeby to trwało aż do listopada(ja mam termin na 15).....Dziiaj wybieram sie na zakuy szkolne.....nadeszła ta pora....wogóle to strasznie mi zleciały te wakacje....aha...Laski znacie może jakieś sposoby na jęczmienia(poza złotem) bo wczoraj wyszedł i boli.....Miłego dnia Brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!ja wczoraj byłam w Kołobrzegu...było bardzo fajnie...i pogoda dopisała...troszke sie opaliłam(ale oczywiscie brzuszek był schowany pod koszulka)troszke sie zamoczyłam...a woda lodowata...brr 🙂 ale było warto jechac... 🙂
Opowiem wam bardzo przykre zdarzenie...bratowa miała kolezanke...ktora była w siódmym miesiacu ciazy i podczas wizyty u lekarza stwierdzono ze malenstwu słabnie tętno...zaraz pojechala do szpitala i zrobili jej cesarke...małą dali do inkubatora...waży kilo...ale ma sie dobrze...jej mame wypisali po 3dniach...i w domu zaczeła zle sie czuc...i wiecie co zmarła... 😞 nie wiadomo co było powodem...zrobili sekcje ale jeszcze nie ma wynikow...juz ja pochowali...jej mąż załamany,podobno ciagle płacze...został sam z siedmioletnim synkiem i z malenstwem...dzieci stracily matke...to straszne 😞 i jak tu sie nie bac porodu albo cesarki... 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć grubaski 😉 🤪


oj Malinka przykra historia...aż strach słuchać,niestety nieszczęścia się zdarzają nawet wtedy kiedy ich się nie spodziewamy...

Madzia nie tylko Ty nie możesz doczekać się maleństwa hi,hi...

Maxarko na jęczmień najlepszy ciepły okład np z ekspresowej herbatki z szałwi - szybko pomaga

A u mnie dziś wymiana okien - kongo w domu...do tego przypałętała się infekcja dróg moczowych 🤢 i jestem na antybiotyku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamuśki 🙂 tak sobie oglądałam galerie zdjec Waszych brzuszków i przyznaje szczerze ze troche sie zaniepokoiłam 😞 jestem w 32 tygodniu i w porównianiu do waszych moj brzuszek jest bardzo mały 😞 martwie sie tym troche 😞 czy to znaczy ze z dzieckiem moze byc cos nie tak? 😞 czy o co chodzi? 😞 pozdrawiam gorąco brzucholki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArta86_ każda ciąża jest inna...a napewno twoj lekarz by cie uprzedził jakby było cos nie tak... 😉
Ja miałam np tak ze juz w 4miesiacu moj brzuch był dosyc spory...a mojej siostrze urósł praktycznie przed samym porodem... 😉 wiec mysle ze nie masz powodu do zmartwien 😉
Ja to sie martwie tym ze tak tyje...wazyłam przed porodem 50 kg a teraz juz mam 13 na plusie... 😞 a tu jeszcze półtora miesiaca... 😞 co zrobic... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka dobrze pisze...Marta nie przejmuj się,jeżeli lekarz potwierdza że prawidłowo ciąża się rozwija to tylko się ciesz...mniej do zrzucania.Ja wyglądam jak wieloryb a każdy się mnie pyta czy bliźniaki bedę mieć i choć teraz nie przejmuję się wyglądem to uwierz że czeka mnie sporo pracy żeby wrócic do normy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadza się Marta.....Ja też jestem teraz w 32 tc i mam zgrabniutki brzusio.....w sumie to dopiero gdzieś od miesiąca widać,ze jestem w ciąży....i ciągle słyszę,ze malutki brzuszek mam....Dzisiaj kobieta w sklepie się mnie pyta ,który miesiąc,a jak jej powiedziałam,ze 8 to ona na to,ze przecież ja brzucha prawie nie mam....W środę idę do gin i mam nadzieje,że w dalszym ciągu będzie ok....a swoją drogą....przynajmniej mamy szansę,ze nas rozstępy ominą i skóra szybciej do formy wróci....no i ja nadal mam pępek na swoim miejscu 🙂 zobaczymy jak Dzidzie się urodzą po ile warzyć będą i czy te nasze małobrzuszne będą wielkości Maleństw Mam wielkobrzusznych 😉 ja myślę,ze tak.....Dziewczyny puchną wam nogi?bo ja dzisiaj połaziłam i teraz mam jak balony!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie rozstepy niestety nie omineły 😞 tzn na brzuszku nie mam jeszcze na szczescie:P ale za to na udach mi sie robia i przyznam szczerze ze jestem załamana tym faktem 😞 mam jakies paranoje ciagle chodze do lusterka i ogladam sie czy nie mam jakichs nowych 😞 wiem wiem zalosna jestem no ale coz:laugh: buzka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam...
Nie moge sie doczekac ale to glownie z kuli tego co sie dzieje..juz momentami mam poprostu dosc ;(
Wczoraj zalozyli mi pessar polozniczy lekarz stwierdzil,ze gdybym poczekala z przyjsciem do wizyty to juz nie bylo by sensu bo mam bardzo skrocona szyjke macicy i do porodu lezala bym w szpitalu...masakra ....chyba mialam jakas dziwna intuicje...
Nie powiem,ze to doswiadczenie bylo przyjemne bo grzebala chyba z 10 min bo nie mogla szyjki w dziore wsadzic taka krotka ...mam nadzieje,ze donosze chociaz do 38tc.

Pogoda dzis taka fajna na spacer dla brzuchatych...;D
Samopoczucie wzgledne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Marta86 wcale nie jesteś żałosna!!!To,że przejmujemy się naszym wyglądem wcale nie oznacza,że jesteśmy żałosne czy np.złymi Matkami,bo przecież ciąża ciążą,a pózniej po porodzie też chcemy ładnie wygladac.....Na szczescie narazie nie mam ani jednego nowego,bo niestety po pierwszej ciąży zostało mi,ale kilka bardzo jasnych,tak ,ze mogłam pokazaćsię w bikini.....Dla załamanych rozstępami mam dobra wiadomość.....one po czasie robią się jaśniutkie i prawie niewidoczne....tylko Dziewczyny smarujcie się teraz nawet jak juz się pojawiły kilka razy dziennie oliwką żeby ciałko było całuy czas natłuszczane....ja najbardziej polecam bambino.....Może mój mały brzuszek albo to smarowanie zapobiegło rozstępom,bo nawet ścianę koło łóżka(dopiero malowana)mam całą tłustą 😉 Ja rozstępy nazywam pamiątkami macierzyństwa,bo to jest cena jaka płacimy za bycie Mamusiami....ja jednak myślę,ze warto!!!Jeszcze kilka tygodni w 2-packu i wezmiemy sie za siebie.....Zobaczycie ,ze w przyszłym roku o tej porze bedą z nas Laski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam sie z maxara 🙂 a co do brzuszka to j mam taki w sam raz nie duzy nie maly taki wygodny jak ja to mowie chodz sprawia czasem problem np golenie malowanie schylanie ... dzisiaj sie moja dzidzia obrocila bo kopie mnie wysoko 🙂
ale fajnie... 🙂
co do rozstepow to na szczescie nei mam ani jednego mam nadzieje ze po porodzie tez sie nie pojawi...malinko ty waga startowa 50 i na plusie 13 a ja waga startowa 47 a waga terazniejsza 63 kilo ale nei wygladam grubo ino tak jak bymporosla troszke tluszczykiem ale dla meni to plus boniegdy nei moglam zgrubnac wiec chce zeby po porodzie zostalo mi troche 🙂
madziu u mnie tez superancaka pogoda w nocy popadalo jest cieplutkoa le slonce nie swieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...